Autor Tema: 4motion off  (Pročitano 38137 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže salest

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Age: 58
  • Lokacija: skoplje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
4motion off
« poslato: Januar 05, 2019, 04:37:17 posle podne »
Interesuje me dali ovde neko ima slicna iskustva.
Pre mesec dana kupioo sam pasata b6, 4 motion , 2.0 tdi 140 ks.
Lep ocuvam ko nov, ali ima i problema kao i svaki polovni auto. O cemu se radi. Izmegu 2000 i 2500 obrtaja pogotovo u 4,5, i 6 stepenu prenosa ima neke vibracije na zadnjem trapu. Ispitivanja su pokazala da se radi o haldeksu. Proverni su kao pro dimenzije guma, kardan, varijabila, i  nakraju jedino kad se izvadi osigurac i iskljuci zadnji pogon vibracije nema. Novi haldeks je oko 5300 eura u porsheu, polovni sam naso u grcku za 600 eura ali se kodovi ne slazu valjda zbog toga sto su skinuta sa golfa i tiguana. Ovo se valjda moze softverski srediti.
Jeftinija varijanta u skoplju je jedino skinuti kardan i iskljuciti pogon 4x4 stim sto se ne bi javjala greska na tabli ako se sve to softverski sredi i odna bude samo na prednji pogon. Ovo zajedno sa remapom na mislim 175 ks je 180 eura.
Ima li neko iskustva ili neku bolju ideju sta dalje ?
« Poslednja izmena: Januar 05, 2019, 04:39:49 posle podne od strane salest »

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: 4motion off
« Odgovor #1 poslato: Januar 05, 2019, 04:48:41 posle podne »
Ja bih pokusao da nadjem to ovde negde. Raspitaj s o kojih sve modela je to identicno 1000% i u potragu. (Pretpostavljam Golf 5, Touran, OctaviaScout, Altea Freetrack) Pogledaj pazljivo po polovnim automobilima, okreci tefone, ima puno pasata raskupusanih u delove, pa s toga mislim da se to moze naci i ko nas. Pronadji na FB grupe gde se prodaju vw delovi. Ja bih to iskljucio dok ovde ne nadjem Ako nema pravac Grcka gde si nasao i ma licu mesta da odrade zamenu i sipu odgovarajuce ulje. Sakatio auto ne bih....

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
« Poslednja izmena: Januar 05, 2019, 04:53:01 posle podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže salest

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Age: 58
  • Lokacija: skoplje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: 4motion off
« Odgovor #2 poslato: Januar 05, 2019, 05:27:48 posle podne »
U prvu si, ako je 4x4 treba da bude. Jedino znam da kod je OAV525010L. Od golfa recimo je OBR525010. Fizicki je potpuno isti samo se treba odraditi elektronski da prihfati.
Ako neko ima linkove ili bilo kakv kontakt u srbiji nek pise ovde.

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: 4motion off
« Odgovor #3 poslato: Januar 05, 2019, 05:28:49 posle podne »
Neka ti neko potrazi po Kosovu. Ima svačega


Sent from my iPhone X using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: 4motion off
« Odgovor #4 poslato: Januar 05, 2019, 05:39:03 posle podne »
http://www.polovniautomobili.com/auto-delovi/12802831/volkswagen-passat-b6-kompletan-auto-u-delovima
Ovaj lik ima svasta....Zovi ga i sve slicne...

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže salest

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Age: 58
  • Lokacija: skoplje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: 4motion off
« Odgovor #5 poslato: Januar 05, 2019, 05:45:28 posle podne »
Neka ti neko potrazi po Kosovu. Ima svačega


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Da ima, ali.....:)

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: 4motion off
« Odgovor #6 poslato: Januar 05, 2019, 05:55:22 posle podne »
Sta ako nije haldeks?

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: 4motion off
« Odgovor #7 poslato: Januar 05, 2019, 06:03:54 posle podne »
To je ovo:
https://www.ebay.co.uk/itm/2012-VOLKSWAGEN-TIGUAN-2-0-Diesel-6-Speed-Rear-Differential-510/352512975200?hash=item5213692160:g:tGoAAOSw46Fb6W8t:rk:1:pf:0
Ako ti je majstor 100% siguran da je do toga, mozes slobodno do Grcke ako ovde nema, posto je cana ta oko 600e...  I ovde ti nece traziti ispod neke standardne cene za polovno.... Moje misljenje... Da li je moguce da ovo kosta novo 5500e?  batine

Moguce je, sad sam gledao cene polovnih, cak ti je ta cena 600e perfektna....
https://www.ebay.de/itm/312050816741
« Poslednja izmena: Januar 05, 2019, 06:09:36 posle podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže salest

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Age: 58
  • Lokacija: skoplje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: 4motion off
« Odgovor #8 poslato: Januar 05, 2019, 06:33:25 posle podne »
Sta ako nije haldeks?

test je obavljen od strane ovlascenog servisa u skoplju. I ja sam skeptican da je heldeks. Ono kad izvadis osigurac sa table stvarno nema vibracije, ali sveti lampica za ESP. Citao sam zadnjih 20 dana po forumima sirom sveta i nacito se problema za haldeksom kao i mnoge dijagnoze koje servisi sirom sveta su promasili.
Meniu je jedino sumnjivo to sto je vibracija vezana sa obtratija motora, 2000-2500, ne sa brzinom. Ovo mi daje za pravo ja kao recimo neko ko se malo razume al ima dosta iskustva kao vozac da sumnjam na sve osim na kardan, poluosovine, ili tockove. Disbalans svega ovog sto se okrece je vezano sa brzinom menjaca odnsono km-h. Recimo guma trese na 110 km/h bez razlike u kom je stepenu menjac i obrtaj motora, isto vazi za kardan i pluosovine.

Kod mene je problem sa obratijama motora. Trese recimo u trecoj od 2000 d0 2400 obrtaja, u petoj i sestoj je izrazenije ali uvek na ist obrtaj , gde brzina kretanja nije ista.
Zajebano , ni porshe nije siguran 100% da je haldeks. Jedino nema vibracija kad je 4x4 iskljucen.

Da li je moguce da ovo kosta novo 5500e? 

Ludilo su cene novih delova u ovlascenom servisu. Ono sto sam pitao ovih dana, haldeks 5300 eura, kardan 2200, klimatronik tabla 700.  lost006
« Poslednja izmena: Januar 06, 2019, 04:39:20 posle podne od strane Modus »

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: 4motion off
« Odgovor #9 poslato: Januar 05, 2019, 06:48:52 posle podne »
Da ides ti da ti ugrade ovo za 600e i cao ;) Jeftinije nisam video iskreno... i ulje promeni obaveznoi pazi koje uzimas, najbolje Fuchs neko da potrazimo, znam coveka koji moze da nadje mozda.... Fuchs pravi za VW ta ulja za menjace, i to je identicno ulje, a 3x niza cena... Ja sam uzimao za 3 svoja auta sa man. 6 stepenim menjacima!!!!
« Poslednja izmena: Januar 05, 2019, 07:04:12 posle podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže salest

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Age: 58
  • Lokacija: skoplje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: 4motion off
« Odgovor #10 poslato: Januar 05, 2019, 07:07:02 posle podne »
600 je bez ugradnje, ako dogovorim sa grkom nismo sigurni dali ce to uraditi za dan i koliko ce jos da bude ruka , a moze da izage i spavanje jedan dan.
Imam jos da pokusam promenu ulja na mom, da se izvadi pumpa i filter da se provere. Ako ne u solunu na shoping :)
www.car.gr/4977848


« Poslednja izmena: Januar 06, 2019, 04:38:56 posle podne od strane Modus »

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: 4motion off
« Odgovor #11 poslato: Januar 05, 2019, 07:59:10 posle podne »
ulje i filter u haldexu se mjenjaju na 80.000 km. Tu lako moze biti i do prednjeg djela na mjenjacu
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže salest

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Age: 58
  • Lokacija: skoplje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: 4motion off
« Odgovor #12 poslato: Januar 05, 2019, 08:51:59 posle podne »
Na sta tacno mislish. ono sto mene navodi na ulje je da kad je hladan vibracije su jace. kako se zagreje motor, a stim i ulje u menjacu i haldeksu vibracije su manje.
« Poslednja izmena: Januar 06, 2019, 04:38:44 posle podne od strane Modus »

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: 4motion off
« Odgovor #13 poslato: Januar 05, 2019, 10:27:34 posle podne »
Koji ti imas mjenjac?
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže salest

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Age: 58
  • Lokacija: skoplje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: 4motion off
« Odgovor #14 poslato: Januar 05, 2019, 10:35:05 posle podne »
manual 6

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: 4motion off
« Odgovor #15 poslato: Januar 06, 2019, 02:31:03 posle podne »
mjenjac sa izlazom za kardan ima jedno ulje. zadnji diferencijal ima isto ulje za kao i mjenjac. haldex nazad ima posebno ulje i filter koji se mjenjaju na 80.000 km. moze biti do zamajca, lezaja na snopu brzina. lezaja u djelu koji prenosi sa diferencijala na kardan i desnu poluosovinu. moze biti da ga je neko nekada trznuo na i da je sa sladranja uhvatio naglo tvrdu podlogu i ostetio planetare. jel pokazuje kakvu gresku u AWD?
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže salest

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Age: 58
  • Lokacija: skoplje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: 4motion off
« Odgovor #16 poslato: Januar 06, 2019, 03:22:08 posle podne »
jel pokazuje kakvu gresku u AWD?

Ne, u tome je stvar. U porsehu su ispitivli sve redom. Prvo su sumnjali na drzac motora i menjaca dole, onaj dupli. promenili pa vratili stari :) nije bilo do toga, zatim su skinuliu kardan i testirali nije bilo vibracija, posto nasi servisi nemaju rezervne delove nisu imali novi kardan za probu. Onda su na kraju probali najeftiniju ili gaba varijantu pa testirali bez osiguraca za haldex. Nema vibracija kad je iskljucen. Ludilo.
Konacna dijagnoza haldeks u porsheu, ostaje da promenimo ulje filter i da se pumpa ispita.
Inace razgovarao sa jednim koji prodaje rezervne delove, imao iste probleme sa audiem kvatro. Kaze da je resio negov problem stim sto je na kardanu gde je srednji lager pricvrshcen za karoseriju izbacio malo dole sa sajbnama. Distancirao malo, 3 mm.
Ja jos uvek smatram da je varijabila, i pored toga sto porshe tvrdi da nije.
Inace danas u skoplju sneg, ja zivim na vodno planini, ide navise ko lud dok drugi slajvuju :))) Znaci da 4x4 radi, ali neka je zajebancija na obtaijama od 2100 - 2500  otprilike.
« Poslednja izmena: Januar 06, 2019, 03:24:32 posle podne od strane salest »

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: 4motion off
« Odgovor #17 poslato: Januar 06, 2019, 09:49:53 posle podne »
Do kardana nebi trebalo biti jer se kardan okrece uvjek i vibrirao bi i bez osiguraca. Promjeni ulje i filter u haldeksu i ispitaj pumpu. Moguce da je filter prljav i da pumpa stuca bas na tim obrtajima

Veceras me zove kolega iz Austrije. Dosao na snijeg i Tiguan mu nema pogon nikako na zadnjim, a nikakve lampe na tabli nema
« Poslednja izmena: Januar 06, 2019, 09:53:41 posle podne od strane PaulGT »
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže salest

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Age: 58
  • Lokacija: skoplje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: 4motion off
« Odgovor #18 poslato: Januar 06, 2019, 11:55:16 posle podne »


Veceras me zove kolega iz Austrije. Dosao na snijeg i Tiguan mu nema pogon nikako na zadnjim, a nikakve lampe na tabli nema

Kod mene sam siguran da radi zadnji pogon, ispitali smo na valjcima.
Sto se tice lampe na sal tabli, nekad se neki kvarovi i ne pokazuju. Voziti bez osiguraca pored 4x4 ne radi ni esp, i sveti lampica na tabli.
Neka iskustva sa dijagnostikom su me ubedila da greska na programu i kvar na kolima se ne slazu. Imam i vw polo, 2002. Nije radila klima a gresku je nalzio servis da je u motoru koji pokrece klapnu. Zamenili taj motorcic koji je kostao 200 eura. Opet ne radi ista greska na dijagnostici. Ispostavilo se da senzor koji meri temperaturu laze, nije da ne radi nego su mu vrednosti merenja netacni. Zamenili senzor vratili stari morot i sve ok. Ne znam dali su toliko nestrucni ili ipak i dijagnostika ima neke mane.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: 4motion off
« Odgovor #19 poslato: Januar 11, 2019, 09:32:24 posle podne »
To sto opisujes znam sa Octavija i golfova IV i problem je bio u tzv. hardi kvacilu tj gumenom dijelu na spoju kardana i zadnjeg diferencijala. Taj dio je za mk1 octaviju oko 100e. Jel to isti sistem kao na passatu b6 i da li ima razlike uopste u svemu tome ne znam, iskusniji od mene ce te posavjetovati, ja mozda samo lupam ali eto mozda i ne, ali da buknes 600e pa da nije do toga mislim da bih nekoga odrobijao za to  biggrin