Autor Tema: Car Compare - android aplikacija za upoređivanje automobila  (Pročitano 5074 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mikipolo

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto služi meni ne ja njemu
  • Auto: passat b6
Car Compare - android aplikacija za upoređivanje automobila
« poslato: Januar 14, 2022, 08:18:52 pre podne »
 Pozdrav svima,

Hteo sam da vam predstavim aplikaciju koja sam napravio, Car Compare

Ova aplikacija upoređuje cenu automobila, potrošnju goriva i cenu goriva ili el. energije.

Na primer ako želite da kupite nov automobil ali ne znate da li da uzmete elektro, benzin ili dizel. Elektro automobil je skuplji ali cena el. energije je znatno niža od cene benzina ili dizela, pitanje je koji se isplati.

Ako znate koliko godišnje prelazite km, pomoću ove aplikacije možete izračunati posle koliko km će ekonomičniji a skuplji automobil početi da štedi.
Podatke o ceni i potrošnji upisujete sami.

Na slici možete videti par primera.

Zanima me vaše mišljenje o aplikaciji, da li je korisna, dobra ili ne.

Možete mi poslati podatke automobila koji vas interesuju pa ću vam izračunati.

Jedna napomena aplikaciju možete naći u Play prodavnici i ona se plaća.

 

I na kraju da se zahvalim Madisonu koji mi je dozvolio da predstavim aplikaciju vama.















Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Car Compare - android aplikacija za upoređivanje automobila
« Odgovor #1 poslato: Januar 14, 2022, 08:51:24 pre podne »
Ja bih ti savetovao da što pre iscimaš lektora i dizajnera, baš izgleda kao vašarski plakat iz 1997.
U 3 screena na engleskom je 5 grešaka bar.
UI  kod komparacije, meni deluje da bi mogao da bude dosta bolji, recimo da se bar napiše Auto 1 , Auto 2 , pa vizualno malo odvoji.
Ovo gde unose cene za jedinicu nije uopšte jasno iz ikona i postavke šta je uopšte, kad nije popunjeno već.
Za projekat za vežbanje, podržavam, ali da nešto što bi moglo na google sheet formulu da se svede naplaćuješ, to mi deluje baš wow optimistički.

Za referenco, nisam android developer, radim web aplikacije, sajtove, api endpointe i tome slično. Kritika je dobronamerna, da hoću da budem zlokoban bi preskočio ili napisao "e brate tops, samo tako furaj dalje" :)
lollol

Van mreže mikipolo

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto služi meni ne ja njemu
  • Auto: passat b6
Odg: Car Compare - android aplikacija za upoređivanje automobila
« Odgovor #2 poslato: Januar 21, 2022, 01:09:38 posle podne »
Hvala na savetu i komentarima, da početnik sam u svemu ovom.
Ova app je vežba i biće deo jedne druge aplikacije.
Cenu sam stavio iz razloga da vidim da li ljudi kupuju aplikacije kod nas i da bi video kako to sve funkcioniše oko naplate poreza i svega toga.
Ove slike ekrana su sa popunjenim podacima inače u app to izgleda kao na slici ispod.


Jedno pitanje za sve, da li kupujete aplikacije u Play prodavnici?

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Car Compare - android aplikacija za upoređivanje automobila
« Odgovor #3 poslato: Januar 21, 2022, 02:56:30 posle podne »
Nemoj sad da foliraš, stavio si misleći da će bar 1000 da uzme i eto neke kinte :P

Elem evo konkretnije onda par saveta, pošto vidim da nisi ispao diva posle prvog kruga:
1. Dodaš naslov Car 1 i Car 2 da ne pišeš više puta i ljudi to u glavi nekako razdvoje zbog čitljivosti.
2. Cenu benzina, dizela, plina, struje dodaš negde centralno, nema potrebe da se upisuje svaki put jer je konstanta. Bonus poeni ako ima na dugme opciju da pokupi/updateuje sa nekog javnog portala. Skratiš onda ovu formu na 4 unosa sa 6.
3. Ne moraš da pišeš "Electric Consumption" i "Fuel Consumption" , dovoljno je "Consumption".
4. Izbegavaj Camel Case u pisanju. "Fuel price" , ne "Fuel Price" itd.
5. Ove pozadine makni, samo komplikuju čitanje. Zbog toga moraš ispod da imaš ovaj beli pas, koji ćeš moći da makneš ako staviš fiksnu boju ili nešto jednolično bar.
6. Umesto da imaš u 2 koraka gde izabereš šta se sa štime upoređuje, pa onda uneseš dodatno podatke, mogao bi da imaš sve na 1 ekranu, samo da imaš na početku dropdown da izabereš tip kola. Isto je praktičnije ako hočeš recimo prvo da vidiš teslu sa audijem, pa bi ostavio dole audija a gore promenio na mečku... lupam primer sad.

U čemu uopšte imaš pisano ovo, ako nije tajna?

Ja lično pre uzimam adware programe (koji se finansiraju preko reklama u programu) nego da baš kupim, jer mogu uvek da zamenim za drugi ako mi nije ok, ne svidja mi se itd. Pa ako mi je baš vrh vrh a smaraju me reklame uzmem "Pro" verziju koju obično firme imaju, koja je identična stvar, samo bez reklama i sa boljim/postojećim supportom i sličnim manjim perkovima.
lollol

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 484
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Car Compare - android aplikacija za upoređivanje automobila
« Odgovor #4 poslato: Januar 21, 2022, 03:32:05 posle podne »
Ја увек прво пробам "лајт" верзију ако постоји пре куповине, или код неког на телефону ко већ има....

Sent from my vw mk5


Van mreže mikipolo

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto služi meni ne ja njemu
  • Auto: passat b6
Odg: Car Compare - android aplikacija za upoređivanje automobila
« Odgovor #5 poslato: Januar 24, 2022, 08:49:15 pre podne »
Nemoj sad da foliraš, stavio si misleći da će bar 1000 da uzme i eto neke kinte :P

Elem evo konkretnije onda par saveta, pošto vidim da nisi ispao diva posle prvog kruga:
1. Dodaš naslov Car 1 i Car 2 da ne pišeš više puta i ljudi to u glavi nekako razdvoje zbog čitljivosti.
2. Cenu benzina, dizela, plina, struje dodaš negde centralno, nema potrebe da se upisuje svaki put jer je konstanta. Bonus poeni ako ima na dugme opciju da pokupi/updateuje sa nekog javnog portala. Skratiš onda ovu formu na 4 unosa sa 6.
3. Ne moraš da pišeš "Electric Consumption" i "Fuel Consumption" , dovoljno je "Consumption".
4. Izbegavaj Camel Case u pisanju. "Fuel price" , ne "Fuel Price" itd.
5. Ove pozadine makni, samo komplikuju čitanje. Zbog toga moraš ispod da imaš ovaj beli pas, koji ćeš moći da makneš ako staviš fiksnu boju ili nešto jednolično bar.
6. Umesto da imaš u 2 koraka gde izabereš šta se sa štime upoređuje, pa onda uneseš dodatno podatke, mogao bi da imaš sve na 1 ekranu, samo da imaš na početku dropdown da izabereš tip kola. Isto je praktičnije ako hočeš recimo prvo da vidiš teslu sa audijem, pa bi ostavio dole audija a gore promenio na mečku... lupam primer sad.

U čemu uopšte imaš pisano ovo, ako nije tajna?

Ja lično pre uzimam adware programe (koji se finansiraju preko reklama u programu) nego da baš kupim, jer mogu uvek da zamenim za drugi ako mi nije ok, ne svidja mi se itd. Pa ako mi je baš vrh vrh a smaraju me reklame uzmem "Pro" verziju koju obično firme imaju, koja je identična stvar, samo bez reklama i sa boljim/postojećim supportom i sličnim manjim perkovima.

Provalio si me, al nisam hteo 1000 da prodam nego bar toliko da ima za novu B8 dok ih ima u prodaji :D

Rekoh da sam pocetnik,  biggrin ovo mi je druga aplikacija, prva je Ivanina kuhinja https://play.google.com/store/apps/details?id=com.immarsoft.ivaninakuhinja i ona je besplatna ali ima reklame u sebi.

Radim u Android Studio programu.

Van mreže jovan09

  • VW Početnik
  • Poruke: 101
  • Age: 15
  • Lokacija: Srbija, Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • It all starts with a dream.
  • Auto: VW Golf 4
Odg: Car Compare - android aplikacija za upoređivanje automobila
« Odgovor #6 poslato: Januar 30, 2022, 09:56:19 pre podne »
Zanimljiva aplikacija iskreno, po meni je na foru sajta automanijak, ali mislim da ako je budes "budzio" cesto da ce ispasti jedna zaista korisna i pomocna aplikacija  :)
HEJ MOMCI U PLAVOM IMAM LOSU VEST, VADIM 1.3 STAVLJAM VR6!