Autor Tema: Odrzavanje-servisiranje turbine,Da ili NE?  (Pročitano 3148 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milepn

  • VW Početnik
  • Poruke: 194
  • Age: 67
  • Lokacija: Paracin
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Uzivajte u zivotu,jer zivot nema reprizu.
Odrzavanje-servisiranje turbine,Da ili NE?
« poslato: April 16, 2009, 08:28:26 posle podne »
Da li je potrebno neko odrzavanje ili servisiranje ove turbine:



Turbina je na AUDIJU 100 2.0 TD iz 1987.g. Ako je potrebno,molio bih one koji znaju da mi ukratko napisu postupak odrzavanja-tj servisiranja. Unapred hvala i pozdrav svima!!!  mahac
Uzivajte u zivotu,jer zivot nema reprizu.

Van mreže borko83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 356
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B 5.5 1.9 TDI
Odg: Odrzavanje-servisiranje turbine,Da ili NE?
« Odgovor #1 poslato: April 18, 2009, 12:21:58 pre podne »
pozdrav,nema tu nikakvog specijalog odrzavanja,nego je skines i odneses za Uzice u Turbo servis i poneses 200eura i dobijes remontovanu turbinu i garanciju od 1 god.ako do sada nije remontovana onda nema sanse da nije vec prolupala i da ne sagorijevga ulje ili da joj krilca i lezajevi nisu maximalno pohabani,jednom recju od nje je ostao samo dres dreseva.znam po mojoj turbini GOlf II 92 god,e sad zamisli kad ti je auto stariji jos pet godina,a pet godina za turbinu je ogroooonmnooo,pricam ti ovo jer su i meni u servisu tako rekli.a sto se tice odrzavanja,samo moras obavezno da mijenjas ulje na max 5000km i filter i vazduha i ulja i to bez skrtarenja,znaci kad ga mijenjas onda puknes 100evrica za ulje i filtere i ima da traje dosta duze i motor i turbina.a ako budes remontovao turbinu moras i motor da osvezavas OBAVEZNO,jer u protivnom remontovana turbina stvara ogroman pritisak na glavu motora je bukvalno ona nova a karike i lezajevi su pohabani,tako da ako remontujes nju a ne uradis generalku ili osvezenje desice ti se pucanje glave i kompletan raspad i lezajeva i karika itd.Uzice ti preporucujem jer su jedini,ponavljam,jedini u srbiji ovlasceni za remont turbina od strane nemackog proizvodjaca turbina,a i moras da im se najavis,dacu ti broj ako te bude interesovalo.i jos jedna informacija u vezi cuvanja i ocuvanja turbine,nagli gasovi,veliki broj obrtaja,voznja hladnog auta na visokim obrtajima itd ubijaju turbokompresor za vrlo kratko vrijeme.nadam se da sma makar malo pomogao.veliki pozz

Van mreže milepn

  • VW Početnik
  • Poruke: 194
  • Age: 67
  • Lokacija: Paracin
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Uzivajte u zivotu,jer zivot nema reprizu.
Odg: Odrzavanje-servisiranje turbine,Da ili NE?
« Odgovor #2 poslato: April 18, 2009, 01:39:39 posle podne »
 tapsac svaka cast za ovo opsirno objasnjenje. Motor i turbina su mi za sada u odlicnom stanju.Pitao sam samo preventive radi,da li je potrebno neko odrzavanje turbine. Hvala za savet,sto se tice zamene ulja i voznje kada je motor hladan. Znam za ovaj servis iz Uzica.Posecivao sam njihov sajt. Srdacan pozdrav iz Paracina!!!  mahac
Uzivajte u zivotu,jer zivot nema reprizu.