Autor Tema: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!  (Pročitano 81694 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« poslato: Maj 10, 2018, 02:30:37 posle podne »
Automobil stariji od 15 godina moraće na tehnički DVA PUTA GODIŠNJE, a još jedna novost se tiče SVIH ...

Svi automobili stariji od 15 godina moraće dva puta u toku godine na detaljan tehnički pregled – to su novine pravilnika usvojenog 5. maja, a koji stupa na snagu 5. jula. Statistika pokazuje da je u Srbiji oko 30 odsto automobila starije od 15 godina.

Na tehnički pregled mora se doći čistim automobilom. Pregled traje do 35 minuta i sve se za sada snima foto-aparatom. Novost je i da će automobili stariji od 15 godina morati dva puta na tehnički pregled tokom godine...

- Novi pravilnik o tehničkom pregledu vozila počinje da se primenjuje 5. jula 2018. godine. Odredbe zakona koje se odnose na vršenje šestomesečnog tehničkog pregleda vozila, kao što su vozila starija od 15 godina, primenjivaće se na vozila kojima se nakon 5. jula 2018. godine bude izdavala registraciona nalepnica, tako da će prvi šestomesečni tehnički pregled vozila, u skladu sa novim propisima, početi da se vrši nakon 5. januara 2019. godine - kaže Stojan Spasić iz MUP-a Srbije.

Troškovi ...

Do sada mnogi nisu naplaćivali usluge tehničkog pregleda jer su to pokrivala osiguranja prilikom kupovine polisa. Po novom, cenu tehničkog pregleda propisaće zakonodavac, ali u Udruženju tehničkih pregleda imaju već neku osnovu za razmatarnje s obzirom na angažovanje prostora i radnika.

- Iz udruženja postoje naznake da će ona biti negde oko 30 evra plus troškovi koje imaju Tehnički pregledi ka Agenciji za bezbednost saobraćaja - rekao je Marko Manolović, rukovodilac tehničkog pregleda.

Vlasnici automobila starijih od 15 godina moraće da plate oba obavezna tehnička pregleda jer će oni morati takođe dva puta da provedu po 30 minuta godišnje na liniji pa tu, kažu vlasnici tehničkih pregleda, nema popusta.

Nema gledanja kroz prste ...

Nadležni tvrde da više neće biti gledanja kroz prste mnogima koji misle da će zaobići zakon tako što će pronaći vezu.

- Vozila koja imaju oštećenja na šoferšajbni, koja imaju koroziju, neće moći da prođu tehnički pregled - ističe Boris Borović iz Tehničkog pregleda "10 plus".

Na tehničkim pregledima meriće se izduvni gasovi. Svako će morati da zadovolji bar onu emisiju koju fabrički ima to vozilo.

Oni koji su skinuli katalizatore moraće da ih vrate ili ugrade nove.

Tehnički pregled neće više biti samo formalnost, već ozbiljna provera vozila, a ove mere odnosiće se i na autobuse i kamione.
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2018, 02:39:34 posle podne »
Slicne Vesti :  :46

JOŠ TROŠKOVA ZA VOZAČE Ovoliko će da košta "novi" tehnički za stara vozila!

Svi automobili stariji od 15 godina moraće dva puta u toku godine na detaljan tehnički pregled.


Ovu novinu, koju je do sada uglavnom pokrivalo osiguranje prilikom kupovine polisa, vozači će morati da plate iz sopstvenog džepa.

To su novine pravilnika usvojenog 5. maja, a koji stupa na snagu 5. jula.

- Novi pravilnik o tehničkom pregledu vozila počinje da se primenjuje 5. jula 2018. godine. Odredbe zakona koje se odnose na vršenje šestomesečnog tehničkog pregleda vozila, kao što su vozila starija od 15 godina, primenjivaće se na vozila kojima se nakon 5. jula 2018. godine bude izdavala registraciona nalepnica, tako da će prvi šestomesečni tehnički pregled vozila, u skladu sa novim propisima, početi da se vrši nakon 5. januara 2021. godine - objasnili su iz MUP-a Srbije.

Ipak, ono što najviše pogađa vlasnike automobila starijih od 15 godina nije to što će morati na tehnički dva puta godišnje, već što će tu uslugu ubuduće plaćati iz sopstvenog džepa. Kako najavljuju iz Udruženja tehničkih pregleda, naznake su da će cena pregleda biti oko 30 evra, uz troškove koje imaju tehnički pregledi ka Agenciji za bezbednost saobraćaja. To znači da će vlasnici automobila starijih od 15 godina imati dodatni godišnji trošak od 60 evra.

Statistika pokazuje da je u Srbiji oko 30 odsto automobila starijih od 15 godina, a nadležni tvrde da više neće biti gledanja kroz prste mnogima koji misle da će zaobići zakon tako što će pronaći vezu.

Činjenice

- na tehnički pregled mora se doći čistim automobilom

- pregled traje do 35 minuta i sve se za sada snima foto-aparatom

- vozila koja imaju oštećenja na šoferšajbni ili koroziju neće proći tehnički

- na tehničkim pregledima meriće se izduvni gasovi

- oni koji su skinuli katalizatore moraće da ih vrate ili ugrade nove
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Sinda

  • VW Početnik
  • Poruke: 98
  • Lokacija: Kac (kod NS-a)
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #3 poslato: Maj 11, 2018, 03:46:13 posle podne »
Ljudi,ajde da se skupimo i napravimo neki protest,pa ovi nisu normalni,neznaju vise odakle da pune budzet,nego ajde sada i dva puta tehnicki pregled!!!

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk


Van mreže bajic85

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 296
  • Age: 39
  • Lokacija: NS
  • Karma: +9/-30
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4, Bora 1.6
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #4 poslato: Maj 11, 2018, 07:54:12 posle podne »
Podrzavam...kad mogu taxisti,mozemo i mi...

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #5 poslato: Maj 11, 2018, 08:22:37 posle podne »
Doći će 10 ljudi na taj protest a svoje mesto na njemu rezervisace 300.000 ljudi. Toliko o tome...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže TT600

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #6 poslato: Maj 11, 2018, 09:11:01 posle podne »
Za 4 dana, skoro 8000 potpisa - odlican odziv za ovakve peticije !    https://www.peticije24.com/ukidanje_duplog_tehnickog_pregleda_za_vozila_starija_od_15_god
« Poslednja izmena: Maj 11, 2018, 09:13:00 posle podne od strane TT600 »

Van mreže bajic85

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 296
  • Age: 39
  • Lokacija: NS
  • Karma: +9/-30
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4, Bora 1.6
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #7 poslato: Maj 11, 2018, 10:13:41 posle podne »
Doći će 10 ljudi na taj protest a svoje mesto na njemu rezervisace 300.000 ljudi. Toliko o tome...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma to je jasno,mi smo svi jaki samo preko tastature,zato nas i karaju kako stignu...

Van mreže Sinda

  • VW Početnik
  • Poruke: 98
  • Lokacija: Kac (kod NS-a)
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #8 poslato: Maj 11, 2018, 10:15:17 posle podne »
@voodoo
Nema veze,i 10 ljudi da se pojavi,(a pojavilo bi se vise sigurno) to je najmanje sta mozes da uradis da zastitis svoj dzep od ove lopovske drzave koja samo gleda kako da ti gurne ruku u dzep,a za uzvrat ne nudi nista.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk


Na mreži knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #9 poslato: Maj 13, 2018, 10:10:07 posle podne »
Evo link za pravilnik koga zanima.

http://demo.paragraf.rs/WebParagrafDemo/?did=433646
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #10 poslato: Maj 13, 2018, 10:50:12 posle podne »
...elektro uređaja i instalacija.....

Ako ovo sprovode striktno 90% vozila ne može da prođe tehnički.
A jedino što će da bude dobro ako stave tačku na talibanske ugradnje xenona na farovima bez sočiva....  ostalo sve čista pljačka.



Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

« Poslednja izmena: Jul 18, 2018, 08:46:21 posle podne od strane Modus »
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #12 poslato: Maj 15, 2018, 01:41:25 posle podne »
Hahaha, koja smo bre mi banana zemlja, oce kaki nece kaki.

Van mreže bajic85

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 296
  • Age: 39
  • Lokacija: NS
  • Karma: +9/-30
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4, Bora 1.6
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #13 poslato: Maj 15, 2018, 02:52:39 posle podne »
Ovo je bilo samo opipavanje pulsa...

Na mreži knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #14 poslato: Jul 18, 2018, 08:20:04 posle podne »
Bliži se reg i tehnički.... :30, zna li neko, ima li neko iskustva, kako ćemo proći mi "tuningaši", za šta će nas sve zezati? Konkretno, mene na trojci brine:

1. Zatvoreno mesto za tablicu na petim vratima (jel' im to prepravka)
2. Farovi Hella MK4 look ( to ne verujem da može da im bude problem), ili grešim? Kolega kaže, nemam na staklima farovima oznake E2 i sl. a na fabričkim farovima ima.... wacko
3. Prednja maska bez znaka, a i nazad nigde nemam oznake koji je auto u pitanju
4. Blago zatamnjenji prednji migavci i katadiopteri (to postoji i fabrički)
5. Napred 195/45/16, nazad 215/40/16, čitam u Kuriru da su čoveka vratili jer je imao veće gume od fabričkih. Imam zimske 185/55/15, to valjda može da im prođe, nego ne znam da l' odmah da ih stavim pre tehničkog...
6. Kad kontrolor otvori peta vrata da vidi opremu a ono vidi pojačalo za muziku, plus vufer..... Možda i za to treba atest, da je dobro povezano...

Uz stavku 1 bih dodao da mi je tablica skroz dole na onom donjem delu zadnjeg branika, i da nikad nisam ugradio osvetljenje tablice.... ali to ću srediti, ili ću namestiti ili ću možda prepraviti zadnji branik na MK4 look, ali onda opet dolazima do toga da to nije fabrički... pa mi onda na kraju preostaje da vratim tablicu na fabričko mesto, ali treba to sad lepo otvoriti, pa ponovo farbati taj deo... Još imam i pur penu između... Ne znam da li to uopšte može lepo da se odradi... Druga peta vrata ne bih kupovao, to mi je veći posao...

Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #15 poslato: Jul 18, 2018, 09:46:14 posle podne »
Ljudi su toliko sad zaokupljeni oko toga, vlast to tako namerno radi da ne vidimo sta se desava nama iza ledja, ja verujem da ce oni sa tim popustiti ko i sa ona dva tehnicka sto su hteli,  samo da proguraju nesto da ne primetimo i onda ce moci i manje rigorozan tehnicki.
Mozda da odes negde do tehnickog i samo pitas ljude na sta da obratis paznju il da vidis neki pravilnik, jbg cujem da ljudi seku kuke brusilicom kad popizde tamo na tehnickom jer ih j..u za kuku koja je na kolima vec sto godina sto bi se reklo i deset godina tako prolaze teh i sad odjednom nemoze, nakardna drzava i nakaradna vlast. Onu agenciju za bezbednost saobracaja treba zapaliti, od kad se ona pojavila nama vozacima tj vlasnicima se smrklo, ja razumem za gume letnje zimske, kocnice, tj bitne stvari to je sve ok to i treba gledati i sankcionisati, al sad ovo sto ovi rade i jebu ljude u zdrav mozak i ko im to dozvoljava e to mi nije jasno

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Na mreži knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #16 poslato: Jul 19, 2018, 01:43:30 posle podne »
Bio sam da pitam tamo gde sam radio par puta, znaju me....... Za farove će mi kao progledati kroz prste, inače kao ne bi trebao, xenone skidam, tablicu moram da vratim na mesto, a kristalne štopaljke (gore kristal, dole crveno) ne mogu, kao moram da vratim fabričke. Felne 16-tice, nisu problem, bitno je kao da ne izlazi točak van krila.... Dupli auspuh, kao i on problem, al' ajde kao nek ostane... Ludilo mozga, ove štopaljke iste kao fabričke, samo što je kod fabričkih gornji deo zatamnjen i donji nije kristalno crven... I ove se bolje vide nego fabričke.... KOJA PIJACA JBT
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #17 poslato: Jul 19, 2018, 02:16:58 posle podne »
hahaha znaci sve se svodi na licnu procenu "strucnih lica"... Sta ce biti kad im dodje golf 3.5 kabrio, napred kristal farovi a stopovi mat, kako ce ga registrovati?  :53
I da, znaci moze i 20-ica felna, bitno da ne strci.

Idi na drugo mesto da pitas, zivo me interesuje sta ce ti reci.  lollol

Van mreže Rocco77

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Podgorica Crna Gora
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #18 poslato: Jul 19, 2018, 06:04:04 posle podne »
Jel moguce da jebu tako na tehnicki, zet mi radi na tehnickom pregledu kod nas u CG i dosao novi kamion scania 2016 godiste iz Srbije kaze vlasnik tehnicki neispravan. Kaze mu zet zbog cega pa novi je kamion. Razlog je sto ima 4 fara od kojih su 2 gornja na visinu 2.40m a po vasem zakonu je max dozvoljeno 2.00m pa ce coek da ga registruje na Cg table

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока


Van mreže DuleC

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF V 1.9 TDI
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #19 poslato: Jul 19, 2018, 08:40:19 posle podne »
Bio sam da pitam tamo gde sam radio par puta, znaju me....... Za farove će mi kao progledati kroz prste, inače kao ne bi trebao, xenone skidam, tablicu moram da vratim na mesto, a kristalne štopaljke (gore kristal, dole crveno) ne mogu, kao moram da vratim fabričke. Felne 16-tice, nisu problem, bitno je kao da ne izlazi točak van krila.... Dupli auspuh, kao i on problem, al' ajde kao nek ostane... Ludilo mozga, ove štopaljke iste kao fabričke, samo što je kod fabričkih gornji deo zatamnjen i donji nije kristalno crven... I ove se bolje vide nego fabričke.... KOJA PIJACA JBT

Jel neko u ovome vidi neku logiku? Farovi mogu, ali stopke ne mogu. Za ovo kao ajde moze, za ovo cemo progledati kroz prste...  bonk boodala batine.