Autor Tema: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)  (Pročitano 231387 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #400 poslato: Novembar 09, 2021, 10:05:47 posle podne »
Što KWP pumpa?

Van mreže Stefan 1.9

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW polo 1.9 tdi
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #401 poslato: Novembar 09, 2021, 10:22:53 posle podne »
Majstor uzeo tu jbga, kaze da su ok. Koliko traje nek traje nije ni bila skupa oko 3.500 dinara.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #402 poslato: Novembar 10, 2021, 01:03:41 pre podne »
Zanimljivo da je i meni majstor kad sam se raspitivao za veliki servis isto predložio KWP pumpu SAD ne znam da li se stvarno toliko dobro pokazala KWP pumpa ili majstori imaju neki dobar procenat kad je nabavljaju Inače cena KWP pumpe nije ništa niža od ekvivalentne SKF ili recimo INA pumpe.

P. S. KWP pumpa je l ima metalni ili plastični rotor?
« Poslednja izmena: Decembar 05, 2021, 06:34:23 posle podne od strane Modus »

Van mreže Stefan 1.9

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW polo 1.9 tdi
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #403 poslato: Novembar 10, 2021, 08:30:11 pre podne »
KWP pumpa ima rotor od čeličnog lima (znači metal). Mislim da to da li je metal ili plastika nije toliko ni bitno jer to nije odična plastika sigurno. Mehaničar koji je meni radio ugrađuje svima KWP, sem ako mušterija ne zahteva ili ne donese svoju drugu pumpu. Reklamacija nije imao.

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1722
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #404 poslato: Novembar 11, 2021, 06:10:26 posle podne »
Ja sam veliki servis radio pre tri godine i stavio KWP pumpu.
Nema nikakvih problema za sad.

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 484
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #405 poslato: Novembar 14, 2021, 10:53:14 posle podne »
Ево комшији механичару данас два аута на великом сервису од истог човека и за оба аута је тражио ИНА сет да буде, механичар сарађује јако дуго са једним добављачем делова и да скратим причу, на зупчастом за голфа 7 пише ИНА направљена у Немачкој, а за цитроена пише ИНА из Румуније....
Да ли има разлике у квалитету?
Ја мислим да има...

Sent from my vw mk5


Van mreže telenorce

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: nice city
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: corsa b
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #406 poslato: Novembar 27, 2021, 01:07:58 posle podne »
Zdravo svima. Nov sam na forumu, skoro sam kupio polo 2008 g 1.4 tdi i treba da se odradi veliki servis. U opticaju su Dayco i INA set sa vodenom pumpom za oko 100e i Continental oko 15k. Da li je Dayco ok izbor?

Sent from my COL-L29 using Tapatalk


Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #407 poslato: Novembar 27, 2021, 01:08:34 posle podne »
Dayco ни под разно

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk


Van mreže telenorce

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: nice city
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: corsa b
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #408 poslato: Novembar 27, 2021, 01:13:07 posle podne »
A koji set da uzmem? Motor je 51kw, auto uvezen iz ch od prvog vlasnika, ima 260k jednom je rađen servis ali ne znam šta je stavljeno...

Sent from my COL-L29 using Tapatalk


Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #409 poslato: Novembar 27, 2021, 01:16:26 posle podne »
Најбоље оригинал, евентуално conti са INA пумпом (знам да conti прави оригинал али веровали или не квалитет производа на којима је утиснут VW знак није баш исти као conti који купите у радњама поготово пи Србији)

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk


Van mreže telenorce

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: nice city
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: corsa b
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #410 poslato: Novembar 27, 2021, 01:40:30 posle podne »
Hvala na odgovorima. Znači Dayco za izbegavanje. Nemm druge opcije osim kontinentala.

Sent from my COL-L29 using Tapatalk


Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #411 poslato: Decembar 04, 2021, 07:31:34 posle podne »
Ево комшији механичару данас два аута на великом сервису од истог човека и за оба аута је тражио ИНА сет да буде, механичар сарађује јако дуго са једним добављачем делова и да скратим причу, на зупчастом за голфа 7 пише ИНА направљена у Немачкој, а за цитроена пише ИНА из Румуније....
Да ли има разлике у квалитету?
Ја мислим да има...

Sent from my vw mk5



Pazi ovako mogu da ti potvrdim iz prve ruke da u originalu iz fabrike (gledao sam kaiš kad je skinut) na Golfu 6 2.0 TDI ide zupčasti Contitech sa VW AG natpisom i "Made in Germany", dok je PK kaiš isto Contitech ali "Made in Romania". Zanimljivo da je Contitech zamenski zupčasti (bez VW AG natpisa) takođe "Made in Germany", i PK takođe "Made in Romania" - što me dovodi do zaključka da Continental verovatno pravi PK isključivo u Rumuniji.

Sa španerima i rolerima je još veća ludnica - španer zupčastog i PK kaiša pravi Litens i u originalu i u Continental i INA setu, s tim da je španer za zupčasti kaiš "Made in Canada" lollol, a španer PK kaiša isto Rumunija!

KWP pumpa ima rotor od čeličnog lima (znači metal). Mislim da to da li je metal ili plastika nije toliko ni bitno jer to nije odična plastika sigurno. Mehaničar koji je meni radio ugrađuje svima KWP, sem ako mušterija ne zahteva ili ne donese svoju drugu pumpu. Reklamacija nije imao.

Možda varijanta KWP pumpe za 1.9 TDI ima metalni rotor, ali za 2.0 TDI je plastični rotor isto kao i pumpe u originalu ili je meni zapala takva serija.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #412 poslato: Decembar 04, 2021, 08:19:42 posle podne »
Original je samo ako pise Made in W.Germany

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #413 poslato: Decembar 05, 2021, 07:09:52 posle podne »
Drugar je pre mesec dana radio veliki servis posle predjenih 61.000 i skoro 5 godina. Sve je bilo kontinental sem pumpe koja je bila skf. Sve je manje više izgledalo ok sem pumpe koja se baš čuje kada se zavrti. Al zato je i dobio garanciju 60.000 ili 4 godine. I rekao mu je majstor da se nešto desilo sam bi bio kriv. Lepo sam ti dao garanciju 60.000 ili 4 godine.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #414 poslato: Decembar 25, 2021, 05:17:45 posle podne »
Manje vise sve se radi u Rumuniji i pk zatezac obavezno prosvira pre60.000 km..naravno niti jedan mehanicar nije rekao da je problem do  njega vec do kupljenog dela...a ni u prodavnicama nisu voljni da zamene u garanciji..uglavnom nadrkani prodavci budu jer ih tako uce njihove gazde...

Van mreže Cvele88

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 1.4 TDI 2002
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #415 poslato: Januar 11, 2022, 07:59:34 posle podne »
Poz ljudi. Interesuje me koliko je odprilike veliki

 a koliko mali servis za pola 2002 1.4 tdi. I da li

imate preporuku koje delove uzimati, tj od kog

proizvodjaca? Hvala.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #416 poslato: Januar 18, 2022, 09:15:57 posle podne »
Manje vise sve se radi u Rumuniji i pk zatezac obavezno prosvira pre60.000 km..naravno niti jedan mehanicar nije rekao da je problem do  njega vec do kupljenog dela...a ni u prodavnicama nisu voljni da zamene u garanciji..uglavnom nadrkani prodavci budu jer ih tako uce njihove gazde...
Ne vidim kako bi mogao da bude problem do mehaničara ako španer prosvira pre 60k km a do tada radi kako treba. To bi značilo da je do  kvaliteta samog španera. Koliko mi se čini većina prodavaca daje garanciju na delove za veliki servis od 60k km i to ne daju oni nego proizvođač. Tako da ne vidim što bi bio problem da se reklamira deo kod prodavca ako oni tu istu garanciju dobijaju od proizvođača, osim ako prodavac nije te delove dobio sumnjivim kanalima pa mora on lično da iskešira deo koji se pokvari, a ne da ga reklamira kod uvoznika/proizvođača. E sad ako kupuješ kod takvih sumnjivih likova koji kada ih pitaš da li izdaju račun za delove gledaju te kao da si pao sa Marsa onda nije ni čudo što ne priznaju reklamaciju. Sa druge strane imaš i varijantu gde prodavac može da te "uceni" da ugradiš deo u njihovom servisu ili u servisu sa kojim oni sarađuju kako bi prodavac bio siguran da je deo adekvatno ugrađen. A imaš i varijantu od koje možda i najmanje boli glava ali svakako nije najpovoljnija a to je da majstor/servis u kom radiš veliki servis ti daje garanciju na delove od tih 60k km ili koliko već daje ali samo u slučaju da kupiš delove kod njega.

@Cvele88

U zavisnosti za koje se delove za veliki servis servis odlučiš (moja preporuka Continental set i zupčastog i PK kaiša a španeri INA) cena ide od 15-tak hiljada dinara za Dayco ili SKF set do 20-tak hiljada za Continental set. Što se tiče malog servisa opet sve zavisi koje ulje i filere uzimaš. U taj 1.4 tdi motor ide oko 4 litra 5w40 ulja a to je minimum oko 3 hiljade dinara i filteri bar još 3-4 hiljade dinara u zavisnosti koje uzimaš.
« Poslednja izmena: Januar 19, 2022, 07:19:54 posle podne od strane Modus »

Van mreže Kompresor

  • VW Početnik
  • Poruke: 39
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #417 poslato: Januar 26, 2022, 05:06:48 posle podne »
Pozdrav ljudi. Trebalo bi da zamenim prednje plocice na G5. Da li preporucujete ovlasceni servis ili kod nekog dobrog majstora i koju marku preporucujete.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #418 poslato: Januar 26, 2022, 08:07:33 posle podne »
Ja ti preporučujem kod nekog boljeg majstora, a ako imaš nešto alata možeš i sam da ih zamijeniš. Ja sam uzeo naprijed Brembo kad sam mijenjao i zadovoljan sam.

Van mreže Kompresor

  • VW Početnik
  • Poruke: 39
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #419 poslato: Januar 26, 2022, 08:43:58 posle podne »
I ja sam razmisljao za Brembo. Citao malo na tu temu kazu TRW nisu losi. Diskovi su fabricki ali oseca se da kazem pod prste da imaju zub, ne znam da li njih menjati ili?. Vwasil da li znas nekog pouzdanog majstora okolina Beograda, Smederevo.