Autor Tema: Rastibudjilizovane klejbezable  (Pročitano 2676911 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23420 poslato: Novembar 21, 2017, 03:33:35 posle podne »
Bugati i slicni se kupuju kao investicija, ja sam tek skoro skapirao kad sam ogledao par epizoda jednog tipa na youtubu (

 


 )
Bukvalno gledaju na ta kola kao da si uzeo mona lizu ili ekvivalent.. ne gubi cenu, ako uspes da udjes na spisak ljudi koji mogu da kupe, mozes odmah da prodas za 30-50% profita. Za daily onda furaju bentlije, rolse i sl :)
« Poslednja izmena: Novembar 21, 2017, 11:21:15 posle podne od strane Joca »
lollol

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23421 poslato: Novembar 21, 2017, 04:28:31 posle podne »
Wele, možeš da praviš planove i menjaš poslove u BG. U malim gradovima možeš da se slikas i da radiš za platu po principu uzmi ili ostavi. Uvek ima drugih koji će raditi za 200€. Ljudi jednostavno moraju tako


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23422 poslato: Novembar 21, 2017, 08:56:48 posle podne »
Blejdu, ti sa svojom logikom naravno da ne mozes jer ti mozak radi po principu ROMa (Read Only Memory), fabricki zakljucano za nove unose. Mi ovde razmenjujemo misljenja, a ti opet smatras da svi trebaju da razmisljaju kao tvoj modul. Zestoko se opires da svaka tudja recenica moze da ti otvori neke nove poglede. Prag otvorenosti i prihvatanja tudjih razlicitih stavova kod tebe ne postoji, a to sto neko vidi dalje od 20cm od centra lobanje ne znaci da te ugrozava. Ako imas stav onda ga iznesi, ako trazis drugare da te podrze jer osecas nesigurnost, napravi fejsbuk grupu.

Ja nikad nisam imao problem sa nekim, ako je samo drugačije mislio do mene, o čemu ti pričaš???  :+ Jesi razmislio malo pre nego što si ovo napisao ili si samo lupio kao sekirom po panju? Ljudi pokušavaju da ti objasne da ima onih koji zive mnogo gore od tebe, a ti to nećeš da prihvatiš. I ne možeš ti te ljude da osuđuješ što tako žive i snalaze se da prežive. Večito držiš katedru o tome šta i kako treba. Misliš da mi ne znamo to i da si ti trebao da dodješ i da nam nacrtaš? Misliš da mi ne znamo da je Mišelin bolja guma od Tigra? Svaka tebi čast što ti imaš para za Mišelin i želim ti da imaš još više, ali neko nema. A i taj koji nema, mora da živi i mora da vozi kola, jer mu trebaju, kao i tebi. Definicije su jedno, a realan život je nešto drugo. Ja mogu ovako kao ti da pričam sa nekim ko ima iste ili slične probleme i primanja kao ja, a nekome ko ima duplo manju platu od mene, nemam hrabrosti da držim slovo kao ti, tebi na tome svaka čast. Recimo, na svakoga ko nema zimski i letnji set guma gledaš kao da je pao sa Marsa.

Sve te definicije koje ti ovde iznosiš, znam i ja i svi ostali forumaši koji su sa tobom u raspravi oko toga, ali kao što sam rekao, ovo je zemlja gde je svaki peti čovek gladan, a 3 od 5, svakog časa to mogu da postanu, pa definicije nisu baš primenjive u zivotu.

Ne možeš ovde mene ugroziti ni ti, ni bilo ko drugi, taman posla. A i ničija podrška mi (bar ne odavde) ne treba. Kada iznesem svoj stav, ne razmisljam da li će ga podržati svi, par vas ili neće niko. Nije mi ni na kraj pameti.
« Poslednja izmena: Novembar 21, 2017, 09:08:08 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23423 poslato: Novembar 22, 2017, 12:49:57 pre podne »
Fiti ne treba biti genijalac, pa videti da nesto ne funkcionise u zivotu. Od kad je sveta i veka ljudi su se selili trbuhom za kruhom, a Beograd nije na kraj sveta ako nema niste bolje, ako nema vizije za nesto drugo. Alternativa tome je kukanje po internetu, a to nikome nije pomoglo ni najmanje. Ocigledno nemam nikakve licne koristi od svog ovog polemisanja. Ja samo zelim da svako u Srbiji sebi opali samar kada vidi da je upao u kolotecinu kojom pravi nezadovoljstvo sebi i okolini i da uradi nesto sa sobom. Nije problem ako padnes, problem je ako ne ustanes. Nikad nije kasno da uradis nesto sa sobom, cuveni Marko Miljanov, srpski vojvoda i knjizevnik iz CrneGore je naucio da pise u 50oj godini kako bi pisao svoja dela o Cojstvu i Junastvu koja su mu dala besmrtnost. Imao je plan!
Postavi prioritete, napravi 100 planova, povezace se sami u manji broj planova, isplivace najrealniji i resavaj jednu po jednu prepreku.
Najgore u zivotu sto mozes da ucinis jeste da nadjes druge posrnule i onda medjusobno hranite ocaj i depresiju. To je kao da se u zivom blatu drzis za drugog udavljenika.

Eto mozda ja za koju godinu se usavrsim da budem motivacioni govornik, to je popularno danas.  :27
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23424 poslato: Novembar 22, 2017, 06:58:34 pre podne »
Ja ne kukam. Samo prenosim stanje sa terena. I kažem da državu u principu  boli k za sve van BG.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23425 poslato: Novembar 22, 2017, 02:06:15 posle podne »
Nisam mislio konkretno na tebe, pisao sam uopšteno.
Ljudi i ulaganja idu tamo gde ima novca, to je prirodna stvar. U siromašnim društvima i društvima u razvoju u koje mi spadamo normalna pojava je centralizacija industrije i stanovništva. Sledeći stepen (četvrti, koliko se sećam), razvijeno društvo ima za pojavu decentralizacija tj povratak stanovništva na selo i pokretanje porodičnih mini proizvodnji.
U interesu države je da oživi sve krajeve, da se decentralizuje, samo što je to veoma skup proces, ali obavezan. Osim što je skup veoma lako može da ne donese nikakve rezultate. Nije da država ništa ne radi. Osnova je infrastruktura. Niko neće da ulaže novac tamo gde infrastruktura ne funkcioniše jer to sve poskupljuje. Meni deluje da se bar to pomera sa mrtve tačke. Što se tiče ovih robovlasničkih fabrika, pa mi samo to možemo da ponudimo. Jeftinu radnu snagu. Drugo nemamo jer smo rasprodali sve što je vredelo. Znam da je država pre 15 godina davala donacije za otvaranje pogona u regionu Preševa i da su to ljudi koristili. Ja da živim u unutrašnjosti, sigurno bi razmatrao plan proizvodnje domaćih proizvoda sa potrebnim standardima. Zdrava hrana, alkohol, odeća, turizam... danas je svet globalno selo, svuda možeš da se oglasiš i da isporučiš ponudu. Ne moraš zimi na leđima da nosiš na pijacu koju obiđe subotom 500 ljudi. Meni prijatelj pošalje nar iz Hercegnovog, a recimo ne mogu da nađem nikog da proizvodi nešto drenjina u Srbiji.
Ako država treba još nešto konkretno da uradi napiši ovde.
Čak i da se sve idealno razvijalo, ne treba se tome previše radovati jer tvrdim da svako napredovanje Srbije završava ratom. Niko ne želi jaku slovensku državu blizu Jadranskog mora. Ovo je šablon koji se konstantno ponavlja kroz istoriju Balkana.
« Poslednja izmena: Novembar 22, 2017, 02:08:43 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23426 poslato: Novembar 22, 2017, 09:41:57 posle podne »
 misli1


Van mreže dangubas

  • VW Početnik
  • Poruke: 186
  • Age: 61
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-9
  • Pol: Muškarac
  • 105-106 oktana
  • Auto: g3..1,4
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23427 poslato: Novembar 22, 2017, 10:22:54 posle podne »
pa da, samo šminka i rijaliti..tusmo Gdesmo  ;)
« Poslednja izmena: Novembar 22, 2017, 10:24:55 posle podne od strane dangubas »
(★★★★)

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23428 poslato: Novembar 23, 2017, 04:56:49 posle podne »
Nacionalizam je tema za one do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kada plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kada pređe 1.000, onda je top-tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kada se popne na više od 3.000 onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi".
Rambo Amadeus, 2015.

 

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23429 poslato: Novembar 23, 2017, 05:03:53 posle podne »
Bajo očigledno si pobrkao... lako je da palamudiš o ljubavi iz Novog Sada, pitao bi te da ponoviš tu rečenicu u nacionalno mešovitom mestu....pogotovo gde smo manjina da živiš svaki dan..... da vidiš kako je sve povezano s tim i da oćeš ne bi mogao da ne misliš na tu temu.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23430 poslato: Novembar 23, 2017, 05:09:52 posle podne »
Sale, u Novom Sadu živi 27 ravnopravnih nacija.
Ovaj citat nije usmeren na vas južno od BG-a, već uopšteno. Rambo je ovo izjavio i to je naprosto istina, hteli mi to da prihvatimo ili ne.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23431 poslato: Novembar 23, 2017, 05:31:05 posle podne »
Daj platu od 1000 e juzno od bg-a i ima svi uglas da pricaju o lepoti zivota,a ovako brale ovo ovamo juzno je dno dna da nema kud gore...
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23432 poslato: Novembar 23, 2017, 06:23:04 posle podne »
Bajo očigledno si pobrkao... lako je da palamudiš o ljubavi iz Novog Sada, pitao bi te da ponoviš tu rečenicu u nacionalno mešovitom mestu....pogotovo gde smo manjina da živiš svaki dan..... da vidiš kako je sve povezano s tim i da oćeš ne bi mogao da ne misliš na tu temu.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Kamo sreće da je pobrkao...Kada se pogleda generalno, potpuno je u pravu. A to je žalosno što se ti kao Srbin, u svojoj državi, pa neka u mestu gde ziviš i neka druga nacionalna manjina preovladava, osećaš ugroženo. A niko ne treba da bude ugrožen, samo zato što je druge nacionalnosti. Ako ćemo pošteno i Nenad Petaković je rekao istinu i to vrlo jasno.

Naša država ima najveće prihode od skupih najosnovnijih stvari za život, hrane i komunalija, koje su najveći udarci na budžet. Do svega ostalog bi se lakse dolazilo, kada bi te dve stavke bile jeftinije. Možete vi da nemate kablovsku, intenet i telefon na paket ( koji u vremenu u kome zivimo ne bi smeli da budu luksuz, jer su široko dostupni i masovno se upotrebljavaju ) , ali struju, vodu, grejanje,...Morate da imate i morate da platite. Čak i da imate samo ono što morate da imate, za prosečnu platu je skupo. Hrana i najjeftinija, koja je često i najlošijeg kvaliteta, je preskupa za prosečnu platu.

Ne mora svako ko radi da ide na letovanje i zimovanje. I u najbogatijim zemljama ima ljudi koji rade, a to ipak sebi ne mogu da priušte. Ali svako ko radi bi trebao da može da se prehrani do kraja meseca i da plati račune, pa neka spadaju i u najnizi sloj po finansijama. A kod nas se svi oni koje zovemo srednjim slojem svakog dana presabiraju da li će imati do kraja meseca za hranu. O onima nizeg sloja, bolje da ne pričam.

Garderoba, tehnika, održavanje kola i tako dalje....kod nas uopšte nije skupo. A što za to ne ostaje zbog preskupih najosnovnijih stvari je druga priča. Zato ljudi idu u staroj garderobi i voze krševe.

A to država treba da promeni i da ako hoce da uzme pare, da uzme od koga treba, a ne kome je najlakse.
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2017, 06:26:45 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23433 poslato: Novembar 23, 2017, 09:51:56 posle podne »
Blade upravu si potpuno,ali nevredi ti da tupis praznu slamu pogotovo ovde na forumu jer ima nas svakakvih i onih koji nece to da shvate.

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23434 poslato: Novembar 23, 2017, 10:26:58 posle podne »



              hail2



Van mreže Simma

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 527
  • Age: 47
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23435 poslato: Novembar 24, 2017, 12:20:10 pre podne »
 lollol lollol lollol

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23436 poslato: Novembar 24, 2017, 01:37:55 pre podne »


Sale, u Novom Sadu živi 27 ravnopravnih nacija.

Brale niste razumeli, nije isto kad živiš sa sličnim nacijama i kad živiš pored 2 religijski zatucane nacije kad tako moram da kažem.... veruj mi da NS i naprimer Bujanovac ne mogu da se uporede.


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23437 poslato: Novembar 24, 2017, 02:59:52 pre podne »
Daj platu od 1000 e juzno od bg-a i ima svi uglas da pricaju o lepoti zivota,a ovako brale ovo ovamo juzno je dno dna da nema kud gore...
Ko treba da ti da tu platu? Na osnovu cega? Mislis da bi bio srecan u zivotu kada bi ti padalo sa neba 1000€ mesecno? Neko vreme da, dok ne bi krenuo sebi da postavljas neka pitanja. Novac je opsena, koliko god da ga imas, uvek ce ti ga nedostajati. Meni su trebale godine da to skapiram i mnogo mi je lepse u zivotu od kad sam to prihvatio.

A to država treba da promeni i da ako hoce da uzme pare, da uzme od koga treba, a ne kome je najlakse.
Potrudio sam se da procitam ovo plitko kukumavisanje oko ocigledne situacije u Srbiji, valjda je to jedino sto se zna, ali na kraju ne vidim odgovor da si dao kome treba da uzimaju novac. Ova drzava duguje oko 25 milijardi evra, PIO fond odavno potrosen, placamo strancima da otvore nesto, da nam daju bedne plate i molimo ih na kolenima da ostanu pod tim kraljevskim uslovima. Kome treba drzava da uzima novac, a kome da poklanja? Da li neko ovde na forumu ima neki predlog ili je zalopojka univerzalni lek za dusu?
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2017, 03:03:27 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23438 poslato: Novembar 24, 2017, 06:09:48 pre podne »
Wele nisam ja rekao da novac padne sa neba,vec je fora sto je plata za isti posao na jugu 200-300e plafon dok je u Bg 1000e,pa ti vidi kolko rade na jugu za 3 puta manje novca nego u Bg,a troskovi su isti potpuno.E zato sam ja rekao iste plate za iste poslove u celoj zemlji,a ne kako kome odgovara,a sve puca po obinom radniku,koji jedva sastavlja kraj sa krajem..
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23439 poslato: Novembar 24, 2017, 08:44:55 pre podne »
Bio si jasan Nenade ali neki nece to da shvate i guraju svoju pricu, ne vredi se natezati ovde sa pojedincima