Autor Tema: Plastikaneri vs Old skula  (Pročitano 75223 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #100 poslato: Januar 23, 2020, 03:30:33 posle podne »
Pisem predloge kad dodjem kuci u novoj temi.
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #101 poslato: Januar 23, 2020, 03:36:25 posle podne »
Travi sto po dvojica,i 4 ce u old sculu sa pojacane opruge :).Madisone-po mom taste-u tvoj 1.8T je the last Old scula engine,mada ja bi pre kecinu protego :26.
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže zimke

  • VW Početnik
  • Poruke: 155
  • Age: 39
  • Lokacija: Vranje
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 2.0TDI
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #102 poslato: Januar 23, 2020, 05:30:17 posle podne »
Kako odgovoriti na ovakvo pitanje, na prvu loptu old skul ali kad se porazmisli malo, zavisi za gde i za sta. Ja bih oba najradije, za medjugradsko ili duze noviji/po gradu za zezanje old skul.
Accelerate ze protons!

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #103 poslato: Januar 23, 2020, 06:01:56 posle podne »
Pa sam si sebi dao odgovor, oba.
Zamisli da je pitanje u stvari "posle mnogo rakije i vina , jeli bolja kurva ili cura fina?" možda i odgovor bude lakši.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #104 poslato: Januar 23, 2020, 07:13:31 posle podne »
Danas nastavim sa čitanjem automagazina pa evo par slika ...
...

...

...

...

...
Ovakve auto časopise sam voleo da čitam. O ovakvim kolima  wub wub wub ... Idemo dalje ...
...

...
seafood buffet restaurants carolina beach nc
...
Old scul punjač,  ćale mi ga kupio dok sam bio u osnovnoj školi. Dakle pre nekih 35+ godina.
Kako je kupljen tako sam ga stavio u podrum i tu stoji do dan danas, Nikad se nije pokvario niti pregoreo osigurač u njemu. Napunio akumulatora ko zna koliko, bio sam mlad i glup pa se o njega grebali i kurta i murta iz komšiluka.
imageupload
...
Old scul accu, kupljen 2008 za cabria. Šljaka bez greške do dana današnjeg.
Zimi je izvadjen i jednom mesečno obavezno ide sat vremena na punjač. Nekad ga turim  na mrkelu ili drkelu pa obrnem dan ili dva sa njim  driving ...

...
Eh, ta prošla vremena  wub ...

...
Old scul mob  wub wub wub ... moj prvi  wub ... star nekih 23+ god.

Radi još uvek kao prvog dana. Otišla baterija, ako neko može da mi nabavi novu bio bih mu zahvalan.

...

...
Al što su nekad bile ukusne čokoladne bananice  wub wub wub ... ove današnje su  :20 ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #105 poslato: Januar 23, 2020, 07:44:57 posle podne »

Svima poznata Old scul slicica.  ;)
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #106 poslato: Januar 23, 2020, 07:57:41 posle podne »
Citat
E neka si se i ti probudio  a ne da samo visiš u temi želje i čestitke i nabijaš poruke zabadava  coilleo2tj ....
Hvala Travi na budjenju lollol
Glasao sam za oba iz razloga sto posedujem i cvaju i plastikanera :rolleyes:
Golf od kako je u porodici presao je boga oca i nikada me nije ostavio na putu,ali slovima nikad(20 god)Moja ljubav iz mladosti je bio golf 2 gti sa BBS-icama i dubokim branicima a i sada volim kada vidim lepog,ne prebudzenog cvaju thumbup
A i ovaj plastikaner za ovih 5 godina posedovanja nije pravio probleme :29
Travi,imam teca koji je isto samo za old skulu,kakav servo,podizaci i elektronika samo cista mehanika.Moram te upoznati sa njim bicedobro
Kao sto ti rece taj nas Nemacki arbajter cuvaj ti svog golfica jer za one tvoje putopise leti je idealan thumbup
Jos jednom,lepa tema,fino je se probudio forum!!!
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #107 poslato: Januar 23, 2020, 08:22:41 posle podne »
Kažeš, fino se probudio forum ...

A jel znaš ti onaj vic ima, bolan, pedera nego nema narod para lollol ...

Aj odo da otvorim novu temu  :30 :30 :30


...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1259
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #108 poslato: Januar 23, 2020, 11:08:28 posle podne »
Pod pojmom plastikaner većina ljudi ne podrazumeva nov auto od 100.000 evra nego neki od 15 godina starosti sa 180.000 km na satu (a realnih pola miliona) koji je već umro u Nemačkoj dok je bio, pa ga mi sad oživljavamo... a nemamo nemačke plate... zato su nam se i zgadili... a prepuni su savremenih delova i kvarova (plivajući, turbo, egr, dpf, senzori, vakumi, kompjuteri...)

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #109 poslato: Januar 23, 2020, 11:52:37 posle podne »
 tapsac tapsac tapsac
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Igor_92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1543
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Karma: +59/-15
  • Pol: Muškarac
  • VW U <3
  • Auto: BMW E46 320d / Vw Golf 2 1.6GL
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #110 poslato: Januar 24, 2020, 08:59:47 pre podne »
Pod pojmom plastikaner većina ljudi ne podrazumeva nov auto od 100.000 evra nego neki od 15 godina starosti sa 180.000 km na satu (a realnih pola miliona) koji je već umro u Nemačkoj dok je bio, pa ga mi sad oživljavamo... a nemamo nemačke plate... zato su nam se i zgadili... a prepuni su savremenih delova i kvarova (plivajući, turbo, egr, dpf, senzori, vakumi, kompjuteri...)


Konačno neko da potrefi suštinu teme  tapsac tapsac tapsac  Q8 I Panamera to bi normalno svi voleli da imamo i vozimo ali dajte malo keep it real. Ko može da priušti svaka čast  thumbup

Vozim e46 sa m47 motorom koji se smatra poslednjim bmw dizelom(4 cilindra) koji je napravljen da valja, ali eto baš juče po treći put remenica radilice (20.000rsd). Gazim ja sa njim lepu kilometražu, ali opet da ta remenica traje 15-20 hiljada kilometara   lost006  mislim da je to ovo što travi priča, ove što sreće pored puta  lollol  Žao mi je što sam dvicu prodao i sigurno ću je nekad ponovo imati u garaži, ali za vikend auto. Tu se moram složiti i sa drugom stranom, sa dvicom npr. put od 300km ubi dok sa bmw ne osetim ni mnogo dalje relacije  biggrin


Što se tiče VW imali golf 4 TDI 90KS, sad imamo u porodici Seat Leona ARL bez greške oba auta i ovo smatram poslednjim od Volkswagena što je napravio da traje i valja, sve posle je raspad.

Sve ima svoje prednosti i mane, i moj glas ide za oba.

Forum konačno ponovo radi  biggrin biggrin 
« Poslednja izmena: Januar 24, 2020, 09:36:39 pre podne od strane Igor_92 »

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #111 poslato: Januar 24, 2020, 09:03:23 pre podne »
A sta si vozio posle? Jel si imao recimo mk6, mk7 pa tvrdis da je raspad?

Van mreže Igor_92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1543
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Karma: +59/-15
  • Pol: Muškarac
  • VW U <3
  • Auto: BMW E46 320d / Vw Golf 2 1.6GL
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #112 poslato: Januar 24, 2020, 09:22:51 pre podne »
GOLF 5 drugar uzeo 2.0tdi odmah mu na startu pojeo 1.000e ulaganja, jedva ga se rešio. TSI motori novijih generacija mnogo loših iskustava, nisam lično vozio ali kroz priču ljudi koji jesu. Ako izuzmemo agregate i sve ostalo što se tiče kvaliteta je samo nazadovalo. Lično mišljenje, ne mora da znači da sam u pravu.


Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #113 poslato: Januar 24, 2020, 10:04:17 pre podne »
Mislim da nisi upravu odma da ti kazem... ja ne znam coveka koji je sa mk7 nezadovoljan... pogotovo ti 2.0 od 150ks upareni sa DSG ili ovi od 190... auto je nepoderiv... cesto sam vozio taj auto a i imam drugare koji ih koriste kao sluzbena vozila i prelaze sa njima boga oca.. svi su prezadovoljni.. auta im imaju po 300+ hiljada samo su radili redovne servise... jedan od njih je i cicerov drugar pa moze da potvrdi sta on kaze za mk7.. dnevno provodi u tom auto po 8 sati ako on nije kompetentan ja ne znam ko je..   mk6 isto.. CR motori 140ks.. imao sam takav u CC-u samo redovni servisi pipao nikad nista nisam! ide ko nevreme potrosnja smesna... jos sam ga cipovao na 190ks gas patos.. evo i kod Bobana sa foruma je zavrsio taj auto... kod njega je vec 2-3 godina pa nek kaze on ako je imao neki problemcic i kako mu se auto ponasa... ja znam da nije posto se redovno cujemo.

Zato ne volim te izjave.. kao novi ne valjaju a sve na osnovu prica rekla kazala pa se uhvatis za mk5.. verovatno je drugar imao simensove dizne za koje i ptice na grani znaju da su lose i sta je sve bilo problematicno sa tim autom...

A ovo sto si spomenuo BMW-a to ti verujem 100% ja BMW ni ne racunam u auto.. meni je to smece (sa jako dobrim marketingom) koje u moju kucu nikad vise nece krociti... Da sam uzeo BMW za primer ove teme.. morao bi da se slozim sa svima vama.. lollol ne da auto industrija ide silaznom putanjom.. nego da je propala skroz, da vise ne postoji!!! lollol

Ovo je samo 1 primer od letos na licnom iskustvu.. sta mi drugi pricaju o bmw to necu ni da pisem ovde, elem: BMW 730 Xdrive M paket uzeli drugar i ja da preprodamo zaradimo koji dinar... auto 53.000 na satu.. lepa godina... tek razradjen neko bi rekao..  evo i par slika te munje nebeske  biggrin

   

   

   



Prva stvar posle par dana.. vozim kroz v.stepe hocu da uradim polukruzno auto upali lampicu za volan servo mrtav.. ne moze nikako da se okrece volan ukrutio ga totalno.. nekako ga parkiram ugasi upali resetuj isto... posle dobrih sat vremena muke to se vrati u normalu.. i krene da sljaka sve normalno... tako je bilo par stotina kilometara 2-3 i opet isti problem... opet ista muka.. ugasi on lampicu to se nekako izbrisalo.. parkirali auto jednu noc.. ujutru auto se nago na levu stranu.. desni jastuci napumpani do maksimuma levi nista.. iz cista mira...  upalili auto menjali ona setovanja visinu nekako se unormalio tj ispravio  lollol  reko auuuu pa sad mi je jasno zasto je auto od 100 i kusur hiljada e posle 2-3 god pao na 40... a tako je pretezno sa svim BMW modelima... kad ovo imamo na jednoj sedmici.. trebamo li pricati o jeftinijim i manjim modelima... uostalom covek je lepo rekao:



nego se mi pravimo pametni  wacko boodala lollol

Sreca pa je auto brzo zamenjen za drugo vozilo.. navodno novi vlasnik nije imao probleme te prirode  pop1

Van mreže Deckole

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #114 poslato: Januar 24, 2020, 10:47:06 pre podne »
Nemam mnogo iskustva jer sam promenio 3 automobila. Trenutno vozim mk6, presao nekih 10ak hiljada i zadovoljan sam., al moram priznati da mi nedostaje dedina astra G 1.7 2000 godiste, karavan(ne znam ni dal spadaa u old skulu al ajde). Inace glasao sam za oba.plastikaner da zavrsava obaveze a old skula za uzivanciju. Naravno pricam o nekoj srednjoj klasi.

Van mreže eskachagt

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2228
  • Lokacija: Banja Luka - Nišići
  • Karma: +46/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II D
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #115 poslato: Januar 24, 2020, 01:48:16 posle podne »
https://youtu.be/WMJEcZZSNxA7 šta reći a nezaplakati...
VW fan

Van mreže Rocco77

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Podgorica Crna Gora
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #116 poslato: Januar 24, 2020, 04:24:24 posle podne »
@admin Ljubitelj sam svih marki auta al nekako su mi srcu najdrazi bmw i vw starijih generacija. Za q8 necu komentarisat,ali eto priblizno njimu vozio sam sq7 koji je brutalan u svakom smislu. Sto se tice pominjanja ove 7 g11 ti problemi su cesti na bmw active steering i naginjanje u jednu stranu ali na 300.000km. Eto vozim e60 i e61 koji su prvi modeli sa cuvenim "active steering" oba m57tud30 motori(3.0d) oba su tu oko 400.000 na satu na e60 active steering perfektno funkcionise dok se e61 nagao u desnu stranu elektromagnetni ventil od 65e crkao i to je to.
Plastikanere ne treba poredit sa old scul autima jer su totalno 2 razlicita svijeta jedni pravljeni da traju  dok su drugi tu do max 10 godina da ga vozis. Da imam uslove svakako bi vozio nov auto,dok bi za merak drzao neki stariji auto ili eventualno 2. Srdacan pozdrav

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока


Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #117 poslato: Januar 24, 2020, 05:33:18 posle podne »
Eto vidis a ovde se to desilo sa nepune 54.000... 2 problema za fazon nedelju dana.. bas razocaravajuce za takav jedan auto nisam znao da im je to mana..  boodala

Van mreže TOMARA

  • VW Početnik
  • Poruke: 130
  • Age: 34
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf Mk4 1.6 16v
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #118 poslato: Januar 24, 2020, 07:37:07 posle podne »
Pre svega zanimljiva tema, sve pohvale za ideju... Vozim G4 oko 4 god. i prezadovoljan sam sa njim. Izuzetan auto za nase uslove i kvalitet puteva, goriva, rez. delova kao i primanja. Smatram da je vise blizi "starac" klasi nego "polipropilenskoj".  biggrin Kada bih mogao da biram, srce bi reklo samo old school, posto sam ljubitelj oldtimera. Ali... U realnim uslovima eksploatacije, moj izbor bi bio mk7 za svakodnevnu upotrebu a BMW e30 redni sestak kao vikend auto, za izlete, gust i merak.  :26




Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #119 poslato: Januar 24, 2020, 08:01:46 posle podne »
Najbolji Auto je Nov Auto ... stara izreka kaze

nemozete porediti G5 koji je dosao sa vracenom km i kad ga kupite ovde posle mesec dana krene sve da riknjava ...

opet starija vozila su pravljena da traju ...godinama ...

koliko modela je izbacio Audi 80 tih god ...primer audi 80 cc dizel i koliko god je trajao dok nije izasao audi jaje ...posle 90 i kasnije su poceli svi ne samo Audi

malte ne svake god po jedan model ... pre svega jer je tehnologija vrtoglavo napredovala ...

tako da ima ovde da se pise jos puno puno

Audi sam naveo kao primer  :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.