Autor Tema: Tvrda pedala kocnice  (Pročitano 31347 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Tvrda pedala kocnice
« poslato: Jun 24, 2020, 04:19:12 posle podne »
Pozdrav svima.Pre nego sto odem do mehanicara zanima me sta je za menjati kada je tvrda pedala kocnice?
Po gradu kada vozim prilicno otvrdne i lose koci...
Unapred hvala svima  :)

Na mreži mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Tvrda pedala kocnice
« Odgovor #1 poslato: Jun 24, 2020, 04:25:28 posle podne »
Zamijeni kočiono ulje i ozrači kočnice.
TDI POWER

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Tvrda pedala kocnice
« Odgovor #2 poslato: Jun 24, 2020, 05:16:08 posle podne »
To su mi vec radili i bilo bolje nekih 15 dana i mekanija kocnica i onda opet bilo po starom...moram jace stisnuti da zakocim....menjali mi crevo valjda vakuma i opet bilo bolje posle toga neko vreme i sada opet sve po starom....Jednostavno lose koci iako su mu novi diskovi,plocice,,,,menjao sam i one celjusti na zadnjim gumama i opet nista....
« Poslednja izmena: Jun 24, 2020, 05:27:39 posle podne od strane Goranbanjica »

Na mreži mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Tvrda pedala kocnice
« Odgovor #3 poslato: Jun 24, 2020, 05:18:35 posle podne »
Provjeri ulaz za vakuum na tandem pumpi da nije raskliman.
TDI POWER

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Tvrda pedala kocnice
« Odgovor #4 poslato: Jun 24, 2020, 05:28:39 posle podne »
Hocu,nadam se da nije rikno servo aparat..nije bas ni jeftin...

Mur hvala na sugestijama,a prvo cu sve to isproveravati gde se moze jeftinije proci...
« Poslednja izmena: Jun 24, 2020, 10:42:29 posle podne od strane Modus »

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Tvrda pedala kocnice
« Odgovor #5 poslato: Jun 26, 2020, 07:23:13 posle podne »
Ako ti je prvi stisak mekan a svaki sledeci tvrd, onda je problem sa vakumom na tandem pumpi,barem u mom slučaju.Ako je stalno tvrda, onda servo aparat.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Tvrda pedala kocnice
« Odgovor #6 poslato: Jun 27, 2020, 04:56:10 posle podne »
Gorane vec si zapoce takvu temu ... na vise mesta pises o istim stvarima ...bunis ostale clanove ...

dobio si minimum 10 dobrih saveta , preporuka itd ...

pisem ti dobronamerno ...bolje promeni auto ...

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=76682.msg847165#msg847165

evo da dodam i ja u takvim situacijama je najcesce vakum Aparat

imao sam isti problem na starom Sharanu - pregledao moj majstor ...nabavio drugi zamenili i koci kao avion kad sleti

eto ...
« Poslednja izmena: Jun 27, 2020, 04:58:55 posle podne od strane lolazoca »
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Tvrda pedala kocnice
« Odgovor #7 poslato: Avgust 05, 2020, 07:19:33 posle podne »
GUMICA NA VAKUM CREVU KOJA IDE U POZARNI ZID.JEFTIN POPRAVAK TVRDE PEDALE.NI PUMPA NI SERVO.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Tvrda pedala kocnice
« Odgovor #8 poslato: Februar 06, 2021, 10:00:53 posle podne »
Danas sam imao jedan problem sa Passatom, koji sam, necu da kazem resio, ali nabudzio da radi dok ne nadjem novo vakum crevo za servo za kocnice, koje ide od pozarnog zida do servo bubnja.

Primetio sam da mi je pedala kocnice tvrda, kao da je auto ugasen. Odmah sam posumnjao da je crevo za vakum nedge prekinuto i krenem da trazim gde je. Od tandem pumpe do pozarnog zida prema motoru je sve bilo u redu, posle toga sam pregledao gumicu u pozarnom zidu, vizuelno u i ona je bila u redu. Skinuo sam plastiku koja ide preko akumulatora i dalje pratio crevo do bubnja. I imao sam sta da vidim, pukla je lulica koja spaja crevo i servo bubanj. Pokusao sam da izvadim onaj deo koju se ubada u servo bubanj, kako bi ga lakse nekako zalepio, ali nije islo, bojao sam se da ga ne slomim, posto drugi nemam. I nasao sam medju delovima koje eto tako, cuvam, trebace...neko malo crevce, manjeg precnika nego lulica, ubacio u deo koji je ostao na bubnju i zalio sa toplim lepkom, a onda isto i sa drugom stranom na kojoj je crevo. Probao auto, koci bez problema.

To naravno, nece biti trajno resenje. Ne verujem da ima da se kupi novo, pa cu da prosetam do otpada,nadjem i zamenim. Tada i da slomim staro prilikom demontaze, nije problem, jer imam novo (polovno), staro je samo vazno da se otkaci od servo bubnja. 
« Poslednja izmena: Februar 06, 2021, 10:05:15 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Tvrda pedala kocnice
« Odgovor #9 poslato: Februar 28, 2021, 02:12:21 pre podne »
Crevo je rešeno trajno. Probao sam prvo da nadjem novo i samo jednom mestu je bilo da mogu da poručim kopiju, cena je prava sitnica, 8000 dinara, pravi neka firma u Mađarskoj. Original 13500 dinara, po recima prodavca, pa ako je on lagao mene, onda sam i ja slagao vas. Polovno u okolini nisam našao, verovatno je neko imao, nego za 10 ili 20 evra koliko vidim da se prodaje polovno na internetu, nije hteo da se cima da trazi.

Iskoristio sam ovaj kraj buzira za sajlu, koji mi je ostao od neke koju sam menjao, pošto idealno odgovara da se ubode u gumu na servo bubnju. Morao sam da osecem širi kraj, da bi mogao da navučem parce gumenog creva. A i da proširim malo sa burgijom.


Puklo je bas tu na lulici gde ulazi u servo bubanj, pa sam morao da izvadim zalomljene delove iz gumice na bubnju i plastičnog creva. I onda jedan kraj gumenog creva na  novu lulicu koju sam napravio od kraja buzira za sajlu, a drugi na plastično crevo.


Mogu da se stave i dve puž-šelne na krajeve, mada je nema šanse da spadne,ali opet, ako ne smeta, onda je korisno.


I crevo je montirano. Video sam da se ogulila farba na ovom delu kod gume na servo-bubnju, jos pre nego sto sam skinuo crevo. I to cu da zafarbam prvom prilikom.



Probao sam auto, sve je u redu, koci odlicno. Ne košta polovno drugo crevo ne znam koliko, da nije moglo da se kupi, ali eto, igrao sam se malo.






« Poslednja izmena: Februar 28, 2021, 02:16:49 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.