Autor Tema: Rastibudjilizovane klejbezable  (Pročitano 2677971 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24760 poslato: Januar 06, 2020, 08:14:44 posle podne »
 Nije to provereno,to me ubedjivao jedan lik kao citao u tom Automagazinu test cvaje sa 650kkm,kao na foru ono Auto bild sto radi na 100kkm..Ja sam probao da izguglam to al nema nista...Al bila bi fora pronaci tako nesto za xvaju 1.8(koja je ubedljivo najdugovecnija i najizdrzljivija).
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24761 poslato: Januar 06, 2020, 10:03:41 posle podne »
E moj Remus i ti si ostao da zivis u '90-ima :+ Proslo davno vrijeme cvaje za svakodnevnu upotrebu
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24762 poslato: Januar 06, 2020, 10:18:55 posle podne »
Citat
Al bila bi fora pronaci tako nesto za xvaju 1.8(koja je ubedljivo najdugovecnija i najizdrzljivija).

Nenade. stigao odgovor na Desmov mejl ali ga poslali meni. Što, nemam pojma ali ga samo zbog tebe prenosim ovde u celini.

Na postavljeno pitanje zašto je motor iz cvaje 1,8 najdugovečniji i najizdržljiviji čike iz WOB su odgovorile

Zato što je u cvaji 1,8 motor tako projektovan konstrisan i sklopljen da u svom radnom veku tokom eksploatacije i u bilo kakvom režimu rada/vožnje taj agregat nikako ne možete da zavrtite preko 80% njegovih kapaciteta i mogućnosti.

 :84 ... Tako pisalo u jednom prastarom broju auto bilda pa ako su oni lagali mene onda i ja lažem vas. Mada sigurno nisu lagali jer je cvaja 1,8 to potvrdila ...

Opšte poznata stvar je da svaki motor ubijaju visoki obrtaji pa je zato nekada i postojalo zlatno pravilo koga su se svi držali.

Ako zanemarimo zvaničnu matematiku i decimale, pravilo je bilo da motor ima duplo manje KS u odnosu na kubikažu .

Klasičan primer ...

YUGO 45 je sa svojih 900 cm3  isporučivao 45 KS

YUGO 55 je sa svojih 1100 cm3 isporučivao 55 KS

YUGO 65 je sa svojih 1300 cm3 isporučivao 65 KS dok je čuvena

CVAJA sa svojih 1800 cm3 isporučivala 90 KS.

Kod dizela je odnos bio malo drugačiji pa ako opet zanemarimo zvaničnu matematiku i decimale dolazimo do toga da  je broj KS obično bio trećina kubikaže koju je imao taj agregat.

Dakle, čuvena CVAJA 1,6 D je isporučivala 55 KS a legendarna  123ojka 200D je isporučivala, mislim, 60 KS i prelazila milionče bez ikakvih problema.

Koliko KS danas imaju moderne  zujalice od po 900 ili 1000 cm3 ... koliko horseva danas ima vw 1,6d a koliko horseva je nekad imala legendarna cvaja 1,6d ....

Zaključak izvedite sami mada je i on vrlo jednostavan. Danas KVALITET proizvoda više nije na prvom mestu kao što je bilo 90ih bicedobro ...
« Poslednja izmena: Januar 06, 2020, 10:21:52 posle podne od strane travelman »
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24763 poslato: Januar 06, 2020, 11:53:24 posle podne »
Travi, da nije skupo gorivo i da nema regulativa ekoloskih, vozili bismo svi kao Ameri u zlatno doba 5000+ kubika sa manje od 200 konja. Nisu krivi ni proizvodjaci samo, oni moraju da se prilagodjavaju, zato se vracamo na 1000 kubika u golfu koji je sad tezi 500 kila od keca, ima klimu, servo itd, a hteli bismo da je brzi od keca i dvojke i da trosi duplo manje, sve ima svoju cenu. A sto se tice predjenih kilometara, prelaze i ovi novi "plastikaneri" sto ih ti zoves i po milion, ali pre nego sto dodju u Srbiju i budu vraceni na 196 hiljada, pa se cudimo kako strada letva, bregasta itd. Na novijim kolima pre crkavaju sporedne komponente, da se ne lazemo, dobar TDI predje 300 000 kao iz sale.

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24764 poslato: Januar 07, 2020, 08:24:15 pre podne »
E moj Remus i ti si ostao da zivis u '90-ima :+ Proslo davno vrijeme cvaje za svakodnevnu upotrebu
Mojacvaja sa glavom bukvalno bez gumica i vodjica ventila i preko 500 kkm trosi duplo manje ulja nego g5 gti sa 180kkm i bez kvara ikakvog na lap topu.I prodje kuda 4 motion zastane(puteve kuda se i tenk zamisli).Tako dok je dobre cvaje,jajeta,paje,juga...hvala lepo na plastikanerima..
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24765 poslato: Januar 07, 2020, 09:08:41 pre podne »
Madisone sve se ja slažem sa tobom, jedno je kad se zezamo a drugo je kakvi su danas normativi u odnosu na neka prošla vremena pa su zato i novi automobili prilagodjeni današnjim uslovima.

Onaj moj komentar se odnosio direktno na cvaju 1,8 a sve ostalo je samo primer za pravila koja su nekada važila.
Ovaj put nije bilo prošlost VS sadašnjost.

Tačno je da današnji automobili prelaze brdo km ali uz raznorazne servise svega i svačega. Nekada je bilo samo zamena ulja i filtera i do sledećeg malog servisa nema uzimanja alata u ruke,

Danas se balkanci pozivaju na vw kvalitet a sve to na konto jedinice ili dvojke ali onda vrlo brzo dodje do razočarenja kad sednu u ove plastične.
Vozio si preko pa onda znaš da je vw mit samo kod nas i u bosni i to je to.

Ono što je nekada u tehnološkom smislu bio cvaja 1,8 kada se pojavio to novi mk8 neće nikada biti ni u snovima.
E zato se cvaja 1,8 spominje i 30+ godina od proizvodnje a mk7 je već počeo da pada u zaborav na samo spominjanje osmice.

Takva su vremena, ne samo u autoindustriji već u svemu. Veš mašine centrifugirale po 30 godina bez da lupnu a kakve su ove nove smo doktorirali u drugoj temi.

Da imam ko što nemam i ja bi vozio nešto drugo ali opet nekog dinosaurusa umesto yugosaurusa ... Stim što bi ovaj put bilo 3,0  coilleo2tj

...
Nenade. i superb troškari ulje. Kažu, to je normalno   boodala ... Ispade da je nenormalno što tvoja cvaja ne troši ulje. Ali sve se okrenulo naopako.

Kad se kupovao ja sam samo molio boga da sastavi bar godinu dana bez nekih kvarova i većih troškova. Daj bože da se klinci izvozaju i nigde ne ostanu u kvaru a da se sa njim puklo u finansijskom smislu ... puklo se u svakom pogledu angry2 ...

Ali život je jedan i merak nema cenu  :65 ...
« Poslednja izmena: Januar 07, 2020, 09:14:21 pre podne od strane travelman »
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24766 poslato: Januar 07, 2020, 09:19:28 pre podne »
Ne kazem ni ja da je novo losije od starog,al za cvaju staru 30 godina,godisnje odrzavanje je oko 150e,npr servis 4 motion pogona je oko 350e npr,a ja cvaji kupim lance od 20e i ugradim lift od 1000 din i prolazim gde g4 4 motion osrane obesen na patos.Jbg i ja da imam platu 3000+ e vozio bi g5 r32 i gledo svoja posla.Al ovako za cenu servisa na g6r ja kupim dobru cvaju i argam 3 godine glat.Hristos se rodi braco!
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24767 poslato: Januar 07, 2020, 06:41:37 posle podne »
U zemlji gde je prosecna plata 400e golf dvojka realno treba da bude auto za svaki dan, a ne da se vozi pasat b6 i fura telefon od 800e, a kad dodje zamena kvacila da se otvaraju teme po forumu da li moze fixni zamajac. Vozis ono sto mozes da odrzavas.

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24768 poslato: Januar 07, 2020, 06:59:30 posle podne »
Madisone dobio si +.
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24769 poslato: Januar 07, 2020, 09:15:51 posle podne »
Od mene si dobio 2+ ... mislim + x 2 .
Ja to odavno govorim kroz zajebanciju za YUGO a pojedinci se odma pale ko hepo kockica na samu njegovu pomen.

Jedino si pogrešio oko prosečne plate, jer da je tako onda bi i ja vozio cvaju 1,8  driving ...

Šta misliš, za koliko radimo mi kojima je YUGO kraj sveta ... za minimalac od 250e  :65 ....

Opet jedan citat iz auto bilda, možda od pre nekih 10ak godina kada se krenulo sa GRO uvozom auto otpada iz EU ...

Da skratim priču, tema je bila kako se kupuju kola tj kako se odabira auto na konto prihoda koji kupac ima  :55 ...

Stručnjaci su rekli svoje, kupuje se automobil na osnovu cene koštanja velikog servisa tj cena velikog servisa izabranog modela ne sme da bude veća od 1/3 plate jel u tom slučaju vlasnik nije platežno sposoban da korektno održava kupljeno vozilo tokom dalje eksploatacije.

Citat
a ne da se vozi pasat b6 i fura telefon od 800e, a kad dodje zamena kvacila da se otvaraju teme po forumu da li moze fixni zamajac

E sad dolazimo do poente ovog tvog komentara  thumbup ...
Alav smo i proklet narod samo mnogi to neće da priznaju.

 :84 čast izuzecima ali takvih je malo  :46 ...

Sad odo u drugu temu da se  malo qrčim sa autom kod kojeg veliki servis košta 1/5 minimalca a čika travi ga održava bolje nego što PS zahteva  boodala ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24770 poslato: Januar 07, 2020, 09:22:25 posle podne »
U zemlji gde je prosecna plata 400e golf dvojka realno treba da bude auto za svaki dan, a ne da se vozi pasat b6 i fura telefon od 800e, a kad dodje zamena kvacila da se otvaraju teme po forumu da li moze fixni zamajac. Vozis ono sto mozes da odrzavas.

E tu ponovo dolazimo do one "Da komsiji crkne krava" i " Ne moze komsija da ima bolji auto od mene. A boga mi ni telefon"


Remus druze gdje to ima da si neki normalni radnik sa zanimanjem i da imas platu 3000€?
« Poslednja izmena: Januar 07, 2020, 09:24:09 posle podne od strane PaulGT »
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24771 poslato: Januar 08, 2020, 06:18:04 pre podne »
Travi od mene +.Paul gt-Druze ja kao Tig varioc inoxa(od 0.3 mm do 5+ cm),ovde u mojoj Ic sa 10h sati rada 6 dana u sedmici sam imao 40 000 din i to bez prava na bolovanje i odmor.A kolko ima moj kolega tu kod tebe Austriji-Nemackoj?? Al kad cim remus izvadi eu sertifikat(oko 1300e kosta to u srb.),doteracu ti g5r32 da mu radimo pun servis :)
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24772 poslato: Januar 08, 2020, 09:22:37 pre podne »
Nenade, pesma nas je održala...

Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24773 poslato: Januar 08, 2020, 09:51:59 pre podne »
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24774 poslato: Januar 08, 2020, 08:18:03 posle podne »
Travi od mene +.Paul gt-Druze ja kao Tig varioc inoxa(od 0.3 mm do 5+ cm),ovde u mojoj Ic sa 10h sati rada 6 dana u sedmici sam imao 40 000 din i to bez prava na bolovanje i odmor.A kolko ima moj kolega tu kod tebe Austriji-Nemackoj?? Al kad cim remus izvadi eu sertifikat(oko 1300e kosta to u srb.),doteracu ti g5r32 da mu radimo pun servis :)

E druze kontaj odmah da je samo stan sa rezijama mjesecno od 800-1500€ pa porez i ostala davanja. Svi kazu kako se zaradi 3000€ ali brutto iznos....

Davno je druze ostalo vrijeme DM i kad si mogao dobro zaradit. Sad dosli Rumuni, Bugari, Cigani i rade poslove ispod cijene i jebu sav ostali svijet. Ako mislis dolaziti gledaj pa trazi firmu gdje nema naseg svijeta medu gazdama i sefovima. Od nasih te samo moze glava da zaboli
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24775 poslato: Januar 08, 2020, 10:41:58 posle podne »
Paul gt-Imas pravo druze,zato i nisam odavno zapalio tamo.Al kakvo je stanje ovamo,sve je izglednije da se mora snalaziti nekako.
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24776 poslato: Januar 08, 2020, 10:53:56 posle podne »

Sad dosli Rumuni, Bugari, Cigani i rade poslove ispod cijene

Vidi se to i po oglasima na mobile de. Ranije je bilo masa blago ostecenih i neispravnih automobila, sad nema ni jedan.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24777 poslato: Januar 09, 2020, 08:09:00 posle podne »

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24778 poslato: Januar 09, 2020, 08:54:44 posle podne »
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Dzinn16v

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1338
  • Age: 34
  • Lokacija: Livno BiH/Samobor Cro
  • Karma: +48/-11
  • Pol: Muškarac
  • Volkswagen motorsport
  • Auto: Golf mk2 16V
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24779 poslato: Januar 10, 2020, 12:06:04 posle podne »
Tabla,volan i farovi promasaj...ostalo  congratulations
Volkswagen motorsport