Autor Tema: Golf Mk4 TDi_Plavi dim pri prvom paljenju_gumice venitla ili nešto drugo?  (Pročitano 1850 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TheViljuska

  • VW Početnik
  • Poruke: 165
  • Age: 26
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6d, Golf 4 TDI
Golf Mk4 TDi_Plavi dim pri prvom paljenju_gumice venitla ili nešto drugo?
« poslato: Jun 18, 2019, 10:53:10 posle podne »
Golf IV tdi 66kw, posle nekoliko dana nekorišćenja, pri prvom paljenju izbaci oblak plavog dima koji smrdi na sagorelo ulje! Što više dana stoji, to je taj oblak veći...Motor upali na pola ključa i radi ko sat i zimi i leti. Kasnije, kod davanja gasa ne izbacuje nikakav dim (ni beli, ni plavi, ni crni). Dizne su 100% OK (provereno), kao i kompresija (oko 23-24 na sva četiri cilindra), na čepu skoro da ne duva uopšte. Turbina radi dobro, ne zviždi i ne ide u safe mod, mada na njenoj osovini mogu pipanjem da osetim mali radijalni luft, a aksijalni mislim da nema. Na dijagnostici nema greški. U interkuleru nema ulja, mada su creva od od turba do usisa malo masna. Antifirz ne troši. Međutim, ono što me brine je povećana potrošnja ulja, jer mislim da na 1000 km moram da dolijem bar 300-400 grama ulja! Da li ovo može da bude zbog loših gumica i vođica ventila? Da li gumice mogu da se promene bez skidanja glave? Čitao sam ovde neke slične teme, ali niko nije imao baš ovakve simptome, pa sam zato otvorio novu, neka mi admini ne zamere, ali po potrebi nmogu ovo da prebace i u neku staru temu, nemam ništa protiv :)
« Poslednja izmena: Jun 18, 2019, 10:57:33 posle podne od strane TheViljuska »

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 866
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf Mk4 TDi_Plavi dim pri prvom paljenju_gumice venitla ili nešto drugo?
« Odgovor #1 poslato: Jun 18, 2019, 11:06:46 posle podne »
Turbina rekao bih.
Ostavi ga da radi u leru, nebitno vruc ili hladan, jedno 5 min. Daj gas, ako izbaci oblak turbo 100%.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Van mreže TheViljuska

  • VW Početnik
  • Poruke: 165
  • Age: 26
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6d, Golf 4 TDI
Odg: Golf Mk4 TDi_Plavi dim pri prvom paljenju_gumice venitla ili nešto drugo?
« Odgovor #2 poslato: Jun 20, 2019, 05:42:55 posle podne »
Probao sam ovo danas, i posle 5 minuta rada, kada je motor bio zagrejan na radnu temperaturu, zgazio sam gas (skoro u patos) i izbacio je malo crnog i malo plavog dima, ali to je 5-10% od onog oblaka koji se napravi posle nekoliko dana stajanja... turbina, karike gumice/vođice ventila ili nešto četvrto?
« Poslednja izmena: Jun 20, 2019, 05:45:36 posle podne od strane TheViljuska »

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9781
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Golf Mk4 TDi_Plavi dim pri prvom paljenju_gumice venitla ili nešto drugo?
« Odgovor #3 poslato: Jun 20, 2019, 05:58:44 posle podne »
Lici na gumice

Van mreže smok

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Lokacija: Skoplje
  • Karma: +34/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VWGolf MK1
Odg: Golf Mk4 TDi_Plavi dim pri prvom paljenju_gumice venitla ili nešto drugo?
« Odgovor #4 poslato: Jun 22, 2019, 05:10:15 pre podne »
I ja mislim da su  gumice

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6850
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Golf Mk4 TDi_Plavi dim pri prvom paljenju_gumice venitla ili nešto drugo?
« Odgovor #5 poslato: Jun 22, 2019, 07:55:26 posle podne »
nemoj puno da mislite ...nego kod dobrog mehanicara

ima momaka tu iz Zajecara ... Pekar itd ... vidi sa njima gde odrzavaju kola i resi na vreme ...da ne ode na karike i dalje  ;)

 :26 pa pisi sta si uradio ...
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže TheViljuska

  • VW Početnik
  • Poruke: 165
  • Age: 26
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6d, Golf 4 TDI
Odg: Golf Mk4 TDi_Plavi dim pri prvom paljenju_gumice venitla ili nešto drugo?
« Odgovor #6 poslato: Jun 28, 2019, 07:57:25 posle podne »
Ehhh, moj mehaničar kaže da teram ovako auto i da mi je jeftinije da dolivam ulje nego da ulažem u skidanje glave, menjanje vođica, ventila, itd, itd :)  Pita on mene "A šta ako su ipak loši turbina ili karike ili nešto treće, odnosno šta ako rastureimo glavu i vidimo da je sve tu OK?"
Znači, niko ne može da bude 100% siguran u dijagnozu dok se sve ne razbuca, a ni tad ne mora da znači da će lako da se otkrije anomalija...
I još jedno moje zapažanje i pitanje za iskusne članove i majstore: Primetio sam da kada auto stoji na uzbrdici ili nizbrdici nekoliko dana, prilikom prvog paljenja nema onog oblaka dima kao kada stoji na ravnom ?!?  Šta to može da znači? Da li možda zaostalo ulje u glavi tako ne može da se slije niz ventile u stubline, jer se skupi u delu gde nisu gumice, odnosno vođice?
« Poslednja izmena: Jun 28, 2019, 08:00:25 posle podne od strane TheViljuska »

Van mreže Radislav

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Lokacija: Apatin
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.9 tdi 85 kw
Odg: Golf Mk4 TDi_Plavi dim pri prvom paljenju_gumice venitla ili nešto drugo?
« Odgovor #7 poslato: Jun 28, 2019, 08:53:32 posle podne »
I ja imam slican problem isto dimi plavi dim kod prvog paljenja samo sto kod mene neka dimi (par sekundi )a nekad nikako majstor kaze da su gumice i da i da se mora glava skidati ako hocu to mjenjati ali ja nekako sumljam na turbo jer se cuje zvizdanje

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6850
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Golf Mk4 TDi_Plavi dim pri prvom paljenju_gumice venitla ili nešto drugo?
« Odgovor #8 poslato: Jun 28, 2019, 09:26:15 posle podne »
to ti je kao da imas Pantlicaru ..stalno jedes a opet si gladan i sve vise i vise ...dok ne riknes jednog dana tj dok ne rikne taj motor


 1. ako planiras da zadrzis taj auto za sebe ... najbolje otvori to sve odradi kako treba i srecan se vozi ...

2. ako ne mrzi " majstora " da radi

3. ako nemas Lovu za taj poduhvat ...

ima tu jos resenja ... ali evidentno da ti je auto Gurman

 :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.