Autor Tema: EGR ventil 1.6 TDI 75h  (Pročitano 1584 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bmwforever

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Lokacija: Sombor
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
EGR ventil 1.6 TDI 75h
« poslato: Septembar 19, 2016, 09:52:54 pre podne »
Pozdrav ,evo posle 5,5 godina teranja caddia i 135000 km, doslo je do prvog kvara i jedinog kvara koji opet nije do auta vec do naseg goriva ,auto mi je prebacio na safe mod i upalio zutu lamipicu u obliku spirale koja treperi i zutu lampicu motora ,posto je auto izasao iz garancije pre 18 meseci odneo sam kod lokalnog servisera da vidimo o cemu se radi !
Ustanovi mi je da EGR ventil brlja dok je motor hladan da kazem ... kad se zagreje ugasim i upalim motor ponisti gresku ili ostane samo lampica motora ili se i ona ugasi i sve je normalno,nekada nije nije dovoljno da se zagreje motor i ostane u safe modu ...
Serviser je ocistio egr ventil ali  i dalje brlja po starom ali manje ....
Pitao sam servisera sta raditi  imam opciju da kupim noviu original (koji je oko 400e ili zamenski oko 200e ili polovni original ,i postavio sam pitanje dali to ugasiti skroz serviser mi nije znao odgovoriti jer jos nema iskustava sa 1,6 TDI motorom kako se ponasaju bez EGR ventila ??

Koji je vas savet ,kako da resim ovu situaciju ?

Van mreže tasa

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 449
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b6 2.0tdi
Odg: EGR ventil 1.6 TDI 75h
« Odgovor #1 poslato: Septembar 19, 2016, 12:24:47 posle podne »
Kao sto i sam kazes, 5.5 godina, pa red je da ga pocastis sa originalnim delom i da vidis koliko je zivot, lep. Pa valjda je zasluzio.
POlovan hmm, lutrija, moze da traje dan, a moze dve godine...
slatke muke  boodala
Dzaba ti 100 konja, kada je magarac za volanom :-)))

Van mreže dusan87

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Caddy
Odg: EGR ventil 1.6 TDI 75h
« Odgovor #2 poslato: Decembar 15, 2016, 10:41:00 posle podne »
Isti auto, isti problem kod mene. Presao sam nesto vise od 180000, i trenutno cekam majstora da mi zameni EGR od 200€, nadam se de ce biti ok.

Dali si ti redio svoj problem?

Van mreže dusan87

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Caddy
Odg: EGR ventil 1.6 TDI 75h
« Odgovor #3 poslato: Novembar 10, 2017, 10:50:43 posle podne »
Samo da dodam da mi je posle 25000 km ponovo otisao egr, yamenski od 200e, sad idem a orginal.. nema ni godinu dana...