Autor Tema: MK4 1.6 16V  (Pročitano 5363 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dzonneger

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 33
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV
MK4 1.6 16V
« poslato: Januar 07, 2015, 07:43:21 posle podne »
Pozz ljudi a posebno za ove moje Loznicane :) Ja sam se predstavio, dosao je red da predstavim i ovog mog lepotana.
Dakle Golf4, 1.6 16V, 77kw, 105 ks, 2001g, 237000 km, serija 25 g golfa, el podizaci, manuelna klima, trokraki volan.
Sto se mehanickog dela tice uradio sam mu mali servis, i zamenio prednji trap( amortizeri KYB, solje, manzetne, seleni, nastavak letve volana, i zadnji(srednji) drzac motora).
A od stajlinga ubacio sam mu plejer  clap Jos mnogo toga je u planu felne, xenoni, zvucnici u zadnja vrata, zatamljivanje stakala itd. Prvo u planu mi je da sredim ovu plastiku unutra pa me interesuje koji sprej je najbolji i koliko su oni postojani posto ne bih lepio folije?
PS. Ovo ostecenje sto vidite na prednjem braniku je mojih ruku delo, umesto u rikverc cepio sam u prvu i poljubio sopstvenu kucu  lost006 clap

Evo i slike:
« Poslednja izmena: Januar 07, 2015, 07:49:28 posle podne od strane dzonneger »

Van mreže MarkoWeb

  • VW Početnik
  • Poruke: 180
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.9TDI
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #1 poslato: Januar 07, 2015, 07:50:44 posle podne »
Za plastiku nutra, poskidaj je, kupi 2-3 pakovanja axel-a i baci se na trljanje... kada skineš sve to "gumirano" trajno ćeš rešiti problem :) Bar sam tako ja uradio.

Van mreže dzonneger

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 33
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #2 poslato: Januar 07, 2015, 07:56:17 posle podne »
A sta je axel? :) Tako sam i mislio, citao sam na forumu da je onaj lik acetonom skinuo i obojio sprejem, probao sam na zadnjoj piksli sa nitro razredjivacem pa je pobelelo( pre nego sto sam video na forumu)  biggrin

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #3 poslato: Januar 07, 2015, 08:28:39 posle podne »
axal ima u svakoj prodavnici, koristi se za ciscenje kupatila, kamenca i ostalo, veoma jaka hemikalija, skida sve zivo :)  Lep golf inace.

MISHAA9 clan foruma prodaje alu lajsne za enterijer, original, komplet oko cd-a, klime i sve ostalo, ja sam hteo da uzmem ali jbg, on ima za manuelnu klimu a ja imam climatronic.
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže dzonneger

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 33
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #4 poslato: Januar 07, 2015, 08:43:48 posle podne »
Hvala, problem mi je sto se skida cela plastika nisu lajsnice, pa kontam da mi je najbezbolnije da uzmem krpu i da trljam posto mi je ovo prvi auto i bas sam laik :) Bitno mi je samo da ne pobeli od tih hemija kao sto mi je od nitro razredjivaca :)

Van mreže branislavjovicic13

  • VW Početnik
  • Poruke: 114
  • Age: 38
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #5 poslato: Januar 07, 2015, 09:05:45 posle podne »
Pozz kolega, dobar ti je autic, i kod mene je isti motor kao kod tvog golfa,i ja sam iz Loznice  :45

Van mreže fluoO

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #6 poslato: Januar 07, 2015, 09:11:07 posle podne »
Dobar autic, zemljak.. za pocetak vece feldze i teraj..ostalo polako  celebrate

Van mreže MarkoWeb

  • VW Početnik
  • Poruke: 180
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.9TDI
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #7 poslato: Januar 07, 2015, 09:18:11 posle podne »
Evo kako je kod mene izgledalo pranje, ceo dan ja izgubih sa bratom u rasklapanju pranju i sklapanju :)



I ovo je sramota da se vidi, jedna od kofa sa prljavom vodom :)


I nema potrebe da se farba posle toga, samo nemoj da grebeš onom grubom stranom sunđera, najbolje da nađeš neku ne previše grubu četku...
« Poslednja izmena: Januar 07, 2015, 09:20:02 posle podne od strane MarkoWeb »

Van mreže dzonneger

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 33
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #8 poslato: Januar 07, 2015, 09:47:07 posle podne »
Ti si ga bas rasklopio, al lako je tebi kad znas sta i kako, gledao sam neki klip na YT ali mnogo rasklapanja i skidanja ima da bih dosao do te plastike :(

Van mreže MarkoWeb

  • VW Početnik
  • Poruke: 180
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.9TDI
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #9 poslato: Januar 07, 2015, 10:02:02 posle podne »
Ako ne rasklopiš nećeš ništa uraditi, jer je guma "žilava" i neda se tek tako mora da se trlja i trlja... osim ako ne zapneš nečim grubljim ali onda ostaju tragovi na plastici :) Da rasklopiš sve to ne treba ti više od 45min za svaki deo imaš snimke na YT i sve se lagano skida bez lomljenja i sl. još ako imaš garažu...

Van mreže aleksandark

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Age: 27
  • Lokacija: vlasotince
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk4
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #10 poslato: Januar 08, 2015, 12:49:48 pre podne »
Dobar golfic  :) ja sam kod mene koristio aceton da skinem gumu.kad rasklaps konzolu samo poloko jer lako puca  bonk

Van mreže dzonneger

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 33
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #11 poslato: Januar 08, 2015, 09:30:30 pre podne »
Mozda ce skidanje konzole sacekati dok otopli, hladno je krta je plastika pa se plasim loma. Probacu sa nekim laksim delovima pa cu da vidim kakve cu rezultate dobiti.
Samo pisite i predlazite svaki savet je dobro dosao  biggrin

Van mreže miljan331

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 36
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6 16v
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #12 poslato: Januar 08, 2015, 02:47:30 posle podne »
Dobar golf  B) Ja imam isti motor!
Ja sam tu gumu oljuštio starom kreditnom karticom na ravnim površinama biggrin Kartice su od meke plastike pa nemogu da oštete ništa...

Van mreže MarkoWeb

  • VW Početnik
  • Poruke: 180
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.9TDI
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #13 poslato: Januar 08, 2015, 06:30:23 posle podne »
One sastrane plastike gde su osigurači i sa suvozačeve strane se lako skidaju, samo ih podkopaš nečim... imaju 3-4 žabice pa probaj sa njima ;) Ali u svakom slučaju ako ne budeš koristio razređivač kao što si već probao, dobićeš legu crnu glatku površinu.

Van mreže fluoO

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #14 poslato: Januar 08, 2015, 11:14:43 posle podne »
Imas drugi set za leto,neke vece felne,ili..? :)   clap

Van mreže dzonneger

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 33
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #15 poslato: Januar 09, 2015, 11:45:04 pre podne »
 Uzeo axel, poceo da trljam, sundjer ne moze mnogo mekan, grubom stranom sam sjebao malo poklopac od dijagnostike, onda sam uzeo staru majicu i sa njom ide polako ali sigurno, danas cu probati sa nekim peskirom on je malo grublji od majice pa kontam da ce ici brze. Poceo sam od zadnje piksle( reko ajde manje je vidljivo :D )
Ako mozete da mi bacite klip za skidanje plastike oko menjaca i prednje piksle, a moze i za plastiku oko plejera i klime, gledao sam onog BMAC VAGS al on nesto mnogo skida, kontam da nema potrebe toliko za tu plastiku... :)
PS. nemam druge ni gume ni felne, treba da se nabavi, a treba i para :D

Van mreže MarkoWeb

  • VW Početnik
  • Poruke: 180
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.9TDI
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #16 poslato: Januar 09, 2015, 12:49:41 posle podne »
Da bi skinuo plastiku kod prednje piksle po pravilu moras prvo da skineš onu kod ručne. Ne vidi se na slikama da li imaš naslon za ruku, ako imaš njemu skineš sa poklopac sastrane (sa vozačeve) samo povučeš... to je ovo skroz dole levo na slici:
http://www.dodaj.rs/f/3N/N3/4RPTFjJt/photo-5414-153502.jpg

i videćeš sraf koji drži naslon... druga 2 šrafa su ti kod zadnje piksle, ispod držača za čaše, piksla ima sastrane po 2 plastike koje drže, njih šrafcigerom otkačiš... držač za čaše ime 2 limena osigurača koja pritisneš i izvučeš ga i onda ćeš videti šrafove, i imaš 2 srafa napred (sastrane) ispred ruče i one "činije" oni bi trebalo da imaju plastične čepove. Kad to sve skineš nategneš ručnu skroz gore i dižeš zadnji kraj plastike... samo pazi na konektor za prekidač za vratanca za rezervoar.

Kada to uradiš, kod konektora za dijagnostiku imaš 1 sraš, skroz napred kod suvozačevih i vozačevih nogu po jedan, izvadi pikslu ispod nje imaš još jedan šraf kada ga odšrafiš celu pikslu gurneš na napred i onda će moći da izađe ka gore... a onda ćeš moći da izvučeš i celu tu plastiku... naravno skineš i onu kožu ko menjača, nju samo podigneš na gore.

E kada to sve uradiš šteta je da ne rasturiš i kasetu ispred suvozača jer ona ima šraf do kojeg se dolazi tek kada skineš te 2 plastike što sam gore već objasnio mada je kod mnogih taj delić koji je ušrafljen slomljen... Ako ćeš da skidaš ostatak javi pa da objasnim i to :)

Van mreže dzonneger

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 33
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #17 poslato: Januar 09, 2015, 01:23:17 posle podne »
Hvala burazeru sad kontam!  biggrin
Ako ti nije tesko objasni pa da to onda sredim posto sam poceo a slobodan sam 3 dana do ponedeljka pa kontam da cu to da zavrsim sve  biggrin

Van mreže MarkoWeb

  • VW Početnik
  • Poruke: 180
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.9TDI
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #18 poslato: Januar 09, 2015, 01:35:43 posle podne »
Ostalo je generalno lako, skineš prvo poklopce sa leve i desne strane, ovo skroz levo na slici:
http://www.dodaj.rs/f/U/yw/3kXfs1V6/photo-5414-153506.jpg

kao što vidiš ima par žabica koje lagano iskoče samo "potkopaj" nečim plastičnim da ne oštetiš... Onda se zavučeš kod vozačevih nogu :) i kreneš da skidaš sve šrafove koje vidiš, kolko me sećanje služi 2-3 drža levu polovinu, kada odsrafiš lagano je povučeš prema sebi ravnomerno jer se gornji deo (koji udara u "tablu" ili kako da je nazovem već gore) drži na žabice, kada skineć levu polovinu videćeš ispod nje šraf koji drži desnu... i trebalobi da dole ima još jedan kada odšrafiš isto skidaš ko luvu lagano prema sebi... kada skineš to imaš još jednu koja prekriva celu tu "rupu" ona je ušrafljena na par mesta to ćeš već videti kada je odsrafiš ona skoro sama padne nema nikakve žabice...

Onda pređeš na kasetu kod suvozača, ispod nje ima 3 srafa i u njoj i jedan "skriveni" dole kod konektora za dijagnostiku desno... ako nije polomljen, kad to odšrafiš samo je celu izvučeš prema sebi, i ona ima žabice prema centralnom delu pa i tu lagano...

E sad za analognu klimu ne znam, ali kod mene se skida ceo ovaj okvir verovatno je i kod tebe tako, pa ga samo lagano nečim "potkopaj" i trebalobi da ima 4 srafa koji drže komande za klimu... plejer valjda znaš kako se vadi, ovu "kasetu" samo povuče ali prvo plejer izvadiš a držač za čase otvoriš uvatiš za onaj srednji deo gde guraš kad ga vraćaš nazad i vučeš prema sebi i izaćiće ceo...a onda lagano vidiš gde se sve drži ovaj sredičnji "kavez" i odsrafiš. I to bi trebalo da je sve, ako nešto ne ide ti viči :)

I da šrafove ne moraš da odvajaš svi su isti, samo mislim da se ona 4 koja drže klimu razlikuju ;)

Van mreže dzonneger

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 33
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV
Odg: MK4 1.6 16V
« Odgovor #19 poslato: Januar 09, 2015, 01:40:00 posle podne »
Interesuje me samo jel naspes axel u nesto i stavis delove da odstoji, posto odjutros nece da spada da ga je**m, sipam po njemu trljam ono nista  biggrin
« Poslednja izmena: Januar 09, 2015, 02:12:09 posle podne od strane dzonneger »