Autor Tema: GOLF 4 klima odjednom ne radi  (Pročitano 4571 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Lazar018

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV
GOLF 4 klima odjednom ne radi
« poslato: April 17, 2017, 02:57:45 pre podne »
Pozdrav ljudi,
dakle golf 4 2001 tdi 81kw, klima radila prosle godine kad sam isao na letovanje, i ove godine ne radi.
Bio sam do servisa, u medjuvremenu mi je otislo kvacilo klime i to sam zamenio, i majstor mi je napunio klimu, ali ona ne hladi.
Dijagnostika kaze da je problem senzor rashladne tecnosti, ali auto pokazuje uvek dobro temperaturu(nikad ne prelazi 90c, i termostat propusti vodu u hladnjak)
Primetio sam da i sad kada je napolju toplo, lampica za grejace i dalje svetli dugo, u odnosu na proslu godinu kada je bilo toplo svetli smo sekundu ili dve.
Ventilator hladnjaka(onaj veci) nekad radi, a nekad stane pa ja moram rucno da ga pokrenem kao da osovina proklizava unutra,
Kada ukljucim klimu, kompresor se upali i ventilatori se pale, ali ne hladi.
Majstor kada je punio i testirao posle, auto nije hteo da spusti pritisak sa nekih 5 bara, rekao je da je do kompresora, pa je rasturao i to da vidi da li ima nekog crnila, ali toga nije bilo.
Da li imate neku ideju sta bi tu moglo biti, jer mi trazi 150e za popravku, cudno mi je da klima tako odjednom prestane da radi? :D Hvala unapred svima

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: GOLF 4 klima odjednom ne radi
« Odgovor #1 poslato: April 17, 2017, 08:10:50 pre podne »
Pa senzor temperature . . . zamenski 500 dindzi
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio