Autor Tema: Preporučeni servisi  (Pročitano 191242 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Gall

  • VW Početnik
  • Poruke: 79
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1.9 TDI MK4 karavan
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #140 poslato: Decembar 25, 2017, 04:27:28 posle podne »
Figo @ Jeste,taj Sale  biggrin

Van mreže jurimo30

  • VW Početnik
  • Poruke: 118
  • Age: 40
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +2/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #141 poslato: Decembar 26, 2017, 05:56:46 posle podne »
Citat
jurimo30VW Početnik
"majstora" ima dobrih ,ali dobrih i postenih ljudi medju njima jako malo,posle losih iskustava sto licnih sto od poznanika vec 10godina odrzavam auto u servisu "bugarcic" ,ispod vidikovca a iznad rakovice,to valjda pripada kijevu jebem li ga,20 km mi je od kuce ali mi nije problem i za najmanju sitnicu koju mogu i sam da zavrsim da odem do njega.losih primera po zemunu mogu da navodim do sutra,bugi je jedini lik kome mogu da ostavim auto i da ne razmisljam sta ce da li ce kako ce..

Ja imam lose iskustvo sa Bugarcicem,ne mogu da kazem da je los majstor,niti da je derikoza,ali nije nesto preterano ljubazan u smislu, kad ga nesto pitas,odgovori preko volje, ako ga pitas jos nesto - nemoj da me pitas radim,kao da radi operaciju na otvorenom srcu. Inace Bugija znam dugo i pre nego sto sam poceo da odrzavam auto kod njega. Uglavnom, da li je napravio previd ili sta se desilo nemam pojma, uglavnom mislim da mi je zbog njegovog previda i greske, vremenom,jer se motor pregrevao, otisao dihtung glave. Odrzavao sam kod njega Mk2 1,6 benzinca od prvog dana kada sam ga kupio. Cim je kupljen zamenjen zupcasti kais zamenjeno ulje i antifriz. Kad je sve uradio, upalili smo auto da se zagreje ,otvori termostat i ukljuci ventilator. Usput je radio jos jedan auto,imao je tada jednog radnika. Sedim ja u autu i cekam da upali ventilator hladnjaka,skala prelazi polovinu,jos ne pali ventilator,kazem mu da je presao polovinu i ne pali,on odgovari "to je tako kod njih",vec je na pola rastojanja do sledece crte, opet ga zovem i u tom momentu ventilator se pali. "Eto u redu je" kaze on i platim mu i odem. Inace na tabli je bio izvucen prekidac da se rucno pali ventilator (tako sam ga kupio) i posto me je nerviralo to sto pali, da kazem kasno,palio sam ga sam,ali kad vec predje sredinu. Uglavnom posle 3-4 godine mi oslabi onaj vakum uredjaj na glavnom kocionom i ja dodjem do Gileta iz Kikindske u Borci,(mozda ga neki od vas i znaju,subotom je na Bubanj potoku,prodaje delove) kupim kod njega nov uredjaj,a rekli su mi da nigde necu naci nov,samo polovan,eto Gile je imao i to nov,ugradi on to meni i posto mi je bio blize nego Bugarcic,a ima i delove, sto nove sto polovne,pocnem da idem kod njega. U jednom trenutku pocne da mi curi antifriz,na crevu hladnjaka,ja zategnem selnu,procuri na drugom mestu i tako u krug. Odem kod Gileta,pogleda on,vidi da su creva tvrda kao kamen i covek mi kaze da je najverovatnije  otisao dihtung glave. Sta da radim,moram da odradim,skinemo glavu, odnesemo na ravnanje, Gile to sve posle sklopi,upalimo auto i cekamo da se zagreje i upali ventilator.Gile sedi u kolima i kad je skala stigla do pola a ventilator nije upalio covek ugasi motor i kaze "ne radi ti prva brzina na ventilatoru" ! ! ! Zameni covek i to, upali auto i ventilator se upali,cim je presao sredinu,ma milimetar je puno....radio kratko i iskljucio se. Posle toga povremeno sam kontrolisao creva,posle voznje,vise nisu bila tvrda.
Meni je radila samo druga brzina na tom davacu i bilo mi je potpuno neshvatljivo da je Bugarcic to prevideo,uglavnom mislim da je zbog tog pregrevanja na kraju otisao dihtung glave. Zbog toga ne preporucujem Bugarcica a i nije bas preterano strpljiv i ljubazan.



ja skoro 15 godina odrzavam auto kod njega i nisam imao slicnih problema.jednom prilikom nije mogao da utvrdi neki kvar tj glupost koja se pojavljivala na bordu pa je radio jedno po jedno (nista nije naplatio) dok nije dosao provalio sta je.jbg auto tad bio star 4,5 godina i to su bili relativno novi kvarovi sa kojima se covek nije susretao.lik nije sujetan,nema problem kao drugi majstori da kaze "vidi kod ovoga onoga,raspitaj se,nisam do sad imao slucaj,ne znam".u poslednje vreme jeste malo nervozan ali to je zbog gomile kretena koji dolaze kod njega i dosadjuju sa glupim pitanjima a covek zbog svoje reputacije  kao majstor i kao covek ne zna gde udara vise od posla.mozda si dosao u pogresnom trenutku a mozda si  jedan od tih koji dosadjuju :D
zasto ga ja uglavnom preporucujem,ne zbog umeca,jer ko sam ja da to procenjujem ko je dobar majstor a ko ne,vec zbog postenja.evo ti samo jedan primer od juce,moja drugarica mu oterala (odslepala) golfa ,nije hteo da upali,dosal sutra po njega,sta je bilo? nista (glupost sad da pisem o tome) ,ssedi i vozi,99% majstora bi rekli  " znas ovo ono ,zamenio sam ,poravio sam to ti je toliko".bugi nema sanse da ce ti uraditi nesto sto ne treba da se radi ili naplatiti nesto sto nije uradio ili zamenio.pa mom drugaru su dok je bio kafu i rakijicu u jednom servisu skinuli klapnu gasa i uvalili mu polovnu,250e,drugaru je taj cuveni gedora hteo da skida bregastu i otvara motor  zbog sabirnog  filtera koji je trebalo da se zameni,o drugima sam vec pricao,da se ne ponavljam...
« Poslednja izmena: Decembar 26, 2017, 06:00:55 posle podne od strane jurimo30 »

Van mreže Gall

  • VW Početnik
  • Poruke: 79
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1.9 TDI MK4 karavan
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #142 poslato: Decembar 26, 2017, 10:12:11 posle podne »
Prvo s kojim pravom ti mene svrastavas u "gomilu kretena koji dosadjuju sa glupim pitanjima" ? Jel ti pitas negde, nekad nekog,kad ti nesto nije jasno ? Na primer lekara ? Ili mehanicara,vodoinstalatera ? Postavis li neko glupo pitanje ? Jesi zbog toga kreten ? Izgleda da si ti izuzetno pametan pa ne postavljas nikakava pitanja.
 Bavim se privatnim poslom kao i Bugi,naravno ne mehanikom i prvenstveno se trudim da uradim posao da musterija bude zadovoljna i da me sutra nekom preporuci. U to spada i strpljenje i ljubaznost,ljudi postavljaju pitanja jer ih zanima sta i kako se radi,kako se nesto montira,koliko vremena treba,da li ce biti "krsa i loma" u stanu.... To sto sam ljubazan i strpljiv ne znaci da cu dozvoliti da me neko,zajebava i pravi budalom ili da trazi da se posao odradi na pogresan nacin ( i da sutra imam problem,da mu nesto ne radi kako treba ) pa ce ce mozda reci da sam ipak ja kriv,iako sam rekao da to ne moze i ne valja tako odraditi. Takvim musterijama, koje su na srecu retke, ne radim. Prosto kazem da ne radim tako i kazem im da nadju nekog drugog.
Ja Bugija poznajem mnogo duze nego ti,jos dok je radio u onoj garazici sa kanalom,pored ovog novog servisa. I da ti kazem jos jednu stvar, i pre 20 godina Bugi je bio "malo nervozan" i "kad je znao gde udara", uvek je bio takav. Konkretno "kad nije mogao da prica jer radi",pitao sam ga za Skodu Fabiu SDI, da mi kaze nesto o njoj, jer sam razmisljao da prodam Golfa Mk2 i da kupim  tu Fabiu. To je izgleda vrlo glupo pitanje,pitanje redovne musterije,koja ce i dalje biti redovna i kad promeni auto. Vrlo poslovno s njegove strane. Mozda sam ja tu zbog njega ,a ne on zbog mene (musterije). Drugo, dobrom majstoru onakav previd jednostavno ne sme da se desi. Sta bi bilo da taj prekidac za ukljucivanje ventilatora nije bio izvucen na instrument  tabli ? Izgoreo bi taj dihtung mnogo ranije. Gile koga sam spominjao, je odmah iz momenta rekao da ne radi prva brzina na tom davacu i da treba da ga zamenimo,a posto je zavrsio posao sa dihtungom glave sedeli smo, zezali se i pili kafu,pricali o desetim stvarima.....pa mu se nije desio previd kao Bugiju. 
Nisam jedini koji je prestao da ide kod njega,sto zbog neljubaznosti,a bilo je i drugih stvari. Mom dobrom prijatelju "cuveni Bugi" je radio osvezavanje motora,zamenu karika i gumica ,na Mk2 1,6 dizelu. Odrzavao je auto kod njega nekoliko godina,redovna musterija,znaci nije dosao prvi put kod njega. Bugi je kupio delove i posle,1-2000 km auto pocne da trosi ulje. Dodje covek kod Bugija,ovaj ga posalje da kupi drugo ulje u odredjenu prodavnicu,otprilike,ne valja ulje, zameni mu ulje,naravno uredno naplati,i na 5000 km auto pocne da trosi vise od litar ulja i covek se opet vrati kod njega. Bugi preko one stvari posalje coveka da kupi delove i ponovo novo ulje (iz razloga, da on ne bi bio kriv ako opet nesto ne bude valjalo) ponovo mu sve uradi,ne mogu da gresim dusu, nije uzeo nista za ruke,sto je po meni normalno,jer je sam isao da kupi te delove, ali je drug opet platio delove i ulje,a kad je zavrsio  Bugi mu kaze " zavari haubu i nemoj vise da mi dolazis u vezi motora"  ! ? ! ? Jel to majstor za primer,pohvalu i preporuku ? ! ? Naravno covek vise nikad nije otisao kod njega. Poceo je da ide kod Saleta iz Kikindske,za Bugija Sale je LJUDINA velikim slovima,dobar majstor,strpljiv,ljubazan,uvek ce da odvoji par minuta za musteriju, bilo da dodjes kod njega bilo da pitas nesto telefonom. Sale je sto zatrpan poslom i zakazuje servise i popravke,ali se uvek trudi da izadje u susret,ako ima mogucnosti, kad je nekom frka.
« Poslednja izmena: Decembar 26, 2017, 10:33:57 posle podne od strane Gall »

Van mreže jurimo30

  • VW Početnik
  • Poruke: 118
  • Age: 40
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +2/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #143 poslato: Decembar 27, 2017, 06:43:14 posle podne »
" a mozda si  jedan od tih koji dosadjuju :D" ako ti :D na kraju ne znaci da se zajebavam onda izvini na uvredi,nije bila namera.sto se bugija tice jbg izgleda se niste jednostavno nasli,ja sam kod njega od 2003. moj kum i ranije,ni on ni ja ni svi koje smo poslali u medjuvremnu kod njega nismo imali slicnih problema.moje kolege iz pazove,banovaca i borce idu kod njega.na dva auta sam radio plivajuci,polugeneralnu,ni sam ne znam koliko velikih servisa ,dobijem garanciju u zavisnosti od delova ali uglavnom 100-130000km.kad mi je prvi put radio polugeneralnu covek mene zove posle nekog vremena da vidi kako radi auto i u prolazu kroz zemun svraca donosi komp prikljucuje proverava.dostupan non stop,desavalo se da kad mu ostavim auto ako je neki ozbiljniji servis,dodje u zemun i doveze mi ga ili dodje svojim autom po mene da se ne cimam busom gore do njega

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #144 poslato: Decembar 27, 2017, 07:53:07 posle podne »
Polu generalnu samo rade u Srbiji majstori . Pre bi rekao takozvani majstori!!! Motor se ili radi komplet ili se ne dira. Sve ostalo kratkog veka i bacanje para. Tako da pravi majstor nece nikada raditi polovicno nesto. To mu isto dodje kao kad bi ja pola sobe ogletovao , osmirglao, podlogirao i okrecio a drugu polovinu ostavio u staroj boji. U vezi ovog mog komentara nemojte da se trudite da me razuverite jer necete uspeti da pisete godinu dana svaki dan o tome.
Boban-Rus

Van mreže jurimo30

  • VW Početnik
  • Poruke: 118
  • Age: 40
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +2/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #145 poslato: Decembar 27, 2017, 08:11:22 posle podne »
polugeneralnu rade ljudi u srbiji jer nemaju pare za generalnu,a ne zato sto su majstori ovakvi ili onakvi.i ja godisnje ugradim 150 krs klima od 220e  i 5 fujitsu-a od 500-1000e
a da li je kratkog veka ili ne ne znam,nakog odradjene polugeneralne ja sam presao oko 200 000 i tek je onda poceo opet da troskari ulje.

Van mreže Gall

  • VW Početnik
  • Poruke: 79
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1.9 TDI MK4 karavan
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #146 poslato: Decembar 27, 2017, 09:20:08 posle podne »
Nema sta da se ja i on "nalazimo", on je majstor, ja musterija koja placa njegov rad. Nije ispratio do kraja to sto je radio,pogresio i to debelo,jos mu ja govorim da je skala presla vise od pola,on nije dosao ni da pogleda,samo je rekao da je "tako kod njih" i nastavio da radi na drugom autu. Zajebao je prostu stvar koja je nedopustva. Kraj price. Havarija sa dihtungom glave bi se sigurno desila i pre da nije bilo tog prekidaca u kabini,pa sam sam ukljucivao ventilator. Sta da mi se to desilo negde na putu ? Na odmoru ?

 Ovaj prijatelj koga spominjem, je radio i punu generalnu kod Bugija, i dva puta samo karike. Posle pune generalne,sa delovima koje je Bugi kupio presao je oko 70 000km i poceo da trosi ulje  pa je posle radio samo karike i sa tako odradjenim motorom prelazio oko 25-30000km,tako da iskreno da ti kazem, u tu tvoju pricu o predjenih 200 000km posle "polugeneralne" ne verujem ni rec.
Inace njega nije zvao da pita kako se ponasa auto,niti dolazio ili odlazio po njega a stanuje na 3 kilometra od Bugija. I on i ja, nismo jedini koji smo prestali da odrzavamo automobile kod njega.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #147 poslato: Decembar 28, 2017, 10:11:37 pre podne »
pa posle svega sto sam procitao da se vratimo na Naslov Teme ...

koji je vas Preporuceni Servis  :46 ...
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Top night

  • VW Početnik
  • Poruke: 70
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #148 poslato: Decembar 28, 2017, 11:25:53 pre podne »
Idemo od početka...
+ za Nino Gedoru
+ za Čedo Zemun
+ za bosch servis Rakovica (vulkanizer)
+ za Zagorca
- veliki za servis Best na Smederevskom putu

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока


Van mreže Gall

  • VW Početnik
  • Poruke: 79
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1.9 TDI MK4 karavan
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #149 poslato: Decembar 28, 2017, 12:41:24 posle podne »
Vec sam napisao  :) ali ajde opet kad idemo ispocetka  :)

+ Sale "sunce" Kikindska  majstor1

Van mreže Top night

  • VW Početnik
  • Poruke: 70
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #150 poslato: Decembar 28, 2017, 04:11:43 posle podne »
Ovo je up date...

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока


Van mreže xorg

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: WV T5
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #151 poslato: Februar 21, 2018, 03:25:04 posle podne »
Zdravo, treba da pogledam jedno vozilo iz Ub-a, otišao bih sa prodavcem do servisa u nekom od okolnih mesta u neposrednoj blizini (zbog objektivnosti), inače idem iz Beograda.
Ako može preporuka za neki servis gde bih mogao da procenim stanje vozila i uradim eventualno i kompijutersku dijagnostiku i ostalo...
Hvala.

Van mreže Mićko74

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd-Dorćol-Prag
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 2.0 TDI
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #152 poslato: Februar 25, 2018, 01:39:55 posle podne »
Da li bi neko bio ljubazan da mi prosledi kontakt od Gedore/Nina.....
Samo dve stvari su beskonačne, ljudska glupost i univerzum.....za ovu drugu i nisam baš siguran...

Van mreže ZoranBG

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 220
  • Age: 51
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5,5 1,9; Golf II 1,6D
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #153 poslato: Februar 25, 2018, 01:44:10 posle podne »
0659895039

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Van mreže Mićko74

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd-Dorćol-Prag
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 2.0 TDI
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #154 poslato: Februar 25, 2018, 01:58:19 posle podne »
Zahvaljujem na brzom odgovoru... thumbup
Samo dve stvari su beskonačne, ljudska glupost i univerzum.....za ovu drugu i nisam baš siguran...

Van mreže milosn8

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Nemam
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #155 poslato: Mart 23, 2018, 04:09:45 posle podne »
Hvala, predstavio sam se :) Treba ovih dana da pogledam nekoliko golfova 7 u Novom Sadu pa me interesuje, posto nemam svog majstora, gde bih mogao auta da oteram da bi ga neki majstor pogledao ili da li postoji neki majstor koji je voljan da izadje na teren i pregleda auto. Bio bih svima zahvalan kad bi mi pomogli i preporucili neki servis/majstora. Hvala svima  :)

Van mreže bobe

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9 TDI ALH/66/2003
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #156 poslato: Maj 02, 2018, 12:06:07 posle podne »
Da li mogu dobiti broj telefona od majstora Gagi

Van mreže misa-goga gti

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1275
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-47
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Octavia
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #157 poslato: Maj 03, 2018, 07:19:11 posle podne »
064/111-38-10  Gagi
kod oemovaca se na privatnim skupovima u vinci svi clanovi ljube u usta.
mislim da ti je sad sve jasno...

Van mreže bobe

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9 TDI ALH/66/2003
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #158 poslato: Maj 03, 2018, 11:07:46 posle podne »
Hvala na odgovoru.

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Preporučeni servisi
« Odgovor #159 poslato: Maj 08, 2018, 11:05:07 pre podne »
Danas sam uradio servis kod acs simandli u brace jerkovicu. Fantasticna usluga i pristojna radionica. Moja topla preporuka... Rade sve od nase grupacije:Vw,Audi,Skodu,Seat...

Za pomenuti servis veliki minus. Na upit kolika je zamena seta kvačila za Golf 3 TDI, odgovoreno mi je da ne rade vozila starija od 10 godina. Ne vidim razliku izmedju menjanja seta kvačila na trojci i na petici 2008. Godište. Eto, čisto da zna neko ako hoće da ih zove, a ima vozilo starije generacije.
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.