Autor Tema: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...  (Pročitano 20372 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #20 poslato: Januar 25, 2014, 04:02:53 posle podne »
pravi cep je kad se kobili ugasi C3 (bg fensi automobil) na kruznom toku bogoslovija u pravcu ofkinog stadiona, ljudi sviraju i stoje kroz citavu ruzveltovu, ona sa crvenim noktima od 2 cm nabada onaj bijeli samsung velicine tetrisa i pise poruke. nije upalila ni sva 4.. za to vrijeme preko puta nje dva policajca stoje pored p307 i drkaju one sto nisu vezali pojas de se ogrebu za jos par crvenih dok nije gotova smjena... i ne obracaju paznju sta se desava 30m od njih niti ih interesuje.
guzve i debila u beogradu nikad nece nestati 100 posto

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #21 poslato: Januar 25, 2014, 05:49:26 posle podne »
@Gandra, gedora,

U pravu ste ljudi. Svaka vam je na mestu.


Nego mogu da vam kazem, danas sam ocekivao da bude guzva u saobaracju. Posto se subota odavno vec ne racuna u neradan dan. Jer vecina radi. A plus vremenski uslovi. Medjutim, mogu vam reci da sam fascinira time koliko saobaracj dobro funkcionise danas. Sve pohvale putarima, iznedadilu su me jer su ulice ociscene. A kola ima malo. Valjda ljudi nece da voze po ovom vremenu. Isao sam mojoj redovnom marsutom, a to je Dragoslava Srejovica-Mitropolita Petra-Jase Prodanovica-Takovska-Kneza Milosa-Auto Put ka Zagrebu. Odusevljen sam. Samo na dva semafora me je uhvatilo crveno. A bilo je pola 4 popodne. Kada bivaju obicno velike guzve.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #22 poslato: Januar 25, 2014, 07:35:53 posle podne »
Pola sata citam jednu stranicu biggrin
Inače, u potpunosti podržavam ovo:
Ja obožavam da vozim po BG-u,stvarno korektni ste vozači,uvek pustite čoveka kaf da migavac na pogrešnom prestrojavanju,davanje prednosti mahanjem ruke ili blicanjem.Stvarno,sa punih 10 godina aktivne vožnje nisam imao probleme u saobraćaju u BG-u.Bez obzira pod kojim tablicama sam vozio.Ali zato ovde u NS-u sve je dijametralno suprotno u odnosu na BG.

Stoji da je Beograd kvalitetno opičen po pitanju saobraćaja, ali mi se čini da je ipak bolji od Novog Sada po pitanju snalažljivosti vozača. Lale pola godine uče kako da koriste kružni tok, i opet im se svima skupe jajca kad treba ući u unutrašnju traku, pa je na ulazu u spoljašnju uvek bar tri puta više auta.
Retko sam u Beogradu, ali jeste nekako čudno što tranzit ide kroz po grada. Banja Luka isto ima jak tranzit koji zalazi u grad, ali su nabacali kružne tokove pa nema nekih gužvi. Bar ih ja nisam sretao...

Van mreže Gandra

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 439
  • Lokacija: НБГД
  • Karma: +12/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: тројкаш
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #23 poslato: Januar 26, 2014, 12:42:22 pre podne »
Ti strucnjaci za saobracaj kazu da kruzni tokovi puno doprinose boljitku i ubrzanju saobracaja.
Mislim da su poceli da rade na poboljsanju saobracaja u BG-u. Npr. Raskrsnica na Tosinom bunaru, kod Studenjaka, pravac od auto -puta do Zemuna, pre je bilo jedna traka pravo jedna levo, a svi koji hoce desno da skrenu moraju da sacekaju one ispred koji cekaju semafor da ih pusti pravo. Sada je nesto pretumbano pa se pojavila posebno traka za levo, dve za pravo i dosta se sabracaj ubrzo, ali skretanje za desno nema uslovnu strelicu, nego redovan semafor pa i dalje imausporenja ali manje.
Cini mi se da su neke semafore po gradu skratili/produzili interval zelenog i crvenog, i da su uskladjeni za zeleni talas.
Ali kruzni tok na Auto-komandi neresiva enigma, kao i skretanje desno ka Juznom bulevaru....
 :46

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #24 poslato: Januar 26, 2014, 09:04:38 pre podne »
Kružni tokovi su zakon.1000  puta bolje,jefitinije i bezbednije rešenje u regulisanju saobraćaja od semaforizovanih raskrsnica.Semafoeizovane raskrsnice su opasne,posebno u BG.
Plus,na licu mesta vidiš ko je kupio dozvolu,mislim na kružnom toku. ;)

2 Busy from Sony Miro

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #25 poslato: Januar 26, 2014, 01:06:00 posle podne »
Ja bih da se pitam, sva veca ukrstanja regulisao kruznim tokom... Pa mislim kad nailazis na kruzni tok, hteo ti ili ne, mozak kaze koci.... Imas prepreku na putu... polomices kicmu.... A ne u fasonu. gas, gas, zeleno, tu jebemti zuto... gas.... i eto ti ga....

Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Na mreži Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9781
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #26 poslato: Januar 26, 2014, 01:18:23 posle podne »
To je odlično rešenje gde može - tako su u Čačku rešili problem gužve na par mesta.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #27 poslato: Januar 26, 2014, 01:41:56 posle podne »
Matori, ona raskrsnica u Ustanickoj gde je letos mladjani Mitrovic pokupio onu devoku place za kruznim tokom.... da ne pricam 29+ti Cvijiceva...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #28 poslato: Januar 26, 2014, 02:10:13 posle podne »
Ja bih da se pitam, sva veca ukrstanja regulisao kruznim tokom... Pa mislim kad nailazis na kruzni tok, hteo ti ili ne, mozak kaze koci.... Imas prepreku na putu... polomices kicmu.... A ne u fasonu. gas, gas, zeleno, tu jebemti zuto... gas.... i eto ti ga....

Mudro zbori ovaj covek. Kad bolje razmislis, sve je istina. Ne zaje..vam te brate. Nemoj da me shvatis pogresno. Bas je tako kako si opisao. I to si ga opisao bas onako slikovito kako i jeste.

kruzni tok je dobar, ako bi se postovala pravila. Da se zna ko i odakle ima prednost. Ali posto to, sudeci po praksi slabo ko zna, ne ispostavlja se kao dobro resenje.

Po pravilu onaj iz unutrasnje trake u kruznom toku ima prednost da se iskljuci, jel tako?

I sta se desava?

Dodje neki takav u unutrasnjoj traci kruznog tka i krene da se iskljucuje sa misljenjem u glavi: ,,Ja imam prednost i iskljucicu se,,. A protom ne gleda nista, a cesto ni ne da migavac. I onda ovaj iz spoljne trake produzi dalje i eto ti je kajgana. Meni su tako vise puta izleteli iz unutrasnje trake i ne gledaju i mogao sam da ih udarim. Ali ja ocekujem uvek u kada sam u kruznom toku sa vise traka, tako nesto. Pa me ne iznenadi i uvek ga na vreme pustim. On ima prednost i to je to. Da li je to pravilo ispravno ili nije, to je pravilo. I postujem ga. A da smo imali udes, on takav koji ne gleda bi bio u pravu. Tako da je jeftinije za mene da ga pustim.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #29 poslato: Januar 26, 2014, 02:56:38 posle podne »
Kruzni tok, postujem samo jedno pravilo. Ko mi dolazi sa LEVE strane ima prednost... Al iz iskustva kapiram da taj jedan izuzetak i tu jednu recinicu mnogo "vozaca" ne upamti....  U prilog tvrdnji evo vam jedna slicica... Konfliktne tacke klasicne raskrsnice i kruznog toka....



Ko je naucio da broji, jasno mu je koje je resenje bezbednije...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #30 poslato: Januar 26, 2014, 03:08:12 posle podne »
Hoćemo kružne tokove!!!Dole semafori i Paparazzo lov!
:O

2 Busy from Sony Miro

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #31 poslato: Januar 26, 2014, 03:17:18 posle podne »
Matori, kad krenu da jure onu vashu "panonsku barbiku" po gradu, ni kruzni tokovi ih ne bi zaustavili....
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Radomir89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1560
  • Age: 34
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +79/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 5 GTI DSG
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #32 poslato: Januar 26, 2014, 03:47:49 posle podne »
U Cacku svake godine nikne bar jedan kruzni tok  :) sto je dobro... ali evo i ja da potvrdim za kruzni tok na autokomandi da je opsti haos.
VW motorsport

Van mreže Gandra

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 439
  • Lokacija: НБГД
  • Karma: +12/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: тројкаш
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #33 poslato: Januar 26, 2014, 04:10:45 posle podne »
Pa pazite i kruzni tok na NBG-u kod opstine ima mane... traka koja dolazi od starog merkatora redovno pravi problem tj. vozaci iz tog pravca stalno udaraju one u krusnom toku odnosno one koji idu pravac Fontana.

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #34 poslato: Januar 26, 2014, 08:16:19 posle podne »
Kružni tok na auto-komandi se reazlikuje od ostalih, jer ko ide iz pravca Slavije ima prednost u odnosu na onog u kružnom toku..
Земунчанин

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #35 poslato: Januar 26, 2014, 08:43:55 posle podne »
Ne samo tu. To je i na Slaviji tako. Ima prednost onaj ko se bolje snadje.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #36 poslato: Januar 26, 2014, 08:55:21 posle podne »
Ne kapiramo se, tako je uredjen saobraćajnom signalizacijom..
Земунчанин

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #37 poslato: Januar 26, 2014, 08:58:46 posle podne »
Aha. A ja sam mislio na nesto drugo. Ja sam doziveo na Slaviji vise puta da sam u kruznom toku i izleti covek iz neke od ulica i isece me kao da on ima prednost. Ne j.be on sto sam aj vec u kruznom toku.

A to da je tako na Autokomandi regulisano signalizacijom/znakovima, nisam znao. I ako sma tuda ne znam ni ja koliko puta prosao.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #38 poslato: Januar 27, 2014, 01:33:36 pre podne »
Jos malo i bice i jos jedan most na dunavu da rastereti pancevac
spaja pancevacki put sa mirijevskim bulevarom

a sto se tice sadasnjeg novog dela pancevackog mosta  ,najlakse mi je da se ukljucim gore kod bogoslovije jer mogu odmah da odem u levu traku .Dok sredisnja traka sada prestavlja one koji se penju sa 29tog ,a mislim da su najvise zeznuli vozila koja ulaze na stari ulaz(vozila sa karaburme koji dolaze) ,tu ponekad mozes tako da cekas ,jer  naravno nema vise obrnutog trougla vec znak stop i niko vise nece ni da uspori da pusti kola .Vec samo ubrzavaju  bonk

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #39 poslato: Januar 27, 2014, 09:36:11 pre podne »
Ovo kad bude , svanuce nam svima. clap

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.