Autor Tema: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...  (Pročitano 429090 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2060 poslato: Novembar 09, 2017, 11:55:34 pre podne »
mnogo je 20%...
 lollol Djokicu, ja ako dodjem u situaciju da za sebe kupujem TELEFON ne dajem preko 50€, mada sam svoj privatni broj ugasio pre x godina. Ovaj sam dobio od firme po svom zahtevu jer mi treba prenosni kompjuter (6.4" ekran) sa kojim mogu da pozivam i da sam uvek na netu. Takvo mi je radno mesto.

Najveca greska je oslaniti se na specifikaciju telefona/tableta na papiru. Mi imamo veoma losa iskustva sa tim. Bolje protumarajte po netu i saznajte utiske ili pogledajte predstavljanje na YT i sve ce biti jasno o kakvom se proizvodu radi. Ja bih i izbegao nepoznate marke jer oni najvise hvataju na te specifikacije na papiru, a pored toga su katastrofalni za delove, dodatnu opremu i azuriranje softvera.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2061 poslato: Novembar 09, 2017, 12:51:42 posle podne »
review je majka svega... pa i da znas da prepoznas dok citas dal je pisala review domacica u pripizdini ili neko ko se razume u to sto ima.

wele majka dvolicnosti ko i uvek .. ne dam 50e .. a moj .. moj je 400 , al nisam ja kupio .. ti ko ovi politicari za stanove , kupila tetka i ti fazoni lollol

meni je 200-300e neka ok cifra za telefon.. za te pare ocekujem 90% najmodernijeg na trgu sa par zackoljica naravno.

kinezi su odavno prevazisli stancovanje klonova i presli u razvoj, a tu su jako zajebani jer imaju i kapitala i mozga da odrade u haoticno kratkom roku nesto.

iphone je govno nad govnima i tucao bi u glavu svakoga ko ga nosi a nije neki od sledecih "menadzer, PR, fudbaler, starleta, headhunter, kontent vrajter, ceo strucnjak" i sl.. imam para da ga kupim , imao sam ga u rukama, igrao sam se s njim .. GO-VNO za te pare objektivno, govno u globalu subjektivno... zatvoren os, zatvorena podrska, zatvoren IO, sranje.

garancija je garancija i nema s tim jebatanja, ako tvrdi da nemas garanciju iz XY razloga, neka da napismeno, pa s tim prijavu pisi, jebati ih treba svim merama dok ne nauce da postuju musteriju.

ja imam motorolu G3 , ako koga zanima, kostao je 240e pre 3 godine, tada je imao quadcore 1.4 , 4gb rama, 16g memorije, 13mp kameru, lte, android, 2500mah bateriju, ip7x vodotporan...
lollol

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2062 poslato: Novembar 09, 2017, 02:21:09 posle podne »
Pustite neki benchmark na raznim modelima da vidite koliko je android inferioran u odnosu na iOS... takođe, izvucite prosek trajanja baterije i kapaciteta baterije i opet da vidite koji sistem je inferioran..
Iphone nema baterije od 3Ah i više kao sto nema ni više od dva jezgra a do skora nije imao više od 2gb rama pa opet sa tim skromnim specifikacijama radi bolje nego mnogostruko “jača” konkurencija...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Ned

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 493
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2063 poslato: Novembar 09, 2017, 03:12:29 posle podne »
Jbl li ga, ja nisam starleta , ne pucam od para, ne slikam se po wc-ima...pa nosim IP jer volim da mi tel bude kvalitetan i pouzdan, da ne baguje ako instaliram brdo aplikacija i spustim mu memoriju na 2%...
Ova prepirka nema smisla, neko voli i plati patike 20hiljada, moj trip nije takav, imam svoj gušt i u necemu drugom uzivam, a ipet nikada nisam ovima sto kupuju te patike rekao da su sponzoruse...


Tapatalked from moon...

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2064 poslato: Novembar 09, 2017, 07:05:22 posle podne »
Legendo nije tebe niko ni nazvao sponzorusom,
Licno meni je  taj telefon (ajfon) bas iz tog razloga("starleta" i njihovo pucenje u kupatilu al da se vidi ajfon) nekako odbojan. Svako kupuje ono sto mu prija i godi al nazalost retki su oni sto kupe ajfon iz preke potrebe za razliku od vecine koja ga kupuje samo zbog toga da se vidi da ga ima a koristi njegov potencijal mozda 2o posto.
Slazem se da rasprava nema smisla. Sve sto sam do sad pisao je licno moje misljenje kao sto i ostatak ekipe iznosi svoje i nije mi ni bila namera da bilo koga vredjam

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2065 poslato: Novembar 09, 2017, 08:43:10 posle podne »
Haha  :75  to što ti ne razumeš je za mene logičniji razlog. Meni je ovaj telefon prvenstveno uređaj za posao i zbog toga mi je ponuđeno da biram koji alat hoću da koristim (što veći ekran), a da nije tako, pa pre bih kupio felne ili stavio na gomilu za sledeću destinaciju sa porodicom. Između ovog telefona i pokojnog LG G3 sam koristio neki J3 Samsung i za potrebe telefoniranja mi je bio sasvim dovoljan.
Još jedna stvar oko ajfona jeste što ljudi koji imaju novca previše se uglavnom ne razumeju u neke manje bitne stvari, kao što su telefoni i oni razmišljaju ako košta mnogo, a mogu da priušte, onda sigurno vredi. Bolje da kupim skupo i da ne razmišljam.

Pustite neki benchmark na raznim modelima da vidite koliko je android inferioran u odnosu na iOS... takođe, izvucite prosek trajanja baterije i kapaciteta baterije i opet da vidite koji sistem je inferioran..
Iphone nema baterije od 3Ah i više kao sto nema ni više od dva jezgra a do skora nije imao više od 2gb rama pa opet sa tim skromnim specifikacijama radi bolje nego mnogostruko “jača” konkurencija...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Na testu uporedo sa S8 procentualno gledajući kapacitet baterije i nema neke rezultate. Pogotovu što ima oslabljen hardver u odnosu na S8. Zašto postiže takvu brzinu sa tako slabim hardverom? Možda zato što su programi pravljeni isključivo za takav hardver i takvi maksimalno optimizovani. To kod Androida je praktično nemoguće jer svaki indijac može da napravi aplikaciju i okači je na G prodavnicu. Zato android mora da ima hardver "za svaki slučaj" koji naravno guta više. Ali ponavljam, pogledaj komparaciju, više različitih komparacija, sa S8 i mislim da Ajfon nije bolji ni u pogledu baterije. Od ostalih Androida verovatno da, ali S8 je stvarno napravio neko POZITIVNO :D čudo sa baterijom
« Poslednja izmena: Novembar 09, 2017, 09:05:13 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2066 poslato: Novembar 09, 2017, 09:32:25 posle podne »
Ili je jednostavno optimizovan i ispeglan sistem sa kontrolom kvaliteta aplikacija koje se plasiraju. Nema neočekivanih curenja baterija i drljanja po procesoru...
Isto je i sa MacOS i Windows sistemom. Isti laptop drži bateriju 7h na MacOS a na windowsu 4h..
Sigurno ima udela u tome sto se softver optimizuje za 3 rezolucije ekrana i dva cipseta ali suština je u onoj kvaliteti kontrola aplikacija gde se ne dozvoljava da sumnjiva aplikacija dođe do korisnika...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2067 poslato: Novembar 09, 2017, 11:34:59 posle podne »
« Poslednja izmena: Novembar 12, 2017, 05:37:53 posle podne od strane Joca »

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2068 poslato: Novembar 10, 2017, 07:49:55 pre podne »
Sprdnja ne prestaje sa ovim adapterom za slusalice i to Epl naplacuje 45$
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2069 poslato: Novembar 10, 2017, 10:39:18 pre podne »
Epl čist porez na budale.... ja sam imao prilike da koristim par boljih Šaomija i nekih kineza koje n´umem ni da ponovim kako se zovu donešenih direkt iz PRC-a kojih nema u prodaju ovdi, i mogu da vam kažem da 90% ljudi kupuje telefon zbog marke, tj samo zato što većina ima takav. Moj kolega je pre 4 godine imao quad core 2gb rama 5.5" tel koji je bukvalno preslikana note serija ali sa nekim kineskim nazivom za nekih 50e..... ali mi kao narod bolujemo od pogrešnih bolesti, ili što bi reko jedan deda iz mog sela, nije bolest sve što boli lollol

@guarana Wele stara paljevina, potpaljuje iz pozadine  lollol
« Poslednja izmena: Novembar 10, 2017, 10:41:16 pre podne od strane djokicsale »
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2070 poslato: Novembar 10, 2017, 07:10:41 posle podne »
Plaćacu ja i dalje taj “porez na budale” dok ne izadje nešto sto može bar malo da se približi ajfonu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2071 poslato: Novembar 10, 2017, 08:19:28 posle podne »
apple fanovi su u rangu fanova golfa dvojke .. mozes im objasniti stosta, al ne ide u glavu lollol
lollol

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2072 poslato: Novembar 10, 2017, 08:38:48 posle podne »
Apple fanovi samo traže od Android fanova da probaju iphone na nedelju dana. Sa svim ograničenjima koje iOS ima, nedelju dana nije period gde će ta ogranicenja biti od životne važnosti... npr, nedelju dana da im telefon ne zvoni muzikom koju su prebacili sa kompa ili skinuli sa interneta, nedelju dana će morati da zvoni sa nečim iz Apple kuhinje iz podešavanja ili će eto za tih 7 dana doći do toga kako se stavlja Custom melodija na iphone. Takođe, nedelju dana neće imati izveštaj u SMS porukama ali zato u Viberu, WhatsApp-u i ostalim će imati isto kao i na androidu.
Nedelju dana će biti dovoljno vremena da pretrazite da li postoje aplikacije bez kojih se ne živi i na iOS-u.
Bezveze je rasprava. Svako koristi, kupuje ono sto hoće i može... svako ima pravo na svoj izbor na osnovu vlastitog mišljenja i iskustva. E sad, da bi to stvarno bilo iz iskustva, mora se koristiti bar neko vreme i jedno i drugo....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2073 poslato: Novembar 10, 2017, 09:50:37 posle podne »
Tupite praznu slamu.Ako tako gledate sta ima recimo ferari,bugati koji se prodaju za pola miliona,milion i vise od toga,sta tu ima za te pare(mozes selo napraviti),sto recimo nevoze audi ili bmw koji pruza skoro isto?Tako je isto izmedju samsunga ajfona ili nekog kineza.Sve zavisi od trzista i dal ima to neko da kupi,ajfon da nevalja nebi bio najprodavaniji a sad dal vredi te pare to je vec diskutabilno isto kao u vezi kola i bilo cega,Uvek mora imati jedna marka koja se izdvaja u svemu sto se proizvodi,dal to bio telefon auto ves masina sta god.
« Poslednja izmena: Novembar 10, 2017, 09:52:18 posle podne od strane Nikola 92 »

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2074 poslato: Novembar 10, 2017, 09:58:10 posle podne »
apple fanovi su u rangu fanova golfa dvojke .. mozes im objasniti stosta, al ne ide u glavu lollol

hahahahahah umrah od smeha

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2075 poslato: Novembar 10, 2017, 10:08:22 posle podne »
@Fitipaldi a šta je iphone x za novac koji košta?
@voodoons niti sam android fan niti sam protiv iphone-a.
Jednostavno plaćati 5× veću sumu novca za nešto što ima mnogo jeftinije a vrši 90% što i skuplja varijanta nije baš mnogo pametno.  Što bi reko bata @wele ako treba i 3x dnevno ću da restartujem tel za te pare lollol
Da skratim, svako plaća ono što hoće, samo da mi neko objasni u čemu ke to iphone od 700-800e bolji od samsunga od 200-300e i da li toliko vredi ta razlika?

Ja koristim najviše pretraživač za oglase, nonstop mi 10-15 tabova otvoreno, mejl viber whatsap bukvalno svaki čas kao i pozive  i još brdo aplikacija i restartujem telefon jedino kad vadim sim karticu ili memorijsku da izvlačim slike.... pa ne vidim ta mi tel koji sam platio 115e (polovan) koči.
Čime bi me ubedili da dam 600e za neki tamo ajfon i šta on ima za tih 500e više? A da ne pričamo o onom x modelu.


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2076 poslato: Novembar 10, 2017, 10:21:36 posle podne »
X je preskup. Bezobrazno preskup. Govorim o sedmici najviše. Mada, kao i u vecini stvari i ovde važi “ako ne znaš šta je dobro, znaš šta je skupo”. Uostalom, svako zna šta hoće i koliko je spreman da to plati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2077 poslato: Novembar 11, 2017, 01:18:39 pre podne »
Rasprava je imala smisla dok smo govorili argumentima. Meni nije jasno zasto pisete Iphone ili Iphonea kada mi Srbi pisemo Ajfon. Neki hrvatski pravopis?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2078 poslato: Novembar 11, 2017, 01:37:38 pre podne »
meni je u opisu posla da se druzim i sa jednim i sa drugim, zato sebi i dajem pravo da nesto komentarisem.
licno koristim kameru ,browser i social medije , tako da mi je svejedno koji je OS dok ima to troje ljudski regulisano.
lollol

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #2079 poslato: Novembar 11, 2017, 08:51:27 pre podne »
Narod koji se u sve razume, pa čak i bolje i od tih naroda koji su razvili i izmislili neki proizvod. Samo se ne razumemo u bolji život u Srbiji i funkcionisanje pravne države koja služi narodu. To je naša kob.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame