Autor Tema: Najmanja / najveća potrošnja  (Pročitano 47029 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #100 poslato: April 27, 2017, 09:03:38 posle podne »
Poslednji rezervoar 7.9l (20% otvoreni put, ostalo grad) laganija noga na gasu. Tezina Tourana se bome osjeti, ponekad imam utisak ko da vozim ZIL  lollol

Marko: dobar si, tebe bese 2.0 TDI isto? Ja dosta cesto vozim tu dionicu i nikad nijesam uspio ispod 4.5 da je odvozim al vjerovatno je tome razlog 350kg veca masa + moja pozamasna kilaza  lollol
« Poslednja izmena: April 27, 2017, 09:05:13 posle podne od strane Miro MNE »

Van mreže Markobp

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 286
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #101 poslato: April 27, 2017, 09:12:11 posle podne »
Jeste i imao je manje tockove, probavao sam sa ovim oko 4.4 l

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka


Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #102 poslato: Maj 05, 2017, 04:52:11 posle podne »


Zemun - Višnjica nešto pre 15h, vožnja na vrh gasa sa uključenim start/stop.
Uveče kada nema saobraćaja nategao sam na 5L okruglo po bordu.



Po rezervoaru sam računao 6.2L potrošnju na kraju meseca. (~9700din/1040km). Pre neki dan se vraćao iz Lazarevca, 71km, gužva na ibarskoj, veoma lagana vožnja. Kad sam došao kući 4.3L piše prosek. E onda dam auto drugaru koji inače vozi benzinca, koji ode za Sloveniju i kaže "meni trošio 9L" :)))) Napravio rupu u patosu od pritiskanja gasa :D
« Poslednja izmena: Maj 05, 2017, 09:53:13 posle podne od strane Joca »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže TOMARA

  • VW Početnik
  • Poruke: 130
  • Age: 34
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf Mk4 1.6 16v
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #103 poslato: Maj 05, 2017, 06:01:23 posle podne »
Golf 4 1.6 16v, 2001. god. cist benzin, prosecna potrosnja 8.7 l/100km. Uglavnom gradske voznje, mereno od cepa do cepa.  driving

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #104 poslato: Maj 05, 2017, 09:12:27 posle podne »
jest u Pazovi. u BG-u se penje za 2-3 litra sigurno.

Wele ti koliko si trosio sa benzincem mislio sam da ce ti dizel poceti praviti gorivo
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #105 poslato: Maj 05, 2017, 11:39:07 posle podne »
Razmisljao sam nesto o toj vecitoj temi koliko auto trosi. Ovaj detalj kada sam dao Pasata drugaru koji je imao znacajno jacu potrosnju sa istim autom mi je pokazao da ljudi razlicito voze tj da ih dosta ne zna da vozi ekonomicno. Zato po forumu ima nevernih Toma i onih koji dolaze kod majstora da im smanji potrosnju. Sta radi moj drugar u voznji, a ja ne? Pre nego krene dodaje mu dosta veci gas da bi krenuo. Onda u gradu naglo ubrzava iako vidi semafor ispred sebe ili kolonu i onda naglo koci. Iskljuci start/stop jer ga nervira. Ne menja brzine na malim obrtajima (sugerisanim od ECU) vec ga drzi u visokim (visim) obrtajima da bi mu auto bio spreman za preticanje (iako nema gde da pretice). Ja sam aktivan vozac skoro 25 godina, znam kako da upravljam autom sa minimalnom potrosnjom kad hocu da testiram minimalnu potrosnju.
Sve ovo kad saberes pravi ZNACAJNU razliku u potrosnji. Isto tako i nervoza za volanom. Ja kad krenem 45min pre posla vozim polako i bez histerije. Kad krenem 30min pre posla onda sve to ukljucim :) Ovo dovodi do sledece stvari koju niko ne pominje kada je potrosnja u pitanju. Vreme. Auto koji malo trosi mora da se vozi polako, a to znaci vise utrosenog vremena u voznji. Nekome vise kosta 15min duza voznja, nego 2L veca prosecna potrosnja. Pasata vozim kao baba jer mi je on nekako vise za udobnu voznju nego za jurnjavu po gradu za svojih skoro 5 metara duzine, dok kad sam u Golfu ili Lupu jedan zvuk visokih obrtaja me potera da vozim kao da sam ih ukrao :) i pri tome se znacajno drugacije ponasaju na komandama. Pasat se ljulja kao ladja, a ovi geteijevi kao turbo kapsule. Skoro sam bio sa Golfom do NS i nisam ga spustao ispod 160 (prejebao sam navigaciju za 15min  biggrin), a kad sam se vratio imao sam osecaj da sam imao boks mech, da sam se uradio u teretani. Kod Pasata se zavalim i ljuljam dok putujem. Dva razlicita sveta.
Potrosnje koje pominjemo isto variraju znacajno. Zimi ovaj moj sigurno bije 8L po gradu jer mu treba 20min da se ugreje sto mi je prakticno 66% puta do posla. Ove potrosnje koje sam stavio na YT su iz mog licnog iskustva minimalne koje ovaj auto moze da ima za moju dnevnu deonicu puta po toplom vremenu. Ona nije realna jer ne vozim svaki dan tako. Neko meri realnu, neko minimalnu. Podatke o potrosnji koje daje VW i ostali proizvodjaci su minimalne moguce, a ne realne.
Ogromna vecina ljudi ne zna po kojim parametrima se izracunava "gradska potrosnja" kao sto ne znaju da je standard za izracunavanje potrosnje drugaciji od zemlje do zemlje.
Uzimajuci sve ovo u obzir objasnjava velike razlike u stavovima o potrosnji.
« Poslednja izmena: Maj 05, 2017, 11:43:01 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #106 poslato: Maj 06, 2017, 01:33:42 pre podne »
Citat
Sta radi moj drugar u voznji, a ja ne? Pre nego krene dodaje mu dosta veci gas da bi krenuo. Onda u gradu naglo ubrzava iako vidi semafor ispred sebe ili kolonu i onda naglo koci. Iskljuci start/stop jer ga nervira. Ne menja brzine na malim obrtajima (sugerisanim od ECU) vec ga drzi u visokim (visim) obrtajima da bi mu auto bio spreman za preticanje (iako nema gde da pretice)..


Jel taj pasat o kome pričaš službeni auto ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #107 poslato: Maj 06, 2017, 07:37:51 pre podne »
Pa neznam za ovu ekonomik voznju..Ja sam uspeo jednom golfa 1,8 tng spustiti na 5,5 l gradske po Pozezi uzickoj..Al to je bilo bas na vr gasa i da ne predje 1800 rpm bukvalno...Jbg tako kad bi stalno vozio ja bi lino puko ko lajsna jel nemam zivce za tu slow motion voznju..
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #108 poslato: Maj 06, 2017, 09:39:02 pre podne »
Travele nije sluzbeni :) ali mi je drugar odlicna osoba i on je jedini koji moze da radi sa mojim kolima sta hoce i da mi trazi sta hoce. On tvrdi da takva voznja na niskim obrtajima nije dobra za kola  biggrin i ne veruje kada mu bord sugerise da menja brzinu.
Nije on jedini koji tako vozi. Moja zena stalno vozi Lupa pun gas po gradu. Ona ne zna za krstarecu brzinu vec samo za maksimalnu. Ja joj skrenem paznju ali cim se opusti opet isto. Neke kolege kada voze sluzbena kola isto vidim kako ih razvlace, ali ne iz bahatosti vec iz neznanja. Vlasnik firme u radim pun gas na autoputu, pa na kocnicu itd u krug.
« Poslednja izmena: Maj 06, 2017, 09:53:41 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #109 poslato: Maj 06, 2017, 11:20:14 pre podne »
Znam da nije sluzbeni, pratio sam tvoje postove kada si ga kupovao  :) ... ali me je zanimao tvoj odgovor na takvo pitanje  :) ...

Nije mi bilo jasno tvoje razmišljanje kada si nekome ko ima takav stil vožnje pozajmio auto. Ja lično spadam u onu grupu koja automobil ne pozajmljuje nikome niti ja vozim tudj auto.
Mogu da te prevezem i na kraj sveta ali ključeve neću dati nikome.

Otac me je tome naučio, tvoj post me je podsetio na jednu njegovu priču.
Ni on nikome nije davao ključeve ali ga je jednom smarao dobar kolega i prešao je preko svojih principa. Pozajmio mu je auto a ovaj je otišao na put. Isto kao i tvoj dobar kolega.
Nedugo posle toga mi krenemo na more i negde tokom puta se otkine rame ili spona, davno je bilo pa sam i zaboravio. Hvala Bogu sve je prošlo OK.
Pritegne ga ćale po povratku a ovaj mu prizna da je orgijao po putu i da je u jednoj krivini izleteo sa njega.

Znam svaki šum na svom automobilu i zato smem da krenem gde god poželim jer ga samo ja vozim.

Sa svime ostalim što si napisao se slažem u potpunosti.
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #110 poslato: Maj 06, 2017, 01:40:42 posle podne »
Taj drugar mi je pomogao da kupim sva tri moja automobila. Njegova sestra me zove "veliki brate". Naucio sam u ovim godinama da sebe smatram bogatom osobom kad imam prijatelje kao sto je on. Jednostavno kao covek se dokazao u vise teskih situacija. Pasat je prevozno sredstvo, Golf je ljubav, Lupo ljubavnica :) ali ispred takvih ljudi sve je to samo komad metala. Mog Golfa nikome ne dam, cak i sad kad ga prodajem ne zelim da ga prodam komsijama ili kolegama jer ne zelim da gledam da ga neko lose tretira. To zna i moja zena koja vozi Golfa jednom godisnje i to ako bas mora i pri tome ni ona ne da nikome da vozi Lupa osim meni :)
Kao onaj vic... koja je razlika izmedju porsea i plavuse? Porsea ne pozajmljujes prijateljima...
« Poslednja izmena: Maj 06, 2017, 01:42:34 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže DuleC

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF V 1.9 TDI
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #111 poslato: Maj 06, 2017, 05:41:55 posle podne »
Put do sela kroz naseljena mesta, gde samo na par deonica moze da se ide brze. Inace, bilo je 4.6l/100, ali je uspon poslednjih par stotina metara i tu je povecao na 4.7  biggrin.
Remap + 17ice tockovi, ja sam zadovoljan.









Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #112 poslato: Maj 06, 2017, 08:06:36 posle podne »
Sat laze za 5km/h. Na satu je 150 a na navigaciji 145.
Neka laze i za 1-1.5 litar i ja sam zadovoljan.

Sent from my E5603 using Tapatalk


Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #113 poslato: Maj 06, 2017, 10:04:24 posle podne »
Wele je lepo objasnio. Koga zanima potrosnja za model/motor ima od proizvodjaca deklaraciju. Sve ostalo zavisi od X faktora, koje je glupo i da pisemo.
Meni je auto vise trosio u italiji nego u sloveniji, jer je autoput od drugog materijala ocito.. do 1l razlike, ista brzina, ravan put.
Sa letnjim gumama je trosio bar 0.5l vise, jer su 20mm sire od zimskih, plus lepljivije.
Kad nas je 5 u autu je trosio 0,5-1l vise, samo zato sto je motor jaci, sad mi je razlika dosta veca.
kad upalim klimu je islo 0.2 gore, sad je 0.5 ili tako nesto
na +30 je trosio vise nego na +20 , gde je vise nego na +10 , gde je manje nego na <0
pred kraj meseca kad treba plata da legne a rezerovar dolazi blizu kraja je trosio i 3l manje po gradu kad treba lollol

al svejedno ja sam gledao kad je prazan, da ga naspem i to je to, nema neke filozofije za litar gore-dole tupiti.. kad krenemo dalje na put, vise mi znaci 1-2h manje voznje nego 1-2l nafte sto potrosi.
lollol

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #114 poslato: Maj 07, 2017, 10:26:03 pre podne »
Gu moze par ljudi ovdje tupit i trosit tastaturu u nedogled. davno je ustanovljeno da bi balkanac da trosi 2l kukao kako je i to puno.
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže DuleC

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF V 1.9 TDI
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #115 poslato: Maj 07, 2017, 11:30:06 pre podne »
Naravno, sve se slazem, ne moze se moja ili Ivanova potrosnja uzeti kao reper koliko taj auto trosi. Ovde je otvorena tema najmanja/najveca potrosnja i tu se mogu samo izneti rezultati potrosnje odredjenog auta/korisnika za taj auto i te uslove. Mislim da ovu temu ne treba shvatati ozbiljno, vec kao rezultate iz kojih neko posle moze mozda izvuci neki prosek potrosnje (sto moze i iz kataloga videti  biggrin). Mislim, tema sa potrosnjom je vec milion puta prezvakana i svi znamo da zavisi od milion faktora, zato sam i ja malo detaljnije opisao kakav je put i kakav je auto. Da je bilo vise uzbrdice, bila bi veca potrosnja, da je temperatura bila niza, trosio bi vise, da je bila veca guzva u saobracaju opet bi trosio vise itd. Ovo je bila jedna povratna voznja sa tim trenutnim uslovima i to je to  :46.
Zato, opusteno i  :26.

Van mreže TOMARA

  • VW Početnik
  • Poruke: 130
  • Age: 34
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf Mk4 1.6 16v
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #116 poslato: Maj 07, 2017, 11:33:17 pre podne »
jest u Pazovi. u BG-u se penje za 2-3 litra sigurno.

Slazem se... U Bg-u bi sigurno bila veca potrosnja... Mada sam ja zadovoljan i ne opterecujem se puno sa tim...  driving

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #117 poslato: Maj 07, 2017, 12:43:17 posle podne »
Gu moze par ljudi ovdje tupit i trosit tastaturu u nedogled. davno je ustanovljeno da bi balkanac da trosi 2l kukao kako je i to puno.
Ja vise mislim da je u pitanju individualna stvar, kao i svuda u svetu, da li je neko u mogucnosti da prihvati neke nove stavove i da ih objektivno sagleda. Posto cesto drzim razgovore za posao, iz iskustva mogu da ti kazem da je to u mogucnosti mali broj ljudi. Nisam gledao temu od pocetka, ali ja ovde ne vidim da se neko zalio na potrosnju.
Gradska voznja ne znaci kad neko vozi izmedju dva semafora vec po odredjenim standardima, a to je koliko se secam 37% voznje u saobracajnoj guzvi i da se ne prelazi maksimalna brzina od 50km/h, prosecna ne prelazi 20km/h na minimalno 4km distanci po vremenu od oko 20 stepeni. Sto ce reci, retko ko od nas ima mogucnosti da se uklapa u EU standard o potrosnji vec se uklapa u svoj standard o potrosnji, kao sto se Tomara pozicionira za potrosnju po standardima Stare Pazove. Ja pola puta (oko 7km) predjem po pravcima Novog Beograda bez guzve.
I pri tome ovi standardi za potrosnju prate Euro standarde. Pre 25 godina Euro1 je dozvoljavao maksimalno 2.72grama ugljemonoksida, a euro 6 samo 0.5 grama. Ja sam uskocio u 12god mladji auto i to sa Blumousn tehnologijom. VW poboljsanja su vise nego ocigledna u svakom delu kola. Tehnologije napreduju, da ne bude kao u onoj reklami "ma tabla je tabla"
« Poslednja izmena: Maj 07, 2017, 12:45:01 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #118 poslato: Maj 07, 2017, 02:27:51 posle podne »
Racunajte potrosnju ko Maltezi, oni pojma nemaju koliko trosi na 100 km, al zato ko iz puske odgovaraju na pitanje koko trosi: 20€ sedmicno lollol
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže cicero

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3002
  • Lokacija: munze
  • Karma: +75/-55
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BLACK RR_LINE
Odg: Najmanja / najveća potrošnja
« Odgovor #119 poslato: Maj 07, 2017, 02:51:02 posle podne »

Ajme mene sto je ovo SDI😂😂😂

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

NEMCI KAD NAPRAVE AUTO I RAT NAPRAVE DA BUDE SVETSKI