Autor Tema: Auto je mrtav na nižim obrtajima  (Pročitano 1910 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stefan 1.9

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW polo 1.9 tdi
Auto je mrtav na nižim obrtajima
« poslato: Oktobar 08, 2021, 08:46:32 pre podne »
Naime radi se o autu vw polo 2006 godište 1.9 tdi 74 kw. Auto se maksimalno održava, svi servisi odrađeni i sve što je do mene. Javio se problem od pre par meseci da je auto mrtav od 1000 - 2000 obrtaja, tek kad upali turbo on počne da ide. Bio sam kod tri mehaničara sve živo pregledano sve je ok. Nijedna greška na motoru nema ali auto i dalje neće da ide kao da ima neku blokadu. Moj majstor najviše sumnja na kompjuter tj. misli da ima neki problem sa mapom. Inače auto nije čipovan niti je nešto rađeno oko toga. Svaki savet bi mi dobrodošao.

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Auto je mrtav na nižim obrtajima
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 08, 2021, 11:21:58 pre podne »
Па и не можеш да очекујеш да на 1000 обртаја почне да лети...
Вози га мало дуже у трећој на 3000 обрзаја да се мало продува, можда имаш наталоженог гарежа...

Sent from my vw mk5


Van mreže Stefan 1.9

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW polo 1.9 tdi
Odg: Auto je mrtav na nižim obrtajima
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 08, 2021, 01:59:39 posle podne »
Nisi razumeo šta hoću da kažem. Na primer uzbrdo ako pešaltaš iz 1 u 2, 2 nema šanse da povuče moraš da vraćaš u 1 i njom da voziš sve vreme.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Auto je mrtav na nižim obrtajima
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 08, 2021, 02:49:30 posle podne »
Na koliko obrtaja presaltas iz prve u drugu uzbrdo?

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Auto je mrtav na nižim obrtajima
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 08, 2021, 04:07:58 posle podne »
Imao sam isti priblem na prošlom autu, ni jednu grešku takođe nije izbacivao, sve bilo ok, auto nije bio čipovan. Tek na nekih 1900 obrtaja počne da vuče, do tad je mrtav, isto mi se dešavlo uz brdo, kad nailazi suto iz suprotnog smjera, a bozim trećom, ne mogu u drugu i gas, nego prva, pa onda krećem i tek onda na vrh brda prebacim u vrću brzinu. Čistio sam geometriju turbine, auto je preko 1900 obrtaja tada prvu i drugu brzinu proklizavao, ali se i dalje dešavao taj problem i nisam uspio da ga riješim.

Van mreže Stefan 1.9

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW polo 1.9 tdi
Odg: Auto je mrtav na nižim obrtajima
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 11, 2021, 08:38:31 pre podne »
Na koliko obrtaja presaltas iz prve u drugu uzbrdo?

Pa moram na minim 3 hiljade da bi u drugoj bio na oko 2 hiljade kako bi povuko. Ako ga spustim na 1500 obrtaja u drugoj moram ponovo da vracam u prvu kako bi izvuko. I to mislim da malo uzvisenje, ne neka bas uzbrdica jer tu ne bi imao sta da trazim. Auto inace ide lepo, na auto putu 150-160 stvrarno ide. Ali to dok povuce, dok prebaci 1800-1900 obrtaja napatis se.
Mehanicar mi kaze da sumlja da ima neki problem sa kompjuterom sigurno jer je sve zivo proveravao bas se posvetio i nista nije uspeo da nadje. Izbacuje mu neki moment, kad stisne gas u voznji 2-3 brzina, pokaze mu preko 300 a stvarni je oko 180. I po tome je siguran da auto ima neku blokadu. Neka zajebancija u pm.

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Auto je mrtav na nižim obrtajima
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 11, 2021, 11:49:50 pre podne »
Tubo se otvara vakumski, verujem da si vakum proverio, tj pumpu. Moj savet je da se na autu proveri mapa, moze se namestiti da turbo otvara od 1450-1500 obrtaja, a ne od 1900-2000, auto ce ti bolje vuci, ali time se skracuje vek turba, samim tim to zahteva vise goriva te ce ti mozda malo dimiti ako se ne pogodi odgovarajuci odnos vazduha/goriva i otvaranje turba.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Auto je mrtav na nižim obrtajima
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 11, 2021, 03:54:50 posle podne »
Ne kapiram kakav to moment izbaci 300, na sta mislis?
Ako se problem desio dok je auto bio kod tebe i nisi ga cipovao, ne vidim kako moze da bude do kompa iskreno, osim ako se nije pokvario. Ne moze mapa sama da se promeni. :)
Probaj da otvoris malo wastegate pa vidi sta se desava.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Auto je mrtav na nižim obrtajima
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 11, 2021, 05:23:31 posle podne »
Ja sam imao problem sa Ibizom Cuprom tdi, i tako sam je i prodao pre mesec dana. S tim sto je ona bila mrtva negde do 2200rpm.   Nema ni jedna greska. Menjao sam uloske dizni i nista nisam dobio. Auto poluudi kad dodje do 2300 ali je mrtav  do tih obrtaja... Ovaj sto je kupio auto je otvorio cantru za vodu, i video da tu bucka nesto i zakljucio da je dihtung glave... Sad bih da idem da pogledam jednu Fabiju Mk1 vrs, koja takodje nece da ide kako treba... a dobro je ocuvana, ne znam da li da se upusrsm u avanturu...


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
« Poslednja izmena: Oktobar 11, 2021, 05:25:33 posle podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!