Autor Tema: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...  (Pročitano 428627 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1160 poslato: Novembar 15, 2017, 11:32:21 pre podne »
Nema tu šta da planem, nego te pitam da mi objasniš svoje tvrdnje. A ti mi još nisi odgovorio ni na jedno pitanje, a postavio sam ti ih nekoliko. Ne moraš ti meni da odgovoriš, tvoja volja, nego nastavi da troluješ, baveći se mojom psihoanalizom i sličnim. Ja uvek pišem prosto i jednostavno, a ako me ti ili neko sličan tebi i dalje ne razume, tačnije, pravi se da me ne razume, pošto ga to zabavlja, to je tvoj i njegov problem. Na stranu što ja takve mentalne sklopove ne razumem. Ne kazem da meni forum ne sluzi za razonodu, sluzi mi, ali ne za onakvu za kakvu tebi sluzi. Za razliku od tebe, ja se ne bavim trolovanjem.

A takve situacije da skrećem pod 90 stepeni, ja imam na tri mesta gde svakodnevno prolazim...Pa valjda u takvoj situaciji očekuješ da će ti sa druge strane možda naići vozilo, a ne zalećeš se, da ne bi eventualno morao naglo da kočiš. Desilo mi se čak da me tako majmuni koji se zaleću, ,,iseku,, na tim mestima, jer skreću kao da mene nema, pa ja moram da kočim naglo uz svu moju pažnju, derem svoje gume i lomim kola. To je kočenje pri veoma maloj brzini, ali je kočenje. Saobraćaj i veština vozača je da napravi što manje grešaka i da izbegne tuđe. Ali kao što u toj sitiaciju ukočim sa Tigrom, ukočiću i sa Mišelinom. Ne zalećem se na takvim mestima kao neki, pa da kazem da ću ukočiti sa Mišelinom pola metra kraće, ta logika mi onako, nije baš zdrava.
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2017, 11:34:36 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1161 poslato: Novembar 15, 2017, 12:24:04 posle podne »
Ti si covek ludak jebote .. lepo ti kaze, ti i dalje tupis svoje, ko sa nekim dedom sa planine koji nije video auto u zivotu da prica covek.. jesi uopste ikada vozio svoj auto sa nekim od tih guma koje pljujes? ne od rodjaka, ne rekao drugar, ne vozio 2 kruga, nego imao par sezona nove lepe sa pravilnim dotom u pravilnim vremenskim uslovima? stalno s tobom ista prica, nesto pljuljes i pametujes sa 0 prakse i 0 logike i 0 dokaza..
ja sam imao i trayal i tigar i kumho i continental itd, i conti je za 2 klase iznad kumhoa koji je 2 klase iznad ovih patetika, i drugacije moze samo budala koja lupa "kiselo je grozdje" fazone da kaze.
razlika ce biti uvek, dal je 10cm ili 10m je svejedno, ako je 5cm vec previse.
lollol

Van mreže cicero

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3002
  • Lokacija: munze
  • Karma: +75/-55
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BLACK RR_LINE
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1162 poslato: Novembar 15, 2017, 03:37:17 posle podne »
Wele seti se da sam govorio premium brend je najeftini za leto
Zimi moze i wintera i sava ipak  se ne tera kao leti,ja je licno teram i po bg nova varos pp gde zima dosta traje i odlicna je
NEMCI KAD NAPRAVE AUTO I RAT NAPRAVE DA BUDE SVETSKI

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1163 poslato: Novembar 15, 2017, 04:10:42 posle podne »
Wele i Guaramna Jel vi citate ostale poruke ili samo vredjate coveka?

T-200 je imala 10mm pocetnu saru.
Vozio sam je 8 godina tokom cele godine.
Za to vreme prednje gume su spale na 6 a zadnje na 8 milimetara.
Nikad me nisu izdale.

Mana im je bila sto se posle druge letnje sezone stvrdnu i pocnu da se krive i postaju bucnije.

Van mreže Ned

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 493
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1164 poslato: Novembar 15, 2017, 06:29:51 posle podne »
Wele seti se da sam govorio premium brend je najeftini za leto
Zimi moze i wintera i sava ipak  se ne tera kao leti,ja je licno teram i po bg nova varos pp gde zima dosta traje i odlicna je
Cicero, niko nije dovodio u pitanje da li je Wintera dobra, ovde se polemise oko toga da premium brend nije nista bolji nego low budget guma...

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1165 poslato: Novembar 15, 2017, 07:25:56 posle podne »
Ti si covek ludak jebote .. lepo ti kaze, ti i dalje tupis svoje, ko sa nekim dedom sa planine koji nije video auto u zivotu da prica covek.. jesi uopste ikada vozio svoj auto sa nekim od tih guma koje pljujes? ne od rodjaka, ne rekao drugar, ne vozio 2 kruga, nego imao par sezona nove lepe sa pravilnim dotom u pravilnim vremenskim uslovima? stalno s tobom ista prica, nesto pljuljes i pametujes sa 0 prakse i 0 logike i 0 dokaza..
ja sam imao i trayal i tigar i kumho i continental itd, i conti je za 2 klase iznad kumhoa koji je 2 klase iznad ovih patetika, i drugacije moze samo budala koja lupa "kiselo je grozdje" fazone da kaze.
razlika ce biti uvek, dal je 10cm ili 10m je svejedno, ako je 5cm vec previse.

Ludak sam što neću da platim nešto više od onoga što ispunjava moje potrebe za vožnju? Ako sam zbog toga ludak, neka sam volim i što je tako. I gde sam ja te druge gume ,,pljuvao,,? Pokaži mi...Ja sam rekao da je Tigar sasvim pristojan za cenu koliko košta. Imao sam na kolima gume dosta marki, ali da sam ja kupio nove, a zimske, bile su Tigar i Kama. Na Passatu sam imao Mišelin za zimski set, vozio zimi dok se nije potrošio, pa kupio dve Kame i dva Tigra. Tigrom sam bio zadovoljan, Kamu sam hteo da probam, nisam zadovoljan i ne preporučujem je za kupovinu. Hteo sam da probam GT radial ove godine kao zimsku, ali kako nikad nisam vozio tuđi auto sa tim gumama, niti mi je blizak neko ko ih na autu već ima, pa da mi prenese svoje iskustvo, a iako mi ih je prodavac preporučio za kupovinu uz savet da su dobre ako ću da ih vozim samo zimi, ipak sam se ponovo odlučio za Tigar. A smatram da ako pričam sa ljudima koji su kupili novi zimski Continental, Michelin, Bridgestone, Pirelli,...I nekoliko njih mi prenese svoja iskustva u smislu kako se ta guma ponaša na putu, koliko su sa njom prešli, ako sam probao tu gumu na nekom autu u realnim situacijama...Smatram da na osnovu toga mogu da zaključim kakve su to gume i da li su mi takve potrebne ili i neka jeftinija, koju sam već imao, ispunjava moje uslove i potrebe za vožnju. Zašto sve na ličnom primeru i svom autu mora da se proba? Meni je i to merodavno, a u praksi se nije pokazalo da sam pogrešio, a ti i dalje tvrdi da imam 0 logike, dokaza i prakse. Nemam ništa protiv, ni od toga šta ti o tome misliš.

Evo zadnja tri dana, kišno, pasije vreme, kao stvoreno da proverimo kako se naše gume ponašaju u kišnim vremenskim uslovima. Nigde nisam proklizao, niti je bilo neke druge neprijatne situacije. A bilo je i malo brže vožnje, na autoputu, preticanja, naglijih kočenja kada me je neko isekao namerno ili me nije video,...Čak sam imao i dve situacije da su pešaci krenuli da prelaze ulicu kada je njima bilo crveno, a meni zeleno i tako dalje...Svuda sam ukočio kada je trebalo.


Nede,
Ja nigde nisam napisao da gume premijum brendova nisu ništa bolje od low budžet guma, kako ih ti zoveš. Ako jesam, pokaži mi gde. Nego tvrdim, kada se saberu svi parametri, nisu bolje onoliko koliko više koštaju.
Meni će zimske Tigar gume, uz pravilno korišćenje i kilometražu koju pređem u zimskom periodu da traju 4 sezone, možda 5. Njihova cena je 5000 dinara komad. Cena Mišelina iste dimenzije je 10350 dinara. Po testovima zaustavni trag na većoj brzini je nešto neznatno kraći i trajaće mi možda sezonu duže. Izvini, ali da sam završio i samo Osnovnu školu, bilo bi mi jasno da se to ne isplati. Da će Mišelin da mi traje 8 sezona, pa da kažeš, platiću duplo više, ali i duplo više sam miran, što se tiče guma. Uvek sam bio spreman da više platim ono što ću više da koristim, pa kroz korišćenje ispadne jeftinije i to je pametna kupovina.

Desmo,
Ne mogu oni mene uvrediti, taman posla.
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2017, 07:31:42 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1166 poslato: Novembar 15, 2017, 07:49:59 posle podne »

Van mreže zoran79

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +9/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 b6
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1167 poslato: Novembar 15, 2017, 07:59:54 posle podne »
Jesu ovo lična iskustva vezana za gume ili napušavanja,merenja čiji je veći, pljuvanja tuđeg mišljenja itd. Šta se sve ovde piše pop1.Niko nije sustigao zguza nekoga zbog marke guma , ako su iole korektnog stanja ,već zato što gasira, lepi se za vozilo ispred ili zverla okolo .To su samo opravdanja.! Naravno da se premium gume bolje ponašaju ali bato vozi normalno i sve je ok. E sad, uvek postoje situacije gde  nema gume koja će ti pomoći. Meni je sasvim dovoljno kada neko kaže ta i ta guma vredi te pare ili ne, dobra je nije dobra, troši se više manje,, tvrda meka itd .Dajte malo konkretno bez mačevanja i palamudisanja. :26 Evo ja vozim Vredestein Snowtrac dve sezone zadovojan sam kako se ponasaju, tiha i mekana  zadovoljan sam. Što se tiče zimskog tigra sasvim je korektan prve dve tri sezone, naravno ako ga nevoziš leti, to uništi skoro svaku zimsku gumu!

Van mreže Ned

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 493
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1168 poslato: Novembar 15, 2017, 08:46:50 posle podne »
@admin
Lazu ovi Holandjani, izmontirano sve!
@Zoran79
Odlicnu gumu si izabrao, ja umalo da je uzmem pre 15-ak dana, bilo neko snizenje u mojoj dimenziji sa 10500 na 7000din, malo mi i zao sto sam ih propustio!

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1169 poslato: Novembar 16, 2017, 09:14:52 pre podne »
Radim sa gumama 9 godina, gledam ih svaki dan, momtiram i balansiram.
Tigar Winter 1 sam vozio davne 2005-e, prvu sezonu ok, drugu sezonu sam ih bacio(jbg tad nisam razmisljao da mogu da izvucem koji dinar za 4 skoro nove gume sa nekih 7mm sare).
Danas je 2017ta, i dalje je Wintera ista kao i pre 12god, nista oni nisu menjali tu.
Tigar Winteru bih stavio na auto tipa Yugo, Clio2, Golf 2... i da ga vozim samo po gradu i prelazim 5-7000km godisnje i da mi   auto kosta 1000 2000e. Guma jednostavno gubi svojstva sa kilometrima. Sneg nikad nije bio sporan, ali jeste suvo i mokro, a to je 95% zimskog perioda.
195 65 15 npr Tigar Winter 1 je 4950din, Hankook w452 5500, Fulda km3 5900din, i po meni samo totalno neupucen covek moze da kupi Winter1 umesto Hankooka ili Fulde. Michelin nikako nije 10350din nego oko 7600din, Goodyear, Dunlop, Continental oko 7200 7400din. I nisam siguran u tih 1m duzeg kocenja, pre ce biti vise od 10ak metara sa 100 km/h, a to je 2 2.5 duzine auta(malo li je), meni nije malo ni 5m.
Ljudi su postali takvi da im je sve skupo, vizi se auto od 20 30 50.000e i stavljaju se jeftine zimske gume, bio to Tigar, ili neke jeftine kineske, jer razmisljaju sta zima, ne vozim puno. A upravo to je greska, jer za zimsku gumu su bitnije performanse suvo/bljuzga/kisa tu pokazuju svoje katastrofalne slabosti. Dok leti, uglavnom je suvo, i tu su skiro sve letnje ok i nije toliko bitno da li je sara 8 mm ili 5mm, kao kid zimskih gde se drasticno menjaju performanse na gumi oko 5mm i manje.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1170 poslato: Novembar 16, 2017, 11:14:48 pre podne »
evo, dag je objektivno napisao iz nekog iskustva .. a vi ostail sto trazite opravdanje , a problem je finansijski, mozete coporativno negde da probate te gume jedan sa drugim...
nemam sta da pisem na temu vise, otpisan slucaj ko i za ulje, potrosnju.. zajebemo mi uvek ceo svet
lollol

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1171 poslato: Novembar 16, 2017, 11:16:35 pre podne »
Dag,
E pa jeste Mišelin 10350 (ako ne veruješ, mogu da ti pošaljem link, da se uveriš), bio izložen, prišao sam da vidim koliko košta i rekli su mi da ako sam zainteresovan za Mišelin da ima jeftiniji i da košta oko 7500 dinara. I pitam u čemu je razlika između ta dva i dobio sam odgovor da se ovaj jeftiniji pravi kod nas po licenci, a skuplji je iz uvoza. Tako im i na sajtu piše.

Za letnji Tigar je bukvalno - koliko para, toliko muzike. Dve imam sada na letnjem setu, a kada se potroše, ako budem bio u mogućnosti, kupiću neke skuplje i nadam se, bolje, jer se se isplati da više platiš ono što će više da ti traje. Ali zimski je za svoju cenu krajnje korektan.

Tigar Winteru voze i leti, po 3 godine, mnogo takvih znam, pa njima ne zviždi i ne trese. Pa neće valjda ni meni koji je vozim samo zimi, uz pravilno odlaganje tokom leta. Ako se pokaže suprotno, više ih neću kupovati.

Juče se zaglavim u zastoju u saobraćaju, jer je bilo čukanje. I kada sam prolazio pored ta dva auta koja su se čuknula, na jednom Mišelin, a na drugom Goodyear. Na obe odlična šara - nove. Ali džabe,...ne vozi guma auto, nego čovek. I smem da potpišem da tu zaustavni trag gume sigurno nije razlog čukanja.
« Poslednja izmena: Novembar 16, 2017, 11:18:09 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1172 poslato: Novembar 16, 2017, 11:19:56 pre podne »
Kad gradis kuću, ne stedis na temelju jer to nosi kuću...
Kad sklapaš dobar računar, ne stedis na napajanju jer ono daje struju svim ostalim komponentama.
Isto tako, gume nose auto, ne treba tu da se štedi.
Ne treba ni najskuplje kupovati ali nikako ni najjeftinije pogotovu ako to neko uzima za auto za koji je već dao 10-15-30-50k EUR...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1173 poslato: Novembar 16, 2017, 11:36:55 pre podne »
Ali ako ja gradim kuću i imam preporuku od nekoliku ljudi za jeftiniji materijal kojim su zadovoljni, naravno da neću kupiti skuplji, ako i ovaj zadovoljava ono što ja želim. A ako ne zadovoljava, naravno da neću. Umetnost je da uštetiš, ali ne trenutno, nego kroz korišćenje.

Ako ja da kupim jeftiniju gumu od recimo 5000 dinara, koju ću posle dve godine da menjam, jer sam nezadovoljan, a ti kupiš gumu od 7000, koja traje 4-5 godina i budeš zadovoljan,....Onda naravno nisam ja taj koji je uštedeo, nego ti. Oko toga se nećemo sporiti.  Ja ću uštedeti samo ako moja guma traje bar približno kao tvoja.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1174 poslato: Novembar 16, 2017, 12:19:37 posle podne »
Nećeš štedeti na temelju sigurno...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Ned

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 493
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1175 poslato: Novembar 16, 2017, 12:26:49 posle podne »
@dag
Objasnio covek!
« Poslednja izmena: Novembar 16, 2017, 12:28:39 posle podne od strane Ned »

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1176 poslato: Novembar 16, 2017, 12:33:35 posle podne »
Nećeš štedeti na temelju sigurno...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hoću na finansijama, ali samo ako nije na uštrb kvaliteta. Ako jeste, onda neću ni na finansijama. To sam već objasnio, da se ne ponavljam.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Makoo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 710
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III 1.4
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1177 poslato: Novembar 16, 2017, 01:51:22 posle podne »
Taj Mišelin što se pravi kod nas, radi ga Tigar. To znam za gume za motore. Najgora guma koju neko može da stavi. Verovatno je Tigar radi i za auto, ali o tome ne mogu da pričam jer nemam iskustva.

Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk

Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1178 poslato: Novembar 16, 2017, 03:42:29 posle podne »
Iz licnog iskustva: mislim da je ovo sedma sezona kako vozim jedne iste wintera gume. Imaju oko 4,8 mm, nisu ispucale i nisu krive. Skoro svake godine sam sa njima isao na Kopaonik ili Zlatibor i mislim da sam presao oko 50ak hiljada sa njima (mogu da proverim). Bilo je situacija kada su proklizale kada sam se i zaglavio, verovatno bi isto bilo i na nekoj drugoj gumi u tim situacijama... Zadovoljan sam. Verujem da ima mnogo boljih i skupljih guma isto tako i losijih, a verujem i da ima ljudi koji ce pljuvati recimo winteru, ali da im neko kaze nije bre to wintera nego mishelin rekli bi odlicnaa

Ja bih licno kupio continental jer ako su i zimske dobre kao i letnje ondaa su vrh, a gledao sam i testove continental je bio na samom vrhu...Ali je i duplo skuplji od wintere

Svako se pruzi koliko je dugacak i svaki proizvod ima svog kupca
Ovde bi trebalo da se dele saveti iz licnog iskustva, eto ja sam svoje preneo i da burazer i ortak voze wintera preko cele godine i neverovatno koliko dugo traju bez problema
pozdrav

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1179 poslato: Novembar 16, 2017, 04:36:39 posle podne »
Danas u Ruskom Krsturu nov Suzuki Grand Vitara vozi neka tetka sve 4 Winter1 16 ".

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame