Autor Tema: Самозатамњујуће стакло ретровизора / Samozatamnjujuce staklo retrovizora (B6)  (Pročitano 1103 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milannedic

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 2.0TDI CR DSG 2009
Здраво људи,

Не ради ми гријање стакла возачевог ретровизора на Пасату, а рекао бих да је затамњење исправно (нисам имао прилику да упоредим с неким обичним стаклом)
Имам ситуацију као на сликама, стакло са додатним прстеновима около. Друг механичар је скинуо моје стакло и испод има још један додатни конектор.

Обично стакло  без тог конектора кошта 10 евра, а када смо послали серијски број возила и упит за оригинално са самозатамњењем, цијена је била крајње бизарна.  bonk

Дијагностика пријављује неисправност ел. кола у возачевом ретровизору па вјерујем да је прегорио само гријач.
Очистио сам грешку, и након пробне вожње се појавило поново.

Чачкао сам мало по нету, јако су ријетки ретровизори с тим прстеновима,
или на огласима буду фотографисани са свих страна сем те гдје се види стакло.

Сумњам да ћу наћи стакло без да купим читав ретровизор. Ако неко случајно има, молим вас пишите понуду.
Може и понуда за ново као и за читав ретровизор ако баш нема другачије. Битно ми је само да је стакло потпуно исправно.

Поздрав,
Милан










Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Прво питање је да ли си проверио инсталацију у возачевим вратима тј. између А стуба и возачевих врата? Друго питање је јеси ли гањао по отпадима? А ако не нађеш и нећеш да платиш ново, онда можеш комотно да ставиш обично стакло без затамњивања и све ће радити само нећеш имати затамњивање, нећеш имати грешку на табли једино ће на компу можда пријавити грешку за затамњивање и то је то..

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk


Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Ако имаш број дела, дај па да видимо коју цену за полован ја могу да набавим :)

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk


Van mreže milannedic

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 2.0TDI CR DSG 2009
Здраво,

Не стигох раније да пишем.

Ево неколико фотографија, ово на стикеру би требало да је број дијела.

Покушао сам унимјером мјерити отпор гријача - ништа, 0 ома, вјрв је у прекиду, ако ми је метод исправан.
Такође, покушао сам мјерити напон на жицама које се каче на гријач, након што укључим гријаче ретровизора. Десни се загрије, дакле ради, а на лијевом мјерим 0 волти.

Претпостављам да је систем довољно паметан да искључи периферију на којој је пријављена грешка за неисправност ел. кола, па је вјероватно зато напон 0.

Самозатамњење ми је исправно, тестирао сам. Само бих тај гријач да доведем у ред.

Такође, ово је сада невезано за тему, али блинкају ми и тагови на ретровизорима, онако као кад сијалица губи контакт. Имао сам грешке на дијагностици везано и за то, након брисања поново се појаве.
Може л се то како средити без замјене комплет ретровизора?

Поздрав,
Милан






Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Који тагови? Јеси прегледао жице у бужиру између возачевих врата и А стуба?

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk


Van mreže milannedic

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 2.0TDI CR DSG 2009
Освјетљење с доње стране ретровизора. Ево видео: https://photos.app.goo.gl/A6SXUEE5iLj8bMr88

Друг је само свукао гуму кроз коју пролазе жице из врата, каже да им је то бољка, али ниједна није оштећена на том видљивом дијелу.
« Poslednja izmena: Novembar 17, 2021, 09:53:29 posle podne od strane milannedic »

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Провери жице у бужиру... Биће да је то проблем свега..

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk