Autor Tema: Golf 4 TDi 66kw_Motor više vibrira na leru posle zamene zupčastog?  (Pročitano 665 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TheViljuska

  • VW Početnik
  • Poruke: 165
  • Age: 26
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6d, Golf 4 TDI
Golf 4 TDi 66kw_Motor više vibrira na leru posle zamene zupčastog?
« poslato: Januar 03, 2022, 01:53:08 posle podne »
Imam problem sa Golfom IV Tdi 1,9 (66kw), mislim da se motor malo više trese na leru nego što je uobičajeno i hladan i zagrejan, a te vibracije se prenose i na unutrašnjost auta.
Ovaj auto sam skoro kupio, a imao sam pre njega potpuno isti ovakav model i na tom golfu je to bilo dosta manje izraženo.
Za probu, promenio sam onaj hidraulični nosač motora kod razvoda (stavio sam polovan, ali garantovano ispravan sa auta mog durgara), ali je motor posle toga možda samo malo "mirniji" nego pre zamene.
Prethodni vlasnik misli da se to pojavilo posle promene zupčastog kaiša, ali auto pali kao mina na dodir ključa i uopšte ne dimi, mada mi se čini da ima malo drugačiji zvuk nego onaj moj stari, malo je lenjiji od tog koji sam vozio, a čini mi se da mu posle prvog paljenja treba par sekundi da lepo sastavi, iako kresne "na pola ključa".
Dizne su proverene kod bošiste i 100% su OK, kao i grejači, filter goriva, vazduha, itd, itd, a u dovodu nafte nema vazduha.
Na dijagnostici ne prijavljuje nikakvu grešku, paljenje je tačno gde treba da bude, a turbina je extra.
Nije mi problem da proverim uzubljenje, ali me zanima vaše mišljenje i da li je možda neko imao sličan problem.
Da li ovakvi simptomi mogu da budu npr.zbog hidropodizača, loše bregaste ili još nečeg pa da obratim pažnju i na to?
 

Na mreži Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13064
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 4 TDi 66kw_Motor više vibrira na leru posle zamene zupčastog?
« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2022, 06:24:47 posle podne »
Proveri prvo je li uzupcen kako treba, pa tek onda ostalo, nebitno sto ne prikazuje gresku.