Autor Tema: Automatski menjac - majstori i prevaranti  (Pročitano 28801 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže dugalix

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5
Automatski menjac - majstori i prevaranti
« poslato: Mart 20, 2014, 05:53:32 posle podne »
Kolege Wagenovci i svi ostali koji vozite moram sa vama da podelim saznanja ne zbog reklame, već iz dva razloga:
1. da niko ne nasedne na šatro-majstorske prevare i tako kvarove od par stotina evra plati par hiljada istih.
2. da pomenuti majstori izgube i ono malo naivnih mušterija, kako bi korektni ljudi imali poštenu šansu.

Naime, prošlog vikenda iskusio sam trzanje u rikverscu kod mog Passata 1.9 TDI automatik. Potražim odmah stručnu pomoć i evo šta se izdešava. Pozovem Draška iz Zemun Polja, opišem kvar, i čovek lepo kaže: to nema veze sa elektronikom. Svaka čast! Nadri-majstor bi rekao: dodji na dijagnostiku pa da vidimo i uzeo bi bar 10e za to. Dakle, 3 bambija za Draška. Na ovom forumu sam ga i pronašao, i toplo ga preporučujem svakome.
Zatim kontaktiram AMC u Sopotu i opišem detaljno ponašanje auta, i majstor kaže: doteraj ga ovde, nakačimo ga na dijagnostiku i vidiš da li fali ulja ili je neki kvar. Ne budem lenj, upalim auto i odem do Sopota. Sve super, radionice, oprema, plac, kancelarija, modeli, skupi auti ispred, alat, oprema... Ali budem upozoren dan ranije od kolege koji je iskusio da ih bije glas da je preko telefona sve cile-mile dok ne dođeš a onda kreće druga priča. Otvore ti menjač, traže brdo delova i zaračunaju od 1000e do preko 2k...     ... i stignem ja u Sopot, alfa-majstor dolazi, seda u auto, upali, ubaci u rikverc i kaže: ovo nema šta da se radi dijagnostika; on je nešto polomio u menjaču, mora da se otvara; rad 200e +delovi; dođite u kancelariju da malo porazgovaramo. Pruža mi list A4 na kome pišu uslovi prijema vozila na servis:
1. Menjač se otvori, konstatuju se kvarovi i izloži cena, ako ti se dopada radimo, ako ti se ne dopada, možeš da doneseš i svoje delove.
2. Ako ti se nedaj-bože ne dopada ni to plati defektažu 12000 din i uzmi auto sa rasklopljenim menjačem i nosi ga doslovce.
3. Garancija važi 6 meseci i to pod uslovom da nijedan kompjuter ne pokaže nikakvu grešku, da je sve održavano na vreme i da uradiš 2 naknadna servisa kod njih: 1 na 1000 i 1 na 5000 km, sa svojim materijalom, a ruke kao gratis.
4. Ne rade i ne odgovaraju za elektroniku: senzore, solenoide, šaltere, kablove, kompjuter i ostalo.
Ovako zaključujem:
1. Preko telefona obećava dijagnostiku koju nema šta da radi kad se elektronikom ne bavi, a i da se bavi ne bi mogao da vidi mehaničke kvarove (znači prevaranti),
2. Čim sam došao mečki na rupu, odmah predlaže otvaranje menjača, jer kad otvori onda može da bira sam kvar (znači prevaranti)
3. Ako ti se ne sviđa cena, platiš 12000din i dobiješ ga rasturenog čime te dovodi pred svršen čin da nisi u mogućnosti da odustaneš od posla sa njima (znači prevaranti)
4. Kakvi bre servisi na 1000 i 5000 km? Ko to radi i zašto, i kakve veze ima kompjuter centralnog zaključavanja sa njegovom garancijom na primer? (znači šta...)
Ovako mogu i ja da budem majstor, samo da mi neko objasni kako da naštelujem i koliko da zategnem šrafove.
Pošto sam od komšije dobio kontakt telefon majstora iz Kumodraža koji radi automatike i navodno hoće lepo da objasni i kvar, i lepo da popravi, pozovem iz Sopota majstora Racu da pitam i proverim navode. Kaže čovek ovako: dovezi da pogledamo, ja dijagnostiku ne naplaćujem, pa ćemo videti.
Kad sam došao, čovek lepo seo u auto, provozao ga 20m napred i nazad i kaže odmah: najverovatnije je hidroblok. Popravka je 80e, ne mora da se vadi menjač, preporuka da se zameni ulje i filter. Jedino još ostaje da se proveri kad se otvori karter da li ima opiljaka i komada. Ako nema, to je sve. To je bilo juče. Evo danas preuzeo sam auto ispravan. Popravka cca 250eur.  Da sam radio u Sopotu bilo bi 1000+250+...
Od šišanja i zavrtanja ušiju spasila me opreznost, ili luda sreća da oko sebe imam ljude koji su spremni da mi savetom pomognu. Ako ovo čitate, imate i vi sreće. Nikad se ne zna, možda vam zatreba. Ako nekom zatreba kontakt korektnog majstora za automatike mogu okačiti broj telefona u odgovoru ako je to po pravilima foruma. Majstor je Raca a servis HI-TECH u Kumodražu. Za sada sam zadovoljan, a kako će ići napisaću za koji mesec

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Automatski menjac - majstori i prevaranti
« Odgovor #1 poslato: Mart 20, 2014, 09:01:49 posle podne »
cekaj.. ako ti je vec rekao kolega da su prevaranti, koj moj si isao tamo uopste?
sa druge strane si mogao ovde da pitas za preporuku, nasli bi ti nekog bez problema ;)
lollol

Van mreže Shomy007

  • VW Početnik
  • Poruke: 198
  • Age: 37
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3BG
Odg: Automatski menjac - majstori i prevaranti
« Odgovor #2 poslato: Mart 20, 2014, 10:01:18 posle podne »
i ja sam imao problem veliki sa turbo servisom

Van mreže dugalix

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5
Odg: Automatski menjac - majstori i prevaranti
« Odgovor #3 poslato: Mart 20, 2014, 10:48:59 posle podne »
Išao sam da vidim tu "dijagnostiku". Nije mi žao da dam 25 e, gorivo i putarine da saznam koji je kvar bez otvaranja. Slažem se da nije trebalo ni da idem. Onako preko telefona delovalo je da će stvarno da utvrde kvar. Nastavak priče bio je otrežnjujući. Inače, gledao sam po forumima kako se reklamira izvesni Dejan iz Mirijeva, pa mi je i to bilo sumnjivo budući da su učesnici foruma provalili nick-ove sličnog oblika sa identičnim stilom pisanja kojima je svima pomenuti čarobno rešio problem. Inače, većina postova vezana za kvarove automatskog menjača je još iz 2009. Onaj servis kod Miće na Karaburmi i ne postoji više. Aktivan je samo sajt na internetu. Nisam imao kad da postavljam temu, ali izgleda da sam trebao. Vidim da ljudi brzo reaguju. Možda bih dobio odgovor i pre nego što sam se nadao.
« Poslednja izmena: Mart 20, 2014, 10:56:18 posle podne od strane dugalix »

Van mreže Marko011 Mk4

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3898
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +113/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk4
Odg: Automatski menjac - majstori i prevaranti
« Odgovor #4 poslato: Mart 23, 2014, 11:42:04 pre podne »
Vidi druze igrom slucaja poznajem "alfa majstora" u AMC Sopot, posto mi je komsija. Mozes da pricas svasta ali ljudi rade svoj posao kako treba. On je 20 godina u Nemackoj radio automacke menjace, i gazda ga placa kao da radi na zapadu, posto kada bi on otisao radnja bi se brzo zatvorila!
To sto si ti imao problem sa njima ne znaci da i drugi imaju. Idi u Autokomerc pa ces da vidis sta je dranje ako je AMC skup...
Video si kakvih auta ima tamo, mislis da su oni dosli zato sto ovi neznaju da rade i deru sa cenama?
Nemoj da mislis da branim nekoga ili necije interese, mnogo puta se deslio da ides kod istog majstora i neko je zadovoljan neko nije...
Nothing is impossible !!!!!

Van mreže dugalix

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5
Odg: Automatski menjac - majstori i prevaranti
« Odgovor #5 poslato: Mart 23, 2014, 03:24:54 posle podne »
Može biti. Slažem se da postoji mogućnost da je neko zadovoljan a neko nije. Slažem se i da možda poprave menjač. Na kraju ga svi poprave. Sad, razlika je da li skidaju menjač pa ti uzmu dodatnih 200 eura ili urade popravku bez skidanja menjača. Ja nisam tražio generalni remont menjača, nego popravku menjača. U tom smislu vrlo sam nezadovoljan. Mušterija treba da dobije onaj nivo usluge koji zahteva po ceni koja odgovara radu i materijalu. Ako neko želi da baci 200 eur, ja ne želim. Drugo, nisam siguran da sam razgovarao sa glavnim majstorom. Pre će biti da je onaj bucmasti čika bio gazda. Inače, šta god da je, prva ocena stanja menjača bila mu je totalno pogrešna. Ako je slučajno onda je neznanje. Ako je namerno, onda je navlačenje. Tvom komšiji svaka čast, ali samo pod uslovom da nije u pitanju gospodin koji me je dočekao kada sam dovezao auto. Firmu čine pojedinci koji rade, ali svi. Ako u korpi jaja ima 1 mućak, onda je korpa za bacanje, pogotovu ako je prvo jaje mućak... Ako me razumeš...

Van mreže Marko011 Mk4

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3898
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +113/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk4
Odg: Automatski menjac - majstori i prevaranti
« Odgovor #6 poslato: Mart 24, 2014, 08:54:32 pre podne »
Gazda je jedan mali crni, mrsav. Taj sto docekuje je na prijemu vozila Ostoja...
Moj komsija je bas majstor za menjace... On dobija skinut menjac i radi sta treba, sve ostalo rade drugi(skidanje, namestanje menajca)...

Sve je meni jasno sta pricas  beer
Nothing is impossible !!!!!

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Automatski menjac - majstori i prevaranti
« Odgovor #7 poslato: Jul 31, 2014, 04:37:58 pre podne »

Vidi druze igrom slucaja poznajem "alfa majstora" u AMC Sopot, posto mi je komsija. Mozes da pricas svasta ali ljudi rade svoj posao kako treba. On je 20 godina u Nemackoj radio automacke menjace, i gazda ga placa kao da radi na zapadu, posto kada bi on otisao radnja bi se brzo zatvorila!
To sto si ti imao problem sa njima ne znaci da i drugi imaju. Idi u Autokomerc pa ces da vidis sta je dranje ako je AMC skup...
Video si kakvih auta ima tamo, mislis da su oni dosli zato sto ovi neznaju da rade i deru sa cenama?
Nemoj da mislis da branim nekoga ili necije interese, mnogo puta se deslio da ides kod istog majstora i neko je zadovoljan neko nije...




Problem je u tome sto su Automatski menjaci od pre 20 godina samo slicni i to spolja i to po neki . . .
U Autokomercu je dranje, ali je popravka 100% i ako polome bilo sta to je na njihovu stetu i MORAJU da zamene sve sto ostete. A ne kurvinjski ne odgovaramo za
Citat
4. Ne rade i ne odgovaraju za elektroniku: senzore, solenoide, šaltere, kablove, kompjuter i ostalo.[/size]
[size=78%] [/size]
[/size]Jos ti poture da to potpises, pa imaju odresene ruke da lome, budze i rokaju sa najvecim cekicem i vare (ako treba) sa trafo aparatom . . .[size=78%]
[/size]
[/size]BTW, i ja sam *radio* 16,5 godina za NASA u Kejp Karnevalu na automatskim menjacima, pa me najurili kad se skrala Kolumbija, jbga, zaboravio dizvadim turpiju iz menjaca [size=78%] :53  ako ne verujes pitaj MOG komsiju [/size]. . .

[/size]#2 BTW, cimanje u rikverc ili napred na automatiku, automatski budi sumnju da fali transmisione tecnosti (Ulja u automatskom menjacu NEMA, ako ga ima onda se nesto mnogo glupo desilo)

 :45
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Marconi77

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac - majstori i prevaranti
« Odgovor #8 poslato: Septembar 09, 2014, 03:44:02 posle podne »
Da li neko ima telefon majstora Race iz kumodraža?

Može info i na PP ako nije po pravilima da se ovde ostavlja. Hvala unapred.

Van mreže Marconi77

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac - majstori i prevaranti
« Odgovor #9 poslato: Septembar 20, 2014, 12:19:30 posle podne »
Drugari, može li neko da podeli informaciju? Hvala unapred.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Automatski menjac - majstori i prevaranti
« Odgovor #10 poslato: Septembar 28, 2014, 11:04:30 pre podne »
A mislis na Racu iz Kumodraza?
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Marconi77

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac - majstori i prevaranti
« Odgovor #11 poslato: Septembar 28, 2014, 11:11:02 pre podne »
Da, na njega a i na bilo kog drugog koji se zaista razume u DSG menjače. Svako pozitivno iskustvo i preporuka dobro dođu.

Koliko vidim pored Race preporučuju se serviseri iz Jagodine, Neša iz tošinog bunara...
Hvala unapred!
« Poslednja izmena: Novembar 07, 2014, 08:52:48 posle podne od strane Modus »

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Automatski menjac - majstori i prevaranti
« Odgovor #12 poslato: Septembar 29, 2014, 02:15:04 pre podne »
E pa ne znam broj, jbga . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže MMihajlovic89

  • VW Početnik
  • Poruke: 106
  • Age: 35
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2.0 BlueTDI
Odg: Automatski menjac - majstori i prevaranti
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 02, 2019, 10:35:11 pre podne »
Da li neko ima nekog majstora da preporuci za automatike, u sapcu ili beogradu, koji bi hteo da pogleda auto prilikom kupovine?

Van mreže vedranz

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd, centar
  • Karma: +6/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Octavia A5 1.9 TDI DSG
Odg: Automatski menjac - majstori i prevaranti
« Odgovor #14 poslato: Januar 07, 2020, 11:22:55 posle podne »
Prilicno sam siguran da Stevan iz Jakova (servis automatskih menjaca Slavko) hoce da sedne i proba, prikaci dijagnostiku. Bio sam kod mnogih koji rade automatike, oni su mi favoriti trenutno, nekako najposteniji odnos prema musteriji. Preporuka.

I Raca iz Kumodraza mi je ok, imao sam nekoliko iskustava sa njim, korektno prilicno. 

Aca iz Baba takodje skrozzz ok, ali samo Mercedes radi. Preporuka.

Za Nesu iz Zemuna sam cuo pohvale ali nisam nista specijalno radio, popravljao mi je samo elektroniku rucice menjaca na C klasi pre par godina, radi i danas bez greske. Koliko znam, jedan poznati servis za Mercedese iz Kaludjerice saradjuje sa njim u smislu da njega zovu kada su u pitanju menjači.

Takodje imam dobra iskustva sa Goranom iz Barzilovice kod Lazarevca. Onako deluje posteno lik, domacinska kuca. Radi sve ali najvise DSG i Multitronike. Znam jos jednog lika koji je cesto njegova musterija, zadovoljan je i on. Preporuka.

Ima neki u Auto Line-u na Calijama, kao neki glavni majstor im je tamo, ne znam kako se zove. Uz to je navodno i strucnjak za DSG ali je hokstapler tezak, ne daj Boze sa sam ga poslusao.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
« Poslednja izmena: Januar 07, 2020, 11:35:24 posle podne od strane vedranz »

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac - majstori i prevaranti
« Odgovor #15 poslato: Januar 09, 2020, 08:34:36 posle podne »
Где се налази тај у Кумодражу?

Sent from my vw mk5


Van mreže vedranz

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd, centar
  • Karma: +6/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Octavia A5 1.9 TDI DSG
Odg: Automatski menjac - majstori i prevaranti
« Odgovor #16 poslato: Januar 09, 2020, 09:08:41 posle podne »
Ides uz Vojvode Stepe, prodjes Verano, penjes se gore sve do okretnice busa. Produzis jos pravo i imas Y racvanje, levo Kumodraz desno je onaj put ka 1000 ruza. Hvatas levi krak i odmah levo nizbrdo. Videces sa desne strane servis, msm da se zove Bg automatik.

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac - majstori i prevaranti
« Odgovor #17 poslato: Januar 11, 2020, 11:57:55 posle podne »
Из кумодража сам па зато питам, у Пролећној улици, знам за њих. Мислио сам да се појавио још неко...
Хвала на детаљном упуству!

Sent from my vw mk5


Van mreže zimke

  • VW Početnik
  • Poruke: 155
  • Age: 39
  • Lokacija: Vranje
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 2.0TDI
Odg: Automatski menjac - majstori i prevaranti
« Odgovor #18 poslato: Januar 11, 2022, 06:36:03 posle podne »
Da ne otvaram novu temu, jel ima neko iskustva sa servisom automatskih menjača "Pastor" iz Temerina?
Accelerate ze protons!