Autor Tema: B8 Vibrira  (Pročitano 1586 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Urlacher87

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Serbia
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B8 R Line
B8 Vibrira
« poslato: Novembar 15, 2021, 01:16:17 posle podne »
Pozdrav svima,

Moj novi ljubimac vibrira.   badmood badmood badmood

Radi se o 2017 Passatu B8 R Line karavanu 1,6 sa 120 konja. (slike ovde http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=79627.0)

Prvo - vibrira prilikom lera, ili dok je u Parking modu a auto je upaljen, ili kad stanem na semaforu u Drive modu (auto hold).
Vibracije su stvarno osetne, ponekad tolike da bude neprijatno. Na proslom autu koje je 10 godina stariji Renault nisam nikad osetio ovako nesto.

Drugo - prilikom ubrzavanja, auto na oko 2000 obrtaja daje neku "plasticnu" buku koja je jako uvrnuta. Primetno je pri ubrzavanju u trecoj, cetvrtoj brzini oko 2000 obrtaja. Zvuk je nekako tuplji, i bas se primeti da je 'plastican'

Trece - pri voznji na neravnijim putevima navlaka panorama krova (crna 'zavesa' ili zastita, kako god) skripucka, krcka jako cudnim zvukom, koji takodje iritira. Kad vozim po relativno ravnim putevima, nista se ne cuje.

Stavljene su nove zimske gume, odradjeno centriranje, optika. Dva razlicita majstora su pregledala auto do najsitnijeg detalja, i nisu dosla do nekog zakljucka, osim da crevo klime dodiruje negde sasiju, sto smo pokusali da preventujemo vezicama, ali bez nekog znacajnijeg uspeha.

Molim vas pomozite, dajte neki savet. bonk bonk bonk


Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: B8 Vibrira
« Odgovor #1 poslato: Novembar 15, 2021, 02:34:45 posle podne »
Znam da djeluje nepovezano, ali moguće da se dešavaju vibracije jer treba DPF da se regeneriše. Meni se desilo da je auto kad mi se upalila lampica koja signalizira da je DPF zaprljan počeo da stvara blage vibracije, kad sam usuo aditiv za čišćenje DPF-a i provozao auto nekih 15km na većem broju obrtaja se izgublo to stvaranje vibracija.
Taj zvuk koji si opisao sam primijetio da se i kod mene čuje samo tokom regeneracije, čini mi se da dolazi iz zadnjeg lonca. Da li zi auto redovno radi regeneracije?

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: B8 Vibrira
« Odgovor #2 poslato: Novembar 15, 2021, 02:48:21 posle podne »
Nema veze sa dpf totalno je drugačiji princip i sam dpf kod novijih modela.

Van mreže Urlacher87

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Serbia
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B8 R Line
Odg: B8 Vibrira
« Odgovor #3 poslato: Novembar 24, 2021, 04:43:53 posle podne »
Jel moguce da nema nikog da je cuo/video ovako nesto, pokusao da resi, zna nekog ko ima slican problem??

Ja sam vezicama fiksirao cev od klime koja ide u kabinu, i malo smanjio vibracije pri ubrzanju (jos uvek su tu, ali blaze)

Medjutim ler vibracije su i dalje tu, i krckanje zavese od panorame me sve vise i vise iritira...

Sutra-preksutra menjam jedan nosac motora, koji je majstor primetio da je guma nalegla kompletno na karoseriju, sto ne bi trebalo (stigao je novi nosac, i skoro 1 cm je odvojena u tom delu kad je sve novo)...

Pomozite ko moze  biggrin

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9781
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: B8 Vibrira
« Odgovor #4 poslato: Novembar 24, 2021, 05:15:11 posle podne »
Koji menjac?

Van mreže zimke

  • VW Početnik
  • Poruke: 155
  • Age: 39
  • Lokacija: Vranje
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 2.0TDI
Odg: B8 Vibrira
« Odgovor #5 poslato: Novembar 24, 2021, 08:27:02 posle podne »
Kad je hladan auto i krenes, i prvi put prebaci iz prve u drugu jel se cuje neki zvuk, kao tupo prrr?
Accelerate ze protons!

Van mreže Urlacher87

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Serbia
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B8 R Line
Odg: B8 Vibrira
« Odgovor #6 poslato: Novembar 26, 2021, 09:28:33 pre podne »
Ne, ovo je iskljucivo u vecim obrtajima na cetvrtoj, nekad trecoj, nekad petoj brzini...

Koji menjac?

Automatic
« Poslednja izmena: Novembar 26, 2021, 06:33:29 posle podne od strane Modus »