Autor Tema: Passat b5  (Pročitano 33483 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Passat b5
« poslato: Septembar 10, 2011, 06:30:03 posle podne »
Evo i mog drugara. Radi se o pasatu b5 ili ti 3b (kako piše u saobraćajnoj), 1998. godište, u našim rukama od 2003. Kod nas je od kada je imao negde oko 120000 km na satu, a sada je ta cifra porasla na 405 hiljada i još nešto sitno.
Od opreme ima klimu (obična, nije klimatronik), ABS, sva četiri podizača za stakla, vazdušne jastuke napred, fabričko ozvučenje, trokraki volan (to mi je neobično za njega), onu zafrkanciju da klinci iza ne čačkaju prozore i mislim da je to to.
81 kW, ili ti 110 konjića pod haubom. Motor 1,9 TDI sa crvenim I. Felge su alu petnaestke, RC, tako piše na njima.

Auto je preživeo sve i svašta, udarao srne, gazio pse, preleteo preko bunta bodljikave žice  angry2, jednom sam čak i jastreba udario  lollol
Kada ga je 2003. godine pokojni ćale dovezao pred kuću i rekao da smo ga kupili, mislio sam da me za*ebava. Prosto nisam mogao da verujem da mi imamo tako dobro auto, koje se tada i nije baš često sretalo na našim prostorima. Posle golfa keca sa vozačevim vratima koja su s vremena na vreme znala otpasti, jugića, renoa trojke i još tri stara mercedesa, u naše živote je na mala vrata ušao ovaj auto za koji sa sigurnošću mogu reći da ga volim koliko i dvojicu svoje braće rođene  biggrin možda i više   lollol 
Još ne smatram sebe toliko iskusnim da pričam o tome kakvo je koje auto na putu, niti sam ih probao sve, ali sam siguran da je ovo vozilo savršen spoj komfora, ekonomičnosti, sigurnosti i potrebe, a toga nema mnogo. Nema bord kompjuter, ali računajući potrošnju na osnovu nasutog goriva i pređene kolimetraže nikada nisam dobio da je povukao preko sedam litara. S nasutim punim rezervarom sam prešao oko 1000 i kusur kilometara kada mi je pisnula rezerva, i to govori mnogo o ovom autu...
Evo par slika:








I odma jedno pitanje. biggrin Koliko bi me na otpadu koštala nova vrata za kasetu, pošto mi je otpala ručka na ovoj  badmood, da li je neko menjao to?

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Passat b5
« Odgovor #1 poslato: Septembar 10, 2011, 08:26:39 posle podne »
lep auto,nema sta  tapsac
  champ1

Van mreže Sajovan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 840
  • Age: 36
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +12/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5
« Odgovor #2 poslato: Septembar 10, 2011, 09:14:25 posle podne »
Extra passat,s obzirom koliko ga je jada ubilo  lollol
A sto se tice kasete,nemo da je mijenjas,ja sam moju poprawio,10e mene je kostalo u Cg,raspitaj se...
Ako ti je ostala twoja jos bolje...
TDI Power

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Passat b5
« Odgovor #3 poslato: Septembar 10, 2011, 09:24:19 posle podne »
Hvala cheers Još se bori mrcina, nemam mu šta zameriti  biggrin
A kome bi mogao to odneti na popravku? Ima ovde u NS u komšiluku tip što vari branike, plastike i tako to, misliš da bi mi on to hteo naštimat? biggrin Imam svoju ručku, ali su se pogubili one dve metalne šipkice, što nose ručku... ako znaš na šta mislim.

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5
« Odgovor #4 poslato: Septembar 10, 2011, 10:14:03 posle podne »
Prelep passat, njegov tezak zivot se ne vidi na ovim slikama, sta si mu sve menjao/farbao?

I sa 400.000+ km i dalje je odlican motor?  tapsac

edit:
Za sta sluzi dugme ispod grejaca zadnjeg stakla?
« Poslednja izmena: Septembar 10, 2011, 10:19:35 posle podne od strane Peca_Nis »
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Passat b5
« Odgovor #5 poslato: Septembar 10, 2011, 11:48:50 posle podne »
Menjan mu je prednji levi žmigavac jer je popio kamen veličine jajeta. Osvežena mu je boja malo nekad početkom 2010., mislim samo poliranje da je bilo u pitanju i farbanje haube jer je su ga vremenom kamenčići poprilično iznačinjali...i opet ima na haubi mesta gde je boja oštećena badmood *bem ti puteve i kamione bez zavesica. Nije imao nijednu havariju pa se ništa nije moralo menjati ili farbati, sem to s haubom zbog kamenčića...

Motor služi super, stvarno sam prezadovoljan   thumbup  Sada mu trebam menjati remenje i ulje... prešišao sam servis zbog finansija pa ga sada štedim maksimalno.
A to dugme, veruj mi da ne znam. Ja sam mislio da je vezano za alarm, čačkao sam i eksperimentisao ali nikada nisam ukapirao šta je. Dobro si me i napomenuo, sada kad odem kući pitaću bivšeg vlasnika šta je  lollol biggrin

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Passat b5
« Odgovor #6 poslato: Septembar 12, 2011, 05:52:33 posle podne »
to ti je lampica od alarma i dugme za podesavanje alarma, prijava daljinaca itd....

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Passat b5
« Odgovor #7 poslato: Septembar 12, 2011, 07:09:00 posle podne »
Da li je i ovo od alarma? Jednom mi je neki tip rekao da su senzori koji registruju ako ti neko razbije staklo  blink Da li je lupao ili je imao pravo?



Radio i klima
Vidi se na točkiću za pojačavanje da je dosta pohaban. Naime, kada hoću da pojačam i malo brže okrenem točkić, radio mi se smanj ili pojača do kraja... uradi šta mu je ćejf. Kao da preskače stalno. Da bi pojačao radio onoliko koliko hoću moram ga okretati pažljivo kao da obijam sef  boodala Da li je jedino rešenje novi radio ili se to može srediti?


Kilometraža


Ovde na kontrolama za retrovizor ima i ovaj znak sa retrovizorom i strelicom ispod. Ova bela tačkica (kad radi osvetljenje,crvena je) se može postaviti na njega, pa me interesuje da li je taj znak radi ukrasa ili mozda u nekim pasatima sa više opreme ima funkciju sklapanja retrovizora?

Van mreže Sajovan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 840
  • Age: 36
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +12/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5
« Odgovor #8 poslato: Septembar 12, 2011, 10:14:31 posle podne »
i ja sam imao problem sa muzikom,i servisirao sam je.Ali posle  5 dana je opet pocelo.
Mozda ti je bolje da kupis drugu,nije sad to skupo...
TDI Power

Zrnojed

  • Gost
Odg: Passat b5
« Odgovor #9 poslato: Septembar 12, 2011, 10:17:27 posle podne »
Ovde na kontrolama za retrovizor ima i ovaj znak sa retrovizorom i strelicom ispod. Ova bela tačkica (kad radi osvetljenje,crvena je) se može postaviti na njega, pa me interesuje da li je taj znak radi ukrasa ili mozda u nekim pasatima sa više opreme ima funkciju sklapanja retrovizora?

[/quote]

Da.

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Passat b5
« Odgovor #10 poslato: Septembar 12, 2011, 11:20:54 posle podne »
to sa radiom je i kod mene isto,i skoro svima se desava,zato sto je fabricki radio,kupis neki drugi cd pleyer i nece se desavati vise
meni se desi kad pojacam muziku i posle nekog vremena ona se sama smanji i ja pojacavam na tockicu a ona nece,onda moram da ugasim pa da upalim radio da bi sve radilo kako treba
stavio sam bio nekoliko dana cd pleyer panasonik i radilo je savrseno,nista nije zaebavalo
  champ1

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Passat b5
« Odgovor #11 poslato: Septembar 12, 2011, 11:51:10 posle podne »
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=28569.0

Ovaj plejer mi je zapao za oko, šta vi mislite o njemu? Sada mi se blizi zamena ulja, remenja i svega toga pa mi je to preče. Uzeo bi ga samo ako bi mi kanula neka dodatna parica badmood

Sada sam čačkao po tome za retrovizor. Postavim tačkicu na taj retrovizor sa strelicom i mrdam u 'džojstik' u svim pravcima, ništa se ne dešava. Je l' to znači da nemam to u opremi ili da ne znam da to koristim kako treba  bonk

Van mreže Igor_RS

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1008
  • Lokacija: Banja Luka - Beograd
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Passat driver
  • Auto: Passat 3C 2.0 TDI 170ks
Odg: Passat b5
« Odgovor #12 poslato: Septembar 13, 2011, 12:40:08 pre podne »
Jeste, to su senzori od alarma, senzori prostora, a prekidac ispod prekidaca grejaca zadnjeg stakla je od alarma, u pitanju je cobra alarm.

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Passat b5
« Odgovor #13 poslato: Septembar 13, 2011, 12:47:40 pre podne »
Postoji li način da proverim da li rade senzori, i za šta služi taj prekidač ispod tastera za grejač, kako da ga koristim? Izvini na smaranju, al' me nenormalno interesuje  biggrin

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Passat b5
« Odgovor #14 poslato: Septembar 13, 2011, 12:50:39 pre podne »
kad stavis na toj opciji djojstik za retrovizor i uigasis auto oni trebaju da se sklope,a kad upalis oni trebaju da se otvore
i najednostavnije,ako ti se rucno tesko otvaraju i zatvaraju retrovisori,tj,moras malo jacne da povuces da preskoci-kao da ima neki zubac ili zabicu, onda nemas to da zatvara retrovizore
a i ja do sada nisam nikad u zivotu video passata da ima tu opciju a vidjam ih dosta po gradu
  champ1

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Passat b5
« Odgovor #15 poslato: Septembar 13, 2011, 12:59:35 pre podne »
Teže se zatvaraju i otvaraju ručno... A i to što kažeš, ni ja ni jednog nisam video da mu se sklapaju tako  biggrin

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Passat b5
« Odgovor #16 poslato: Septembar 13, 2011, 03:03:15 posle podne »
ostavi otvoren prozor, zakljucaj auto i ukljuci alarm i sacekaj pola minuta, minut dok dok se sve zastite aktiviraju, ubaci ruku kroz prozor i trebalo bi da se oglasi alarm...
to su senzori pokreta i trebalo bi odmah da se aktiviraju...a dugme sluzi, kao sto sam ti rekao juce, za programiranje alarm, resetovanje istog i prijavu kljuceva...
trebalo bi da je cobrin alarm u pitanju...

Van mreže Stefan91

  • GTIjevi
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2294
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd Cukaricka Padina
  • Karma: +27/-22
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1
Odg: Passat b5
« Odgovor #17 poslato: Septembar 13, 2011, 03:27:13 posle podne »
jeste cobrin, imam isto cudo na tabli

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Passat b5
« Odgovor #18 poslato: Septembar 13, 2011, 05:18:42 posle podne »
Izgleda da mi ne rade senzori, sada sam pola sata eksperimentisao bez čačkanja tog dugmeta i dugmeta alarma na daljincu... Zaključam auto i ostavim otvoren prozor, sačekam i uvučem se kroz njega u auto i ne aktivira mi se alarm... pustim radio,palim gasim svetla a alarm ništa. Jedino kada ga ključem otključavam, ne preko daljinskog, tada počne da pišti i opet se neće upaliti svaku put kada ga tako otključam...
Dok sam čačkao primetio sam još nešto, a to je da mi se lampica od alarma na vozačevim vratima pali samo kada ručno zaključam auto.
Da li je moguće da sam nekada dok sam brisao auto iznutra, možda pritisnuo dugme i resetovao ili tako nešto pa je sav pobrljavio... Da li ima neka procedura po kojoj sam mogu da ga namestim da radi ili trebam voziti auto nekom to pogleda?

Van mreže Stefan91

  • GTIjevi
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2294
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd Cukaricka Padina
  • Karma: +27/-22
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1
Odg: Passat b5
« Odgovor #19 poslato: Septembar 13, 2011, 05:56:46 posle podne »
mislim da nije moguce da zeznes nesto slucajnim pritiskom na dugme

ako imas servisnu mozda imas i zadenut prirucnik od alarma

A i na kraju krajeva ovi senzori ti nisu nesto ni potrebni  ...alarm ti nije nikakva zastita od nekih profi lopova   
to jedino od nekih narkomana il eventualno komsija ako ti zakaci auto il slicno