Autor Tema: Golf 4 1.8T  (Pročitano 65728 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži RallyeG60

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 641
  • Age: 36
  • Lokacija: Ljubuski(Hercegovina)
  • Karma: +16/-2
  • Pol: Muškarac
    • http://s218.photobucket.com/home/knez20/index
Golf 4 1.8T
« poslato: Oktobar 21, 2014, 09:32:11 pre podne »
Nikad se nisam nadao da cu ja otvarati temu u podforumu golf 4 ali evo me biggrin.Radi se o 1.8.T AWP 180KS 2002.god i na njemu su org R32 felge.Auto je za Kanadsko trziste i znam za njega skoro otkako je uvezen u BiH jer ga je vozio jedan moj kolega.

Sve je pocelo prije malo vise od mj dana kad mi je prijatelj razbio mog G60.Odluka je pala na golfa 4 ali je prvotna ideja bio TDI 150KS i odlucio sam da necu nista osim toga.Nasao sam ekstra auto ali nismo se dogovorili oko cijene i u medjuvremenu mi naleti ovo i odem pogledati i svidi mi se.Auto nije u bajnom stanju jer je lose uradjen i treba ga ponovo farbati ali sam ga dobio za dosta male pare pa tako da se nisam imao sta puno misliti.

Za pocetak dok skupim stogod love idu na njega gewinde i u pod sto je vise moguce,nazad jedno 2cm distancera i sto prije skinuti ove balonaste gume i oko toga se najvise mislim dali da uzmem 215/40 ili 205/40.

Nisam ga jos posteno ni poslikao pa za pocetak samo ovoliko



I naravno odmah je servis uradjen driving

Van mreže DuX

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 219
  • Age: 33
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +8/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf IV TDI
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 21, 2014, 09:48:34 pre podne »
Neka ti je sa srecom da te dogo sluzi i mnogo predjenih kilometara  driving .Posstavi jos slika i naravno unutrasnjosti
Automobili za utrke nisu ni lijepi ni ruzni. Postaju lijepi tek kada pocnu pobjedjivati.

Van mreže Karaburac

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 882
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +20/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 21, 2014, 10:47:15 pre podne »
Neka je sa srecom  ,daj jos slika da vidmo stanje  biggrin

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 21, 2014, 10:48:04 pre podne »
Stavi 215/40 gume, 205 su preuske. Sto se spustanja tice, pazi da ti napred ne udaraju poluosovine u balans stanglu :) taj problem sam ja imao, pa sam morao kupovati balans stanglu od 4x4.

Na mreži RallyeG60

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 641
  • Age: 36
  • Lokacija: Ljubuski(Hercegovina)
  • Karma: +16/-2
  • Pol: Muškarac
    • http://s218.photobucket.com/home/knez20/index
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 21, 2014, 11:20:32 pre podne »
Hvala na lijepim zeljama,nadam se da ce posluziti i da cu imati vise srece nego sa dvicama biggrin
Unutrasnjost poslikam kad odradim kemijsko posto je siva koza u njemu i nije bas drzano do toga pa dosta prljavo.

Nikola i ja mislim da mi je najbolje na 215 ici a i vidim svi idu na te,i samo dalje pucajte sa savjetima kako i sta posto sam ja novi u ovome i oko cetvorke stvarno nista neznam.A za balans stangu sam vec upratio i u potrazi sam vec za kakvim 4motionom u djelovima.
A vec sam porucio punjenja lafeta od R32 pa kad iskupim sve djelove i gewinde onda sve zajedno to na auto posto ga nemogu gledati ovako odignutog :)

I kakvih iskustava sa gewindama imate na cetvorkama,bitno mi je najvise da se mogu dobro odvrnuti i da je neka ajmo rec srednja klasa ne bas one najjeftinije,bitno mi je da bas ne nabija preko rupa ali jos bitnije da se moze dobro spustiti.
« Poslednja izmena: Oktobar 21, 2014, 11:23:57 pre podne od strane RallyeG60 »

pekar

  • Gost
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 21, 2014, 12:02:51 posle podne »
cestitke za nov auto tapsac nek je sa srecom, da te dugo sluzi i mnogo predjenih kilometara  driving

Na mreži RallyeG60

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 641
  • Age: 36
  • Lokacija: Ljubuski(Hercegovina)
  • Karma: +16/-2
  • Pol: Muškarac
    • http://s218.photobucket.com/home/knez20/index
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 21, 2014, 12:26:33 posle podne »
Hvala puno,pratio sam dosta tvoj projekt i čini mi se da su nam tuda negdje auta.Bivši vlasnik mi kaže da ovaj moj ima negdje oko 230ks

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 21, 2014, 01:47:54 posle podne »
Ja sam brate probao sve i svasta. Sto se tice gewindi, uglavnom se vozis ko po jajim. Napred moze dosta da se spusti, dok je pozadi vec problem, pa sam ja pozadi sabijao neke opruge. Napred je problem ta balas stangla, a i to kad resis i kad ga spustis, prednji most dodje jako nisko i kaci na sve zivo :) ako budes uzimao gewinde, bilo bi dobro da na predjim amortizerima ima kacenje za stabilizatore, kao kod gewindi za 4motion, posto ces koristiti balans stanglu od 4motion.

Na mreži RallyeG60

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 641
  • Age: 36
  • Lokacija: Ljubuski(Hercegovina)
  • Karma: +16/-2
  • Pol: Muškarac
    • http://s218.photobucket.com/home/knez20/index
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 21, 2014, 02:03:09 posle podne »
Ovaj kolega što ovo auto njegovo bilo ima sad na svojoj cetvrtici weitec i solidno je spušten i kaže ma još navoja koliko hoces.a skuzio sam i ja da ću imat problema sa mostom i karterom.skontao sam na ona kacenja za balans stangu na amortizeru to ću pripazit.zao mi ove felge skidati ali ako toliko problema sa spustanjem sve su prilike da će 19" na njega:-)

Van mreže brufa

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 366
  • Age: 53
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +10/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 21, 2014, 03:24:24 posle podne »
ekstra auto thumbup

Na mreži RallyeG60

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 641
  • Age: 36
  • Lokacija: Ljubuski(Hercegovina)
  • Karma: +16/-2
  • Pol: Muškarac
    • http://s218.photobucket.com/home/knez20/index
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 21, 2014, 03:56:26 posle podne »
Evo i jedna zadnjeg kraja,kad budem farbat auto 99% da vracam znak na gepek jer mi je ovo bas ruzno.Tablicu jos nisam stavio jer je ova orginalna prevelika i ruzna pa sam odnio da mi se napravi malo manja i moram smislit nacin kako ih jednostavno i brzo mjenjati jer hoce zbog ovih pravljenih na granici kaznjavat


I secer na kraju,poslje mjesec dana hodanja pjeske evo glavnog krivca sto mi zadnja 3-4 dana osmjeh ne silazi sa lica biggrin

Van mreže cicero

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3002
  • Lokacija: munze
  • Karma: +75/-55
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BLACK RR_LINE
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 21, 2014, 04:38:23 posle podne »
lep golf,da te dugo sluzi,jel ovo tebi visoko te hoces gewinde
NEMCI KAD NAPRAVE AUTO I RAT NAPRAVE DA BUDE SVETSKI

Van mreže DuX

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 219
  • Age: 33
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +8/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf IV TDI
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 21, 2014, 04:44:20 posle podne »
Fina nema sta nadji jos i jubi pragove i krovni spojler i bice  thumbup
Automobili za utrke nisu ni lijepi ni ruzni. Postaju lijepi tek kada pocnu pobjedjivati.

Na mreži RallyeG60

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 641
  • Age: 36
  • Lokacija: Ljubuski(Hercegovina)
  • Karma: +16/-2
  • Pol: Muškarac
    • http://s218.photobucket.com/home/knez20/index
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 21, 2014, 04:53:32 posle podne »
Prijatelju visoko nego sta,ja sam po tom pitanju malo cudan.Evo moje dvice na 17" i u planu mi je da cetvrtica bude bar u priliku ovakva biggrin



Dux neces vjerovati ali prije koji sat dop se sa frendom preko vibera i govorim mu trazi mi kataloski broj od pragova i krovnog spojlera od jubia.To dvoje i vratit znak na gepek mi je u planu i onda skupit lovu i ofarbat ga cijelog kako treba.Kako sam oduvijek u dvici  tako mi je sad sve nepoznanica od cetvrtice ali pragove i krovni spojler moram nekako naci.

pekar

  • Gost
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 21, 2014, 05:13:16 posle podne »
opasno ti izgleda otpozadi cetvorka thumbup jos kad mu budes upario pragove i spojler, bice  :28 clap
sto se tice onoga ispod haube biggrin ova izjava mi najdraza bila kada sam je procitao biggrin


I secer na kraju,poslje mjesec dana hodanja pjeske evo glavnog krivca sto mi zadnja 3-4 dana osmjeh ne silazi sa lica biggrin

ono sto bih ja prvo uradeo,to je ispod haube, posto je predhodni vlasnik vec vise od 70% posla odradeo, uzni samo prekontrolisi sva creva jesu li ok da ne pustaju negde boost, proveri pritisak turba da vidis u kakvom je stanju i da radi kako treba radeti, tj. pravi pritisak i posle samo  driving i uzvinacija i plus imaces jos vise volje za sredjivanje ostalih detalja thumbup

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6695
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 21, 2014, 05:18:32 posle podne »
OZ Aristo za mene najlepša felna za 4orku.
I još šiber, lipovi, američke štopke... extra
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Na mreži RallyeG60

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 641
  • Age: 36
  • Lokacija: Ljubuski(Hercegovina)
  • Karma: +16/-2
  • Pol: Muškarac
    • http://s218.photobucket.com/home/knez20/index
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 21, 2014, 07:44:09 posle podne »
Pekar to mi je bilo prvo sto sam pregledao,svi spojevi mi dobro izgledaju samo bi radi sigurnosti stavio malo jace selne a i ljepse ce izgledati.
I daj mi reci sta oko turba jos pregledati da sam siguran,auto stvarno dobro ide i ne vidim za sad nikakvih nuspojava.Kako sam tek jucer stigao ulje promjenit nisam izlazio na autoput da ga posteno probam ali i to cu ovih dana.

Wele nisu OZ.Kako mi rece bivsi vlasnik dosta rjetke i mala razlika u nijansi boje od OZ-a, ovo su Ronal kod mene.

Van mreže djomla.tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 523
  • Age: 34
  • Lokacija: Crna Gora,Berane
  • Karma: +13/-3
  • Pol: Muškarac
  • "if in doubt,flat out"
  • Auto: mk4 gti,mk3 TDI,mk2 vr6 syncro
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 21, 2014, 07:53:11 posle podne »
Neka je sa srećom auto druže,prelijep je. Felne me oduševljavaju. Što se visine tiče meni je ovo idealno. Što se motora tiče što kaže pekar ako već nemaš obavezno nabaci čukicu za pritisak turba, ujedno pratiš punjenje a i lijepo izgleda :) Srećno u daljem sređivanju mahac

Van mreže Darko80

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2289
  • Age: 43
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +117/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A3 LZ9Y
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 21, 2014, 08:02:27 posle podne »
Bas dobra cetvorka  :25
Pratim dalje radove

pekar

  • Gost
Odg: Golf 4 1.8T
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 21, 2014, 08:18:11 posle podne »
ako već nemaš obavezno nabaci čukicu za pritisak turba, ujedno pratiš punjenje a i lijepo izgleda :)
djomla je vec reko ;)   :26