Autor Tema: Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god  (Pročitano 11352 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže madjo

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Karma: +0/-0
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« poslato: Jul 07, 2007, 04:05:48 posle podne »
Koje ulje ce najbolje odgovarati mome Golfu 3 GTI 93/4 god ( oko 100.000 km presao ,Dupla servisna..)...Na sevis naljepnici na vezniku stoji Castrol TXT da je sipano na zadnjem servisu,( Castrol TXT sintetika 5w 40 ako se ne varam 9.00 eur 1l u PG ).. E sad je veliko pitanje je li to ulje uopste originalno ???Da li je bolja varijanta preci na neko drugo ulje ( recimo shell - direktno od uvoznika ) i da li neko zna kako se moze prepoznati original od kopije!!
    Molim i ljude koji imaju isti auto da napisu koja oni ulja koriste !!
                  Unaprijed hvala !!

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #1 poslato: Jul 08, 2007, 03:57:12 posle podne »
O kvalitetu Castrol ulja uopste netreba raspravljati, svakako je sam vrh, ali se zato se nazalost najcesce i falisifikuje. Shell je takodje ulje vrhunskog kvaliteta kao i Mobil 1 itd....

U principu za koje god se odlucis neces pogresiti, samo da je original.

Naravno za tvoj auto preporucujem full sintetiku.
« Poslednja izmena: Jul 08, 2007, 03:58:59 posle podne od strane KOSTA »

Van mreže Peki1980

  • VW Početnik
  • Poruke: 77
  • Age: 43
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: seat cordoba vario
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #2 poslato: Jul 08, 2007, 05:22:02 posle podne »
ja kod mene sipam ELF za turbo dizela ali je to mineralno ulje
« Poslednja izmena: Jul 26, 2007, 11:02:15 posle podne od strane KOSTA »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #3 poslato: Jul 08, 2007, 11:24:04 posle podne »
I mene interesuje ista stvar, znaci koje je ulje najbolje? u pitanju je mk2 1.6 GTD sa intercoolerom. 90 god. Trenutno koristim neko Lukoilovo, i iskreno nisam nesto zadovoljan, dosta trosi, a i cim se zagreje oko 90 stepeni i vise, pritisak se spusti na 1 bar?!  Mislim je l' to sme da se desava?

Van mreže Peki1980

  • VW Početnik
  • Poruke: 77
  • Age: 43
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: seat cordoba vario
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #4 poslato: Jul 09, 2007, 01:57:52 pre podne »
Citat: Madison
I mene interesuje ista stvar, znaci koje je ulje najbolje? u pitanju je mk2 1.6 GTD sa intercoolerom. 90 god. Trenutno koristim neko Lukoilovo, i iskreno nisam nesto zadovoljan, dosta trosi, a i cim se zagreje oko 90 stepeni i vise, pritisak se spusti na 1 bar?!  Mislim je l' to sme da se desava?
uzmi ovaj elf shto ja sipam odlichan je , imash pakovanje od 2 litra i od litar

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #5 poslato: Jul 09, 2007, 02:13:39 pre podne »
@Madison

Po original knjizi koja se dobija uz auto VW 1.6 turbo dizel kada postigne radnu temperaturu 0.9 bar na leru, znaci sto se toga tice nemas brige.  Po toj knjizi dvojci turbo dizel sleduje polusintetika.

A to sto trosi vise ulja moze da bude vise razloga, losa turbina, lose karike, lose gumice na ventilima... ali da neidemo dalje u off.

Van mreže bane

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Karma: +0/-0
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #6 poslato: Jul 10, 2007, 02:03:16 posle podne »
Castrol TXT se ne lazira, bar ja tako mislim, iz prostog razloga sto se retko kupuje u ovim krajevima (protection+, pa onda magnatec, e to je vec za laziranje = jeftin Castrol za mase). Inace 5W40 bi trebalo da bude prihvatljiv za tvoj motor ako govorimo o novim kolima, lako se nateruje u visoke obrtaje, lakse startuje itd. Ako si presao vise od 100 000 km, a jesi, sipaj 10W40 ili 15W40, ipak su ti cilindri malo razlokani i godina proizvodnje motora ukazuje na stariju tehnologiju. Drugim recima super kvalitetno i retko ulje ne moze da steti motoru ali uopste ne pruza nesto vise zastite od ulja sinteticke osnove (10W40) ali ces sa redjim uljem sigurno imati vecu potrosnju ulja = cesto dolivanje. Inace od proizvodjaca = Castrol/BP, Mobil1, Selenia i Shell. Pomenuta ulja zadovoljavaju specifikacije u potpunosti. Obrati paznju da redja ulja imaju sklonost ka penusanju (ELF narocito), nije zabrinjavajuce ali je prisutno. Inace Lukoil ulja nisu losa ali onda bolje kupi Optimu 10W40 koja je bolja od pomenutog imajuci u vidu cenovnu kategoriju, naravno. Egzoticna ulja ne preporucujem jer se na laboratorijskim testovima nalaze u okviru proseka a cena hmm... Ipak se sve vrti oko para.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #7 poslato: Jul 18, 2007, 12:58:51 posle podne »
Ma u sushtini u gradskoj voznji ne trosi mnogo ulja, vec na auto-putu. Doduse, na autoputu nije ispod 3000 obrtaja   Ostale mi jos 2 litra ulja, posle menjam filter pa, pa cu da vidim, slazem se da se ne isplati mnogo da uzimam najskuplje, jer se razlika ne primecuje toliko...hvala na savetima!

Van mreže bane

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Karma: +0/-0
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #8 poslato: Jul 19, 2007, 09:42:55 pre podne »
VAZNO!!!!

Kada primetite veci pad nivoa ulja, najcesce posle 5000 km (zavisno od tipa i kvaliteta ulja), pogresno je dolivanje ulja do crte. Usled termickih i mehanickih naprezanja karakteristike ulja opadaju (ponistava se uticaj aditiva, ulje gubi zastitna svojstva) i motor ostaje bez prekopotrebne zastite. Tada se obicno promeni i zvuk motora (postaje bucniji) pa je to znak da se ulje kompletno ispusti i sipa novo uz zamenu filtera ulja. Majstori u servisima najcesce doliju potrebnu kolicinu, sto je pogresno. Mislim da u nasim uslovima ni jedno ulje ne moze da izdrzi period izmedju dve zamene od 10000, 20000 km ili vise. Specifikacija je radjena imajuci u vidu kvalitetna goriva kakva se jos uvek ne prodaju kod nas. Nikako nemojte da menjate filter posle druge zamene ulja, mala je to usteda prema riziku. Filter nije skup (izbegavati crne filtere sa belim natpisima Bosch/Mann/Unico - svi izgledaju isto samo se razlikuje tzv. proizvodjac) ko zna odakle to potice. Menjajte sami ulje i filter ili budite uz majstora i pratite svaki pokret njegovih ruku. Cuo sam pricu da je Kole - onaj ovlasceni servis za Skode, naplacivao kompletnu zamenu ulja sa filterima na redovnim servisima a kada su vlasnici automobila, obicno nezadovoljni njegovim radom, potrazili drugog ovlascenog servisera ..... Pa, bili su najblaze receno zgranuti onim sto je trebalo da se uradi a nije ali je uredno naplaceno. J@b!ga auto kuce zive od tih redovnih servisa a ne od prodaje novih automobila!!!!

Cemu ovaj tekst? Pa, vecina ce dati pare na plastiku (poliester), muziku, neonke i ko zna kakvu jos opremu a za motor (koji je uzgred pokretac svega pomenutog ali nije na udaru - ne vidi se) sta ostane.
POZZZ!      Pamet u glavu, ulje u motor!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #9 poslato: Jul 26, 2007, 11:25:02 pre podne »
Pa, hvala puno, cika Bane!   Sto se tice dosipanja, nikad ne punim do crte, nego na malo vise od pola, i na svake 2-3 nedelje dosipujem po malo, tako da je uvek oko pola pun.

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #10 poslato: Jul 26, 2007, 11:06:58 posle podne »
Citat: Madison
Ma u sushtini u gradskoj voznji ne trosi mnogo ulja, vec na auto-putu. Doduse, na autoputu nije ispod 3000 obrtaja   Ostale mi jos 2 litra ulja, posle menjam filter pa, pa cu da vidim, slazem se da se ne isplati mnogo da uzimam najskuplje, jer se razlika ne primecuje toliko...hvala na savetima!

Po tome moze da bude da ti je losa turbina, jer u principu golf dizel ume vise ulja da potrosi u gradskoj, kreni stani voznji, nego na autoputu.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #11 poslato: Avgust 07, 2007, 12:01:52 pre podne »
@KOSTA
Cuti, nemoj da malerisesh  Mislim, s obzirom da ce uskoro da bude punoletan, naftoholicar se dobro drzi

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #12 poslato: Avgust 07, 2007, 03:12:13 pre podne »
Neboj se, ima jos da se navozas, vise nego da sad kupis novog yuga, a manje ces zivaca da pogubis i manje ce da te kosta taman kupovao najskuplje ulje od najboljih proizvodjaca.

Van mreže bane

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Karma: +0/-0
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #13 poslato: Avgust 10, 2007, 11:19:04 pre podne »
I moj glas za Golfa. Bez obzira na predjenu kilometrazu, kad ga upalis i poteras ne staje sve dok se ne izvuce kljuc iz kontakt brave.
« Poslednja izmena: Avgust 10, 2007, 11:21:53 pre podne od strane bane »

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #14 poslato: Avgust 18, 2007, 04:20:51 posle podne »
sto se tice zamene ulja  i odabira u pravu su ljudi neces puno pogresiti izmedju Castrola.Shell-a i Mobil-a.filter ulja-znaci obavezno SVAKI PUT kad menjas ulje menjaj i filter!!!!ja na golfu 2 (87god.)koristim Castrol txt 5w40 i obavezno menjam filter jer ako vec dam tolike pare za ulje 300 dinara za filter me nista ne vadi-a inace iako je ulje preporuceno da se menja na 10000km ja ga menjam vec na 8000-8500km jer mislim da vec tad ono gubi viskozitet i ona dobra svojstva-neko ce opet reci da malo preterujem ali ja sam moj motor ocuvao
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #15 poslato: Avgust 26, 2007, 01:54:33 posle podne »
Moze pitanje, posto treba da menjam filter, buraz je bio kod nekog majstora, trazi za filter (sa postavljanjem), i zamenu ulja 2500 din. Nikad nisam menjao filter, pa da pitam je l' to ok cena?

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #16 poslato: Avgust 27, 2007, 12:00:56 pre podne »
Po meni je to velika cena za obicnu zamenu ulja i filtera

SALE GTI

  • Gost
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #17 poslato: Avgust 27, 2007, 11:21:00 pre podne »
DA da prejaka cena  a posto vidim da svi hvale vurthovo ulje probaj njega da sipas

Van mreže bane

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Karma: +0/-0
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #18 poslato: Avgust 27, 2007, 12:54:39 posle podne »
Citat: Madison
Moze pitanje, posto treba da menjam filter, buraz je bio kod nekog majstora, trazi za filter (sa postavljanjem), i zamenu ulja 2500 din. Nikad nisam menjao filter, pa da pitam je l' to ok cena?
Cena je malo veca ali ako neces sam da se prljas ima ko hoce za novac. Mada golf 2 je najzahvalniji auto za ``sam svoj majstor`` odrzavanje.
Daj puni desni zaokret volanom u tako nastali otvor se sagni i napipaj glavu srafa na dnu kartera, na glavu srafa postavi okasti kljuc 19 i odvijaj od podloge ka motoru. Pre nego sto ulje potece stavi posudu ispod srafa. Staro ulje odlozi na ekoloski prihvatljiv nacin. Izvuci mernu sipku i odvij rukom filter ulja. Ako je zapek`o probij duzim srafcigerom i odvijaj. Pre nego sto sipas sveze ulje vrati sraf kartera, umoci cist prst u sveze ulje i premazi gumenu zaptivku na novom filteru. Filter zavijaj rukom dok ne pruzi veci otpor. Sipaj ulje, proveri na mernoj sipki, upali motor, ugasi, sacekaj, proveri nivo, po potrebi koriguj.

Ustedeo si 2500 din.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Koje Ulje da sipam / Golf 3 gti 8v 93/4' god
« Odgovor #19 poslato: Septembar 05, 2007, 04:02:08 posle podne »
Pa hvala, zamenice mi komsija filter za dz!  pozz