Autor Tema: Povezivanje pojacala?  (Pročitano 10739 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže NuLLCoDe

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Lokacija: ApAtIn
  • Karma: +0/-2
    • ApaFun Forum
Povezivanje pojacala?
« poslato: Maj 08, 2006, 03:40:01 posle podne »
Jel ima neko shemu za povezivanje pojacala PHILIPS EN5050. Na pojacalu nema nikakvih oznaka, ama bas nista. Jedine oznake su pored dva chinch ulaza sub+ i sub-  .
Trazio sam po netu ali bez uspeha.  
Bolje je izgubiti trenutak u zivotu, nego zivot u trenutku!

Van mreže milosh-bg

  • VW Početnik
  • Poruke: 82
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #1 poslato: Maj 08, 2006, 03:55:19 posle podne »
druze jesi li siguran da je to ta oznaka posto na netu nema bas nista o tom pojacalu?

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #2 poslato: Maj 08, 2006, 05:10:23 posle podne »
Ako ti nije problem da slikas pojacalo, konkretno zice na njemu pa cu ti reci koja cemu sluzi.
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže NuLLCoDe

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Lokacija: ApAtIn
  • Karma: +0/-2
    • ApaFun Forum
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #3 poslato: Maj 08, 2006, 06:46:48 posle podne »
@milosh-bg
To je i mene zbunilo, na pozadini ima nalepnica Model No: EN5050
Prevrnuo sam sve sa googleom i nisam nasao nista o tome modelu.

Ajde slikam pojacalo cim stignem pa kacim sliku. Pojacalo je inace 2 x 50W RMS. Malo crno i ogromnim slovima pise EN5050
Bolje je izgubiti trenutak u zivotu, nego zivot u trenutku!

Van mreže milosh-bg

  • VW Početnik
  • Poruke: 82
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #4 poslato: Maj 08, 2006, 08:01:46 posle podne »
sto je najgore nisam uspeo da nadjem nista o nijednom philipsovom pojacalu, nema ni sema ni slika...

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #5 poslato: Maj 09, 2006, 12:28:22 pre podne »
Jos bolja varijanta ako dodjes do BG-a, lakse resavamo stvar, ali i slike mogu da posluze.
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #6 poslato: Maj 11, 2006, 10:03:08 pre podne »
Evo nas na pravom mestu  

Za pojacalo mozes koristiti kabl debljine i 6mm. Nesto o kablu, debljina kablova neigra presudnu ulogu u kvalitetu, vec broj licni od kojeg se sastoji sam kabl. Znaci sto vise licni to bolji kabl, naravno moze biti i deblji i sa vise licni sto dovodi do toga da je to kvalitetan i verujte skup kabl.
Ja kod mene imam sprovedene 10mm kablove na Kenwoodovo pojacalo izlazne snage 400w. Naravno u skorije vreme pojacalo ce biti zamenjeno boljim i jacim.
Cak sta vise nisam izvlacio kablove iz haube sa akumulatora, Svaba je jako pametan pa je ostavio zivu struju u kabini  samo je treba naci.  

Sto se tice ovog gore pojacala, prvo moras proveriti da li moze 100% da se bridguje, jer je staro i nije dovoljno da povezes kako treba i mislis da si ga bridgovao. Nadam se da znas kako se to gleda?
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže NuLLCoDe

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Lokacija: ApAtIn
  • Karma: +0/-2
    • ApaFun Forum
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #7 poslato: Maj 11, 2006, 10:55:20 pre podne »
Mislio sam da provucem 10mm kablove, jer ipak ovo pojacalo planiram samo privremeno u autu, nekada ce biti zamenjeno jacim.
Pojacalo koje stavljam u auto nije ovo iz naslova vec neki Kenwood, ovo pojacalo je za prijatelja.
Pojacalo se moze bridgeovati, probao sam (mislim na kenwooda), razumem se malo i u elektroniku ipak sam tu skolu zavrsio.

Sad me zanima kako pronaci tu "zivu struju u kabini"? Ako to ne pronadjem onda gde ima prostora da provucem kabl iz haube u kabinu?

Na ovom racunaru nemam instaliranu Autodatu, ali pogledacu mozda tamo ima nesto oko toga.
« Poslednja izmena: Maj 11, 2006, 10:58:59 pre podne od strane NuLLCoDe »
Bolje je izgubiti trenutak u zivotu, nego zivot u trenutku!

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #8 poslato: Maj 11, 2006, 11:42:41 pre podne »
Citat: NuLLCoDe
Mislio sam da provucem 10mm kablove, jer ipak ovo pojacalo planiram samo privremeno u autu, nekada ce biti zamenjeno jacim.
Pojacalo koje stavljam u auto nije ovo iz naslova vec neki Kenwood, ovo pojacalo je za prijatelja.
Pojacalo se moze bridgeovati, probao sam (mislim na kenwooda), razumem se malo i u elektroniku ipak sam tu skolu zavrsio.

Sad me zanima kako pronaci tu "zivu struju u kabini"? Ako to ne pronadjem onda gde ima prostora da provucem kabl iz haube u kabinu?

Na ovom racunaru nemam instaliranu Autodatu, ali pogledacu mozda tamo ima nesto oko toga.
za tu zivu struju ti nemogu pomoci ali za sprovodjenje kablova tu sam majstor  
najbolje ti je da plus sprovedes kroz plasticne pragove onde pored kedera i sve do zadnjeg sedista a posle trazis dalje alternative za sprovodjenje  
isto to uradis sa cincom samo sa druge strane je nesme plus i cinc da budu blizu jedan drugome da nebi slucajno doslo do prenosenja elektricnih impulsa na zvucnike  
remote (plavo beli kabal na radiju za pobudjivanje pojacala) isto mozes da sprovedes pored cinca a bilo bo najbolje da nadjes cinc koji je u sredini spojen remote-om  
masu nadjes u gepeku i nebi trebala da bude duza od 50cm
eto prosto je sve to  
PS: ne zaboravi osigurac ako uzimas plus sa accu-a i nesme osigurac biti vise udaljen od 30 cm od accu-a
pozdraVW

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #9 poslato: Maj 11, 2006, 12:49:35 posle podne »
Odmah ispod volana i ispod dzeka za povezivanje sa racunarom, nalazi se plasticna mrezica ili poklopac gde se nalazi instalacija, tu sigurno imas vec izvedenu zivu struju koja je povezana sa osiguracima, debeli kablovi (10mm) koji idu direktno sa accu-a.
Kod mene se nosac osiguraca i osigurac 30A za + nalazi odmah pored pojacala, znaci nazad u gepeku. Pored toga sto lepo izgleda, takodje ne gubi funkciju iako je udaljen 4 metra od accu-a. Tu nema sta da se brines, jer ako vuces sa ovog mesta, prvo ce crknuti osigurac fabricki a tek onda ovaj pozadi.
Ako vuces novu instalaciju sa accu-a, onda stavi nosac osiguraca u motorni prostor.
Masu naravno mozes izvuci i iz gepeka.
Koje je snage to Kenwood-ovo pojacalo i koji je model?
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže NuLLCoDe

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Lokacija: ApAtIn
  • Karma: +0/-2
    • ApaFun Forum
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #10 poslato: Maj 11, 2006, 03:01:53 posle podne »
@YUPOWER
Znam kuda da vucem do gepeka, to sam se vec ispraksovao jer fabricki nisam imao zvucnike u zadnjim vratima a ni provucene zice pa sam to provlacio. Nemam bas osecaja sa plastikom ali dobro...

@silver
Mislim da imam tu debelu zicu, ako se dobro secam moram da pogledam.
Pojacalo je Kenwood KAC 735 ili tako nesto, mrzi me da idem do garaze.  Nije neke snage, ali meni odlicno gura woofer jer sam vec probavao u kuci.

Sad sam se setio da imam par slicica kad sam stavljao te zvucnike u vrata, pa ajde da ih postavim. Losijeg su kvaliteta slikane su telefonom.





Bolje je izgubiti trenutak u zivotu, nego zivot u trenutku!

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #11 poslato: Maj 11, 2006, 07:34:29 posle podne »
A koji woofer stavljas?
Ako imas tu zicu resio si se muke
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže NuLLCoDe

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Lokacija: ApAtIn
  • Karma: +0/-2
    • ApaFun Forum
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #12 poslato: Maj 11, 2006, 10:04:45 posle podne »
Woofer je neki frankenstajn... tacnije evo sta se desilo. SAL woofer 12" sa kevlar membranom 8ohm je bio probijen. Jedan prijatelj mi je premotao taj woofer, ali woofer vise nema 8ohm nego manje od 4 Ohm. Zato ga ovo pojacalo idealno gura. Tako mi je bar on objasnio... Ovo radim samo privremeno. Pre par meseci sam kupio i SAL kondenzator 1F tako da cu i to da ubacim.
Znaci cim bude neke love ubacujem novo pojacalo i woofer.
Bolje je izgubiti trenutak u zivotu, nego zivot u trenutku!

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #13 poslato: Maj 11, 2006, 11:28:38 posle podne »
To sto ima manje od 4 oma je i dobro, 8 oma uglavnom imaju kucni ili ti hi fi zvucnici. Pazi kako vezujes kondic, to je mala bomba i moze da napravi poprilicne nevolje. Kakvu kutiju planiras da pravis za woofer? Da li ti je cilj da se muzika cuje glasnije u kolima ili van njih? Ili mozda ides na sam kvalitet basa?
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže NuLLCoDe

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Lokacija: ApAtIn
  • Karma: +0/-2
    • ApaFun Forum
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #14 poslato: Maj 11, 2006, 11:57:58 posle podne »
Kutiju imam vec napravljenu, ako ne budem zadovoljan kako se cuje u kolima pravicu novu. Iskreno bitan mi je kvalitet bassa ali necu nesto previse da se trudim jer ne planiram ovo za vozam u kolima duze od 2-3 meseca, tada cu da odradim nesto kvalitetnije.
Postavicu slike u subotu ako stignem pa cete videti o cemu se radi.
Bolje je izgubiti trenutak u zivotu, nego zivot u trenutku!

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #15 poslato: Maj 12, 2006, 08:54:49 pre podne »
Ako je ovo privremena varijanta, prilikom izvlacenja kablova ostavi barem 1 metar viska, zatrebace ti, znam iz iskustva.
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže NuLLCoDe

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Lokacija: ApAtIn
  • Karma: +0/-2
    • ApaFun Forum
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #16 poslato: Maj 12, 2006, 04:20:04 posle podne »
Stigao sam danas kuci, sutra skidam plastike ispod volana da trazim zivu struju.  Ako se ne snadjem slikacu pa okaciti slike ovde.
Malopre me zove prijatelj da je dobio neko novo pojacalo, on se slabo razuma ali kaze neko EXPLODE novo u kutiji za 100 eura. Sad trebam da odem to da pogledam. U svakom slucaju kablove provuci moram bez obzira koje pojacalo stavljao tako da mi sutra ne gine par sati posla.
Najvise me mrzi provlaciti kablove na onu stranu gde je ona polica ispred suvozaca, jel potrebno skidati tu policu?
Bolje je izgubiti trenutak u zivotu, nego zivot u trenutku!

Van mreže NuLLCoDe

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Lokacija: ApAtIn
  • Karma: +0/-2
    • ApaFun Forum
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #17 poslato: Maj 15, 2006, 12:10:10 posle podne »
Evo da se konacno javim opet u ovoj temi...
Nisam stigao skoro nista od planiranoga da uradim za vikend. Kupio sam kabl koji cu da provucem za napajanje pojacala i slikao sam ovo PHILIPS pojacalo. Evo slika. Koji konektor je za sta?





Bolje je izgubiti trenutak u zivotu, nego zivot u trenutku!

Van mreže NuLLCoDe

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Lokacija: ApAtIn
  • Karma: +0/-2
    • ApaFun Forum
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #18 poslato: Maj 15, 2006, 08:25:05 posle podne »
Nije valjda da niko ne zna povezati ovo pojacalo?  silvere...
Bolje je izgubiti trenutak u zivotu, nego zivot u trenutku!

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Povezivanje pojacala?
« Odgovor #19 poslato: Maj 16, 2006, 12:01:06 posle podne »
Evo me, nisam video da cekas  

Ako dobro vidim sa slike sa leve strane pojacala imaju dva ulaza za cinceve, na jednom pise R LOW na drugom L LOW, to ti ulaz za signal sa cass-a, znaci na HU pozadi idu dva cinca pa na pojacalo.

Sa desne strane pojacala redosled je sledeci:

+12V - sa accu-a plus (ziva struja)
-GND - sa accu-a - (masa) ili sa sasije, ne znam odakle ces vuci minus

+ANT SW - to ti je switch, ili signal za paljenje pojacala prilikom paljenja cass-a, sa cass-a ima ista zica na kojoj pise ANT ili SW, znaci obicna zica, tanka ili koju nadjes...

SP R ili SP L - to su izlazi za zvucnike, znaci + na plus od zvucnika i - na - od zvucnika

NAPOMENA

Sacekaj samo da proverim cemu sluzi ovo ABS SW, posto moze da se desi da je to switch a ne ANT
Nikako nemoj raditi bridge na ovom pojacalu, jer to nije moguce, istopices izlaze a moze i da se zapali pojacalo. I nemoj stavljati woofer na njega, moj savet, iako ce on raditi ali ce pojacalo biti kao pecnica...
NE BRZE OD ZIVOTA!!!