Autor Tema: golf 4 1.6 16v pedala gasa  (Pročitano 1919 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže goranikolic

  • VW Početnik
  • Poruke: 50
  • Age: 52
  • Lokacija: NIS
  • Karma: +0/-3
  • Pol: Muškarac
golf 4 1.6 16v pedala gasa
« poslato: Novembar 15, 2018, 03:33:43 posle podne »
 Pozdrav za sve clanove foruma.Posedujem golf4 1.6 16V 2000.godiste AZD motor-euro4.Problem je  sa pedalom gasa,naime nekada je pedala gasa u visokom polozaju i tada auto bolje radi-bolje prima gas,u suprotnom kada je pedala u niskom polozaju auto je lenj,losiji odziv na gas.Da napomenem da je elektronska pedala gasa.Primetio sam da u toku voznje kada je pedala gasa u visem polozaju,tada mi i pedala kocnice ima veci druk,u suprotnom nizi polozaj pedale gasa-meksi druk kocnice.Zamenio sam pedalu gasa,drugom odgovarajucom po broju-PROBLEM JE ISTI.Na dijagnostici neprijavljuje nikakvu gresku.Ler gas u oba slucaja isti.U toku voznje na duzoj relaciji tacno se primeti pritiskom na gas u kom je polozaju pedala a samim tim je i takav odziv na gas-bolji ili losiji,ili kada se ne vozi auto npr nekih 5-6 sati ili prenoci ako je pedala bila pre toga u niskom polozaju desi se da posle toga pre startovanja motora kada prislonim nogu na pedalu osetim u kom je polozaju,tj nekada bude u visljem,nekada ne....znaci nema pravila kada ce kako biti.Primetno je i da je motor bucniji kada je polozaj pedale u nizem polozaju.Jios jedna napomena...pre ovog golfa 4 imao sam pasata b3 1.8 benzin,pasata b3 1.6 disel,pa ponovo pasata b3 1.8 .....reci ce neko da umisljam i da nisam normalan kada kazem da sam imao kod svih auta bas-bas istih problema koji niko od majstora nije uspeo da resi.Izvinjavam se na ovako iscrpnom pisanju.Nadam se da ce se neko javiti da je imao ili ima isti problem.Hvala.pozz
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2018, 03:49:29 posle podne od strane goranikolic »

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: golf 4 1.6 16v pedala gasa
« Odgovor #1 poslato: Novembar 15, 2018, 03:53:25 posle podne »
Malo nemoguce da si na svim modelima imao isti problem. Kako pedala moze imati "nizi i visi" polozaj gornjeg polozaja, valjda ima granicnik za skroz gore i za skroz dole i ako je ne diras logicno je da stoji skroz gore, nikakve logike nema da pedala gasa seta sama malo gore malo dole ako je ne diras

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže goranikolic

  • VW Početnik
  • Poruke: 50
  • Age: 52
  • Lokacija: NIS
  • Karma: +0/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: golf 4 1.6 16v pedala gasa
« Odgovor #2 poslato: Novembar 15, 2018, 08:01:10 posle podne »
Da li si me dobro razumeo...recimo par dana bude pedala u donjem polozaju,i onda sledeci put kao da je nesto vrati u gornjem polozaju....to je bas primetno.Svima je cudno ali je sigurno tako.E sad,poredjenje kod pasata b3 i golfa 4 nemoze da se napravi,jer kod prvog je pedala na sajli a kod golfa je elektronska,ali isto se desava....garantujem zivotom

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: golf 4 1.6 16v pedala gasa
« Odgovor #3 poslato: Novembar 15, 2018, 09:45:48 posle podne »
Nije posao za mehaničara, neke druge sile tu deluju.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: golf 4 1.6 16v pedala gasa
« Odgovor #4 poslato: Novembar 16, 2018, 09:30:33 posle podne »
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup