Autor Tema: plocica o masi vozila  (Pročitano 6524 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Micke Passat b6

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 35
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Passat b6 2.0 tdi
plocica o masi vozila
« poslato: Septembar 07, 2018, 11:12:49 posle podne »
Pozzzz drugari,procitao sam da je covek imao problem na tehnickom sa tablicom o masi vozila,tacnije nije imao...Ja pogledam kod mene na golfu,vidim plocicu,pise sve kako treba ali nema broj ugraviran u plocicu kao sve ostalo sto pise nego stoji prazno mesto,pa ispod opet neka masa sta vec i prazno mesto pa na kraju "KG-kilograma" sad ne znam dal je to problem...Ako ima neko G3 neka mi kaze kako je kod vas bio bih zahvalan :)

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: plocica o masi vozila
« Odgovor #1 poslato: Septembar 08, 2018, 07:47:17 posle podne »
Jeste, to može da bude problem, ako ne piše.... Kod mene na trici nije pločica nego nalepnica, i koliko se sećampišu obe kilaže, praznog auta i pod opterećenjem
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže TT600

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: plocica o masi vozila
« Odgovor #2 poslato: Septembar 10, 2018, 10:46:43 pre podne »
Kod vw je na prvom mestu ukupna dozvoljena masa vozila ( tezina praznog vozila + nosivost ) to im je i najbitniji podatak kod tehnickog pregleda i trebao bi da se slaze sa ukupnom masom vozila u saobracajnoj ( mislim da je pod F1 )
Druga stavka je kod nekih prazna ( kod vozila koji nemaju fabricku kuku ) i valjda predstavlja koliko sme da bude ukupna masa vozila i ukupna masa prikolice ( kod vozila sa fabrickom kukom )
Treca stavka je opterecenje prednje osovine ( fabricko - prazno vozilo )
A cetvrta stavka je opterecenje zadnje osovine ( fabricko - prazno vozilo )

Trecu i cetvrtu stavku isto mogu da iskontrolisu na valjcima tehnickog pregleda, i bitna je za silu kocenja, ali se ne zavodi u saobracajnu dozvolu

Van mreže dejanR73

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Age: 51
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1 1.6D, Passat b3 1.6 TDi
Odg: plocica o masi vozila
« Odgovor #3 poslato: Novembar 06, 2018, 04:35:33 posle podne »
Da ne otvaram novu temu Ja imam drugi problem. Imam pasata b3 karavan 1.6 td sa interkulerom 1993 god i nemogu da pronađem VIN pločicu. Broj motorra i broj šasije se slaže ali sam danas čuo od kolege da su ga vratili sa tehničkog i da nemože da registruje auto jer nema VINu pločicu. Ako neko zna da mi oda tajnu gde je postavljena pločica plaćam piće

Van mreže TT600

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: plocica o masi vozila
« Odgovor #4 poslato: Novembar 07, 2018, 08:30:02 pre podne »
Na mom Pasatu B3 1,9 TD plocica je pre broja sasije ( na tom veznom limu ispred sofersajbne ) Ako je otpala ( a desava se na starijim vozilima, ostale su dve rupe za pop nitne. Razmontiraj sve te plastike iznad veznog lima i dobro pogledaj po coskovima i ispod mehanizma brisaca da nije se tu negde uglavila ( nadam se da ces imati srece da je nadjes )  Na mnogo starih vozila to se desava ( ako nije namerno uklonjena ) iz razloga sto godinama aluminijumske pop nitne reaguju sa limom oko sebe i same se pojedu pop nitne od te neke hemijske reakcije

Van mreže TT600

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: plocica o masi vozila
« Odgovor #5 poslato: Novembar 07, 2018, 08:38:41 pre podne »
Preciznije, ako imas sve plastike preko tog veznog lima, ima deo plastika kao prozorce koje se lako skida da bi se ocitao broj sasije. Br. sasije je ispod uskog a dugackog dela prozorceta, a plocica bi trebala da bude ispod sireg, a kraceg dela prozorceta

Van mreže dejanR73

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Age: 51
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1 1.6D, Passat b3 1.6 TDi
Odg: plocica o masi vozila
« Odgovor #6 poslato: Novembar 07, 2018, 02:25:34 posle podne »
Hvala druže . Bio si u pravu. Pločica stoji pored serijskog broja ali je kod mene nema samo dve rupice gde je bila pločica. Otišao sam na tehnički i tamo su mi odgovorili da ukoliko u saobraćajnoj dozvoli sa druge strane pod F1 stoji upisana ukupna dozvoljena masa vozila nije potrebna pločica. A ako nije upisano pod F1 ništa tad se popunjava neki formular i uplaćuje se taksa oko 1000 i kusur din i dobija se potvrda sa kojom može da se registruješ auto. I pločica se slika  kad se menja saobraćajna i tablice Znači ko nema pločicu ili nisu upisani podaci na njoj stvar je rešiva.