Autor Tema: Uvoz touarega u Crnu Goru ?  (Pročitano 2366 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vasogti

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: pljevlja
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 3 gti 16v
Uvoz touarega u Crnu Goru ?
« poslato: Januar 05, 2016, 04:42:21 posle podne »
Drug planira da uveze touareg 5.0 tdi iz Njemacke ili neke druge evropske zemlje u Crnu Goru. Mozete li mi objasniti ako neko zna koje troskove ima i obaveze. Kolika je carina? Kad ga doveze na col tablama mora li odma da ga carini ili bi mogo da saceka dok skupi jos neke pare. Ili dali bi mogo da mu ga doveze neki rodjak iz njemacke na njemackim tablama i nek stoji kod njega kuci pa kad bude htio nek rijesava papire. Vjerovatno postavljam glupa pitanja al ako mozete da mi objasnite ako neko zna. Stvarno je hitnooo  :)

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Uvoz touarega u Crnu Goru ?
« Odgovor #1 poslato: Januar 27, 2016, 05:55:22 posle podne »
Ne placa se carina na robu iz EU ... placa PDV, speditera (u PG do cca 80-100e) i registraciju. Na COL ili ne, prilikom ulazku u zemlju dobija carinsko preupucenje na carinsku ispostavu u gradu gdje auto prijavljuje i mora do 24h da se prijavi na carinu i zapocne proces carinjenja. COL tablice nemaju veze sa carinom, to su u stvari samo privremene tablice i osiguranje i na njima moze nastaviti posle neko vrijeme da vozi. Za tacnije i detaljnije informacije se obratis nekome spediteru i on ti sve kaze taksativno i ti tako odradis.

Van mreže Rocco77

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Podgorica Crna Gora
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Uvoz touarega u Crnu Goru ?
« Odgovor #2 poslato: Januar 27, 2016, 07:17:54 posle podne »
Moze mu ga rodjak dovesti ali da se auto vodi na tog rodjaka da bi mu mogao ostavit punomocje jer u suprotnom prva patrola koja ga zaustavi na njemacke tablice ce zaplijenit auto

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока


Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Uvoz touarega u Crnu Goru ?
« Odgovor #3 poslato: Januar 27, 2016, 10:24:16 posle podne »
Nema tog punomocja koje ce mu spasit auto zaplijenjivanja ako je auto kojim upravlja CG drzavljanin na njemacke tablice (ili bilo koje strane table) a on nema strano drzavljanstvo (u ovom slucaju njemacko). Cak ni drzavljanstvo ne pomaze ako nema neki vazeci dokument te zemlje (pasos, licna karta, ...) Mozda neka jaka veza u poljiciju  ;)

Van mreže Rocco77

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Podgorica Crna Gora
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Uvoz touarega u Crnu Goru ?
« Odgovor #4 poslato: Januar 27, 2016, 11:11:54 posle podne »
Moze u slucaju ako su u srodstvu,iz licnog iskustva govorim

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока


Van mreže djomla.tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 523
  • Age: 34
  • Lokacija: Crna Gora,Berane
  • Karma: +13/-3
  • Pol: Muškarac
  • "if in doubt,flat out"
  • Auto: mk4 gti,mk3 TDI,mk2 vr6 syncro
Odg: Uvoz touarega u Crnu Goru ?
« Odgovor #5 poslato: Januar 27, 2016, 11:24:48 posle podne »
Što kaže rocco77 ja vozim auto na strane,imam punomocje i niko me ne dira. Jednom su mi samo tražili punomoćje i niko me više ne dira

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Uvoz touarega u Crnu Goru ?
« Odgovor #6 poslato: Januar 29, 2016, 08:58:48 pre podne »
Informacija direktno od carinika PJ Podgorica, i od služebníka Zetatransa. A i u zakonu o saobracaju jasno piše ono što sam naveo ranije, tako da svaka druga interpretacija je ili prolaženje na sreću ili neznanje policajca ili veza  biggrin

Ni mene niko ne dira iako vozim na zatamnjena stakla, pa to ne znaci da smijem  ;)