Autor Tema: Golf 6 2.0 tdi 81kw trese u leru  (Pročitano 1627 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vladimir79

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Brcko
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi 81 kw
Golf 6 2.0 tdi 81kw trese u leru
« poslato: Septembar 28, 2021, 07:40:50 posle podne »
Pozdrav gospodo. Imam mali problem, pa ako neko moze da pomogne. Naime, auto iz naslova, prosle zime pri hladnom vremenu, tacnije ujutro, auto normalno staruje, zbog hladnog vremena obrtaji su na 1000 i posle 2-3 min kada se obrtaji spuste na 780, odnosno radne obrtaje, motor u leru pocinj da radi neracnomjerno, cuje se lagano lupkanje, dok u voznji se nista ne primjeti. Takav rad traje odprilike 3 min i motor radi normalno. Dijagnostika i kad je hladan i ugrijan pokazuje normalne parametre, cistio sam egr i usis, vadio dizne i ispitao ih kod bosiste na opitnom stoli i sve u redu. Ne znam sta jos da provjerim i uradim da bi auto normalno radio kad je hladan. Tokom ljeta i toplih dana, sve je ok i auto potpuno normalno radi. Neki dan kad je bilo hladnije jutro, poceo se opet ponasati kao proslu zimu. Ima li ko ideju, sta bi moglo biti. Hvala

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Golf 6 2.0 tdi 81kw trese u leru
« Odgovor #1 poslato: Septembar 28, 2021, 09:00:31 posle podne »
U kakvom ti je stanju DPF? Mogućr da je DPF previše zaprljan, pa guši motor dok se ne zagrije.

Van mreže Vladimir79

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Brcko
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi 81 kw
Odg: Golf 6 2.0 tdi 81kw trese u leru
« Odgovor #2 poslato: Septembar 28, 2021, 10:08:10 posle podne »
Dpf je dobar, diferencijalni pritisak je granicama, regeneraciju radi, zavisno od uslova voznje, da li gradska ili otvoreni put.

Van mreže Vladimir79

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Brcko
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi 81 kw
Odg: Golf 6 2.0 tdi 81kw trese u leru
« Odgovor #3 poslato: Septembar 28, 2021, 10:09:31 posle podne »
Cudno je, sto trokira u leru kada je hladno, ljeti i kada je toplo ne. Potpuno radi normalno