Autor Tema: Euro kuka (atest)  (Pročitano 8127 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Euro kuka (atest)
« poslato: Februar 22, 2016, 09:36:13 pre podne »
Pre neki dan sam saznao informaciju da i u slučaju da na autu postoji fabrička kuka, morao bi da se ima atest. Nigde u saobraćajnoj ne piše da li auto ima kuku ili nema, ali mislim da je apsurd da neki Srbin Milojica atestira nesto što je VW (ili neki drugi proizvođač automobila) stavio u fabrici.

Razumem, ako je kuka naknadno stavljena, vareni nosači i prevezivana instalacija za struju, kao što se atestira plinski uređaj i slične stvari, koje, ako se urade kako ne valja, mogu da naprave problem sa automobilom.

Nikada me ranije ta informacija nije interesovala, pa se nisam ni raspitivao. Sada sam slučajno pitao jednog upućeog čoveka.

Inače, prema njegovim rečima, atest košta 10000 dinara.
« Poslednja izmena: Februar 22, 2016, 09:30:26 posle podne od strane Joca »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Euro kuka
« Odgovor #1 poslato: Februar 22, 2016, 11:44:31 pre podne »
A bre seru mnogo ti Vaši gore .. seru i ovamo pa traže da skidaš fabrički kufertreger, kuku, i sl. kad prolaziš tehnički ali da atestiras nesto što je fabričko i još da plaćaš ... mnogo brate  lollol

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Euro kuka
« Odgovor #2 poslato: Februar 22, 2016, 07:11:42 posle podne »
kad sam uvozio auto iz AMSS su slikali kuku i nalepnicu malu koja se nalazi na njoj i to uporedili sa papirima od vozila koje sam doneo iz Nemacke ... saobracajna i papiri od fabricke kuke ...  :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Euro kuka (atest)
« Odgovor #3 poslato: Februar 23, 2016, 06:24:45 posle podne »
Ja sam sa svojim autom tri puta išao na tehnički radi registracije. Nisam skidao kuku ni jednom. Nikada mi nisu pravili problem. Kada sam pokušao da objasnim čoveku sa kojim sam pricao da sam kupio i uvezao iz inostranstva auto sa fabričkom kukom, on je rekao da to nema veze i da ta kuka svejedno mora na atest. Što svakako neću raditi jer kuku ne koristim. Ako mi nekada neko bude pravio problem zbog iste, jednostavno ću je skinuti.

Zoki,
A jel piše nedge u saobraćajnoj kada je ubaciš u čitač da auto ima kuku ili nema? Ja nisam primetio. A kada sam odneo papire da registrujem auto koji je vec bio ocarinjen, moje je bilo samo da ga registrujem na svoje ime, ne sećam se šta je sve tu bilo i koje su sve informacije odatle ubačene u saobraćajnu.

Pitam sve iz razloga da ako nekada dodjem u situaciju da moram da zakacim prikolicu da bi nesto prevezao i zaustavi me policija i počne da me drnda zbog kuke...

« Poslednja izmena: Februar 23, 2016, 06:29:17 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Euro kuka (atest)
« Odgovor #4 poslato: Februar 23, 2016, 07:53:57 posle podne »
nzm za saobracajnu nisam to proveravao ... ali na papiru iz AMSS pise da vozilo ima Euro kuku ...  :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.