Autor Tema: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom  (Pročitano 2964 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivancho

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6 51kw 1984god Benz
golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« poslato: Oktobar 23, 2017, 05:55:58 pre podne »
pozdrav ljudi jedno pitanje.imao sam problem sa platinastim razvodnikom prosle zime razlokao se ubio me u pojam te radi lepo te neradi I zamenimo ga  majstor namesti elektronski  razvodnik ,ali od samog starta auto je imao jednu manu,sta se desava. e ovako

Ustanes rano ujutru hoces da kresnes auto on samo kao da oce da zamane ali neuspeva I stane znacine zavergla uopste nego samo zamane tj krene I stane,,vratim kljuc probam opet  on opet isto krene I stane,ja opet vratim kljuc I onda iz prve kresne bez problema.u razgovoru sa majstorom dogovorismo se da je to razvodnik malo jace namesten pa ja smanjih razvodnik u minus malo I pronadjo neki polozaj  gde se taj problem dosta manje javlja aaalii se ipak javlja pri samom hladnom startu  ii po nekada na radnoj temperature kad hoces da ga upalis ,do duse sada se vec na ovoj poziciji oseca da nije razvodnik na mestu ali ide  nego me interesuje koj mu je to djavo zasto se tako blokira I nemoze da zamane ,jel to nije dobro stavio nov razvodnik ili sta je  vec u pitanju.Non stop sam na poslu  I nikako se nemozemo navatati  ja I majstor  pa reko ajd da vidim akonneko od vas zna sta je  I ako mogu sam to da izregulisem da se necimam da idem I ostavljam auto kod njega

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 23, 2017, 06:41:42 pre podne »
Pokusaj namesti taj razvodnik gde treba da bude.Tj da auto vuce dobro i radi ok kad upali..E zatim pri javljanju tog kvara u momentu paljenja..ti ovako uradi-uzmes parce kabla od debljine kao kabal plusa na akumulatoru,pa das kontakt na bravi,zatim taj kabal spojis na plus na aku a drugim krajem spojis na alnaser na kontakt koji omoguava da alnaser zavergla(To nek ti neko pokaze gde je ako ne znas..),Ako auto zavergla normalno onda je kvar nrgde na samoj instalaiji paljenja ili samoj bravi...Pokusaj ovopa javi sta se desava..
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Ivancho

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6 51kw 1984god Benz
Odg: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 24, 2017, 08:28:01 pre podne »
ahaaaa znaci  da moze da bude da je coek lepo nabo razvodnik ali ta nova instalacija da zeza nesto .nista ajde videcu da probam  kad imam vremena  pa javim sta se desava . mislim ono zaebava  strahujem da ne sjebe akumulator opet napreze se bezveze  tako  a idu ladni dani . a kako se ponasa start kada je pogresno nasadjen razvodnik jesili imao prilike videti?

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 24, 2017, 09:51:50 pre podne »
Pazi hoce da brljavi na paljenju kad je razvodnik totalno omasen,tj momenat predpaljenja,ali to je rutina svakog majstora,jbg ako nije znao to uraditi taj bi trebo odma katanac na bravu..Probaj kao sto sam ti opisao u prvom postu,pa cemo videti kako se ponasa..
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 24, 2017, 01:17:26 posle podne »
Ocisti + na anlaseru

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 24, 2017, 09:50:03 posle podne »
Da prostis na izrazu ali ga majstor nije dobro ubo gde treba. Taj majstor trebalo bi da ima stroboskop lampu pa da podesi ugao predpaljenja kako je vw nalozio. E posto nemate potrebni alat ni ti ni majstor, a imate odprilike obojica 13 kljuc. Popusti stopicu ispod razvodnika i zakreni ga u desno jedno pola santina pa probaj. Moguce je da ce trebati u desno jos koji milimetar pa isprobavaj dok neubodes sam.
Nema zanata bez alata

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 24, 2017, 11:12:11 posle podne »
Mislis da ima mnogo ranije palenje?

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 24, 2017, 11:17:01 posle podne »
Ma nek misli sta god hoce samo nek me poslusa i ima da utrefi.
Nema zanata bez alata

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 24, 2017, 11:32:05 posle podne »
Ili ga doteraj da ti to ubodem u zeru bez lampi i koje cega.. ;)
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Ivancho

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6 51kw 1984god Benz
Odg: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« Odgovor #9 poslato: Novembar 18, 2017, 07:34:54 posle podne »
razvodnik ok za nepoverovati.skinuo anaser na moje oci,metyo anaser od golfa 4 i bez problema pali ni jedan zez nema znaciiii strasno.kad sam ga upalio za yci u garazu zez imo posle nijedan vise zez  ali idalje mi ty jedan problemcic stoji al to je u toku stojanja na semaforu cuje se kako ayto blago obara i podize obrtaje i opet spusta tj oscilira i onda vrati normalu al to vec imam temu o tome pa sad bas ako neko zna sta moz bit moz i ovde, vakum crevca na karb i svuda nova pran karb,svecice kablovi razvodnik komutator bombina novo sve jer platinasti razvodnik otiso u pistolj pa zamenih al idalje problemcic ima.

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« Odgovor #10 poslato: Novembar 18, 2017, 10:28:43 posle podne »
To sto si stavio bolji alnaser ispravniji i dalje neznaci da je ugao predpaljenja ok. Ako nisi poslusao sta sam ti napisao jednom procitaj i probaj ni je to da kopas tri metra kanala dubine 80 cm. Jaci alnaser ga samo drmne neda mu da zataze zato pali. A sto se haleluja na leru moze bit da stvarno nevalja ugao predpaljenja.
Nema zanata bez alata

Van mreže Ivancho

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6 51kw 1984god Benz
Odg: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« Odgovor #11 poslato: Novembar 19, 2017, 08:27:41 posle podne »
pokusao sam sa razvodnikom i kljuc 13 ,da ga pomeram u toku rada front mrdanja 1cm levo 1 cm desno pa reko bih 2cm ukupno a najvise mu odgovara u sredini di je i bio   gde god da pomerim em vuce slabije em pri paljenju nema da  na pola kljuca kresne bez problema vec se kao zakasljuca na brzinu dva tri puta i nista  i onda iz nekog puta upali ali  nije to to u voznji tako da vratih na sredinu di je zabelezeno bilo ,i do sada i sa mrdanjem razvodnika  i bez toga nijednom se nije desilo ono da nece da zamane ovih dana ce ici kod drugog majstora na stelovanje i da cujem njegovo misljenje.pojeo sam gomna sto nisam uzeo nov novcijat razvodnik platinasti i da ga metem kad sam menjao a imao sam prilike prosto sam naleteo u radnji autorenc  u mladenovcu a ja ne slusaj majstora
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2017, 08:57:51 posle podne od strane Ivancho »

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« Odgovor #12 poslato: Novembar 19, 2017, 09:20:29 posle podne »
Nisi pogresio samo polako, ugradio sam ih na desetine sa platina na elktronsko. Muka mi da se vracam nazad da sve citam, ali eto mozda ce nekom godit da procita.
Mora razvodnik, instalacija, komutator i bobina od elktronskog paljenja.
Ako nisi promenio bobinu eto moze bit problem. Dalje koliko god puta sam ubacio razvodnik, uvek je moralo fino podesavanje stroboskop lampom. Nemoze to na uvce i na osecaj, trazi majstora koji moze to odradit kako sam ti rekao. Meni se niko nije vratio da kaze nisam zadovoljan, uglavnom zalu sto nisu ranije ugradili.
Nema zanata bez alata

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« Odgovor #13 poslato: Novembar 20, 2017, 06:22:18 pre podne »
U pravu je drug Enkob,al ja se ipak ne slazem da ti je problem sam razvodnik..Pazi isto to paljenje imam ja..Znaci bas sam skoro zubio i stelovo svoj motor,bez lampe,sve skolski i na uvo..Predpaljenje na -6 zbog tng pogona..auto ide ubija kad je smesa pojacana na tng,sad sam ga ustino dobro zbog potrosnje..U hladnim danima i moj oce na prvo paljenje da zategne kao kod tebe..sve sam pokusavao i to stelovanje u picinu dlaku lampom i sve to...opet isto zategne na hladno jutro..Ocistio ja sve spojeve duplu masu stavio,ma sve osim instalaije od brave do alnasera..Meni pomaze samo ona fora sa kablom od plusa direkt na alnaser i vrti ko lud na prvo paljenje.Znaci sam alnaser ili automat su sumnjivi..Imam i ja neki jaci sa nekog golfa(nezz kog),al nikako da ga ugradim jbg.Al sam ubedjen da ce sa njim da vrti ko lud.stricu sam bas pre par dana ustelovao na razvodniku paljenje za tng golf 2 1,6 vrti na minusu ovih jutara bez problema.Tako da ja verujem da ce i tebi taj jaci da radi ko sat.Pozz :26
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Ivancho

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6 51kw 1984god Benz
Odg: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« Odgovor #14 poslato: Novembar 24, 2017, 06:13:16 posle podne »
sve je menjano bombina komutator ,razvodnik,kapa,anaser,donerovi kablici  koje jedva nadjo u ato renc mladenovac,sad zamenih i gumu pod karburator tj nosac sad da vidim dal ce i ono osciliranje das javlja na ssemaforu al cinimise da je sad bolje videcemo

Van mreže Ivancho

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6 51kw 1984god Benz
Odg: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« Odgovor #15 poslato: Decembar 01, 2017, 10:43:42 posle podne »
ipak isti problem je jos tu pored svega zamenjenog razvodnik,kablovi,svecice bobina komutator,pran karburator,nosac karburatora nov,vakum crevca sva nova .problem se pretezno javlja kad se vozi dyze od 10tak minuta i stane se i sam obara obrtaje i tam vam ih mrda ko da mu slab ler grunem gas on poleti bez knedle bez problema pustim ga sam opet oscilira gor dol i vrati na normalu  bez obzira dal ja davo il ne nekada gas.jebemliga staje ako neko zna sta dalje da jurim nek javi nisam pametan golf 2 zaebava aj dae avion nego golf 2.svaki predlog dobrodosao

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« Odgovor #16 poslato: Decembar 01, 2017, 11:29:21 posle podne »
Ubaci 1.6 dizel i vozi

ovde ti je bobina i svecica i ruka i kapa i kablovi i razvodnik i pumpa za gorivo i ostalo, a nista ne pipas i radi.

« Poslednja izmena: Decembar 01, 2017, 11:37:31 posle podne od strane raca1 »
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Ivancho

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6 51kw 1984god Benz
Odg: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« Odgovor #17 poslato: Decembar 02, 2017, 09:39:59 pre podne »
nevolim dizele samo benzince

Van mreže Ivancho

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6 51kw 1984god Benz
Odg: golf 2 1,6problem sa elektronskim razvodnikom
« Odgovor #18 poslato: Decembar 23, 2017, 02:45:51 posle podne »
zamenjen ii servo glavnog kocionog sistema i idalje isti problem na semaforu posle 3km oscilira i oscilira ,sledece je ili pumpa za gorivo il bemliga sta