Autor Tema: Golf 2 - Fire and Ice Edition  (Pročitano 22542 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže VladanOfficial

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 28
  • Lokacija: Bijeljina
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf II 1.8RP Fire&Ice Edition
Odg: Golf 2 - Fire and Ice Edition
« Odgovor #20 poslato: Septembar 22, 2015, 09:30:18 posle podne »
To su nitne, jedan glupi nadri majstor je to pre 4-5 godina stavio, kad sam video sta je uradio doslo mi da ga ubijem,  bice pragovi novi kad bude farbanje...pozz

Van mreže VladanOfficial

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 28
  • Lokacija: Bijeljina
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf II 1.8RP Fire&Ice Edition
Odg: Golf 2 - Fire and Ice Edition
« Odgovor #21 poslato: Februar 06, 2017, 06:46:55 posle podne »
Evo par slika da azuriram temu, zao mi je sto su stare slike izbrisane padom (dodaj.rs) sajta
Ovo su slike od septembra 2016. godine kada sam uspeo koliko toliko da ga skrpim malim budzetom da lici na nesto, nabavio sam cak i sve Fire and Ice bedzeve koji su bili na mom autu izgubljeni...Ostali su bili pragovi i neke dobre felne da bude sasvim solidan golf.


Medjutim u oktobru prosle godine imao sam manju nezgodu (ne mojom krivicom) pa je ostecen zadnji kraj, a sad za Ng sam ga ostetio napred tj. branik (mojom krivicom). Sve sam to uspeo da saniram nekako ali nije kao sto je bilo na ovim slikama nazalost.
 




Van mreže Solomaher

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 32
  • Lokacija: Istočno Sarajevo
  • Karma: +24/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: Golf 2 - Fire and Ice Edition
« Odgovor #22 poslato: Februar 06, 2017, 07:24:49 posle podne »
Skini mu samo ove znakove sa retrovizora, kvare dojam, imace lijep autic  :25

Van mreže zola99

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 25
  • Lokacija: Ivanjica
  • Karma: +39/-25
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 2 - Fire and Ice Edition
« Odgovor #23 poslato: Februar 06, 2017, 07:32:07 posle podne »
Odlican auto!
Skini nalepnice da krila, steta sto je hauba u foliji
Gledaj da auto vracas na fabricko stanje!  :26
:+ djete drago tebi se jeftinije bilo drogirat ka vecina iz tvoje generacije

Van mreže VladanOfficial

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 28
  • Lokacija: Bijeljina
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf II 1.8RP Fire&Ice Edition
Odg: Golf 2 - Fire and Ice Edition
« Odgovor #24 poslato: Februar 06, 2017, 07:43:19 posle podne »
Bocne nalepnice su skinute sad su tu originalni Fire and Ice bedzevi, ove sa retrovizora ne mogu skinuti jer ostao onaj lepak ispod i ne moze ni WD da skine jedino da se osmirgla i ofarba retrovizor, a haubu sam morao u foliju jer je izguljen lak.
Ovo su sve improvizacije i krparenje... ozbiljnija ulaganja i restauracija detaljna ce doci za koju godinu kada ga budem samo ja vozio. Uglavnom trudim se da ga sacuvam koliko toliko i ne pada mi napamet da ga prodajem.  biggrin

Van mreže VladanOfficial

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 28
  • Lokacija: Bijeljina
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf II 1.8RP Fire&Ice Edition
Odg: Golf 2 - Fire and Ice Edition
« Odgovor #25 poslato: Januar 26, 2021, 12:39:18 pre podne »
Da malo osvežim temu, evo ovako.... dotični golf je i dalje u mom vlasništvu evo već 12-u godinu, nije se mnogo promenio, nije bilo nikakvog ozbiljnijeg ulaganja i sređivanja, samo osnovno održavanje i servisi. Na slikama iako deluje "savršeno" daleko je od toga, spolja se poprilično ofucao, lak je na dosta mesta izguljen (to sam privremeno rešavao ovim folijama), ima sitnih ogrebotina, ulubljenja od parkinga i sl. Truleži nema nigde pod je u savršenom stanju, jedina tačka je na zadnjem veznom limu u blizini značke, ali to je samo površinska hrđa.
Sve u svemu ovo je odlično s obzirom da na satu ima skoro 450 000km, voza se i dalje svakodnevno, godišnje preko 20 000km i tri vozača, sa "polugaražom" koja ga ne štiti baš toliko.
Što se tiče planova za budnjućnost prodaja nije nikako opcija, za mene ima veliku sentimentalnu vrednost a takođe je uloženo zaista i mnogo novca za sve ove godine. Planiram full restauraciju i ubacivanje verovatno 1.8T motora, a nekad u dalekoj budućnosti ako budem imao mogućnosti najveća želja mi je električna konverzija.



« Poslednja izmena: Januar 26, 2021, 12:42:33 pre podne od strane VladanOfficial »

Van mreže nebojsaGtd

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 863
  • Lokacija: Bijeljina Republika Srpska
  • Karma: +20/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 2 - Fire and Ice Edition
« Odgovor #26 poslato: Jul 22, 2021, 12:33:54 pre podne »
Samo cu ti reci taj treci vozac vam je najbitniji ali i najriziciniji. Ako bude trebalo savjeta oko 1.8T javi se slobodno U proteklom mjesecu dve su izasle iz nase garaze sa 1.8T :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Corrado vr6 3.2 FSI
Golf 2 gti TDI soon
Corrado 1.8T g60 soon

Van mreže markogti16v

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Age: 43
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gti16v
Odg: Golf 2 - Fire and Ice Edition
« Odgovor #27 poslato: Jul 22, 2021, 05:29:25 posle podne »
Imam komplet sve za swap 1.8t u golf 2

Van mreže VladanOfficial

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 28
  • Lokacija: Bijeljina
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf II 1.8RP Fire&Ice Edition
Odg: Golf 2 - Fire and Ice Edition
« Odgovor #28 poslato: Maj 13, 2023, 08:27:00 posle podne »
Da malo osvježim temu, poslednju poruku pisao sam januara 2021. kasnije će se ispostaviti da će ta godina biti veoma loša po ovo auto. Mogu slobodno reći da je 2021. dotakao dno u mehaničkom i estetskom smislu da mi se prvi put posle 12 godina pojavila pomisao o mogućoj prodaji. U maju 2021. desilo se jedno manje čukanje (ne mojom krivicom) u kome je fino zguljena desna strana auta, dok sam čekao lakiranje auto je bilo u pokretu i dalje, i onda se našla jedna omanja grupica klinaca pametnjakovića koja je pomislila vidi ovog krša slupanog, hajde da ukrademo Fire and Ice bedževe i GTI amblem... neće ni primijetiti. Mislim da mi BIA zavidi kako sam u roku od 48h uspio da ih nahvatam i vratim sve. Ide par sličica iz tog perioda...




Van mreže VladanOfficial

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 28
  • Lokacija: Bijeljina
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf II 1.8RP Fire&Ice Edition
Odg: Golf 2 - Fire and Ice Edition
« Odgovor #29 poslato: Maj 13, 2023, 08:30:41 posle podne »
Krivac udesa je plaćao sanaciju štete, a ja sam odličio da doplatim da se ofarbaju još neki dijelovi auta koji su bili poprilično dotrajali sa lakom i ogrebotinama. Nažalost za neko skupocjeno i kvalitetno farbanje nije bilo budžeta, s obzirom kako je ranije izgledao ovo je ispalo odlično. I taman kad pomisliš okej to je to, ovo je sad novi početak  :48 tu na red dolazi mehanika. Neuništivi RP je posle 450000km odlučio da malo počne duvati crijeva, na svu sreću i to je sanirano, rađena je obrada glave, dihtung a 2022. i još mnogo drugih stvari što se tiče motora, trapa, vješanja jednostavno sve je dotrajalo i bilo zrelo za zamjenu jer se auto vozi bukvalno svaki dan, kao i sada. Prelazim preko 20 000km godišnje tako da trenutno ne dolaze u obzir nikakva veća ulaganja u smislu farbanja, felni i sl. jednostavno svakodnevna gradska vožnja to ne trpi, dovoljno me i ovako bole parking ogrebotine i penjanje po ivičnjacima a kamoli da ga sredim full. Što se planova za budućnost tiče, sačekaće ovako još 2-3 godine sigurno, a ona može neko ozbiljnije farbanje i sređivanje. Evo još malo sličica nakon sanacije štete, ovako izgleda i danas manje više.



Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Golf 2 - Fire and Ice Edition
« Odgovor #30 poslato: Maj 13, 2023, 09:26:11 posle podne »
Nijedna slika se ne vidi.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 2 - Fire and Ice Edition
« Odgovor #31 poslato: Maj 13, 2023, 09:34:21 posle podne »
Ja vidim sve, makar sad.
Svaka cast ako i dalje vozis dvoju svaki dan, u tom slucaju bi mogao neke fabricke felne 14" ili mozda 15 do 6J, nije to strasno za voznju sa 195/50 gumom, ja nesto ne podnosim ratkapne, pogotovu na ovakvom autu.
Inace moram da te unajmim da mi pronadjes ko mi krade kapice ventila. lollol

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Golf 2 - Fire and Ice Edition
« Odgovor #32 poslato: Maj 14, 2023, 07:08:44 posle podne »
pored svega sta ste prosli zajedno izgled je top  formidable

jedino te alu felne ...bar po Bjeljini ih ima na izvolte mislim na izbor  :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže nebojsaGtd

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 863
  • Lokacija: Bijeljina Republika Srpska
  • Karma: +20/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 2 - Fire and Ice Edition
« Odgovor #33 poslato: Maj 15, 2023, 01:44:16 pre podne »
Stavi neke 15ke alu sa 195 50 15 gumom i ostace idalje funkcionalan a dosta ce ti ljepse izgledati a nije neka uvala mogu se naci do 200/250km. Ako ti sta bude trebalo pisi nacemo. Za te znacke kad su vam pokrali sam ispratio na insta


Sent from my iPhone using Tapatalk
Corrado vr6 3.2 FSI
Golf 2 gti TDI soon
Corrado 1.8T g60 soon