Autor Tema: Emulator-Yatour  (Pročitano 11719 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bosnian

  • Gost
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #20 poslato: Januar 21, 2014, 01:34:51 posle podne »

Van mreže mking992

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #21 poslato: Januar 22, 2014, 11:58:55 pre podne »
Da to je to. 150 km sam platio. A zvuk je perfektan. Jedini imam taj manji problemcic sto nekad hoce a nekad nece da ocita CD1.

Bosnian

  • Gost
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #22 poslato: Januar 22, 2014, 12:50:39 posle podne »
eto taj što sam ja postavio je DUPLO jeftiniji
njemačko takođe, znači kvalitet zagarantovan

Van mreže mking992

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #23 poslato: Januar 23, 2014, 03:52:42 posle podne »
Ne znam kako je toliko jeftiniji, ali ce vjerovatno obaviti posao  thumbup

Bosnian

  • Gost
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #24 poslato: Januar 28, 2014, 07:23:14 pre podne »
Ljudi imam problem nikako ga rjesiti  blink Imam Any Car Link USB Interface i napravio sam 6 foldera na USB-u koje ucitava normalno i pusta muziku ali nikad ne ucita CD1 (tj Folder1).
nešto te drugo hoću pitat, ali  mi i ovo zapadne za oko: zar ne bi trebalo CD01, možda je u tome caka !! (dakle u ovoj nuli ispred jedinice)
a ono što sam htio pitat je da li si probao u okviru jednog foldera, eto na primjer CD02 napraviti podfoldere, na primjer njih 10 sa po 10 pjesama i označiti 01,02,03,04....10 ?? ako nisi ajd probaj pa vidi da li će čititi takav CD02 i da li onda možeš "šetat" po tim podfolderima (da prebacuješ sa funkcijskom komandom prebacivanja po folderima)

Van mreže mking992

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #25 poslato: Januar 28, 2014, 01:18:42 posle podne »
Probao sam sve moguce oznake. Bitno je da ga Formatiras u Fat32 formatu a da li ces oznaciti folder sa CD01,CD1 ili samo 1 nije bitno. Probao sam sve i uvijek imam ovaj problem, ali radi odlicno. Nema opcije podfoldera, to nije moguce.

Bosnian

  • Gost
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #26 poslato: Januar 28, 2014, 01:20:27 posle podne »
jesil probo pravit podfoldere, ili pretpostavljaš da neće čitat

FAT32 format je valjda po default-u za svaki usb stick, tako da se to nema šta "dirat"  beer

osim toga mislim upotrijebit stick od 4 GB (taman otprilike da stane 6 foldera po 99 pjesama)
iako pišu da podržava i stick do 8 GB, ali preporučuju od 2 GB
« Poslednja izmena: Januar 28, 2014, 01:36:16 posle podne od strane Bosnian »

Van mreže mking992

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #27 poslato: Januar 29, 2014, 12:48:10 posle podne »
Nisam probao ali ne moze jer sam dosta citao o tome na netu. Svaki novi USB je u NTFS formatu, i moras ga formatirati u Fat32 da bi radio. I ja koristim od 4 gb i radi. Ali cu uzeti i memorijsku od 2 gb da vidim da mozda nije do toga. Koji player ti imas u autu ?

Bosnian

  • Gost
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #28 poslato: Januar 29, 2014, 01:02:57 posle podne »
ja kolko znam dolazi po default-u u FAT32 formatu, a ljudi ga preformatiraju u NTFS kada žele da memorišu file-ove veće od 4 GB, na primjer dvd filmove  (što nije moguće sa default FAT32 formatom)

da imaš kapacitetniji stick (od npr. 8 GB) sam bi se mogo uvjerit, pokušavši memerisat neki file preko 4 GB, pa bi vidio da ne bi uspio dok ga ne bi preformatirao sa FAT32 na NTFS

za sad nema nikakav ali sam naručio (rođo donosi iz Minhena) onaj njemački što sam postavio gore link
ima zasebna tema http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=56349.40

ajp probaj u jednom folderu napravit podfoldere
« Poslednja izmena: Januar 29, 2014, 01:05:58 posle podne od strane Bosnian »

Van mreže mking992

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #29 poslato: Januar 29, 2014, 04:02:16 posle podne »
Svaki novi USB dolazi u NTFS formatu. Kupio sam pre par dana za auto USB od 4gb i bio je u NTFS formatu pa sam ga morao prebaciti u Fat32 i tako je sa svakim USB-om. Pre su bili u Fat32 ali vise ne. A sto se tice podfoldera ne moze, vjeruj mi ako proizvodjac kaze da ne moze onda ne moze sigurno, evo uvjeri se.

http://auto-muzika.com/objasnjenje.html

Bosnian

  • Gost
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #30 poslato: Januar 29, 2014, 05:40:26 posle podne »
ma pišu oni nekad i što jeste i što nije, da bi se ogradili
i kod mene na onom linku za narudžbu njemačkog adaptera (a i za yatour adapter) piše da se ne može spojiti na RCD koji "svira" mp3 cd (kao kod mene) a ustvari se radi o tome da to veze nema sa podrškom mp3 formata, nego sa tim da li ima konektor za cd changer, jer se na njega spaja dapter ( a valjda oni podrazumjevaju je VW kod onih RCD koji sviraju mp3 izbacili potrebau za cd changer - a kako valjda i jeste kod novijih modela) ali to nije za sve modelske godine, moj očigledan primjer ( i svira mp3 i ima cd changer konektor)

stoga bi ti ja predložio da ti probaš kreirat podfoldere, nemaš šta izgubit...PROBAJ

ne bi ja dalje nastavljao raspravu oko formata stika, završio bi sa ovim svojim, NIŠTA NISAM DIRAO, DAKLE PO DEFAULT-u je FAT32

« Poslednja izmena: Januar 29, 2014, 05:43:57 posle podne od strane Bosnian »

Van mreže mking992

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #31 poslato: Januar 29, 2014, 06:30:59 posle podne »
Dobro, probam veceras eventualno sutra pa ti javim. A vidis opet sve zavisi od proizvodjaca ja sam do sad kupio 2 USB-a i svaki je bio u NTFS formatu, jedan je od 16 gb a drugi od 4 gb (kupljen pre par dana samo za auto).  clap

Bosnian

  • Gost
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #32 poslato: Januar 30, 2014, 11:19:33 pre podne »
ne pita ja tebe
jel ti ispisuje naziv izvođača i pjesmu kad slušaš sa sticka
ili samo ispisuje track 15

Van mreže mking992

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #33 poslato: Januar 30, 2014, 12:49:04 posle podne »
Ne ispisuje naziv pjesme vec samo track 10,15,20 itd ...  clap

Bosnian

  • Gost
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #34 poslato: Januar 30, 2014, 01:09:30 posle podne »
ma ja, i pretpostavljo sam, ali reko slučajno da nije
to mu je mana
izgleda (nabaso na drugim forumima) ima DRUGA-BOLJA opcija spajanja koja ne ide na jack cd-changera i ne traži ni formiranje foldera a ISPISUJE nazive i izvođača i pjesme
radi se o
5N0-057-342 Volkswagen Media Digital Interface (MDI) Retrofit Kit
ako razumiješ njemački vidi malo o čemu se radi i kako se spaja
http://www.my-gti.com/wp-content/uploads/volkswagen_mdi_5N0057342.pdf
a ovdje se neki takav kit kao može naručit za samo 42 dolara !!!
http://www.amazon.com/5N0-057-342-Volkswagen-Digital-Interface-Retrofit/dp/B0063TB6RI

Van mreže mking992

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #35 poslato: Januar 30, 2014, 02:34:25 posle podne »
Kvalitet zvuka puno losiji ne moze se porediti  biggrin Vjeruj mi bolje od ovog digitalnog changera ne postoji.

Bosnian

  • Gost
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #36 poslato: Januar 30, 2014, 03:13:11 posle podne »
što bi bio lošiji ?
pa ova media-in se FABRIČKI UGRAĐUJE, a može i da se dogradi, dok ta opcija sa simulacijom cd changera NE
http://www.kufatec.de/shop/de/portable-oem-integration/volkswagen-mdi-multimediabuchse-media-in?tab=einbauservice

Van mreže mking992

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #37 poslato: Januar 30, 2014, 03:46:13 posle podne »
Fabricki u uredjaje novije generacije, golf VI,VII itd. Zato sto imaju ulaz dok playeri u golfu IV, Bori imaju samo ulaz za CD changer.

Bosnian

  • Gost
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #38 poslato: Januar 30, 2014, 04:20:13 posle podne »
pa to ti i govori da je to bolje, modernije a ti napadaš da ne valja kvalitet zvuka  :(
noviji modeli više uopšte nemaju opciju cd changera, to odlazi u prošlost kao što će uskoro i sam cd

Van mreže mking992

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora
Odg: Emulator-Yatour
« Odgovor #39 poslato: Januar 30, 2014, 04:36:40 posle podne »
To si u pravu, ali ovdje prvenstveno govorimo o USB Interface-u koji mjenja CD changer pa zato ti kazem. Vecina novih auta vec imaju USB ili SD ulaz tako da njima i ne treba nista dogradjivati. A posto vidim da imas Golf 6 onda ti ni ovo nije lose da ubacis, nije kvalitet zvuka kao kod CHangera zato sto ide preko drugog ulaza ali je dobar a jeftin.

http://www.ebay.com/itm/RCD510-RNS315-USB-Switch-Cable-FIT-VW-MK6-Golf-SCIROCCO-Jetta-/290944458482?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item43bda41ef2&vxp=mtr