Autor Tema: DSG mjenjac  (Pročitano 58466 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže duratecHE

  • VW Početnik
  • Poruke: 52
  • Lokacija: gornji milanovac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
DSG mjenjac
« Odgovor #40 poslato: Januar 18, 2022, 12:10:02 pre podne »
Kada počne da se čuje skljocanje prilikom saltanja u nizu prilikom kocenja- početna faza defekta duplog kvacila- 800€ remont msm na dsg 6 ja sam fa vozio 1,5 god (15-20k km) od kada pocelo da se čuje posle prodao auto,kupac nije ni primetio to odmah
Vrv vremenom počne sve više da lupa i pro svakoj promeni. Uredno servisiran menjač ( ispiranje i aditivi) u rokovima, 275k km je imao kada je pocelo da se čuje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Poslednja izmena: Januar 18, 2022, 12:17:29 pre podne od strane duratecHE »

Van mreže kojicm93

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6
Odg: DSG mjenjac
« Odgovor #41 poslato: Januar 18, 2022, 09:14:35 pre podne »
Pa to i nije skupo. Toliko sam ja platio promenu kvacila na manuelnom. Škljocanje čujem kad utišam muziku i to samo iz druge u prvu. Ostale brzine se ne osećaju ni u višu ni u nižu

Van mreže duratecHE

  • VW Početnik
  • Poruke: 52
  • Lokacija: gornji milanovac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: DSG mjenjac
« Odgovor #42 poslato: Januar 20, 2022, 09:24:07 posle podne »
To je to, meni se iz 3-2 najviše čulo mada nema pravila gđe će se čuje Tj zavisi od brzine kretanja.
Raspali ga po gasu na “S” i pusti da koči/ salta dole sam i tada ćeš cuti npr 5na 4 recimo.
To ti je u početnoj fazi, nije gorući/ urgentan problem za sada


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže bulldozer

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 34
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9tdi 96kw
Odg: DSG mjenjac
« Odgovor #43 poslato: Jun 02, 2022, 06:38:00 posle podne »
Gdje da kupim elektroniku za dsg mjenjač dq500 za tiguana? Kod nas u BiH nigdje ne mogu da nađem, gdje da tražim u Srbiji?

Van mreže Nikola81

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Despotovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: PASSAT CC
Odg: DSG mjenjac
« Odgovor #44 poslato: Novembar 26, 2023, 10:09:16 posle podne »
Meni je palo nesto na pamet mozda je i glupo ali da pokušam. Imam Passat cc 2011 tdi 140ks sa manuelnim menjacem. Da li je moguće u njega ugraditi DSG menjač? I ukoliko je moguće, koliko je to komplikovano i koliko moze da iznese finansijski? Zahvaljujem unapred na odgovorima!
Passat CC

Van mreže filipcrc

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Titel
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi TT 8j
Odg: DSG mjenjac
« Odgovor #45 poslato: Novembar 27, 2023, 02:03:40 posle podne »
Pozdrav svima, posedujem Audi TT 8J 2.0 TFSI sa DSG menjacem od 6 brzina. Ne znam da li je ovo normalno ali nekad osetim menjanje prve 3 brzine. Nema nikakvog lupanja ili zvuka ali jednostavno je osecaj kao da sam promenio brzinu u manuelnom automobilu. Da naglasim, nekad se oseti, nekad ne, otprilike 50/50 i uvek je samo izmedju 1-2 i 2-3 brzine, najvise izrazeno izmedju druge u trecu brzinu. Nebitno da li je hladan ili zagrejan auto, ali mislim da je izrazenije pri niskim brzinama i slabijem gasu. Uradio sam servis pre manje od 1000km (ulje i filter) tako da ne verujem da je do toga. Takodje sam probao da uradim i DSG Reset (nisam siguran da li sam pravilno uradio) i takodje nije nista promenilo. Pored toga nemam nikakvih drugih simptoma loseg menjaca. Da li treba da se brinem i sta moze da bude u pitanju?