Autor Tema: Iskustva sa VW polo 2002-2004 model 1,2 benzin  (Pročitano 32606 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nesojelic

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Karma: +1/-0
Iskustva sa VW polo 2002-2004 model 1,2 benzin
« poslato: Januar 28, 2020, 10:32:34 posle podne »
Planiram kupovinu vw polo sa 1,2 litarskim motorom  benzin sa ugrađenim plinom.
Voleo bih čuti vaša iskustva ,dobre i loše strane,kvarove i sl.

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 866
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Iskustva sa VW polo 2002-2004 model 1,2 benzin
« Odgovor #1 poslato: Januar 29, 2020, 12:19:18 pre podne »
Vozio sam noviji 1.2 12v 69ks, 2009to.u staroj piksli. Lepo ide po gradu i do nekih 130, trosi kao da je 1.8. Grad 9-10l. Odrzavanje je bas povoljno, bar ovo redovno. Tipa 3 svecice, filter ulja, vazduha, ulje 3000din.
Ali licno taj motor ne bih uzimao u toliko starom autu, pogotovu sto sam cuo da su ti stariji motori problematicniji.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока


Van mreže golub

  • VW Početnik
  • Poruke: 170
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 1.2
Odg: Iskustva sa VW polo 2002-2004 model 1,2 benzin
« Odgovor #2 poslato: Januar 29, 2020, 02:25:00 pre podne »
Ja sam imao preko deset godina model 1.2 sa 47kw iz 2003 godine. Prešao je kod mene oko 140 hiljada. Od toga 120 na gas. Benzina nisam precizno merio ali je potrošnja bila blizu ako ne i celih 9 u gradu. Plin je bio okruglo 10 litara gradske vožnje. Na otvorenom oko 7.5. Nije trkač ali završava posao. Na autoputu do 120 je ok, mislim da mu je sve preko toga u dužem nekom intervalu mnogo. Za moje pojmove sasvim lepo udoban. Volan podesiv po visini i dubini sedišta takođe idu i po visini pa nađeš položaj koji odgovara i za duži put. Puno pregrada za sitnice. Menjač precizan. Ceo nekako utegnut. Naravno zavisi od konkretnog primerka ali moj je bio lupan u inostranstvu pa ga ja lupao i sam popravljao i i dalje sam imao osećaj da vozim auto a ne kantu.
Od neplaniranih popravki menjao sam termostat i senzor temperature rashladne tečnosti. Dve pumpe za gorivo (jedna brzo posto je ugrađen gas a druga stotinjak hiljada kasnije iako rezervoar nikad nije bio ni blizu rezerve). Prednje opruge jer je jedna pukla.
Stiglo me je da jednom zamenim bobine, svećice, pk kaiš, diskove, stabilizatore, nekoliko puta silen blokove i pločice, ali to manje više je potrošna roba.
Imao sam problem sa motorčićima klapni za toplo hladno i recirkulaciju vazduha. Negde sam na forumu i detaljno opisao kako se to rešava da ne ide tabla napollje. To im je čest problem.
U suštini, lepo sam se i jeftino navozao. Doduše ja sam ga vozio od kad je bio prilično mlad (3 god) pa narednih 12 a ti ćeš uzeti verovatno sa ne manje od 15 ali ako nađeš dobar primerak verujem da ćeš se lepo navoziti.

Van mreže Simma

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 527
  • Age: 47
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Iskustva sa VW polo 2002-2004 model 1,2 benzin
« Odgovor #3 poslato: Januar 29, 2020, 06:32:03 pre podne »
Vozio sam taj auto s tim motorom 5 godina,gradska voznja zima/leto je bila 8.2 litre prosek.
Naravno,taj auto je dosta lenj pa ni nema nesto stiskanja gasa.Imao je svojih gluposti ali ne puno.
Odrzavanje je prilicno jeftino.

Van mreže Sasa 20

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Age: 46
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Svaki auto je jos jedan clan porodice na trosku
    • http://www.vw-club.rs/forum/index.php?action=profile;area=forumprofile;updated
  • Auto: Volkswagen Polo (9N) 1
Odg: Iskustva sa VW polo 2002-2004 model 1,2 benzin
« Odgovor #4 poslato: Februar 29, 2020, 10:05:22 pre podne »
Ja sam kupio prosle godine Volkswagen Polo IV (9N) 1.2 i 12V (64 Hp)  clap dobro me sluzi,ali pojavio se odmah jedan problem i to mislim najgori!  wub naime poceo sam da dolivam ujle.Negde ga trosi a jos nisam bio kod majstora da ustanovim sta mu je.Ne verujem da su karike u pitanju,ili nesto drugo ozbilno u motoru,ali verovatno mora da se otvara.  bonk sluzi me super,nemam nikakvih drugih problema,ne trosi mnogo,a svaki dan idem na posao sa njim.Bio bih prezadovoljan da nije tog problema sa uljem.Trenutno nisam pri parama pa ce morati da saceka malo. majstor1 Inace meni trosi benzin kao upaljac tako da mi ne pada na pamet da mu ugradjujem plin.Dosta je zahvalan za odrzavanje tako da cu ga ipak zadrzati za sebe  blow
Svako dobro,i sto manje muke sa svojim limenim mezimcem!

Van mreže Sasa 20

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Age: 46
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Svaki auto je jos jedan clan porodice na trosku
    • http://www.vw-club.rs/forum/index.php?action=profile;area=forumprofile;updated
  • Auto: Volkswagen Polo (9N) 1
Odg: Iskustva sa VW polo 2002-2004 model 1,2 benzin
« Odgovor #5 poslato: Februar 29, 2020, 10:06:21 pre podne »
Inace moj polo je 2005god.  :75
Svako dobro,i sto manje muke sa svojim limenim mezimcem!

Van mreže Simma

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 527
  • Age: 47
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Iskustva sa VW polo 2002-2004 model 1,2 benzin
« Odgovor #6 poslato: Februar 29, 2020, 04:49:49 posle podne »
Fabrika tvrdi 7,9l po gradu,manje nema sanse da trosi.
Nije ni to lose,a plin se isplati samo na vecim kilometrazama.

Van mreže Sasa 20

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Age: 46
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Svaki auto je jos jedan clan porodice na trosku
    • http://www.vw-club.rs/forum/index.php?action=profile;area=forumprofile;updated
  • Auto: Volkswagen Polo (9N) 1
Odg: Iskustva sa VW polo 2002-2004 model 1,2 benzin
« Odgovor #7 poslato: Februar 29, 2020, 08:52:54 posle podne »
Verujte mi nisam uspeo da ga testiram,jer nikako da se nadje novca da ga odjednom napunim do cepa.  :8 Moze i drugacije da se testira,ali to nije sto posto tacno.Ja autom putujem do posla i nazad i za sest dana predjem 180km.A izadje mi da platim oko 1200din.Tako da sam sa te strane zadovoljan.Doduse veci deo puta predjem autoputem,ali ga i tu malo nagazim. ;) Mozda gresim,ali meni plin ne treba. Atesti,reatesti,kvarovi na uredjaju..sta ce mi to.  :84
Svako dobro,i sto manje muke sa svojim limenim mezimcem!