Autor Tema: Sta se desava sa novim clanovima foruma?  (Pročitano 17324 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« poslato: Septembar 17, 2014, 03:26:27 pre podne »
Primetio sam u zadnje vreme da na forumu masovno dolaze novi clanovi koji isto tako, masovno i nestaju sa foruma. Predstave se bez slike sa cudnim nadimkom samo da bi mogli nesto da vide na forumu i aj cao.

Tu i tamo predstavi se neki novi auto na forumu, dobije 6 komentara, i tu se zavrsava prica, tema tog automobila za 3 dana ide na dno liste.


Primetio sam i to da na ovom forumu opstaju  teme "starih" clanova, pod tim podrazumevam clanove koji su dugo ovde i sa kojima se vecina nas medjusobno zna sa skupova, iz grada i slicno. U 99,9% slucajeva samo se ti automobili i sredjuju, radi se nesto oko njih, a oko novih na forumu nista... mozda se i radi ali to vise niko ne zna, teme mrtve, slika nigde

Novi clanovi dodjiu, pokupe informaciju koja im treba i odlaze.


Primer:
Koliko puta ste videli temu sa naslovom: Problem sa turbinom Golf 4 ?  Svaki put postavi neki novi clan koji cim dobije odgovor, bezi kao da treba da plati tu informaciju i nikad ne odgovori kako je problem resio

Sve je vise novih clanova koji voze VW ali koliko vidim, ne vole VW nego im to predstavlja samo prevozno sredstvo od tacke A do tacke B... Jednostavno su neutralni, nemaju misljenje.  Sutra ih mozete videti u Renou, Opelu, BMW-u...  Ljudi kojima je auto auto, marka nije bitna, ako me razumete sta hocu da kazem... Dolaze ovde da rese problem i nestaju kao Betmen u noci.


Meni je ovaj forum promenio gledanje na svet automobila. I ja sam bio takav ranije, nisam imao odredjen pravac, svidjao mi se Stilo kupe, Megan 2... Svidjao mi se tjunig stajling sa nekim branicima, neonkama i sljastecim felnama... Ali mogu da kazem da je ovaj forum kao i njegovi clanovi, promenio moje misljenje o tome i naucio me pravim stvarima o automobilima, sredjivanju i odrzavanju istih.

Ovde moze mnogo da se nauci i da se dobije mnogo korisnih saveta, to treba staviti do znanja novim clanovima...

Inace, sadasnja ekipa na forumu je vrh, ali i ta ekipa se pooolako smanjuje

Mozda sam lud, ali ja sam ovako video stvari ovde

I pitanje  zasto je to tako?



« Poslednja izmena: Septembar 17, 2014, 03:29:49 pre podne od strane Peca_Nis »
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže kubura16v

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 632
  • Age: 33
  • Lokacija: Cacak
  • Karma: +37/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf G60
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 17, 2014, 04:38:35 pre podne »
Retko ucestvujem u takvim temama,ali ih vecinu procitam.
Dosta ljudi pobegne jer budu "neprijatno" docekani,nekom forumskom salom koju ne znaju,otvaranjem teme koja vec postoji,pitanjem koje mozda i nije nikakav problem,ali njima smeta,pa se okarakterise kao glupost itd itd...
Ne vise svi na forumima odavno,kao veliki broj nas ovde,neki ni sa internetom generalno nemaju cesto susreta itd,mislim da treba malo vise strpljenja i "gostoprimljivosti" da bi ljudi ostali i opstali,ako je to cilj.
sent from Ibiza TDI


Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #2 poslato: Septembar 17, 2014, 08:11:28 pre podne »
Stvar je i u načinu života.Mlad čovek dođe ovde po informaciju za problem koji ima.Možda je dobije iz prve ruke,možda dobije pljusku od moderatoraa ili nas starijih članova tipa:Koristi pretragu ili sipaj gorivo ili umro ti je taj i taj deo.Čovek koji tako nešto pročita kao odgovor,naravno da se snuždi(da budem pristojan) i ode bez pozdrava.Ima puno takvih primera,od onog malog stylinera iz Bosne od prošle godine pa sve do danas.Polazim od sebe.I ja sam ovde došao jer sam imao problem.Imao sam 3 poruke u dobrodošlici,a jedan od odgovora na problem je bio Prodaj lešinu.I nisam odustao.Jer volim aute i zanimaju me.Ne kažem da pratim svaku temu,ali ovo što je bliže mojoj problematici i meni pratim.
Kubura je takođe u pravu,možda je tvrd pristup članova i mod tima na nove članove,možda može da se "ublaži",ali svakako ne treba da se tolerišu i titraju novi članovi,ako prave duple teme ili gluposti.Mada isto važi i za stare članove.

Послато са LG-D373

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #3 poslato: Septembar 17, 2014, 08:34:43 pre podne »
Toga je uvek bilo i bice, forum ima odredjena pravila koja se moraju postovati, neka su vremenom postala strozija jer je forum sve veci i veci. Mozda se tako nekima ne cini ali je tako. 99% clanova prihvata svakoga (tu racunam i mod tim) na pravi nacin ali uvek ima ispada zato se pojedini i kazne na krace vreme ili samo opomenu. Generalno taj problem ulaska i izlaska sa sa foruma je uvek bio prisutan samo dok je bilo manje clanova manje se primecivalo. Sada je forum uvek visoko na listi pretrage googla pa ima vise gostiju i ljudi koji bi na blic da saznaju po nesto. Kao sto kubura rece, treba svi da se trudimo da iskazemo i strpljenje i gostoprimstvo to nikome nece skoditi.

Mod tim se trudi da mnoge teme sredi koje su zapustene ili se ponavljaju ali ima i tekucih poslova jer kao sto rekoh ogroman broj ljudi i treba sve to ispratiti.

Samo jos da dodam i da ne davim vise. Poenta jeste druzenje i upoznavanje ljudi. Forum je sredstvo informacija i obavestenja a druzenje i skupovi sustina. Kada nekoga upoznate u stvarnom zivotu, ono sto pise kasnije ovde se bolje razume i nema konflikta.


Van mreže kubura16v

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 632
  • Age: 33
  • Lokacija: Cacak
  • Karma: +37/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf G60
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #4 poslato: Septembar 17, 2014, 01:36:37 posle podne »
Naravno pod gostoprimljivost ne smatram da treba nekog pustiti da radi sta hoce i titrati mu eggs,samo ponekad imati malo strpljenja dok se neko "uhoda" i biti samo malo ljubazniji,ne kosta nista. Za neke koji ni tada ne popustaju,naravno opomena i kazna.

sent from Ibiza TDI


Van mreže guluaz

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1213
  • Age: 39
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +23/-13
  • Pol: Muškarac
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #5 poslato: Septembar 17, 2014, 04:51:23 posle podne »
peco pitanje na mestu , ja kad sam prvi put doso na forum bilo je dosta vise postovanja od starijih clanova , sve si mogo da nadjes i da dobijas informacije o svemu , sada se nakupovalo vw da je to strasno i stvari su postale prenatrpane
mi se snalazimo ,ali novi clanovi ,neverujem

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #6 poslato: Septembar 17, 2014, 05:32:59 posle podne »
primetio sam da su ovde pojedinci mnogo agresivni na tjuning stajling automobile , smeta im boja , spojler , zvucnik itd... , evo dosao ovaj decko sto pravi siroko turbo Dejan Lazarevic , nije ubacio 5 slika vec smo osuli paljbu , u medjuvremenu sam se sa njim dopisivao na fejsu , ja ne znam hoce li on postici 100 ks ili 500 ks iz tog auta , ali pogledajte na fejsu radove pa ce te videti kako pedantno radi i radi sam ? ...
ovde je nekima strogo bitno da neko ko se pojavi sa takvim projektom da objasnjenja na doktorskom nivou kako je to uradio i zasto inace u protivnom sankcije u vidu podjebavanja itd... , a poenta je da je on do sada ulozio para u taj motor da pola foruma nije toliko u redovne servise sto se vidi iz prilozenoga .... samo jedan od primera ...

vladimira obradovica (vladairon) , jebali ste ga u zdrav mozak dok je imao teme na forumu (2 bube , korado , siroko itd...) , otisao je decko , jeste li ljubomorni sto ima toliko auta ili sta , jel bitno da li su ovakvi ili onakvi , truli ili kao casa zdravi to je njegovo zadovoljstvo i uzitak , kome se ne svidja ne mora da provocira itd... eno ga korado odradjen pola sa foruma koji imaju izlickane felne ,a mnogo jaki na tastaturi moze da oprasi pa se ne kurci itd...

tts? nije vam pomogao dovoljno ( .I. ) oterase ga pojedinci ...

i onda se jednostavno pojedini clanovi udalje , jer jednostavno vide da nema pomoci , druzenja itd... svaka cast pojedincima koji pomazu , malo ih je , ja se eto trudim da na limariske teme i teme oko farbanja pomognem , madmax ,ilija,  gedora , paul , boban , itd...na mehaniku , specijalista je otisao ,a koliko vas je samo pitalo i poslalo mu poruku kako spojiti neku zicu , pa koliko god balav bio kako su ga neki prozivali za svojih 15+ godina znao je sasvim dovoljno , pa recimo vise nego 50 % foruma .... itd ....

jos jedna stvar , na skupovima kluba , zakljucajte svi svoja auta i gledajte da sto vise kenjate , dodjem na skup 80 % auta zakljucano , nista ni da se vidi , moram da skiljim kroz staklo , pa jebem ga nije od zlata , nece se pokvariti od gledanja , evo samo primer , na jednom skupu gledam felne na pasatu i lik mi aktivira alarm ispred ociju onaj necujni sto blinka i pokazuje mi rukom da se odmaknem , zna on ko je , na penis ga nabijem i njega i njegov pasat od zlata , ja tom ne bi dao ni da udje na taj parking .... mnogo stvari fali ,a sve se to da resiti ako smo ljudi pre svega ... ;)




. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #7 poslato: Septembar 17, 2014, 05:56:24 posle podne »
@kubura

To je isto jedan od problema, docek novog clana, jer kad dodje novi clan na forum, on treba da se potstakne da predstavi svoj auto, detaljno opise... Sve je vise tema tipa: "Cao, ja sam Petar Petrovic iz tog i tog mesta, vozim Golfa."  tacka, kraj, kad otvorite profil tog korisnika, 1 poruka, zadnji put ulogovan pre 2 meseca...

Imao sam 3 poruke u dobrodošlici,a jedan od odgovora na problem je bio Prodaj lešinu.


Klasicna forumska sala :)  Ali neko ko to ne shvati moze da bude uvredjen i da pobegne glavom bez obzira

@Rocky   Poenta jeste upoznavanje, ali na skupovima van wagenfesta sve je manje auta, manje novih ljudi zeljnih da pokazu to sto imaju, zeljnih da nauce nesto.

Ono sto hocu da kazem, isti ljudi su na forumu vec neko vreme... Isti ljudi pokrecu teme, opisuju radove na svojim automobilima.  Novi clanovi, samo zato sto nikog ne znaju licno, a vide da se ovde svi aktivni medjusobno poznaju, osecaju se mozda kao visak, niko im se posveti neku paznju oko teme za njihov auto, i zaborave na forum.

A sad samo navodim primer, ja da stavim u temi svog automobila da sam zamenio sijalicu dobicu 8 kometara  kao i predloge, objasnjenja i mesta gde to mogu da kupim i dosta ljudi ce se zainteresovati. Kao primer navodim mene, to mogu da budu i ostali "stariji" clanovi foruma

A u novim temama nije tako.

Po mom misljenju treba da se napravi deo foruma u kome mozemo da upoznamo nove clanove sa nama. Svako od nas aktivnih da ima po jednu temu gde cemo napisati nesto o sebi, kontakt telefon...  Bila je tema slike clanova, ali je umrla, bila je tema kontakti clanova, 70% ljudi vise ne postoji na forumu ili je promenilo broj.

Jer kao sto kaze Guluaz, toliko se nakupovalo VW-a da ce postati kao YUGO devedesetih godina, veoma popularni u svetu tovarenja, voznje i neodrzavanja dok ne crknu. Auto za svakodnevne potrebe izrabljivanja, a ne uzivanja. Postace bezimeni auto, kao sto, kad vidite crni klio na ulici ne obratite paznju uopste na njega, tako ce postati i VW... 

Forum kao forum mora nesto da uradi po tom pitanju, da zadrzi clanove, "opismeni" ih o VW automobilima, pa da nas bude 3x vise na sledecem wagenfestu


@milan

+10



« Poslednja izmena: Septembar 17, 2014, 06:04:43 posle podne od strane Peca_Nis »
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #8 poslato: Septembar 17, 2014, 06:05:05 posle podne »
Ja sam bio lepo docekan kada sam dosao. Na forumu je sto kazes dobra ekipa. Ako si clan jos na nekom forumu, znas o cemu ti pricam. Ovde ces retko da vidis nekog isfrustriranog majmuna koji dodje i trese ku..c po drugima zato sto sinoc nije mogao da mu se digne pa nije mogao da je.e. Pa dodje na forum i leci frustracije. A na mnogim forumima koji sebe zovu ,, Auto forum,, to je slucaj. A kod nas to nije tako samo zato sto je administrator drzi kontrolu, nego jer se i sami clanovi trude da tako bude.

Kada god sam se zalio na neki problem, nebitno za kola ili nesto drugo, uvek mi je pomognuto barem savetom, ako nicim drugim. Bude tu po neka sala od dezurnih komedijasa (Weleta, Freda Perica i ostatka te ekipe), ali to nije zlonamerno. Onda ima dosta ljudi koji rade sa delovima i sta ti god treba, uglavnom neko ima i nema potrebe da juris nigde. I generalno dosta ljudi na forumu vozi tip auta koji vozim ja, pa imaju iskustva i znaju kako da rese problem.

Neko se registruje samo zato sto ima problem i ti to ne mozes da mu zabranis. I dobije odgovor, pa tutavela. I to je tako. A forum drze stalni clanovi.

A sto je manje tolerisanja u krsenju pravila, to ce forum biti bolji. Verujte. Polazim od sebe...Ako sam napravio neki problem, kojim sam povredio pravilnik foruma, nebitno da li sam clan 5 godina ili 5 dana...Neka budem kaznjen kako pravila propisuju. Stari clanovi, naravno trebaju da daju primer ponasanja novim.  I isto tako ne moze da bude vise cenjen i postovan clan koji tera sprdnju od onoga koji se trudi da doprinese nesto forumu u strucnom smislu. Ma kakav da je taj clan kao lik. Nisam dosao ovde da pravim niciji psiholoski profil i da se njime bavim. Nisam dokon toliko. Dosao sam da pricam o kolima i naucim nesto.

Potrebno je da se ima neki nivo kulture u razgovoru među forumasima. Sala nije na odmet, sve dok ne predje u nekulturu. bezpbrazluk i lecenje licnih frustracija. Kao npr. sada neko od vas otvori neku temu koja mene ne zanima, onda ja ospem paljbu: ,,Aj sta davis,aj sta lupas, ti si levo, ti si desno, mu.a, valcer, idi da se lecis, idi osnuj grupu na fb o tome i tako dalje...,, . Ako me ne zanima, necu da citam, ima koga ce zanimati. Ja cu da citam ono sto me zanima.

Odgovara mi generalno atmosfera kakva je ovde i ljudi, bar za ono sto mene zanima. Da nije tako i ja bi davno otisao. Imam zelju dodjem na neki skup, sto jos nisam, ali cu se prvom prilikom kad mi se ukaze slobodnog vremena, a skup se bude odrzavao, pojaviti.

Izvinite na ovom poduzem tekstu i izvinite sto sam vas udavio. Pokusao sam da skratim, ali nije islo.  biggrin lollol

 :26

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #9 poslato: Septembar 17, 2014, 06:05:38 posle podne »
Miki brki je nabrojao dosta forumaša koji su zaista sjajni momci pre svega.I meni je zaista žao što su odustali od ovog foruma.Ali nikad nije kasno da ih zamolimo da se vrate.


Послато са LG-D373

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #10 poslato: Septembar 17, 2014, 06:15:45 posle podne »
Evo ja kao jedan od novijih clanova bih prokomentarisao ovu temu. Sto se tice samog foruma ima dosta korisnog sadrzaja samo treba potraziti isti. Noviji clanovi vecinom dolaze zbog postavljanja pitanja i onda nestaju sa foruma.Nije mi cudno sto ih stari clanovi docekaju sa malo ostrijim odgovorima. Cesto se postavljaju ista pitanja i to mnoge nervira verovatno. Isto tako neko postavi neko pitanje koje je vecini glupo i smesno pa i dobiju slican odgovor ili neku poznatu salu sa foruma. Evo ja na primer dosta toga ne znam i mozda bi neko moje pitanje vama zvucalo glupo ili smesno ali ja sam 05.09.2014. kupio svoj prvi auto u zivotu. Dosta stvari ne znam to jest skoro sve ali se trudim da pronadjem odgovore sto ovde sto od nekih mojih prijatelja ili rodbine koji imaju automobile. Auto sam kupio ne zbog toga zato sto mi je preko potreban nego iz neke ljubavi prema vw golfu. Velika vecina meni bliskih ljudi su rekli da nisam normalan sto sam kupio auto. Pre svega su to rekli zbog toga sto nemam neke velike finansijske prilive. Posle toga ide i ono cuveno gde kupi taj krs star 26 godina koji trosi 15 litara plina i 100 kila zivaca...ima da radis samo za auto itd itd... Na sve to se ne obazirem zato sto je taj auto moja stvar i moja zelja. Auto jos nisam predstavio jer dosta radim i imam dosta obaveza trenutno. Kada sredim kompijuter i ugrabim vremena predstavicu vam auto. Trenutno nemam vremena ni do majstora da odem za mali servis i jos neke stvari da pregleda ali polako bice vremena i para za sve. Prvo vece ispred zgrade oko 4h su se oko auta muvali ljudi sa torbama zagledali su ga pola sata ali nista nisu ucinili zato sto su videli da ih komsiluk gleda. Predpostavljam da su hteli da skinu oz racing felne koje su na njemu ali ko ce to znati vise... Sve u svemu ja otisao u off topic :) Mislim da trebate imati malo vise strpljenja sa novim clanovima i ako dosta njih nema nameru da se zadrzi ovde. Oni kojima auto nije limena kutija za prevoz od tacke a do tacke b ce sigurno ostati na forumu. Izvinjavam se na dugackom tekstu :) Pozdrav

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #11 poslato: Septembar 17, 2014, 06:18:14 posle podne »
Ne moze se forum urediti da svima odgovaraju sadrzaji koji se nalaze na istom.Moguce je da zbog toga ljudi i odlaze sa foruma.Jednostavno sukob generacija da tako kazem,stilova,pravaca ukusa itd.,ali je bitno da moze da se nadje za svakog po nesto.


« Poslednja izmena: Septembar 17, 2014, 06:20:41 posle podne od strane madmax 81 »
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #12 poslato: Septembar 17, 2014, 07:11:46 posle podne »
Pazi, ako se ja u necemu ne slazem sa tobom, to moze lepo da se kaze, a ne sa vređanjem, pod..bavanjem i slicnim. Ako vidis da neko pise nesto sto nije tacno, to mozes isto lepo da mu kazes. Nema tu sukoba generacija. I objasnis kako ide ispravno. A ne da mu kazes ne mlati, ne lupaj i ostalo to na tu temu. I normalno da ce ovaj drugi da uzvrati paljbu i dolazi do medjusobnog vređanja kao razgovor dve dokone babe. Takav nastup naravno da iritira svakoga. Mora da se ima neki nivo kulture. Niko nikom ne treba da pezi i da mu se obraca sa Vase Velicanstvo. Osnovna kultura je dovoljna. Cisto da se ne ,,docekuje na noz,, , kako se to u zargonu kaze.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #13 poslato: Septembar 17, 2014, 07:20:32 posle podne »
Ode tema u pogresnom pravcu nacisto.
Ja se nisam dobro izrazio kada sam pomenuo sukob generacija.Pod tim sam mislio da se mozda ljudima koji odlaze sa foruma ne svidjaju pravci sredjivanja auta koji se ovde zastupaju,ili im jednostavno nisu zanimljivi sadrzaji koji se mogu naci na forumu.
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13670
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #14 poslato: Septembar 17, 2014, 07:24:41 posle podne »
Ima dosta novih clanova koji predstave auto, pitaju sta drugi misle i ako dobiju negativan komentar za nesto sto su ugradili na auto odmah dizu nos i pocnu AKO TI SE NE SVIDJA NEMOJ DA KOMENTARISES itd.

Cemu onda predstavljanje auta ako ne das da ti neko nesto kaze.

Ima dosta clanova koji se mesaju u rad admin/mod tima.
Kad se neko banuje odmah krecu pitanja sta, kako, zasto itd.

Ako ne postavi oglas kako treba i na to mu se skrene paznja isto se ljuti a u pravilima lepo pise da se nepotpuni oglasi brisu.
To ne radimo nego prvo opomenemo pa ako nema rezultata onda sledi brisanje.

Jednom prilikom jedan clan je zahtevao da zna zasto je drugi clan banovan, jer kako je sam rekao on kao punopravan clan ima pravo da to zna.
Idite na neki drugi forum i postavite to isto pitanje.
Bicete sledeci na listi.

U vecini slucajeva se novom clanu ostave linkovi ka slicnim temama a takodje ima i clanova koji su nestrpljivi i nece da cekaju nego postave isto pitanje u vise tema.

Ako mu se skrene paznja on se odmah ljuti.

Mislim da kad bih se samo malo vise postovala pravila ponasanja ne bi bilo problema.

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #15 poslato: Septembar 17, 2014, 07:27:04 posle podne »
Pitanja ove teme su:

1-Kako zadrzati nove clanove?
2-Kako ih upoznati i pozvati na skup?
3-Kako ih potstaknuti da predstave svoj auto?
4-Kako se ponasati prema njima da bi 1, 2 i 3 bili moguci
5-Kako klub i forum mogu da uticu na povecanje svesti i ljubavi prema VW automobilima? ( audi skoda seat )
6-Kako uputiti novog clana na pravi put i stil sredjivanja automobila?
7-Kako navesti novog clana da postuje pravila foruma i starije clanove istog?

Sve ovo sto je do sada napisano u temi je veoooma korisno kako za nas koji smo duze ovde tako i za moderatore i nove clanove
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Zrnojed

  • Gost
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #16 poslato: Septembar 17, 2014, 07:30:49 posle podne »
Treba preventivno banovati nove članove,pa ih onda pustiti na forum ;)

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6846
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #17 poslato: Septembar 17, 2014, 07:36:54 posle podne »
po meni treba promeniti neka pravila ...glupo je doci postaviti pitanje ...1. post predstavljanje . 2. post pitanje dobije se odgovor i caos ...  bonk

na drugom jednom forumu gde sam moderator ( nevezano za Automobile ) minimum 10 postova pa da bi mogao postaviti pitanje itd ...  ;)

i jos jedna stvar koja se meni licno ne svidja ... ima nekih clanova kojima sluzi forum samo da okace neki oglas da prodaju nesto i posle aj cao ..NE ucestvuju u diskusijama itd ... mnogo toga jos ...

ali bilo kako bilo moze se kucati na ovu Temu mnogo toga ...

Peco dobra zamisao da se mozda malo pretrese i promene neka pravila ...

Pratim ...  :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #18 poslato: Septembar 17, 2014, 07:52:15 posle podne »
Ima dosta novih clanova koji predstave auto, pitaju sta drugi misle i ako dobiju negativan komentar za nesto sto su ugradili na auto odmah dizu nos i pocnu AKO TI SE NE SVIDJA NEMOJ DA KOMENTARISES itd.

Cemu onda predstavljanje auta ako ne das da ti neko nesto kaze.

Ima dosta clanova koji se mesaju u rad admin/mod tima.
Kad se neko banuje odmah krecu pitanja sta, kako, zasto itd.

Ako ne postavi oglas kako treba i na to mu se skrene paznja isto se ljuti a u pravilima lepo pise da se nepotpuni oglasi brisu.
To ne radimo nego prvo opomenemo pa ako nema rezultata onda sledi brisanje.

Jednom prilikom jedan clan je zahtevao da zna zasto je drugi clan banovan, jer kako je sam rekao on kao punopravan clan ima pravo da to zna.
Idite na neki drugi forum i postavite to isto pitanje.
Bicete sledeci na listi.

U vecini slucajeva se novom clanu ostave linkovi ka slicnim temama a takodje ima i clanova koji su nestrpljivi i nece da cekaju nego postave isto pitanje u vise tema.

Ako mu se skrene paznja on se odmah ljuti.

Mislim da kad bih se samo malo vise postovala pravila ponasanja ne bi bilo problema.

Ma nije problem da mi kaze da mu se ne svidja nesto na mom autu, taman posla. Mada ja to ne govorim drugima. Obicno ne komentarisem kada mi se nesto ne svidja, jer ne zelim nikoga da uvredim i budem pogresno shvacen. A sa druge strane, nije mi problem da se meni za moj auto to kaze. Boze moj, ne sviđa ti se. Meni je bitno da se meni sviđa. Idemo dalje. Hvala svakome za misljenje, nebitno da li pozitivno ili negativno. Ukusi su razliciti i mora nekad biti i negativno.

A ako krsis pravila nesvesno, mora da ti se skrene paznja da ne bi gresio. I trudices se da to ne radis, jer ne zelis da krsis pravila. I nema sta da se ljutis. A ako se ljutis, znaci da te zabole za pravila i da si dosao ovde da lecis svoje frustracije.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Sta se desava sa novim clanovima foruma?
« Odgovor #19 poslato: Septembar 17, 2014, 08:36:41 posle podne »
Ja sam jedan od onih koji su se povukli u ilegalu a bilo mi je zadovoljstvo kada sam postao clan ovoga kluba. Sve je bilo ok na pocetku ali su se ubrzo pojavili pojedinci koji su me u pojedinim temama bezpotrebno prozivali ili mi se podsmevali. Posle toga 3 godine nisam nista piskarao u svojoj temi a imao sam sto sta i da kazem i da pokazem.

Neko spomenu vladairon.a, secam se kako su ga podprc...li za sve sto kaze i naravno decko je otisao. Sada ga pratim na nekom drugom forumu.
Secam se i wagenman.a koji je oteran zbog neke gluposti a decko je imao sta pametno da kaze i posavetuje druge.

Par puta su me isprozivali i pojedinci iz uprave preko pm govoreci mi da slobodno idem jer ima jos clubova gde mogu da postavljam svoje slike. Mogao sam to da ucinim ali nisam, moj cabrio je predstavljen samo ovde i nigde vise. A iskoristicu i ovu priliku da kazem da ni posle godinu dana jos NISAM dobio majcu koja mi je obecana i za koju sam regulisao sve ono sto je bilo potrebno. Naravno, sada bih pre zakucao svog cabria u zid nego sto bih obukao istu tu majicu.

Ipak ima nesto i pozitivno, mislim da ovaj forum bolje dejstvuje preko pm. Imao sam zadovoljstvo da upoznam 10tak clanova i o svima njima mogu da kazem samo najbolje ...    :26 ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...