Autor Tema: Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?  (Pročitano 3289 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?
« poslato: Oktobar 05, 2021, 09:00:03 posle podne »
Vec neko vreme trazim da kupim Golfa 6 benzinca. Jedan prodavac iz Nisa je narucio iz inostranstva Golfa 1.2 TSI bas kakvog hocu i dogovorili smo se da me pozove cim stigne jer sam zainteresovan da ga kupim. Auto na slikama koje mi je poslao mi se bas zasvideo ali kad me je juce pozvao da ga probam.... iznenadjenje. Spolja malo ogreban ali zanemarljivo i lako resivo kao i jos neke kozmeticke sitnice oko interijera koje bih sanirao u nekom narednom periodu me nisu brinule.

Medjutim cim sam ga upalio odmah sam cuo neki zvuk koji mi se nimalo nije dopao. Umesto da prede on tandrce a meni prva stvar na pameti famozni lanac. On tvrdi da je u pitanju hidropodizac i da je to resivo za 150e. Ako se neko razume u te stvari voleo bih da cujem misljenje da li zna sta je u pitanju jer su mi svi rekli da bezim od tog auta. Evo snimka kako radi:




VW. Das Auto.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 05, 2021, 10:06:20 posle podne »
Ja mislim da je ovo lanac. Ovako nebi smjeli hidropodizači da se čuju, ako u motoru ima ulja i kad su neispravni. Mislim da ti je bolje da zaobiđeš, ali ako ti se baš sviđa auto, i sve ostalo ti jr po volji, možda bi mogao da odeš do nekog pouzdanog majstora i da on pogleda šta je u pitanju.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 06, 2021, 08:17:37 pre podne »
Ima ulja u motoru ali prodavac mi je rekao da je zakljucio da nije menjano. Gume su mu fabricke isto stare koliko i auto. Steta, unutra je kao apoteka iako nije sredjivan za prodaju, vec sam ga video cim je skinut s kamiona. Cudno mi je da je tako lose odrzavan. Videcu majstora da odvedem da oslusne i pogleda uzivo, jedan mi je na osnovu snimka rekao da nije lanac vec da i on sumnja na hidropodizace. E sad dal se tu otvara motor gore kod poklopca ili blok to ne znam. Ako se otvara dole nema nista od tog auta.
« Poslednja izmena: Oktobar 06, 2021, 08:19:58 pre podne od strane Decky_Nis »
VW. Das Auto.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 06, 2021, 01:17:09 posle podne »
Koliko je prešao taj Golf? Možda je do lošeg ulja. Sko su fabričkr gume na njemu, nebi trebalo da je lanac, jer bi gume trebale manje izdržati od lanca, a i hidropodizača.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 06, 2021, 04:52:17 posle podne »
Prodavac mi se kune da nije skidana kilometraza i da garantuje da je auto presao 153.000 km kako mu i pise na instrument tabli. Rekao mi je kad su ga skinuli sa kamiona da je podigao haubu i da mu izgleda kao da mu ulje nikad nije ni menjano. Meni je to bilo van pameti jer je enterijer u autu kao da je iz fabrike izasao pa mi nije bilo logike da postoji neko kome je auto uredan a nije promenio ulje na tom autu sto je nesto sto se mora. Ali kad sam video da su mu gume celave sa DOT-om iz  2010 godine kao sto je i sam auto onda sam pomislio mozda i nije menjao ulje cim nije nikad ni gume promenio...
« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2021, 05:54:00 posle podne od strane Modus »
VW. Das Auto.

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 06, 2021, 06:16:44 posle podne »
То је вожено у некој фирми 100%. Вожен без улагања до времена великог сервиса и улагања и продат без да се улаже у њега, видиш да ни гуме нису мењане као и све остало... Боље заобиђи што кажу и остали, може да ти извуче доста пара временом, а опет можда се све реши само заменом уља и филтера... Али боље иди на сигурно....

Sent from my vw mk5


Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 06, 2021, 06:20:56 posle podne »
Ja mislim da nema šanse da nikada nije ulje mijenjano. Kad se automobil kupi mora dok mu traje garancija da se održava u ovlašćrnom servisu, i to za neke stvari serviseri pozivaju ljude, kao recimo zamjena diskova, pločica, trčnosti za kočnice... I tad se vrši inspekcija automobila, osim ako je otkazao garanciju. Da ulje nije mijenjano, nakon 153 000 bi bilo kao voda, palila bi se greška za pritisak ulja jer je ulje previše rijetko. Da li si imao uvid u servisnu knjigu, ukoliko je automobil ima?

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 06, 2021, 06:38:38 posle podne »
То је вожено у некој фирми 100%. Вожен без улагања до времена великог сервиса и улагања и продат без да се улаже у њега, видиш да ни гуме нису мењане као и све остало... Боље заобиђи што кажу и остали, може да ти извуче доста пара временом, а опет можда се све реши само заменом уља и филтера... Али боље иди на сигурно....

Sent from my vw mk5
Gotovo uvek uzimam auto koji je bio na firmu, u inostranstvu se o tim autima dok su u lizingu i garanciji jako vodi računa i postoji uredna istorija zato ih i kupujem 3,4 godina stara i nikada nisam pogrešio.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 06, 2021, 08:31:22 posle podne »
Ja mislim da se ne razlikuje održavanje kod vozila koje firme uzimaju i kod ostalih, a i ovlašćeni stalno provjerava vozila zgog garancije u oba slučaja, tako da je ulje moralo biti mijenjano.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 06, 2021, 08:53:41 posle podne »
То је вожено у некој фирми 100%. Вожен без улагања до времена великог сервиса и улагања и продат без да се улаже у њега, видиш да ни гуме нису мењане као и све остало... Боље заобиђи што кажу и остали, може да ти извуче доста пара временом, а опет можда се све реши само заменом уља и филтера... Али боље иди на сигурно....

Sent from my vw mk5

Moguce mada je premala kilometraza za sluzbeni auto. Pretpostavljam da bi taj auto imao minimum 250.000 km na satu da su ga jahali u nekoj firmi. Gume pretpostavljam da su menjane zimi jer je auto iz Holandije a na njemu su letnje koje su celave ali opet ne menjati gume toliko dugo mi je cudno. Jedino ako su im stavili celave gume zbog prodaje. To mozemo samo da pretpostavljamo.
Prodavac mi je rekao da je moguce da ce zamena ulja mozda resiti problem ali ja mislim da je steta vec napravljena a da ce gusce ulje samo da prigusi zvuk ali ne i da resi kvar. Naravno pod pretpostavkom da su u pitanju hidropodizaci.
VW. Das Auto.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 06, 2021, 08:59:17 posle podne »
Ja mislim da nema šanse da nikada nije ulje mijenjano. Kad se automobil kupi mora dok mu traje garancija da se održava u ovlašćrnom servisu, i to za neke stvari serviseri pozivaju ljude, kao recimo zamjena diskova, pločica, trčnosti za kočnice... I tad se vrši inspekcija automobila, osim ako je otkazao garanciju. Da ulje nije mijenjano, nakon 153 000 bi bilo kao voda, palila bi se greška za pritisak ulja jer je ulje previše rijetko. Da li si imao uvid u servisnu knjigu, ukoliko je automobil ima?

Ima neka nalepnica na stubu kod vozacevih vrata koja je popunjena i samo se secam 129.000 ali nisam stigao da procitam ostatak jer sam pokusao da odgonetnem sta se desava sa motorom. A ispod haube je zakacen na vezici onaj papiric koji se stavlja kad se radi servis ali je toliko izbledeo da je potpuno beo. Ima i neke papire u kaseti ali ni njih nisam procitao jer jednostavno onaj zvuk mi je parao usi pa nisam bio vise zainteresovan da ulazim u detalje.  Izgleda da je auto duze vreme stajao cim je onaj papiric totalno izbledeo.
VW. Das Auto.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 06, 2021, 10:08:20 posle podne »
Ako imaš nekog sa brojem sasije u ovlašćeni i sve će ti iscitati ovako svi glumimo baba vange i mehaničare..

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 06, 2021, 10:38:49 posle podne »
Možeš pogledati i na onom VIN decoderima za broj šasije neke informacije takođe, ali bolje u ovlašćeni.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 08, 2021, 04:02:27 posle podne »
Najverovatnije cu odvesti majstora da pogleda licno nego ovo vreme mi sad bas ne ide u prilog. A i ako se proda nece biti velika steta.
VW. Das Auto.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13069
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 08, 2021, 04:28:04 posle podne »
Ja ne bih rizikovao, ako kosta 150e, neka popravi on. ;) Ima brdo golfova po oglasima, tvoje su pare, pa biraj. beer

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 09, 2021, 09:30:54 pre podne »
Slazem se a to isto sam mu i rekao. Ako ga popravis pozovi me da ga isprobam i hocu 6 meseci garancije na popravku. Za moje pare mogu da biram koji auto hocu da kupim.
« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2021, 05:53:37 posle podne od strane Modus »
VW. Das Auto.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9781
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 09, 2021, 05:22:14 posle podne »
Po ucestalosti zvuka moze da se zakljuci da li je je nesto oko radilice ili bregaste, snimak je prekratak

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: Golf 6 Hidropodizaci ili nesto drugo?
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 14, 2021, 07:45:16 posle podne »
U svakom slucaju planirao sam da vodim majstora sada za vikend da ga pogleda i da prodavac smanji cenu medjutim auto je u medjuvremenu prodat. Nije neka steta. Trazim dalje, mora da ispadne neki dobar i povoljan. Ako nema u Srbiji gledam oglase iz inostranstva.
VW. Das Auto.