Autor Tema: Popravke na Golf 4  (Pročitano 1476 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dimi3

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 4 1.9 TDI GTI 150ks
Popravke na Golf 4
« poslato: Maj 06, 2022, 01:07:57 pre podne »
Pozdrav svima  :46

Naime, pre nekoliko dana sam uzeo Golf 4 1.9 TDI GTI 150ks.
Jos uvek nije isao kod mehanicara s obzirom da jos uvek nemam nekoga maksimalno pouzdanog da se prepustim nekim velikim popravkama koje su neizbezne.

Dakle, prvi najocigledniji problem koji imam je sa turbinom, dok je auto hladan, turbina ne funkcionise kako bi trebalo, tacnije, prakticno da uopste i ne radi.
U jednom trenutku je otvori na malo ispod 3000 obrtaja, i nakon toga otvara na 1400 umesto na konstantnih 1900 (To je u slucaju da nagazim preko 3000 obrtaja dok auto ne dodje do radne temperature, u suprotnom nakon nekih 10ak minuta, turbina radi na 1900 kao sto bi i trebalo).

Takodje, desava se da u nekom trenutku na takodje nekih 3000+ obrtaja turbina jednostvano otkaze u sred ubrzanja i auto znatno gubi snagu, i do sledeceg paljenja automobila turbina uopste nece da radi kako treba.
Takodje hocu da naznacim da se blow off cuje i kad turbina ne daje snagu autu, i cuje se kao da usisava vazduh, ali nema snage.

Druga stvar koja me trenutno brine je sto auto pocinje mahnito da se trese kada se predje 100+ kmh i dodaje gas,
tu predpostavljam da nisu felne krive s obzirom da kada ga ubacim u ler ili ne dajem gas pri tim brzinama, auto plovi bez problema i bilo kakvih vibracija, samo u trenutku kada dodajem gas on pocinje da drhti.
To mi nekako ukazuje da su otisli nosaci motora mozda?

E sad moje pitanje je da li neko ima ideju sta bi moglo da izazove ovo, i da li mozda ima preporuku za nekog dobrog VW mehanicara u Beogradu?