Autor Tema: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM  (Pročitano 8019 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« poslato: Novembar 14, 2022, 03:21:47 posle podne »
I.... kupio ja još jednog Golfa.... ko bi rekao? :)
Sad je na gomili.... četvorka 1.9 TDI ASV, petica 2.0 TDI BKD ( nema DPF ) manual, petica 2.0 TDI BMM ( ima DPF ) DSG 6 brzina u GT nekoj opremi + 2 A3 u kući ali nisu moji :D Dvojka je nazalost, veliku, otisla u vecna lovista....
Prethodnu peticu.... pisao sam o njoj kada je uzeh, a ovaj stigao pre koji dan u moje ruke. Nikada ja nisam vozio DSG i sad sam uporan da stiskam kvacilo i vratim u drugu kad skrecem u ulicu i sl.... al... navićiću se.
Auto je inače proizveden 23.07.2007, a kaže da je model za 2008. Dal zbog te GT opreme ali definitivno je tvrdji u vožnji nego mi ova druga petica.

O autu ne znam mnogo, upoznajemo se.... za sada je sve ok i planiram odvesti ga kod čika majstora da vidimo kad ćemo da radimo koje servise. Najpre bi svakako nekog dobrog majstora da mi uradi servis DSGa, ulje i filter, neko spominjao i neko ispiranje mislim.
Da, leva stopaljka magli.... to cu da kupim drugu odmah, mnogo me nervira :D
I da, stvar koja me malo vise nervira, blinka mi ono PRNDS .... ali radi sve normalno sto se menjanja brzina tice. Gledah na YT bas ta zadnje leva stopaljka zna praviti taj problem ako je uhvatio kondenz konektor, pa prespaja nesto... ne znam tacno.... svakako cu je zameniti.

Ostalo.... auto deluje jako ocuvano... ne pohabano.... enterijer lep, zdrav. Uvezen iz Italije... ja lično imam dobra iskustva sa uvozom iz Italije.... i cetvorka i obe petice su mi uvoz IT i sva tri auta su limarijski ko puške, enterijeri ko puške, mehanika nisam imao nikakve muke. Sa četvorkom sam se navozao baš baš baš i auto je bez greške.... nasledjuje je calac :)

Ako neko ima neke savete, sugestije i sl vrlo su dobrodosli. Na sta da obratim paznju? Ako znate neki dobar DSG servis za preporuku molim javljajte .... i tako.... ja to sve volim da odrzavam sve po spisku kako treba i onda me auto sluzi kako treba bez iznenadjenja.




















Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #1 poslato: Novembar 14, 2022, 03:46:43 posle podne »
Zainteresovan sam i za Stage 1... Sta vi mislite? Ide on..... daleko od toga da ne ide.... ali.... covek je pohlepan :D

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #2 poslato: Novembar 14, 2022, 06:14:28 posle podne »
Cestitam jos jednog clana i da te dobro sluzi  :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Gavraa

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 2232
  • Age: 24
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +53/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo G40 - Audi TT 8N
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #3 poslato: Novembar 17, 2022, 01:02:06 posle podne »
Deluje očuvano. Da te lepo služi. :)

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #4 poslato: Novembar 17, 2022, 02:55:39 posle podne »
Pa sto ne uze GTi kad vec imas drugog dizela za svaki dan? biggrin

Lepo izgleda, mozda 18" za leto eventualno ili one 17" BBS fabricke mrezaste, mnogo su lepe felne. Zadnji podbranik ofarbaj, po meni je mnogo lepse kad se ofarba.

Vidim da nemas tempomat, ugradi obavezno, imas rucice od 15-30e, samo to ti treba i posle se ukodira. beer

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #5 poslato: Novembar 19, 2022, 12:13:22 posle podne »
Da da.... zadnji se farba svakako. Ofarbao sam ga i na drugoj petici. Mada bi voleo taj zadnji naći od GTDa ili sl.... da ne bude ovako samo kao obla krofna.... Mislio sam i prednji spojler da farbam ali... Auto siv, to dole skoro pa sivo... ne znam dal da se mlatim sa tim? Sada sam trenutno u ljubavi sa majstorom.... pošto ne znam ko je šta kako održavao, pa.... pregledamo, planiram do proleća svakako sve od servisa što inače ima da se radi da uradim... dal trebalo dal ne... ne želim da razmišljam. Za sada uradjen servis DSGa, ulje i filter.... Uzeo nove zimske... one će ostati na ovim 17icama... 225/45.... za leto.... možda 18 ali možda.... jer je put ka poslu gde idem svaki dan jel te.... preeeeekatastrofa.....
Hoću malo distancere staviti... na drugoj petici sam poravnao sa rubovima... ustvari... malo malo gume vire napolju. Drugacije auto odmah izgleda.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #6 poslato: Novembar 19, 2022, 02:15:09 posle podne »
Kod petice nije bilo GTDa, jedino od GTIa da stavis zadnji podbranik. Kod mene je ofarban donji deo i ok je, mada su nam drugaciji malo branici. Sredisnji najnizi deo prednjeg branika je crn i ako je kod tebe isto, to samo nemoj da farbas, jer se on jedino grebe.

Cene 17" i 18" su gotovo iste, ja sam trazio 17" za zimu fabricke i na kraju uzmem 18". I cena guma je slicna, a 18" mnogo bolje stoji. Ako hoces da ti budu izbacene, a da ne prelaze rubove, max je 8.5J na ET40. Ja ne volim kad strci vani iskreno, deluje kao da je neka budzevina.

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #7 poslato: Novembar 19, 2022, 02:45:11 posle podne »
https://youtu.be/g8uHJLNTu1Q

Kako nije bilo GTD-a kod petice?
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #8 poslato: Novembar 19, 2022, 07:41:50 posle podne »
Knalek seriski nije bilo ni cetvorke ni petice GTD. Tek od sestice je vraceno GTD. Petica ima GT, Individual i R line u seriji.
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #9 poslato: Novembar 19, 2022, 08:02:28 posle podne »
I ja se sećam kad je izlazila šestica, da su joj vratili oznaku GTD.. Ali otkud ovo sa ovog snimka?! Kad sam jurio da kupim peticu, video sam jednog koji je imao oznaku GTD, a ovo D bilo crveno, naravno 170 konja..
Znači ove petice sa 170 konja su vrv GT TDI..
Peticu što sam gledao, imala crno nebo, kaže čovek skinuo sam sa GTD-a..
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2021
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #10 poslato: Novembar 19, 2022, 08:10:14 posle podne »
i na tarabu moze pisati ona stvar, a nije ;) pre ce biti da  je ovaj lik sa snimka sam zalepio GTD, jer na volanu mu stoji samo GT,
@PaulGT vec objasnio  :46

@vladar dobro izgleda petica thumbup
drive

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #11 poslato: Novembar 19, 2022, 10:54:37 posle podne »
Ma sve razumem, ni u etki ne stoji da ima oznaka GTD na petim vratima, al' mora biti da je bila neka oprema GTD
To su u principu GT, ali..
https://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-v-gtd-dsg-f1-navigacija-170ks-full-oglas-26206255

Ovaj ima i na volanu...
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #12 poslato: Novembar 21, 2022, 05:07:37 posle podne »
Kod četvorke ima GTI TDI Exclusive, GT Sport i Sport edition, GTD ne postoji.
Kod petice je samo GT Sport.

Bilo kakve druge kombinacije i natpisi sa oznakom GTD u te dvije generacije su klasične budževine
TDI POWER

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #13 poslato: Novembar 23, 2022, 09:11:43 pre podne »
Da.... baš da je fabrički izašao sa oznakom GTD nema. Ali se to nekako podrazumevalo.... četvorka ARL 150 konjića mada su se ona zvale kako neko napisa već TDI GTI..... petice 170 konjica.... ali ja ih iz nekog razloga izbegavao zbog Siemenz piezo dizni. Probao sam nekom prilikom takvu čipovanu.... raspametio sam se, nije realno voziti auto koliko je to divlje.

Nego.... prva petica mi BKD manuelac..... po gradu mi ne ulazi u 6 litara. Čak je eno sada 5,8 i relacija Žarkovo-Slavija.... pali gasi. Ovaj sada BMM DSG .... užas :D sad mi stoji 7,8 a taj auto vozim medjugradsku, još sam i kao lagan na gasu jer me frapira potrošnja. Po Pazovi što sam vozao otišao na 8,5 i više. Promenih juče termostat jer mi se činilo da mu treba dugo da udje u radnu temperaturu, pa sad ajd kao očekujem neko poboljšanje ali... nisam siguran. Ima li ko kakva iskustva? Nije mi realno da dve petice od 140 konja imaju toliku razliku u potrošnji. Kad bi znao da gledam u onaj VCDS, pa da ga nakačim.... kupio sam na Aliju one kablove i program  lollol lollol lollol lollol lollol

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #14 poslato: Novembar 23, 2022, 10:23:22 pre podne »
Koji ti je prosek brzine sa tim dizelom sto trosi 6l po BGu? Ja kad sam uzeo burazerovog B6 1,9 TDI (rucni menjac) koji na auto-putu trosi 5.5l, u BGu mi je trosio 9l uz pravu gradsku voznju.
DSG sigurno trosi vise, ma sta fabrika pricala, ali proveri prvo da nemas nekih gresaka na dijagnostici.

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 484
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #15 poslato: Novembar 23, 2022, 11:07:12 pre podne »
Мени је градски просек 7 литара...
Ноћу када нема гужбе 5,5-6, током дана 7,8,9... Исто 2.0 тди

Sent from my vw mk5


Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #16 poslato: Novembar 23, 2022, 11:56:30 pre podne »
Gradska je mnogo sirok pojam, ja testiram potrosnju iskljucivo na otvorenom, ako je ona ok, to je to. Petica moze u gradu da mi trosi od 9 do 14l, znaci nije merodavno uopste.

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 484
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #17 poslato: Novembar 23, 2022, 01:03:13 posle podne »
Тако је...

Sent from my vw mk5


Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #18 poslato: Novembar 23, 2022, 02:49:48 posle podne »
Ma BKD mi je ko upaljac.... ali bukvalno. Sa Zlatibora kada sam se vraćao ja raspamećen... od Zlatibora do auto puta ne moze ni da se juri ne znam kako.... 4, nešto..... ne vozi se lagano po gradu, klasična gradksa vožnja.... ujutru do posla i popodne sa posla uglavnom.... znate već kako je ka sajmu i kroz Kneza Milosa.... a ovaj BMM nesto nije normalan ovo sto sada pokazuje nije normalno.... pa sam cak pomislio ajde mozda lupeta bord, pa sam upisao kad sam sada sipao pun do cepa, pa cu na sledece sipanje da sracunam sa racunaljku sta kaze..... Al sinoc mi je termostat zamenjen, da vidim dal ce biti razlike... hoce oni da ujedaju kada je termostat stalno otvoren, pa mislim da tada kompjuter salje bogatiju smesu ne bi li se motor zagrejao.... I ok... DSG u principu trosi pola litre vise...
Prolazi mi i kroz glavu da nije omaseno paljenje ako se neko igrao kako ne treba sa zupčenjem ili sl... Poručiću ovih dana set zupčenja... sve jedno nemam istoriju kada je to radjeno, pa ću da uradim veliki servis komplet.

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #19 poslato: Novembar 30, 2022, 10:45:54 pre podne »
Spremni delovi za veliki ( set zupčenja sa pumpom vode, set PK razvoda, set lanca ulje pumpe, oba čeona semeringa ) i mali servis. Promenicu i sve manžetne kinetičkih, kaže da izgledaju kao staro.... i blokove viljuške, zadnje one u alu kućištu. Da ne razmišljam previše. Nisam da kupujem prodajem kola, ja sam to uzeo da vozim i sad ću znati da je to uradjeno. Amin :)