Autor Tema: obnovljen "vozni park"  (Pročitano 21917 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže petarp031

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: obnovljen "vozni park"
« Odgovor #20 poslato: Decembar 07, 2020, 10:43:17 posle podne »
Pa i nije, meni mnogo prijatniji za voznju. Odlika ovog amortizera je da se i u sabijanju i otpustanju sam kontolise, prakticno obican amortizer uzbrdo gura opruga, a ovde sam ide gore. To mu donosi mnogo brzi odziv, narocito na neravninama, nema onog praznjikavog hoda i nekog nedefinisanog kretanja tocka kao da je pretezak kada udari na rupu, ovde mnogo brze odreaguje. Ne mogu da opisem jer tek kada neko proba auto zna o cemu pricam. Jos jedna stvar, na magistrali, brze krivine, mnogo manje okrecem volan. Svi su mi pricali da na to ne utice amortizer i da cu dobiti na manjem okretanju volana ako postavim pune silen blokove (pastetice) od R32, a dobio sam isto to sa ovim amortizerom jer nema preteranog naginjanja, bespotrebnog paljenja ESP, auto kao po sinama.
I ono sto je bitno, i zimus se ponasa odlicno, ne kao na bilstein B4 gde zimi ne mozes da vozis auto koliko krcka sve od amortizera koji se smrzao

Sent from my EML-L29 using Tapatalk


Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: obnovljen "vozni park"
« Odgovor #21 poslato: Decembar 07, 2020, 10:52:30 posle podne »
E to krckanje sam imao zimi na WEITEC amorte koje sam uzeo...znaci idu na fabricke spirale bez greske? Dje si to uzimao da se raspitam da vidim kooiko su za ovoga moga

Van mreže petarp031

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: obnovljen "vozni park"
« Odgovor #22 poslato: Decembar 07, 2020, 11:10:13 posle podne »
Da, idu na fabricke spirale, nego sam ja pre par godina stavio KYB po sasiji vozila jer je moj auto neko podigao u CH pre uvoza, pa sam ga vracao na standard.
Zadnje amortizere sam uzeo slucajno sa jednog auta iz uvoza, covek skinuo okacio na net i dodjem do njih za 80 eur 2 kom a ekstra stanje. Prednje sam zato platio oko 350 eur 2 kom. Kako gledam na netu, cena za tvoj allrad ide, prednji oko 350, zadnji oko 200, tako da je za skoro svako vozilo slicna cena od 550 do 600 eur ceo kit. Cena je drasticno manja direktno u fabrici, ali moje amortizere nisu imali na lageru zbog godista vozila, moguce da se vise ne proizvode pa samo lager kod uvoznika.
Skupo jes, ali najlepse ulozene pare u vozilo do sada, ako mi verujes.
P. S pre 7 dana smo nasli na vw otpadu 2 kom za quattro, octu 4x4 za 50 eur, drugar stavio na S3, druga prica, sad juri prednje i oce li se ko zeznuti da proda nesto sto ne zna koliko vredi

Sent from my EML-L29 using Tapatalk


Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: obnovljen "vozni park"
« Odgovor #23 poslato: Decembar 07, 2020, 11:14:55 posle podne »
Ima takvih dosta