Autor Tema: Udarne rupetine !  (Pročitano 3870 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vinap

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Age: 33
  • Lokacija: Ub
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW POLO 6N
Udarne rupetine !
« poslato: Avgust 03, 2014, 08:59:23 pre podne »
Vidim da nema ovakve teme na forumu, pa se nadam da se admini nece ljutiti zbog otvaranja.
Inace jeste li imali susreta sa kraterima i udarnim rupetinama na nasim, nazovimo putevima i sa kakvim ishodom ste prosli.
Ja bas sinoc overi jednu u okolini Valjeva i rezultat je bio isecena guma i iskrivljena felna, a jos uvek vozim balonjare, 175/70/13.
Inace jel moguce kod nas naplatiti stetu nastalu na ovakav nacin, jer vidjao sam da su ljudi mnogo gore prolazili nego ja?
mahac
jedva cekaju u porsche bg da im neko dodje s pasatom trojkom na plin. oni samo pasate dvojke i trojke i rade.
ajd vidi sa tim majstorom da se uclani na foum ovde. treba nam strucnih kadrova uvijek.

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #1 poslato: Avgust 03, 2014, 09:37:21 pre podne »
Moguće je naplatiti štetu na državnim putevima i auto-putevima(?).
Drugar je pre 2 godine imao nezgodu istog tipa,zaklana guma i ubijena alu felna i to na divljem uključenju na AP kod Šangaja.Doduše,on radi u prekršajnom sudu,slikao je mesto,rupu,gumu i felnu,pripremio dokumentaciju za proces koji je trajao oko pola godine.Isplaćena mu je odšteta,odbili su ga jednom,ali svega ovoga ne bi bilo da on nije konsultovao advokata.
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Na mreži Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6698
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #2 poslato: Avgust 03, 2014, 01:21:12 posle podne »
Da li je tema o udarnim rupama ili naplati oštećenja uzrokovanih na putu? Ako je ovo drugo u pitanju bilo je već komentara u nekim sporednim temama. U svakom slučaju je proces, ali naplativo ukoliko ispoštuješ proceduru.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Gandra

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 439
  • Lokacija: НБГД
  • Karma: +12/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: тројкаш
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #3 poslato: Avgust 03, 2014, 01:52:32 posle podne »
Ja sam za neke rupe na Novom Beogradu, koje su na nekoj mojoj ruti prijavio na sajtu "Beograd puta" ili zvao na broj 011/276-53-82. Ukupno sam ih zvao za 3 rupe a oni su 2 zakrpili.  :46

Van mreže bojaN^

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 335
  • Age: 34
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +9/-16
  • Pol: Muškarac
  • 1,2,3,oko novca sve se vrti
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #4 poslato: Avgust 03, 2014, 03:44:14 posle podne »
A sta cemo sa sahtama,prekoputa palate pravde,gde je nemoguce je izbeci kombijem ili kamionom ? Redovno neko zabode u istu...

Van mreže Vinap

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Age: 33
  • Lokacija: Ub
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW POLO 6N
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #5 poslato: Avgust 03, 2014, 10:31:35 posle podne »
Joj nemoj mi spominjati te sahte kod palate, vecito se nabodem u neku lollol
A Evo kako stoje stvari bar kod nas u opstini sto se tice naplate:
Potrebne su fotografije mesta i ostecenja,
Zapisnik policije, a ukoliko ne izlaze, onda najmanje dva svedoka,
Ukoliko imas svedoke, sa njima u opstinu da izdaju uverenje,
Zatim se ide u osiguravajucu kucu sa svim tim papirima da procene stetu,
Zatim u sup na overu.
Iz supa te posalju u firmu zaduzenu za odrzavanje tog dela puta,
I onda se koljes sa njima hoce li ti platiti ili ne,
Ako ti neplate u roku od 30 dana od dana nastanka stete, mozes da ih tuzis,
Posle naravno, sudski proces, advokati, papiri, p***e m******e itd....
 bicedobro
jedva cekaju u porsche bg da im neko dodje s pasatom trojkom na plin. oni samo pasate dvojke i trojke i rade.
ajd vidi sa tim majstorom da se uclani na foum ovde. treba nam strucnih kadrova uvijek.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #6 poslato: Avgust 03, 2014, 11:02:43 posle podne »
Ako moze da se izbegne zvanje policije, onda tako i uradite, posto su meni saobracajci rekli da moram da platim kaznu jer nisam usaglasio brzinu uslovima na putu i time prouzrokovao saobracajnu nezgodu... wacko

Na mreži Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6698
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #7 poslato: Avgust 04, 2014, 01:22:15 pre podne »
A sto ti nisu naplatili kaznu? Imaju dobro srce ili zato sto je to nevidjena glupost? Uslovi puta su da je on ravan bez kojekakvih zamki, a ako iste postoje onda mora vozac biti obavesten saobracajnim znakom. Sve ostalo je PROPUST sluzbe koja odrzava puteve i oni su duzni da plate ostecenja uzrokovana njihovom greskom. Policija ako moze neka dokazuje da vozac nije postovao neko pravilo, ali ne mogu nikako. Procedura jeste da ti moras da zoves policiju da oni naprave zvanican zapisnik. Sve bez toga je beznadezno i ne znam kako neko planira bez policije da trazi odstetu... na majkemi?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #8 poslato: Avgust 04, 2014, 07:09:49 posle podne »
Imali su dobro srce, rekli su da ce napisati u izvestaju da ja nisam bio na mestu dogadjaja. Otvorili su i zakonik i pokazali mi zakon gde jasno pise da sam kriv za izazivanje saobracajne nezgode i koja kazna mi sledi. Kriv jeste Krusevac put za rupu, ali ja moram da platim kaznu, nebitno koliko je bilo ogranicenje, zakon stiti drzavu, "nisam prilagodio brzinu uslovima na putu", moglo je  da bude i ogranicenje 120. Mesec dana nakon sto mi se to desilo je bila na Dnevniku rubrika i pricali su bas o tome i zvanicno je situacija kao sto sam objasnio.

Medjutim, ocigledno da zakon kao i svaki ima rupe, te je moguce zaobici kaznu, tj. policiju. Igor Polic je isto naplatio felnu bez kazne, ali nisam siguran. Mene je ispravljanje felni kostalo 750 din, pa nisam hteo da se cimam...

Na mreži Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6698
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #9 poslato: Avgust 04, 2014, 09:11:31 posle podne »
Koji zakon su ti pokazali po kom clanu mene to interesuje. Kako si ti kriv za izazivanje nesrece kad oni tvrde da i nisi bio tu? Po kojem je to clanu? Kako su utvrdili tvoju krivicu?  Zasto kad su se drzali toliko zakona ti nisu naplatili kaznu? Cela prica puna nelogicnosti ako mene pitas. Meni sve deluje da su te zaplasili velikim recima, a ti podlegao tome. Da li je to 750din ili 750.000din nema veze sa tim kad te neko pravi magarcem.

Ja sam ispricao proceduru kojoj sam licno prisustvovao jer je kolega upao u rupu u Hercegovackoj, pa sam dosao da vidim da li je vozilo u voznom stanju i sacekao policiju. Nakon pola godine i prvobitnog odbijanja od Beogradputa preko advokata sve je bilo naplaceno i to masno.

Tema je interesantna i korisna. Trebalo bi se raspitati kakva je situacija sada mozda nekome zatreba, a kakvi su nam putevi, zatreba ce sigurno. Uostalom da se zna koja su nam prava.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #10 poslato: Avgust 04, 2014, 09:41:15 posle podne »
Zakon po kome pise da sleduje novcana kazna za izazivanje saobracajne nezgode. To sto se meni desilo je saobracajna nezgoda, ako se dobro secam. Ne secam se tacno koji je zakon i clan, ali tako je pisalo, izvadili su mi zakonik i sam sam procitao. Kazem, bilo je posle na Dnevniku i ista prica, s tim sto  se to desilo pre 2 ili 3 godine, mozda se nesto promenilo sad, ali tada su bas rekli da steta moze da se plati, ali se placa kazna policiji i da se ne isplati tuziti "Puteve" ukoliko je steta manja od kazne.
A morao bih da platim kaznu da su napisali u izvestaju sta se stvarno desilo, ovako su napisali da ja nisam bio na mestu dogadjaja kada su oni dosli i nikom nista.

Van mreže Vinap

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Age: 33
  • Lokacija: Ub
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW POLO 6N
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #11 poslato: Avgust 04, 2014, 10:14:51 posle podne »
Ni meni zaista nije jasno kako si ti kriv za nesto, sto ocigledno nije prouzrokovano tvojom greskom  :37
Koliko ja znam svaka deonica puta ima max dozvoljenu brzinu kretanja i ako nisi prekoracio tu brzinu, a sje*** auto na rupu po kom osnovu mozes biti kriv?
Po tome kako su ti oni rekli ispada da je ``njihov auto, a tvoja rupa`` lollol
Pa ja kada sam se nabio u ovu rupetinu isao sam 60, a max dozvoljeno je 80. Pa tacno da sam isao tom brzinom, mislim da bih otkinuo i tocak i amortizer zajedno. lollol
Oduvek smo bili banana drzava i to ce mo i ostati....
jedva cekaju u porsche bg da im neko dodje s pasatom trojkom na plin. oni samo pasate dvojke i trojke i rade.
ajd vidi sa tim majstorom da se uclani na foum ovde. treba nam strucnih kadrova uvijek.

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #12 poslato: Avgust 04, 2014, 10:27:50 posle podne »
Zakon po kome pise da sleduje novcana kazna za izazivanje saobracajne nezgode. To sto se meni desilo je saobracajna nezgoda, ako se dobro secam. Ne secam se tacno koji je zakon i clan, ali tako je pisalo, izvadili su mi zakonik i sam sam procitao. Kazem, bilo je posle na Dnevniku i ista prica, s tim sto  se to desilo pre 2 ili 3 godine, mozda se nesto promenilo sad, ali tada su bas rekli da steta moze da se plati, ali se placa kazna policiji i da se ne isplati tuziti "Puteve" ukoliko je steta manja od kazne.
A morao bih da platim kaznu da su napisali u izvestaju sta se stvarno desilo, ovako su napisali da ja nisam bio na mestu dogadjaja kada su oni dosli i nikom nista.
ne naplacuju ti kaznu nego vrsenje uvidjaja saobracajne nezgode  ;)
nakon saobracajne nezgode policija izlazi na vrsenje uvidjaja saobracajne nezgode koji se naplacuje licu za koje se istragom uspostavi da je on kriv i izazvao saobracajnu nezgodu, a u tvom slicaju posto je jedno vozilo onda tebi ako zahtevas vrsenje uvidjaja
da bi mogao u takvom slucaju da naplatis stetu od nadleznih institucija koja su nadlezna za taj deo puta moras da vrsis uvidjaj, u tom slucaju izlazi saobracajna policija,vrsi uvidjaj i nakon izvrsenog uvidjaja ti naplacujes stetu od sluzbe za odrzavanje puta
« Poslednja izmena: Avgust 04, 2014, 10:37:53 posle podne od strane Acca »
  champ1

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #13 poslato: Avgust 04, 2014, 11:43:16 posle podne »
Ni meni zaista nije jasno kako si ti kriv za nesto, sto ocigledno nije prouzrokovano tvojom greskom  :37
Koliko ja znam svaka deonica puta ima max dozvoljenu brzinu kretanja i ako nisi prekoracio tu brzinu, a sje*** auto na rupu po kom osnovu mozes biti kriv?
Po tome kako su ti oni rekli ispada da je ``njihov auto, a tvoja rupa`` lollol
Pa ja kada sam se nabio u ovu rupetinu isao sam 60, a max dozvoljeno je 80. Pa tacno da sam isao tom brzinom, mislim da bih otkinuo i tocak i amortizer zajedno. lollol
Oduvek smo bili banana drzava i to ce mo i ostati....

Nije bitno koje je ogranicenje, moras da uskladis brzinu sa uslovima na putu, tako stoji u zakonu. U mom slucaju je padala jaka kisa i rupa je bila ispunjena vodom, te je nisam video, ali je to moja greska, jer je nisam spazio wacko
Kao sto rece Acca, ja sam jedini ucestvovao u toj saobracajnoj nezgodi, te sam ja kriv...

Ne znam iskreno da li bih ja mozda nekako mogao i kaznu da naplatim od sluzbe za odrzavanje puta, ovi panduri su mi rekli da ja moram da je platim, e sad da li ja mogu da je posle naplatim od te sluzbe, moguce, ali da se toliko cimam za 750 din. stvarno nisam mogao...

Na mreži Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6698
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #14 poslato: Avgust 05, 2014, 10:34:14 pre podne »
Nema to veze sa životom. Tom logikom je i ovaj kriv što nije izbegao dinosaurusa jer je UVEK vozač kriv.  :37
Delta Generali Osiguranje - Pterodaktil

Javio se Aca mene interesuje da li ima neki član zakona o kojem Madison priča?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Na mreži Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6698
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #15 poslato: Avgust 09, 2014, 02:36:57 pre podne »
Kolegina zena radi u Uniqa osiguranje i potvrdila je ovo sto sam pisao.
Nosioc obaveznog osiguranja, po nezgodi zove policiju da napravi izvestaj. Sa tim izvestajem se ide u firmu koja odrzava taj put. Oni po automatizmu odbijaju da plate, predaje se advokatu. Advokat to na sud i za otprilike 6 meseci se dobija odsteta koja je poprilicna.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #16 poslato: Avgust 09, 2014, 02:58:05 pre podne »
Poprilicna, ali za advokata, naravno ;)
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Na mreži Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6698
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #17 poslato: Avgust 09, 2014, 03:17:25 pre podne »
Ne razumem sta si hteo da kazes. Sve zivo bude placeno po originalnim cenama. Koliko god da uzme advokat totalno me ne interesuje, ako su svi troskovi maximalno placeni.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #18 poslato: Avgust 09, 2014, 05:30:37 pre podne »
9 januar 2010, vece, sipi neka kisica sa snegom, vracam se iz novog sada ka palanci i na jednom delu puta u vetreniku pri brzini od 50km na cas opizdim u rupu sirine 20cm i duzine nekih dva metra koja je bila puna vode i nije bila obelezena a inace stoji duzno na putu i to taman na prelasku sa dupli traka u jednu traku tako da dolazim levom stranom kola na nju malo iskosa, isecem obe leve gume 195 50 15 prednju i zadnju iskrivim obe felne, bacilo me ulevo u suprotnu traku jedva sam stao, gledam ljudi okolo ima izlazim iz kola i lik mi govori "brate ti si dvanesti po redu, obuci prsluk i stavi trokut sad ce policija zvali smo ih", ja gledam a okolo ljudi jebu grebu haos, dosla policija slikali nas sve pojedinacno i napravili zapisnike, slikali rupu i zvali jkp put n sad i ovi odma dosli i zakrpili rupu, meni drugar doneo gumu iz palanke i stavio moju rezervnu i nekako se odvukao kuci, posle zapisnik dao advokatu i tuzba, tek prosle god u avgustu resen slucaj i dobio odstetu 26000 din, eto nakon tri godine i da napomenem nije bilo nikakve price o placanju kazne, izvinjavam se za ovoliki tekst moralo se detaljno opisati
Послато са Telenor_Smart_HD користећи Тапаток 2


Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Udarne rupetine !
« Odgovor #19 poslato: Avgust 09, 2014, 05:38:15 pre podne »
Ne razumem sta si hteo da kazes. Sve zivo bude placeno po originalnim cenama. Koliko god da uzme advokat totalno me ne interesuje, ako su svi troskovi maximalno placeni.
U pravu si, zaboravio sam za onu: Ko izgubi = plati . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio