Autor Tema: Golf 3 1.8 90ks povecanje snage  (Pročitano 8372 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Djole Gtd

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Age: 22
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Golf 3 1.8 90ks povecanje snage
« poslato: Novembar 17, 2021, 04:04:37 pre podne »
Poz svima, zanima me kako bih mogao da povećam snagu na svom golfiću, u pitanju je 1.8 od 90 ks. Čitao sam da na onaj pd 75ks paše bregasta od golfa 2 gti 8v i još neke sitnice i da se tako može izvući oko 90-100 ks iz tog motora od 75. Pa me zanima da nema neka caka za ovaj moj motor?
Na pamet mi su mi padali i turbo kitovi i svašta nešto ali to zahteva mnogo love i kratkog je veka :37
Ako ima neko neku pametnu ideju ili je radio nešto slicno bio bih mu zahvalan.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Golf 3 1.8 90ks povecanje snage
« Odgovor #1 poslato: Novembar 17, 2021, 02:19:05 posle podne »
najrealnija varijanta ti je da kupiš drugi auto. bukvalno bilo kakva operacija sa otvaranjem motora itd če koštati na kraju više nego da uzmeš auto sa motorom po želji, plus nećeš imati legalan auto.
s obzirom da imaš 19 godina verovatno nemaš para za te zajebancije... druga, jeftinija, opcija ti je da izvadiš težinu iz auta, pa će ići brže. lakše felne, policu u gepeku, rezervni točak itd itd. kao što sigurno osetiš razliku kad si sam i kad imaš debelog ortaka pored, tako ćeš osetiti i kad makneš višak težine iz auta. treća je da staviš manje gume od fabričkih ili kraći menjač čime ćeš dobiti ubrzanje na uštrb max brzine auta.
lollol

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 3 1.8 90ks povecanje snage
« Odgovor #2 poslato: Novembar 17, 2021, 03:36:18 posle podne »
Prodaj tu trojku i kupi golfa dvojku sa istim motorom i dobices brzi auto je je dvojka laksa, jos moze da se desi da zaradis usput biggrin
Kao sto rece Guarana, nije isplativo iskreno. Mislim da bregasta pasuje sa nekog audija 2.0, ali ko ce to naci i pitanje je da li je tvoj motor uopste sad zdrav i da li ima tih fabrickih 90 konja.

Van mreže Djole Gtd

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Age: 22
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Golf 3 1.8 90ks povecanje snage
« Odgovor #3 poslato: Novembar 18, 2021, 09:29:23 pre podne »
Pa mislio sam da za nekih 200e dobijem oko 100-110 ks, to što kažeš za menjac čuo sam da paše od trojke dizela i da je dosta kraći. Nikako neki drugi jači auto jedino dolazi dvojka u obzir biggrin

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 3 1.8 90ks povecanje snage
« Odgovor #4 poslato: Novembar 18, 2021, 10:46:46 pre podne »
Tuning na benzincu je mnoooogo skuplji nego sto mislis, uglavnom je mnogo jeftinije da kupis auto sa jacim motorom, jer ces u tom slucaju dobiti i bolji trap, kocnice itd.
Moj ti je savet da uzmes ili dvojku ili mozda jos bolje trojku GTI jer su dvojke sve lesevi po oglasima.
Trojka GTI 8V moze da se nadje i za 1000e da bude ok, ide sasvim fino auto, elektricne dizne, moze cak i plin sekvent.

Van mreže Djole Gtd

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Age: 22
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Golf 3 1.8 90ks povecanje snage
« Odgovor #5 poslato: Novembar 18, 2021, 12:45:21 posle podne »
Za trojku gti 8v sam čuo da loše idu, tj malo bolje od moje a da troše mnogo više. Dvojke mi nisu loše ali su papreno skupe u nekom okej stanju. Koliko vidim ići će neki swap motora  biggrin

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 3 1.8 90ks povecanje snage
« Odgovor #6 poslato: Novembar 18, 2021, 02:58:25 posle podne »
Trojka GTI 8V ne da ide bolje od tvoje nego je avion za monopoint, 25 konja se itekako osete na atmosfercu, pritom i veca kubikaza, obrtni moment... Ti sto ti pricali se ocigledno nisu vozili u zdravom GTI-u. Potrosnja se isto ne razlikuje mnogo.

Swap motora nije bas tako lagan posao i na kraju opet vozis sasiju od 1.8, velika je razlika na trapu, kocnicama, cak i limariji izmedju obicne trojke i GTI modela. Ne mozes tek tako da ubacis jaci motor i nece te sigurno izaci 200, nego jedno 1000e najmanje, tako da ti je stvarno bolja opcija da kupis GTI koji ce i drzati cenu kasnije ako ga dobro odrzavas.

Van mreže Djole Gtd

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Age: 22
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Golf 3 1.8 90ks povecanje snage
« Odgovor #7 poslato: Novembar 18, 2021, 03:19:09 posle podne »
Svi zivi pričaju da je taj 8v promašaj, loše ide i loši motori. Raspiteću se još malo ima ih po oglasima za male pare. Za limariju, trap i kočnice sam već čuo. Hvala u svakom slučaju

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2450
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Golf 3 1.8 90ks povecanje snage
« Odgovor #8 poslato: Novembar 18, 2021, 03:21:00 posle podne »
Vozio sam trojku 1.8 mono sa pređenih skoro 500 000km, ide odlično.

Prenos mu je fabrički kraći.

Jedino što možeš da upakuješ 2.0 8V ili čak 1.6 100ks sa direktnim ubrizgavanjem. Sve jače od toga traži trapove, kočnice, itd.
TDI POWER

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 3 1.8 90ks povecanje snage
« Odgovor #9 poslato: Novembar 18, 2021, 05:41:44 posle podne »
Моја бивша тројка 1.8 је са 250к км ишла јако добро... Пре неких 12 година, и на плин и на бензин...

Sent from my vw mk5


Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 3 1.8 90ks povecanje snage
« Odgovor #10 poslato: Novembar 18, 2021, 06:00:23 posle podne »
Mozes i taj 1.6 od 100 konja da trazis, bude fina oprema ako je GT.
Meni je trojka GTI jedna od najlepsih serija, po mnogo cemu se razlikuje od obicnih trojki, zato ti savetujem da pre menjas auto nego samo motor.

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19002018/volkswagen-golf-3-gti-8v
Ovaj deluje fino, samo da mu se skinu neonke i nalepnice, ima edition enterijer, fine felne.

Van mreže Djole Gtd

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Age: 22
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Golf 3 1.8 90ks povecanje snage
« Odgovor #11 poslato: Novembar 20, 2021, 04:46:29 pre podne »
Ova moja ide ekstra i na benzinu i na plinu,ali budali nikad dosta. Ovaj oglas što si poslao je obrisan ali mislim da znam o kojoj pričaš imala je crvene neonke oko lipa napred i bila je iz valjeva. A u međuvremenu stvari su se malo promenile odustao sam od sređivanja moje trojke jer sam naleteo n nešto nesvakidašnje, moglo bi se reći lutrija golf 2 sa 2.0 16v motrom i syncro pogonom. Sad me buni jedna stvar. Prvo sam pomislio na motor iz trojke gti ali motor je regularan i upisan u saobraćajnu. Sad postoje 2 opcije da je ubacen motor i zaveden kad je to još moglo da se uradi ili koliko se sećam postoji verzija golfa 2 za meksičko ili tako neko tržište sa tim motorom. Ako neko zna malo više nek mi objasni šta može biti, ostaje mi samo da nagovorim čoveka da je proda pošto ju je uzeo da bi mogao zimi da ide u selo. Kako radi taj pogon u opšte čuo sam neku priču da radi samo u prvoj brzini i u rikvercu, što mi je malo nelogično. Unapred hvala i izvinite na gramatickim greškama, radim treću prst pred okom ne vidim koliko mi se spava a još manje tastaturu  biggrin

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 3 1.8 90ks povecanje snage
« Odgovor #12 poslato: Novembar 20, 2021, 12:16:50 posle podne »
2.0 16v je isao samo za americko trziste ako se ne varam, ali nije bio syncro. Verovatno da je ubacio motor u obican 1.8 syncro, je li taj 16v sa k glavom ili kao iz trojke sa el. diznama? Daj neku sliku ako imas.

Van mreže Djole Gtd

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Age: 22
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Golf 3 1.8 90ks povecanje snage
« Odgovor #13 poslato: Novembar 20, 2021, 02:16:14 posle podne »
Nemam sliku nažalost ali trebalo bi da ga vidim u utorak, sasvim slučajno sam naleteo na njega, pričao sam neš oko kola sa kolegom i pomenuo je da je njegov brat uzeo za 500e golf 2 syncro i kaže da je motor 2.0 počeo sam odmah da ga ubeđujem da taj motor nema u golfu 2 i on pozove burazera da proveri u saobraćajnoj kaže piše 2.0 a pod haubom piše 16v. Ulaganja ima a to su pragovi koji su satruli, koševi su zdravi i sva ostala limarija. Ako ga vidim u utorak slikaću ga pa ću izbaciti neku sliku ovde.