Autor Tema: Saobraćajne Nesreće :(  (Pročitano 281207 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1240 poslato: Oktobar 02, 2017, 11:19:15 posle podne »
nismo mi i dalje na istim talasima vidim ja.
deca (beba) se u autu prevozi u korpi - sedistu.
vozi se na zadnjem redu sedista.
po redosledu, za vozacem, sredina , desno.
kategorija 0/0+ se vozi u korpi obrnutoj smeru voznje, vezano dete u korpu, korpa pricvrscena za auto kako treba.

to treba da se promovise i tupi ko tralalala.. a ne da je ovaj preziveo bez pojasa i onaj preziveo bez pojasa... i bas to ga je spasilo i slicno, taj deo je zasto se javljam uopste kad vidim ovako nesto.

u ovim vestima pise da su obojica izletela iz auta.. sto se vezanim jako retko desava, ali je moguce. ja licno ne verujem da neko ima savesti da sebi stavi pojas a novorodjence u furgon onako.

i mislim da treba da kace slike sudara bez cenzura da se narod malo zamisli , pocevsi od sebe.
lollol

Van mreže Gavraa

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 2232
  • Age: 24
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +53/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo G40 - Audi TT 8N
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1241 poslato: Oktobar 03, 2017, 12:24:01 pre podne »
Ja i dva drugara za prvi septembar.Sa 130km/h u ostru krivinu,kocnica umesto gasa,zadnji kraj proklizao, tocak udario o ivicnjak i na krov.
Klizali smo na krovu 30-40m.Izasli bez ogrebotine.Sva sreca niko nije naisao u susret,ubio bi nas.
Ko ne dozivi pravo prevrtanje moze samo da zamislja kako to izgleda,ja sam bio pozadi,ne vezan, stekeri pojaseva bili ispod sedista i nisam mogao da stavim pojas...
« Poslednja izmena: Oktobar 04, 2017, 12:14:02 posle podne od strane Gavraa »

Van mreže headingmachine

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1242 poslato: Oktobar 03, 2017, 08:55:36 pre podne »
Mali ste vi jos da biste tako jurili kolima. Ako ti imas 18, pretpostavljam da ti ni drug koji je vozio nije mnogo stariji od tebe. Imali ste srece da prodjete bez povreda, sad imajte pameti, pa izvucite nesto pametno iz toga. 130 u ostroj krivini...
Cesto vidjam po putevima mlade da voze kao muve bez glave. Tacno treba za usi izvuci iz auta, pa dobro istamburati.

Van mreže zola99

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 25
  • Lokacija: Ivanjica
  • Karma: +39/-25
  • Pol: Muškarac
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1243 poslato: Oktobar 03, 2017, 11:18:47 pre podne »
Pojas glavu cuva!
Da nisam bio vezan sa stricem u autu ko zna gde bi zavrsio. Mojom stranom gadjali u auto
Soferka ispala, 2 gajbe vode iz gepeka bile napred pod nogama od inercije udarca
Bogu hvala bez povreda.
Samo vrat boleo par dana od trzaja pojasa!
:+ djete drago tebi se jeftinije bilo drogirat ka vecina iz tvoje generacije

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1244 poslato: Oktobar 03, 2017, 12:55:32 posle podne »
Jel si od tog dana poceo da skupljas prekidace?

Van mreže MateiNho

  • Не чини другима што не желиш себи.
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3011
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +66/-66
  • Pol: Muškarac
  • Auto: HEMAM
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1245 poslato: Oktobar 03, 2017, 04:11:53 posle podne »
Mali ste vi jos da biste tako jurili kolima. Ako ti imas 18, pretpostavljam da ti ni drug koji je vozio nije mnogo stariji od tebe. Imali ste srece da prodjete bez povreda, sad imajte pameti, pa izvucite nesto pametno iz toga. 130 u ostroj krivini...
Cesto vidjam po putevima mlade da voze kao muve bez glave. Tacno treba za usi izvuci iz auta, pa dobro istamburati.
Ajde ne lupetaj
tamnaa stakla, sve za tebe beejbe

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1246 poslato: Oktobar 03, 2017, 04:20:55 posle podne »
Cemu takav komentar?

Covek je 100% u pravu.

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1247 poslato: Oktobar 03, 2017, 04:42:26 posle podne »
Pronasao se 😂

Van mreže misa-goga gti

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1275
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-47
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Octavia
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1248 poslato: Oktobar 03, 2017, 05:41:37 posle podne »
Mali ste vi jos da biste tako jurili kolima. Ako ti imas 18, pretpostavljam da ti ni drug koji je vozio nije mnogo stariji od tebe. Imali ste srece da prodjete bez povreda, sad imajte pameti, pa izvucite nesto pametno iz toga. 130 u ostroj krivini...
Cesto vidjam po putevima mlade da voze kao muve bez glave. Tacno treba za usi izvuci iz auta, pa dobro istamburati.
Ajde ne lupetaj
sta da ne lupeta majke ti ?
Jesi li se pronasao ?
ako jesi bas mi je drago i bas bi voleo da si ti bas danas bio na mestu jednog magarenceta od19-20 god sto je dobio par vaspitnih samara
od mene ne zbog toga sto je isao punim gasom u kontra smeru na mene ,vec sto mi je rekao da sam majmunko i da stavim naocare.
Eto sad mu verovatno jos uvek gore obrazi.
Umesto da vremenom i godinama sticete iskustvo i ponasanje u voznji vi se kurcite. I sta sad ?
kod oemovaca se na privatnim skupovima u vinci svi clanovi ljube u usta.
mislim da ti je sad sve jasno...

Van mreže headingmachine

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1249 poslato: Oktobar 03, 2017, 07:02:35 posle podne »

Ajde ne lupetaj

Fantastican argument. Protiv ovoga ne mogu, sve i da hocu.

Misa gti je u pravu skroz. Umesto da vozite i da sticete iskustvo, za vase dobro i dobro vasih zena i dece u kasnijem periodu zivota, sve sto vama pada na pamet je kurcenje.
« Poslednja izmena: Oktobar 03, 2017, 07:04:28 posle podne od strane headingmachine »

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1250 poslato: Oktobar 03, 2017, 08:51:36 posle podne »
Ako je neko, za života, bio dobar čovek, to automatski ne znači da je bio i dobar vozač.

Kao klinac sam se svake godine na moru svadjao sa ćaletom zašto ne smem daleko od obale kada odličano plivam. Odgovor je uvek bio isti, samo se plivači dave ... a NE plivači nikada. Ko razume, shvatiće.

Kada sam počeo da vozim etoti opet ćaleta sa njegovim savetima. Upamtio sam ono naj osnovnije a to je da se ne gine ni zbog vezanog a ni zbog NE vezanog pojasa.
Gine se samo zbog stisnutog gasa do kraja  driving ...

Ćaleta odavno nema a ja sam uveliko matora konjina koja je dočekala da uči unučiće kako se vozi tricikla i mota volan u parku prepunom drugih ljudi.

Verujem da ovo zvuči glupo kada neko čita sa strane, pogotovo onima koji se hvale da voze 150/200 ... mada iskreno želim svakome da dočeka dan kada će napisati isto ovo što i ja.

Gas do kraja ili samo do pola ... raspitaj se razmisli i odluči sam ...
...
Vraćam se prošle godine sa zlatibora, deonica je onaj spust ka užicama ...

Krstareća brzina 80/90, pratim tempo kojim se kreću vozila ispred mene. Naravno, ne računam one budaletine koje obilaze kolonu u krivinama preko pune linije ...

U bulju mi se zavukao neki raspali audi 80 kockica. Njegov prednji branik je na mom zadnjem braniku ...

Ubrzam ja ubrza on, usporim da me obidje ali jok, jaše me i dalje i ne silazi mi sa grbače. Klasični kompleksaš, dijagnoza je očigledna ....

Spustimo se u uzice, prodjemo sevojno i one pumpe a meni samo kuva u stomaku. Usporavam i polako stajem zaustavljajući i njega .... uzimam vaspitno popravne alatke u ruke, otvaram vrata i krećem ka njemu ...

Noge mi se odsekle kada sam na zadnjem sedistu video uplakanu ženu kako grčevito drži bebu u rukama. Konjina od nekih 35 godina je bila mortus pijana, ni dan danas mi nije jasno kako je uspeo da se spusti niz one krivine i gužvu na putu.

Ispi.kara on mene što vozim polako, meni donja vilica igra od besa ali sam se nekako uzdrzao zbog one žene i deteta u kolima ....
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Rocco77

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Podgorica Crna Gora
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1251 poslato: Oktobar 03, 2017, 09:14:12 posle podne »
Neki znaju neki ne do prije 2 mjeseca sam vozio motor 1000kubika. Tolika nekultura u saobracaju je zastupljena kod nas sto je glavni problem. Noc prije nego sto sam prodao motor covjek krece da pretice na punu liniju direktno na mene bukvalno mi je prosao tik uz nogu toliko sam izgubio volju na motor da sam ga prodao u sto zasto samo da ga ne gledam. Samo su mi kroz glavu prolazile price sto mi tata cio zivot prica ne bojim se ja kad ti vozis nego budale iz suprotnog smjera sto ide. Zato ljudi jednom se zivi i jednom se gine zato polako i pamet u glavu. Toliko od mn

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока


Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1252 poslato: Oktobar 03, 2017, 10:00:13 posle podne »

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1253 poslato: Oktobar 03, 2017, 10:25:08 posle podne »
.......
i mislim da treba da kace slike sudara bez cenzura da se narod malo zamisli , pocevsi od sebe.

Aminujem ... jedino ce tako narod (jedan dio) poceti da razmislja

danas se u boki sprcase momci sa motora u odbojnik uleceli, kolega koji je isao ispred mene i koji je sve gledao rekao je samo da se vozac posle pada dva puta trznuo/gicnuo i izdahnuo na licu mjesta, a ovaj drugi puzao po asfaltu da dodje do vode/mora kad su ga okrenuli na ledja nije mu se znalo dje su mu oci a dje usi ...

Pamet u glavu ne zbog vas samih no najvise zbog onih koji za vama ostaju i koje ce da boli kad vas zbog gluposti jednom ne bude

Van mreže jurimo30

  • VW Početnik
  • Poruke: 118
  • Age: 40
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +2/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1254 poslato: Oktobar 04, 2017, 10:34:09 pre podne »
Mali ste vi jos da biste tako jurili kolima. Ako ti imas 18, pretpostavljam da ti ni drug koji je vozio nije mnogo stariji od tebe. Imali ste srece da prodjete bez povreda, sad imajte pameti, pa izvucite nesto pametno iz toga. 130 u ostroj krivini...
Cesto vidjam po putevima mlade da voze kao muve bez glave. Tacno treba za usi izvuci iz auta, pa dobro istamburati.
Ajde ne lupetaj

ne da ne lupa nego je jos blag sa svojim komentarom,ovakvi maloumnici ubijaju druge na putevima,za polaganje vozackog ispita bih prvo uveo test inteligencije pa ne bi bilo ovoga

Van mreže Gavraa

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 2232
  • Age: 24
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +53/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo G40 - Audi TT 8N
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1255 poslato: Oktobar 04, 2017, 10:42:14 pre podne »
Ja sam izneo svoje iskustvo,da se raspravljam i svadjam necu ni sa kim.
Ja vozio nisam,nit se kurcim kad vozim.Svako placa svoju skolu tako da budite mi pozdravljeni.

Van mreže MateiNho

  • Не чини другима што не желиш себи.
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3011
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +66/-66
  • Pol: Muškarac
  • Auto: HEMAM
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1256 poslato: Oktobar 04, 2017, 10:52:35 pre podne »
Cemu takav komentar?

Covek je 100% u pravu.
Nesto sam bio nervozan a i imam nekih problema sa jednom devojcicom.

Uostalom, ko vam daje pravo da na taj nacin vaspitavate tudju decu. Pozz.
tamnaa stakla, sve za tebe beejbe

Van mreže dejanvw

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 35
  • Lokacija: Budisava, Novi Sad
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1257 poslato: Oktobar 04, 2017, 11:35:29 pre podne »
Ta tudja deca kao npr ti ce ubiti nekog drugog, ne budi smesan.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Van mreže jurimo30

  • VW Početnik
  • Poruke: 118
  • Age: 40
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +2/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1258 poslato: Oktobar 05, 2017, 10:26:56 pre podne »
Ja sam izneo svoje iskustvo,da se raspravljam i svadjam necu ni sa kim.
Ja vozio nisam,nit se kurcim kad vozim.Svako placa svoju skolu tako da budite mi pozdravljeni.

niko tebi druze nista nije rekao i nemas sta da se raspravljas,ako si pametan sa tim idiotom vise neces sesti za volan i to je to

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1259 poslato: Oktobar 05, 2017, 07:42:12 posle podne »
Cemu takav komentar?

Covek je 100% u pravu.
Nesto sam bio nervozan a i imam nekih problema sa jednom devojcicom.

Uostalom, ko vam daje pravo da na taj nacin vaspitavate tudju decu. Pozz.
Da, to su te hemijske reakcije koje izazivaju hormoni i jednostavno omladinci nemaju šanse da trezveno razmišljaju u tim godinama. Tako je priroda to regulisala da u tim godinama razmišljaš samo o nagonu za razmnožavanje praćeno viškom energije, a kad ne dobiješ šta želiš  :dunk dolazi do frustracije koja stvara agresiju.

u ovim vestima pise da su obojica izletela iz auta.. sto se vezanim jako retko desava, ali je moguce. ja licno ne verujem da neko ima savesti da sebi stavi pojas a novorodjence u furgon onako.

i mislim da treba da kace slike sudara bez cenzura da se narod malo zamisli , pocevsi od sebe.
Količina neodgovornih retarda u saobraćaju je enormna, po mojoj slobodnoj proceni oko 90%. Strašno je koliko nas boli Q za bilo koga, od nedavanja žmigavca, okretanja preko pune linije, parkiranja na sred ulice uz čuvena 4 žmigavca, kucanja poruka i telefoniranja u svakom trećem autu iz suprotnog smera... U ovom slučaju se vidi da ovi momci nisu bili uopšte svesni mogućih posledica. To je posebno stanje neinteligencije.

Što se tiče ove omladine, ne možete očekivati od njih da su svesni odgovornosti za volanom iz više razloga. Prvo nemaju svoje potomke koje im promeni gledanje na svet kada bi stekli osećaj da moraju da brinu i o nekome drugom osim o svom polnom organu. Drugi razlog je što nemaju iskustva. Iz iskustva proizlazi mudrost. Treće nemaju godina kada sazrevaju kao kompletne ličnosti, hormoni se tada stišaju i realnije sagledavaju stvari.
Ja sam više puta ponovio na forumu da nije lako preživeti mladost danas. Kola sve jača, hormoni sve jače biju, a omladina sve manje zna o saobraćaju u haosu informacija koje nas bombarduju.

Moram da opišem scenu od preksinoć. Penjem se na Gazelu iz pravca Sajma ispred mene neki crveni japanski autić stoji na uključenju i odjednom neiskusno malom brzinom se uključuje na Gazelu. U tom trenutku dva šiljokurana idu preko 120 na sat krajnjom desnom trakom u nekom raspalom Fordu karavanu, za dlaku izbegavaju taj crveni auto bez kočenja, beži im zadnji kraj levo desno po srednjoj i levoj traci koje su srećom bile prazne, ispravljaju auto i nastavljaju pun gas. Stižem onaj crveni auto, a u njemu baba za volanom, deda suvozač i voze unučiće na zadnjem sedištu. Momentalno mi se stegao stomak od užasa koji je mogao da bude. Posle više nije ni bitno ko je kriv kad se desi šta se desi.
Znam da ovo omladincima zvuči kao da pričam na kineskom i da oni misle da su neuništivi što je i donekle razumljivo. Sve u svoje vreme, samo zapamtite volan u ruci je oružje.
« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2017, 07:53:54 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!