Autor Tema: Passat b6 2.0 CARAT  (Pročitano 48254 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #120 poslato: Septembar 18, 2021, 11:01:30 posle podne »
U Golfu 3 su koliko znam reflektori, i far je stakleni. U B6 su projektori koji su puno manji, a far je plastičan, pa u Golfu 3 to može, jer je puno veći prostor i staklo se manje grije i bolje provodi toplotu od plastike. Ali opet, nisam koristio xenone u H7 svjetlima, pa ne mogu da kažem iz prve ruke.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1227
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #121 poslato: Septembar 19, 2021, 09:24:25 pre podne »
I to je tacno bogami...ne znam stvarno, ja sam iznio moje misljenje za koje opet ne mogu da tvrdim 100% bez pojedine stvari...a zasto ne proba da stavi dobar led...pretpostavljam da je za projektor dobra stvar...jer ja ga imam u reflektor far i zadovoljan sam, niko mi ne blica da mu smeta ili tako nesto

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #122 poslato: Septembar 19, 2021, 10:14:23 pre podne »
Stavis u rernu 15min na 120 stepeni, cini mi se tako bjese i lagano se razlijepi staklo i onda se malo pomucis da izvadis ostatak iz kanala kucista fara...uzmes k+d fino ravnomjerno ga natopis ali ne puno da se ne razlije vani kad vratis staklo, nema sanse da magli! Barem meni ne magli jos, a par god je drzalo na jednog senica i tako je prodat...ako te bude interesovalo ima nedje tema kako sam ja radio pa cu ti poslati
A mislim da nema sanse da sjenilo bude mat ali sve je moguce, onda bi sjenilo u reflektor far bilo mat jos je mnogo veca povrsina, a ista sijalica...kako mu je tamo lako da rasprsi svjetlost...opet kazem ne mogu da tvrdim ali malo mi je cudno to
Tako sam i radio. staklo sam bas lako skinuo, 2 puta zagrejao po 8 min na 150 stepeni i za cas se skinulo. Ali lepak sam skidao 3 sata, grejao, sekao ma uzas. Ostalo je posao laganica.
Razmisljao sam i o led sijalicama. Sinoc sam jos malo provozao jeste svetlo malo jace tj. belje. Kad ispoliram stakla videcu kako ce biti ali nisu toliko losi ko sto kukam.
Primetio sam da mi se na neotvaranom faru dugo svtlo poremetilo skroz otislo gore, a kratko je normalno. Moram videti sta sam zeznuo.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #123 poslato: Septembar 19, 2021, 10:21:58 pre podne »
I to je tacno bogami...ne znam stvarno, ja sam iznio moje misljenje za koje opet ne mogu da tvrdim 100% bez pojedine stvari...a zasto ne proba da stavi dobar led...pretpostavljam da je za projektor dobra stvar...jer ja ga imam u reflektor far i zadovoljan sam, niko mi ne blica da mu smeta ili tako nesto
Đe si uzeo LED sijalice i koje? Ja tražim za Golfa vrć duže vremena, ali nebih da prepravljam instalaciju, nego da je sijalica bez onog coolera, jer kod mene se odvrće mjesto đe stoji sijalica, pa ni ne mogu da stavim led sa coolerom.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #124 poslato: Septembar 19, 2021, 10:24:40 pre podne »
Stavis u rernu 15min na 120 stepeni, cini mi se tako bjese i lagano se razlijepi staklo i onda se malo pomucis da izvadis ostatak iz kanala kucista fara...uzmes k+d fino ravnomjerno ga natopis ali ne puno da se ne razlije vani kad vratis staklo, nema sanse da magli! Barem meni ne magli jos, a par god je drzalo na jednog senica i tako je prodat...ako te bude interesovalo ima nedje tema kako sam ja radio pa cu ti poslati
A mislim da nema sanse da sjenilo bude mat ali sve je moguce, onda bi sjenilo u reflektor far bilo mat jos je mnogo veca povrsina, a ista sijalica...kako mu je tamo lako da rasprsi svjetlost...opet kazem ne mogu da tvrdim ali malo mi je cudno to
Tako sam i radio. staklo sam bas lako skinuo, 2 puta zagrejao po 8 min na 150 stepeni i za cas se skinulo. Ali lepak sam skidao 3 sata, grejao, sekao ma uzas. Ostalo je posao laganica.
Razmisljao sam i o led sijalicama. Sinoc sam jos malo provozao jeste svetlo malo jace tj. belje. Kad ispoliram stakla videcu kako ce biti ali nisu toliko losi ko sto kukam.
Primetio sam da mi se na neotvaranom faru dugo svtlo poremetilo skroz otislo gore, a kratko je normalno. Moram videti sta sam zeznuo.

Mislim da samo treba podesiti snop svjetla, da nisi ništa drugo zeznuo. Nemoj sam da šteluješ snop svjetla, nego otifi na tehnički đe registruješ auto i zamoli ih da ti našteluju snop svjetla. Kod nas u CG se to ne naplaćuje, imaš pravo još jedamput poslije odrađenog tehničkog da odeš i da ti provjere kompletan auto, a svjetla šteluju samo ukoliko im to naglasiš.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1227
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #125 poslato: Septembar 19, 2021, 03:26:10 posle podne »
Kod nekog lika u BP, slao mi brzom postom, 40e par evo treca god rade bez problema vj su sad jeftinije...ne znam da li su filips ili sad vec lupam...uglavnom dobre su! Mada mislim da su one najbolje za za projektore ali nisam probao pa da tvrdim...tebi je vj kao i meni imas onaj nosac za sijalicu sto se odvrce i skida zajedno sa sijalicom...moze tu led sa kulerom (meni su takvi) ali moras posebno da uzmes adaptere koji ce da ti sluze umjesto toga sad fabrickog
To je nesto ovako i onda ti oni pricvrste sijalicu

https://a.aliexpress.com/_mKMhYRl

Mada sam ja yo nesto skarabudzio, nisam bas prezadocoljan ali eto obavljao posao vec toliko vremena
A za stelovanje farova ispostuj ovo i nema greske!

https://youtu.be/sfuQK8XVb50
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2021, 03:28:25 posle podne od strane bogdanPG »

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #126 poslato: Septembar 19, 2021, 03:57:50 posle podne »
Ja sam iz BP. Možeš li se sjetit možda naziva profila đr si ih kupio. Ja bih ugradio, ali me odvraća ovo što sam ti već pomenuo. Jeste, to je isto kačenje kao kod tebe, kod mene je onaj dio koji se uvrće prečnika jedno sigurno 7-8cm, ali sigurno postoji odgovarajući adapter.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2450
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #127 poslato: Septembar 20, 2021, 09:13:43 pre podne »
Xenon je 35w, a halogen 55. Kako onda xenon moze da sagori socivo?
TDI POWER

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1227
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #128 poslato: Septembar 20, 2021, 10:31:59 pre podne »
Ne znam kako ali znam da se ruka na far ne moze staviti koliko grije, pricam za refletktor

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #129 poslato: Septembar 20, 2021, 10:55:43 pre podne »
Има ксенон и 55вати

Sent from my vw mk5


Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #130 poslato: Septembar 20, 2021, 04:16:50 posle podne »
Sredio sam dugo svetlo, nisam lepo stavio sijalicu :)

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #131 poslato: Decembar 25, 2021, 01:30:26 posle podne »
Paja se vozi. Imao je dva kvara oba vezana za gepek vrata i oba u dve nedelje. Prvo je riknula brava gepeka, ostala otkljucana. Pre toga se cuo motorcic da radi bucnije. Nova zamenska 3500 din, 5 minuta posla da se zameni. Posle sam nasao na kupujem prodajem bravu istu za 2500din...
Nakon toga zadnji brisac je riknuo. I on se cuo kao da melje orahe, tacno sam znao sta ga zulja, ali nisam imao volje da se bakcem. Mast unutar mehanizma se pretvorila u glinu, verovatno je malo pustao tecnost za stakla u mehanizam. Na kraju samleo plasticni zupcanik. Uzeo sam polovan motor za 25e kao nov, ne cuje se da radi, otvorio za svaki slucaj poklopac mehanizma i natopio ga sa belom mascu...Ne cuje se kako radi.
Toliko za sada, nadam se da ce ostati ovako

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #132 poslato: April 02, 2022, 07:19:21 posle podne »
Da malo osvezim temu. Zimus se paja samo vozio i prao. Već dugo me onaj mahagoni na tabli nervira, a za bruseni aluminijum traže mnogo i prodaju u kompletu sa centralnom konzolom što meni ne treba.
Pre neki dan sam kupio foliju bruseni aluminijum i prelepio mahagoni. Naravno nije išlo lako jer do sada nikad to nisam radio. Prvo sam odustao pa sam posle opet lepio i shvatio gde grešim. Iz trećeg puta je ispalo po meni odlično. Evo slika:



Meni lepše izgleda.
Kupio sam onu pumpu za izvlačenje ulja iz linde pa ću uskoro sam da probam da zamenim ulje, jer nemam dizalicu i kanal. Pozdrav 

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6846
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #133 poslato: April 02, 2022, 08:36:15 posle podne »
mnogo lepse  :25
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #134 poslato: April 11, 2022, 07:35:16 pre podne »
Hehe, ja sam onda birao da moj ima mahagoni, meni se taj bruseni aluminijum nije svodjao :)

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #135 poslato: April 26, 2022, 06:07:40 posle podne »
Narednih dana stavljam letnji set pa planiram kad već skidam točkove da promenim ulje u kocnicama. Čuo sam da kad ima električnu ručnu ne može da se izbacuje onom starom metodom da neko druka kočnicu, a ja da ispustam. Da li je to istina? Na golfu sam više puta menjao ulje u kocnicama i stvarno se oseti razlika pa bih da promenim i na paji ali me bih baš nešto da sjebem.
Da li neko zna za servis u bgu koji ima onaj alat za menjanje kocionog ulja? Možda je bolje tako da ne sjebem glavni kocioni.
Čak sam mislio da izvučem iz boce ulje i sipam novo, ali nije to to

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #136 poslato: April 26, 2022, 06:33:26 posle podne »
Nema veze ručna sa menjanjem ulja. Može na drukanje i na vakum, ništa ne možeš da sjebeš ako koristiš odgovarajuće ulje. Jedino moraš da paziš da ne povuče vazduh na rezervoaru pa mora stalno da ima ulja.
I ako povuče vazduh ništa neće da se sjebe samo napraviš sebi više posla.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #137 poslato: April 26, 2022, 07:35:39 posle podne »
Za auta sa električnom ručnom koja nije na sajlu treba da se na dojagnostici otvore ventili u kočionom aparatu prije zamjene kočione tečnosti. Ukucaj na YT Dino DIY mijenjanje kočione tečnosti. Imaš sve lijepo u detalje objašnjeno i samo prati korake sa videa i nećeš ništa pogriješiti sigurno. Prije zamjene vidi da li je ručna na sajlu, ako jeste ne treba dijagnostika. Crijevo koje odgovara za ventil na kočionom cilindru je 4mm, a ključ 11mm. Prije otpuštanja onih ventila naprskaj malo WD-40 da bi lakše odvrtao ventil, a i da ga nebi otkinuo.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #138 poslato: April 26, 2022, 11:35:45 posle podne »
Za auta sa električnom ručnom koja nije na sajlu treba da se na dojagnostici otvore ventili u kočionom aparatu prije zamjene kočione tečnosti.

Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #139 poslato: Maj 07, 2022, 10:56:34 posle podne »
Odrađen mali servis. Lindina pumpa fantastična stvar. Izvukao sam kocionu tečnost ravno pola litre i sipao pola litre ate kocione tečnosti. Tečnost je bila dosta mutna i tamna tako da je i ranije mogla da se izvuče. Za par meseci opet ću izvući sve što može i doliti opet novu.
Pumpa je dobra jer sa njom može da se izvuče i sve iz kućišta filtera što majstori obično ostave.


Pozdrav