Autor Tema: Golf 4 TDI_Vag-Com ne može da pristupi ECU  (Pročitano 950 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TheViljuska

  • VW Početnik
  • Poruke: 165
  • Age: 26
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6d, Golf 4 TDI
Golf 4 TDI_Vag-Com ne može da pristupi ECU
« poslato: Avgust 15, 2018, 06:08:31 posle podne »
Imam konesku dijagnostiku VAG-COM (registrovana i aktivirana) koja je za amaterske potrebe, po meni, sasvim OK, ali od pre dve nedelje ne mogu sa njom da pristupim ECU na mom autu (Golf 4 TDI 2001.godište), tačnije mogu da uđem samo u parametre za ABS (grupa 03).
Probano je i sa drugom dijagnostikom, ali je ista stvar...
Moja dijagnostika, inače, normalno radi na drugom autu.
Mislim da je do ovog problema došlo kada mi se jedne noći iz čista mira ispraznio akumulator (iako je dosta dobar), a ništa nije ostalo uključeno što bi izvuklo struju...
Posle punjenja akumulatora auto je svaki put normalno palio, čak i posle višednevnog stajanja.
Probao sam sa skidanjem kleme da nekako resetujem ECU, ali bez uspeha.
Na nekom stranom VW forumu sam čitao da ECU može da se resetuje na fabričke vrednosti tako što se skinu obe kleme sa akumulatora, pa se one kratkospoje međusonbno nekoliko sekundi, a posle par minuta se vrate na akumulator (!?!).
Ima to logike, ali se ja ne usuđujem da probam!
Da li je neko to pokušao da uradi i šta mislite o tome?

Van mreže TheViljuska

  • VW Početnik
  • Poruke: 165
  • Age: 26
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6d, Golf 4 TDI
REŠENO_Golf 4 TDI_Vag-Com ne može da pristupi ECU
« Odgovor #1 poslato: Septembar 08, 2018, 11:27:46 posle podne »
Problem je bio u instrument tabli, iako je sve ostalo na njoj radilo, preko nje ide i veza između OBD konektora i računara, pa je neki sklop u toj tabli pravio prekid u komunikaciji. Zamenio sam tablu i sve je OK, ali naravno morao je da se odradi i imobilajzer, odnosno da se unesu kodovi i eeprom sa starog sata koji su na štampanoj ploči instrument table...
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2018, 11:29:32 posle podne od strane TheViljuska »