Autor Tema: cd player problem  (Pročitano 5771 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

lil_devil

  • Gost
cd player problem
« poslato: Mart 19, 2006, 03:11:52 posle podne »
ubacio sam audio player u auto al me muci cd treba mu duze da ucita disc i tesko ga ucitava dal je moguce da je prljav laser i kako se on cisti ili sta li je u pitanju

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
cd player problem
« Odgovor #1 poslato: Mart 20, 2006, 12:45:27 pre podne »
postoje dva moguca problema koji se javljaju, jedan je zaprljan laser,,,,rjesenje,,otvoris cd player,,,dodjes do lasera,,,,obrises onim cepicima za usi,,,vatu natopis ovlas sa merom ili alkoholom i probas dal radi,,,ali vodi racuna da laser osusis dobro i da ti ne ostanu konci od vate na njemu....
drugo rjesenje je stelovanje laserske glave.o cemu se radi,,,na laseru, tj ispod njega nalazi se mali potenciometar za stelovanje snopa i brzine okretanja cd-a....treba prici tom srafu i okrenuti ga vrlo malo, manje od 1 mm u jednu stranu,,,vidjeti da li radi bolje,,,ako ne radi,,,vratiti za 2 mm i opet vidjeti. jeste malo pipav posao , ali nije tesko da se uradi....
jedno od ovo dvoje je sigurno....kuburio sam sa tim laserima do sada mnogo puta,,,,i skontao sta se najcesce dogadja.
eh da provjeri jos jednu stvar,,,,kod aauto cd playera,,, postoje gumeni nosaci , tj drzaci kompletnog uredjaja, koji su ispunjeni sa nekom masti ili uljem,,,provjeri da nije slucajno neki od njih,,,obicno ima 3-4 komada,,,procurio,,,vidjeces ako ima tragova od masnoce,bijele boje, onda je prso neki amortizer, i glava padne malo ukrivo tako da teze citava
probaj pa javi sta je bilo
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
cd player problem
« Odgovor #2 poslato: Mart 20, 2006, 02:01:20 pre podne »
a to ako je lazer zaprljan.. i ocisti se tim stapicima.. kolikog je to veka... ?!? ja sam imao slican problem na kompu.. to sam radio bas tako.. ali opet... par dana radi lepo i crkava.. i tako onda sve cesce i cesce i na kraju kanta... ?!? moze li se on nekako zameniti ?

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
cd player problem
« Odgovor #3 poslato: Mart 20, 2006, 08:29:12 pre podne »
Nikako nemoj alkoholom da cistis laser, to je abrazivno sredstvo, obicnu vodu i obrisi laser. Iskreno govoreci, tu nema nekog leka, cim laser krene da brlja, znaci da je vreme za zamenu uredjaja. I ja tako malo pojacam signal lasera, ocistim optiku, on radi mesec dana i opet isto...

Resenje: kupovina drugog uredjaja
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
cd player problem
« Odgovor #4 poslato: Mart 20, 2006, 10:34:48 posle podne »
pa ono jes, sve cesce  cesce ce da brljavi, ali to je onako privremeno rjesenje,,,,laser je inace potrosni materijal, jer se sada prave plasticna sociva koja jednostavno izgore....
cijena lasera je za obicne cdove oko 2000-4000 dinara,,,,a za mp3 je malo skuplje ali se da i to naci,,,,ima u bg electronicu da se nadju laseri,,po narudzbi
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
cd player problem
« Odgovor #5 poslato: Mart 21, 2006, 12:18:49 pre podne »
hmm tako sam i mislio.. znaci jedino resenje novi uredjaj.. btw da nisu malo skupi ti laseri od 2000 - 4000 din ?!? pa toliko kosta ceo cd rezac.. cak i manje..

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
cd player problem
« Odgovor #6 poslato: Mart 22, 2006, 04:47:25 posle podne »
pa tako ti je drugar,,,, dijelovi skuplji od uredjaja,,,,,smijesno ali tako je,,, recimo skoro sam uzimao laser za panasonic liniju,,,,ona sa 3 cda,,kosta 1800 din,,,i nije mp3....a cijo uredjaj je oko 8000, sa sve zvucnicima.....
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

lil_devil

  • Gost
cd player problem
« Odgovor #7 poslato: Mart 27, 2006, 10:17:38 posle podne »
dandy otvarao sam player i obrisao laser papirnom maramicom i to na jebite jade, skucen prostor a mrzilo me da ga jos vise otvaram, inace problem je resen i sad je super mada nije to vrhunac posto ima solidne pauze izmedju pesama od 5-10 sekundi a nekad i vise dal je to do modela i jos me zanima dal ti se desavalo da snimis cd i nece da ga cita a u kuci na dvd radi normalno a cd cak nije ni trunku izgreban

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
cd player problem
« Odgovor #8 poslato: Mart 28, 2006, 09:55:08 pre podne »
Sto se tice citljivosti diskova, to je od modela do modela uredjaja. A za tu dramsku pauzu, to je do lasera, dok se pozicionira na sledecu pesmu, sve zbog oslabljenog sociva...
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
cd player problem
« Odgovor #9 poslato: Mart 28, 2006, 10:21:17 posle podne »
pa jesi li mozda razmisljao o brzini na kojoj su rezani ti diskovi,,,,probaj da rezes na recimo 4 ili cak 2 brzine pa probaj, moguce i da ima veze sa tim, a to sto si ti opisao je klasicna potreba za stelovanjem lasera,,,,,,,jeste malo pipavo, ali se da rijesiti,,,ako treba uputstvo slikacu ja moj cd i stelovanje pa cu da okacim
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže milosh-bg

  • VW Početnik
  • Poruke: 82
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6
cd player problem
« Odgovor #10 poslato: Mart 29, 2006, 01:55:19 posle podne »
moze da bude i do kvaliteta praznih diskova... probaj da promenis medije.

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
cd player problem
« Odgovor #11 poslato: Mart 30, 2006, 09:55:08 pre podne »
Da ne duzimo vise, jedino pravo resenje je zamena head unit-a.
NE BRZE OD ZIVOTA!!!