Autor Tema: Letovanje 2021  (Pročitano 22365 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #100 poslato: Jul 07, 2021, 07:49:39 posle podne »
To je subjektivno mišljenje nema nikakve razlike u gorivu, časti auto sa v power dizelom u Grčkoj ja obavezno napunim rezervoar i tu se oseti donekle razlika, a mkd i naše je potpuno isto čak dajem prednost gdrive dizelu.

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #101 poslato: Jul 07, 2021, 10:02:33 posle podne »
То ти се чини јер дугом вожњом на аутопуту сагори све оне наслаге које се скупе током градске вожње, па после "лакше дише" када то избаци па ти се можда због тога чини да иде боље... И ја би пре дао предност нашем гориву по квалитету неко у МК. Једино што се због цене исплати сипати у МК.

Sent from my vw mk5


Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #102 poslato: Jul 08, 2021, 03:21:43 pre podne »
Drugari niste u pravu. Da je tako kao sto kazete da se "izduva od cadji i naslaga" od gradske voznje on bi se izduvao do npr Vranja. Nebi cekao bas da na pola Makedonije pokaze bolje simptome i karakteristike.
Verujte mi na rec da je gorivo sa Makpetrola kvalitetnije gorivo. Isao sam sto puta kod sestre na Lefkadu i cesto sa razlicitim kolima i uvek je bila ocigledna razlika a na Makpetrolu mi kazu da im gorivo stize iz Albanije.
Ne sporim to sto si rekao da auto ide bolje kad izbaci cadj ali ta cadj se ne mmanifestuje u Srbiji vec samo kad natobis a Makpetrolu (verovatno slucajno)



Samo VW

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #103 poslato: Jul 08, 2021, 07:11:49 pre podne »
Ja se isto slazem s kolegama, nikad tu razliku primijetio nisam, doduse sve je moguce ali to je moje misljenje isto tako mislim i kod nas za ova skuplja goriva s aditivom, ja mislim da je to glupost

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #104 poslato: Jul 08, 2021, 10:12:17 pre podne »
Пробај следећи пут на окти или некој другој да није макпетрол,чисто да упоредиш...

Sent from my vw mk5


Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #105 poslato: Jul 08, 2021, 11:19:13 pre podne »
Ja bas imam utisak da mi vise malo trosi svaki auto.sa MK gorivom.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #106 poslato: Jul 08, 2021, 02:13:51 posle podne »
Bas tako, napunim još jednom rezervoar pred ulazak u Srbiju ostane mi goriva za još dan dva da radim sa njim kad se vratim i nema baš nikakve razlike u karakteristikama čak mi se cini i da više troši u istim gradskim uslovima vožnje. Idalje tvrdim da gdrive papreno skup, ali najbolje gorivo na našem tržištu daleko kvalitetnije od goriva u okruženju.
« Poslednja izmena: Jul 08, 2021, 02:38:41 posle podne od strane taxi_bg »

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #107 poslato: Jul 08, 2021, 05:37:19 posle podne »
Ja sam točio u Kneževim Vinogradima na INA pumpi. 20 litara. Prešao 150 km više nego sa domaćim gorivom.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #108 poslato: Jul 08, 2021, 06:26:06 posle podne »
@jerotije318 шта су ти тражили Грци од папира? Јеси радио PCR или онај брзи антигенски тест? Или је пала боца? У Македонији си узео ону картицу за путарине, како то функционише?

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #109 poslato: Jul 08, 2021, 06:45:59 posle podne »
Tema je o Letovanju

a Ne o Gorivu i potrosnji

imate teme o potrosnji i vrstama goriva pa tamo pisite , da ne mesamo babe i Zabe  :46

Inace da dodam u Grckoj zbog povecanoh br zarazenih se razmatra uvodjenje Policijskog Casa -Korona virus

drugar mi sinoc pisao ... treba proveriti pre putovanja
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #110 poslato: Jul 09, 2021, 11:15:44 posle podne »
Prica se o povecanju broja zarazenih ali nikakvih novih mera. Cak sam veceras bio na zivoj muzici u jednoj taverni.
Sto se ulaska u Gr tice nek kaze neko ko je sveze presao granicu
Samo VW

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #111 poslato: Jul 10, 2021, 09:21:14 posle podne »
Ok hvala za info za zivu muziku ...ptatimo dalje ...mi koji nismo jos bili na letovanju ...ko ima kakve Info neka pise  :84
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #112 poslato: Jul 10, 2021, 10:56:11 posle podne »
Evo ovako drugari, preksinoc sam se vratio iz Gr (Sitonija), na ulazu u Mk u 6:30h bilo oko 15ak vozila, sa sve izlazom iz SRB i ulaz u MK nije proslo vise od pola sata, ne traze nista posebno sem zelenog kartona, ulaz u GR je trajao mozda 5min, bila su 3 auta ispred mene, pripremio sam papire sa dokazom o vakcinaciji i PLF, ali nije uzeo nista sem pasosa, lupio covek pecat i cao, carinici samo pitaju cigare alk ima nema cao. Isto sam cuo od nekih koji su usli pre mene par dana da im nisu trazili nista, inace se prihvata i brzi antigenski koji je oko 1800din. Svakako sto se procedure ulaska u Mk, Gr, sve ide lagano bez ikakvih procedura, sve kao ranije, bar u mom slucaju.
Sto se maski na ulici tice, isto je kao kod nas, cak i opustenije, u prodavnicama tek po neko da nosi.
Ko krene u tom pravcu nek obrati paznju na brzinu jer na izlazima iz tunela i po nekim stekovima ima radara (neki su usmereni da snimaju u odlasku, slucajno sam spazio na retrovizoru) kod nas i u Mk, zaustavljaju na napratnim rampama kod nas, a Mk na granici.
Makedonci na granici svima sa SRB tablicama daju karticu sa kojom se prolazi besplatno na naplatnim stanicama.
Jel bio neko skoro u Ohridu, kakva su iskustva, uglavnom sam cuo samo pohvale?!

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #113 poslato: Jul 11, 2021, 08:42:46 pre podne »
Juce oko podneva krenuli smo sa Lefkade u Srbiju. U polasku vrucina pakao, pokazivalo mi na displeju 38 c. Iako sam imao zastitu za soferku volan i menjac nisam smeo na pocetku da pipnem. Klima iako odlicno radi mucila se jadna 15-20 min da nas rashladi ali ok to nego pazi sledece :
Na putu od Preveze do Ioanine se u trenutku spustila takva kisa i grad da brisaci nisu mogli da obrisu. Temperatura je pala na neverovatnih 16.5 c. Uplasio sam se da ce od toliko jakog grada da pukne soferka i da ce auto da mi ulubi i pa sam se sklonio ispod prvog mosta. Za par minuta nas je bilo 10-tak, skoro da smo zatvorili ceo saobracaj  biggrin
Evzoni smo prosli bukvalno za minut, na Presevu 15-20 minuta dok sam gledao suprotni pravac na ulaz u Makedoniju ogromnu guzvu u vise traka.
Nije merodavno jer se situacija menja iz sata u sat  :)
Samo VW

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #114 poslato: Jul 11, 2021, 10:13:48 pre podne »
И мени се пре две године исто догодило, врућина пакао па одједном са 36 степени улазимо у кишурину и темп од 18 степени, па после опет на 36 . Срећа није био град као и теби. Мени је фрка и код нас када возим па ме ухвати град, а камоли на аутопуту где су и много веће брзине.

Sent from my vw mk5


Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #115 poslato: Jul 15, 2021, 11:41:00 pre podne »
Vratio se iz Przna(Sveti Stefan) pre nekoliko dana, putovao sam Bg, Kraljevo(tu napravio dve noci pauzu), pa sam isao direktno Przno. Od Kv-a do Przna 400km, putuje se nesto vise od 6h(tuzno ali istinito). Put nije los, standardno, nista wow, opet nije ni toliko lose, vidjao sam i gore. Zadrzavanje na granici je bilo nekih 15tak minuta, 4-5 kola ispred mene je bilo, ne proveravaju nista, udaraju pecat i prolazi se lagano(DECA DO 16 god MORAJU PASOS DA IMAJU, POSLE TOGA MOGU I SA LICNOM KARTOM). Posle granice, ima nekih 3-4km radova, gde se naizmenicno pusta saobracaj putem semafora. Posle toga, kroz moracu, Podgorica, preko Virpazara sve lagano do Przna. Guzve u Prznu nisu bile prevelike, generalno sam isao gde se placaju lezaljke(komplet 20e), tako da je sve cisto i fino, nema onih deponija, fekalija itd itd, dok kazu da je Budva i okolina blagi uzas sto se tice guzvi i prljavstina, zaraza itd itd. Na primer, ovo su cene u Prznu konkretno:
Voda mala 1.5e
Koka kola 2e
Kafa espreso 2-3e
Pica 7-20e
Pasta 8-10e
Riba od 15e do 200e, zavisi koju kategoriju uzimate.
Parking se ne placa u Prznu, ima mesta ako se dodje ranije, kraljicina i kraljeva plaza, kao i plaze oko Sv Stefana su besplatne, dodjete ranije, rasirite peskir i uzivate, ima guzve, ali nije preterano.
Evro dizel obican na svim pumpama od primorja do granice 1.21e. Posto sam putovao nocu, bilo je 2-3 patrole do nase granice, posle toga jedna patrola u Pg i jedna je bila u Budvi. To je sve.
Nadam se da sam pomogao nekome :)

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #116 poslato: Jul 15, 2021, 02:00:26 posle podne »
Znam da nije tema, malo skrećem i da mnogi znate, ali ne može da škodi, a ako ne škodi, onda će da koristi, što reče Lane Gutović, doajen našeg glumišta...

Kome ne radi ventilator za klimu, na vozilima koja imaju dva ventilatora na hladnjaku, to obavezno rešite pre puta na letovanje...Ima ljudi koji ne vole klimu, pa ne pale i misle da im to nije važno. Konkretno, na Passatu B5, B5.5, Audiju A4 B5,  A6 C5...., taj ventilator sluzi pored klime i da pomogne visko-ventilatoru, kada ne može da ohladi. A u guzvi na granici po ovom vremenu, gotovo sigurno ce dizati temperaturu motora u tom slučaju. Pre neku godinu zove me drugar i žali se na taj problem, a bio je na Evzoniju, gužva. Pitam da li radi drugi ventilator, on kaže ne. I kažem mu da uključi klumu, ali kaže da se ne pali ni tada i da se klima pali i gasi sama, cakće. Naravno, jer kompresor isključuje sam, da ne crkne. I ja mu kažem da uzme neki veći šrafciger ili ključ koji ima u kolima i da čukne malo ventilator po kućištu, što je uradio i ventilator je proradio, pa je auto spustio temperaturu motora. A čovek nije neki ljubitelj klime, retko je pali, a majstor mu je rekao: ,,Ako ne pališ klumu, nemoj da bacaš pare, ne treba ti to".  I ovaj naravno poslušao.

I nemojte da vas nerviraju gužve na granicama, pošli ste na letovanje, na odmoru ste, polako, stićićete,...Ako je gužva, upalite klimu, časkajte sa saputnicima, ima načina da se to vreme prekrati...Uzivajte u svakom trenutku od kada krenete od kuće, pa dok se ispred nje ne vratite sa letovanja.

Srećan put svima koji idete na letovanje i lepo se provedite! Neka vas kola dobro posluže, a odmori da budu ispunjeni opuštanjem i uživanjem!
« Poslednja izmena: Jul 15, 2021, 02:02:14 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #117 poslato: Jul 15, 2021, 02:02:52 posle podne »
И мени се пре две године исто догодило, врућина пакао па одједном са 36 степени улазимо у кишурину и темп од 18 степени, па после опет на 36 . Срећа није био град као и теби. Мени је фрка и код нас када возим па ме ухвати град, а камоли на аутопуту где су и много веће брзине.

Sent from my vw mk5

Evo i snimka > https://www.youtube.com/watch?v=AemraiFeb_4
mada taj prvi udar gde je grad bukvalno lomio i gde sam se sakrio ispod mosta nisam snimio, bio sam zbunjen i nisam se setio da kazem da mi se snimi
Samo VW

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #118 poslato: Jul 25, 2021, 03:37:30 posle podne »
Ево овако, јуче стигао у Сарти .

Глеадали смо ЦГ ове године јер се није знало хоће ли се моћи у Грчку итд, али одустали кад смо чули да се може са негативним антигенским тестом. Смештај на букингу прилично скуп, а и по агенцијама, па решили као и пар пута до сад да дођемо и тражимо овде ("на бум" што би се рекло). Антиген одрадили у петак ујутру, спаковали се дан раније и око пола 12 увече кренули (иако је план био да се око 10 крене, али знамо сви како то иде кад је петочлана породица у питању ).

Аутопут у Србији заиста све похвале, уђеш на Врчину и нема наплатне рампе све до изласка код Прешева, пред саму границу.
Око 3 ујутру смо били на СРБ-МК граници, чекали сат и по времена (са све провлачењем, иначе би било и преко 3 сата...)

ОБАВЕЗНО на уласку у МК тражите картицу за путарине, нас нису ни питали док нисам тражио.. Аутопут је на деловима лепо одрађен, нов асфалт, али је већином као магистрала, ограничење 80-100 на неким деловима 130, има неравнина, "степеница" па ако још неко вози спуштен ауто пазите се, знамо како одзвони на прелазима асфалта . На пар места сам видео пандуре, у супротном смеру и радаре, у мом смеру спавали, ухватио их сан пред зору, али не јурите (до 10-15 преко ограничења ко вози брже, да може да се прикочи кад радар налети), не милују са казнама...
На путаринама пратите MTAG ознаку, станете и принесете картицу на уређај, као кад у радњи плаћате по Срб.
На пумпи погледали камеру (http://www.roads.org.mk/411/live-webcast) за прелаз МК-ГР на Евзони, ред се види, а крај не, па одлучили за Дојран. Са аутопута сам сишао скроз пред Гевгелију, на Богданце па Дојран, део пута је лош док се не дође до места Богданци, после је ок.

На самом прелазу неколико аутомобила испред и неколико аутомобила иза нас. Скенирају PLF QR код, возач изађе до кућице и да документа, док неко други из аута изађе и ураде брзи тест, чак ни антиген нису тражили да виде, само питали да ли имам и то је то.
Прошли без проблема и даље гас ка Ситонији.
Ту потрефимо изгледа најгори могући период за пролазак, Солун (ring road) око 9 ујутру у суботу, изгледа се Грци спуштају на море, одатле све до Сартија клај клај, мало смо стајали, али махом се вукли, 40-50 па неко време 100 на сат, па опет 40-50 и тако... Пролазак кроз Никити, никад краја, не ради семафор, пандур регулише саобраћај али му не иде најбоље...
У Сартију били око подне по грчком времену (све укупно 11 сати пута).

Што се самог места тиче, све познато од раније, био сам већ 2-3 пута. Обишли смо 30-ак кућа, све су пуне. Изгледа да су агенције све преклопиле од прошле године коме је пропао аранжман.. Мада смо успели наћи апартман за 5 особа, две одвојене собе, огромна тераса (20-ак квадрата), кухињица, клима, комарници, за 60€ дневно на 15 дана, на 30м од плаже . Море је мало немирно, повећи таласи ових дана, мада је то у Сартију нормална појава, ветар мало дува, температура око 30°C, није да гори асфалт а вода милина, може се бити и дуже од сат без проблема.

Направио сам грешку што нигде нисам стао ни 2мин сем за гориво и на границу, буквално није угашен ауто од БГ, на пумпи само долијем, не гасим га . Од Никитија до Сартија је опала концентрација у пар наврата, стиже умор полако.. немојте возити преко 8-9 сати без паузе од бар 30-ак мин, значи више него што мислимо... све сам се водио логиком да стигнемо што раније да бисмо нашли смештај...

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #119 poslato: Jul 26, 2021, 04:10:20 pre podne »
Drugari evo danas za 7-8 dana po drugi put dodjoh iz Grcke sa Lefkade, da ne pricam kako i zasto, nije to bitno ali hteo sam da kazem da je u Mk bilo mnogo radara a ja "padoh" na jednom.
Ogranicenje bilo 80 km/h, upecali me sa 124 km/h.
Na licu mesta karticom platih samo 23 eura, znaci vise nego smesno lollol
Kod nas u Srbiji bi te osasavili za prekoracenje 44 km/h preko dozvoljenog, mozda i uzeli dozvolu na mesec dana.
Ko ne veruje mogu da postavim slike kazne gde sve pise  ;)
I da preporucim u usputnom Velesu restoran Snupi. Da ne jedemo sirotinjske sendvice po pumpama svratismo u Veles, pitali taksiste gde je najbolja hrana i taj Snupi su nam preporucili.
Lep restoran, klopa do bola za nas troje sa po dve ture pica i tri kafe samo 24 eura  alealeee
Samo VW