Autor Tema: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)  (Pročitano 44665 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« poslato: Septembar 26, 2011, 09:57:12 posle podne »
Posto ovaj sto je kod mene BRC vec 50 000,a plin je bio u njemu  pitaj boga koliko je presao pre mene ,radio sam servise redovno i skoro menjao membrane itd...ali mi auto i dalje trosi oko 15 do 17 litara plina...pa sam poceo da sumnjam na njega...2 godine vec vozim  i trosi mi 16 litara u proseku po gradu par njih mi reklo da to tako mora i neki servisi (kyro gas jebo im pas mater)ali  u zadnje vreme cujem da mora manje da trosi pa sam resio da nesto radim a ne znam ni sam sta...uglavnom lupaju kada kazu da trosi 9 litara ali dosta ljudi koji voze pasata sa ovim motorm su mi rekli da trosi oko 12 do 12 litara...u pitanju je passat b4 1.8 66 kw monopoint 1995 godiste ...

Van mreže gt3

  • VW Početnik
  • Poruke: 65
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-2
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #1 poslato: Septembar 27, 2011, 09:09:05 posle podne »
Jel taj auto od kad ga ti vozis trosio manje ili uvek toliko koliko pises da trosi?Druga stvar,imas li merenje potrosnje benzina u skorije vreme?Trece,remontom isparivaca,ako se odradi kako je zapovedjeno,dobijas fakticki nov uredjaj.E sad cekamo odgovore...Ko ti kaze da taj auto potrosi 10 u gradu samo te dovodi u zabludu,ili je i sam u zabludi.12 je realno,ako pricamo o gradskoj voznji,pravoj.


Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #2 poslato: Septembar 27, 2011, 09:19:33 posle podne »
to i ja znam da je 10 preterivanje...12 je realno ali meni trosi 17 vec 2 godine(govorilli mi da je to normalno tezak auto,star itd itd)reko kad mora mora sta ces...jedno vreme je trosio manje oko 14 max i to na pocetku kada sam ga kupio...servise sam radio uvek redovno na 15 000 km svecice uvek dobre,kapa,ruka kablovi novi skoro stavljeni,membrane pre 15 000 nove stavljenje jest da su duplo losije od ovih sto su bile u njemu bar po debiljini gume one nove su mnogo tanje mnogo,

sta moze da bude problem icicu ovih dana do GTA servisa za BRC i do Rasica moram nesto da radim ,doslo mi i da zemenim i uredjaj reko mozda je do njega da stavim ove sto Rasic ima...

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #3 poslato: Septembar 27, 2011, 09:26:24 posle podne »
Pa ne treba tu ceo uredjaj da menjas, idi do nekog dobrog servisa za plinske uredjaje i neka ti izvre potrebnu kontrolu i po potrebi zamenu dotrajalih delova, zameni mu svecice i filter za vazduh, to ti je kod plina najvaznije pored ispravnog plinskog uredjaja......  alealeee
G T I - opaasna masina......

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2011, 10:02:47 posle podne »
A znaci tu ima jos nekih delova osim isparivaca koji mogu dovesti do vece potrosnje...filter uvek menjam redovno a svecice su stavljenje pre 20 000 km NGK
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2011, 11:29:24 posle podne od strane nemanja7 »

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2011, 11:24:29 posle podne »
mozda si mislio na NGK svecice, pa dobro pazi u principu ja kad vozim auto na benzin svecice menjam na 20000km, a na plinu prepolovim, cak sta vise menjam ih na svaku drugu zamenu ulja na nekih 7500-8000km, e sad ti si pregurao tako da svecice menjaj obavezno i filter vazduha, a idi pravo u servis za plinske uredjaje, mozda ti negde i pusta plin, nemoguce je da je sve dobro a da ti trosi 17 plina, taj auto ne bi smeo da predje 12l mozda litar gore dole u zavisnosti od guzve u gradu......
odradi servis i obavezno se javi da vidimo kakvi ce biti utisci sa potrosnjom....... clap
G T I - opaasna masina......

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #6 poslato: Septembar 27, 2011, 11:33:26 posle podne »
Ispravio sam NGK ....to za svecice nisam znao da se tako cesto menja ...menjam mozda cak i sutra posto mu radim veliki servis sutra pa cu uzmem i to da odradim ...pa sledece nedelje idem do GTA da zakazem da vidim sta moze da se uradi ...pa vam javljam ...koje svecice da uzmem da nastavim sa tima ili...

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #7 poslato: Septembar 27, 2011, 11:49:24 posle podne »
pa mozes sa tim, nisu to ni malo lose svecice, mada svaka nova je bolja od neke stare koja je presla 20000km, zameni sve to, a vidim i da ides u servis GTA pretpostavljam onaj u Visnjickoj, nisam nikad bio tamo, ali drugar mi je rekao da su malo skuplji nego ostali servisi, ali da momci rade samo tako, kad sve to zavrsis javi se da vidimo kako ce se passat ponasati posle svega toga......  clap
G T I - opaasna masina......

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #8 poslato: Septembar 28, 2011, 12:34:07 pre podne »
Ja svecice menjam na 60000km po knjizi i uvek isto trosi, a sve vreme se auto vozi na plin tako da je bespotrebno tako cesto menjati svecice jer se time nista ne dobija. Filteri za plin hoce da prave problem ako su prljavi, par puta mi se desilo da mi potrosnja poraste upravo zbog toga, i nakon promene filtera, sve se vracalo na normalu. Takodje sam kvalitet plina zna da varira od pumpe do pumpe, probaj da sipas negde gde nisi do sada sipao pa vidi sta se desava.
Neprimeren potpis

Van mreže ivan.stojanovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 418
  • Age: 38
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #9 poslato: Septembar 28, 2011, 01:34:30 pre podne »
Slazem se sa svrletom, svecice se menjaju na 50-60 hiljada, nema potrebe menjati ih na svakih 10 hiljada. Naravno, to u slucaju da stavite neke dobre svecice kao sto su NGK.

Sto se tice isparivaca, ja koliko znam moze da se koristi bez nekih ogranicenja u predjenoj kilometrazi ako se redovno servisira. Ja konkretno nemam filter za plin, i njega ne menjam nikada. Na 150 hiljada sam zamenio membrane isparivaca koje su poprilicno skupe bile za taj moj uredjaj AG holandski i MAP senzor koji je crkao.

Samo nadjite dobrog majstora za taj konkretni uredjaj i ako se redovno servisira, nece mnogo trositi i radice lepo. Naravno, podrazumeva se da pre svega auto perfektno radi na benzin i tada ce raditi i na plin ako se redovno odrzava uredjaj i nece puno vise trositi nego benzina.
Ivan Stojanovic
Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion

Van mreže golub

  • VW Početnik
  • Poruke: 170
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 1.2
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #10 poslato: Septembar 28, 2011, 09:19:55 pre podne »
Na sekvent uređaju nema potrebe za menjanjem svećica pre poropisanog intervala. Na venturi i lamda kontrol sistemima se preporučuje da svećice, kablovi, kape, ruke ili šta već auto ima vezano za struju budu uvek kvalitetni i u dobrom stanju. Na gas se problem nekako uvek pre ispolji nego na benzin, pa se zato preporučuje menjati ih ranije nego obično.
Idi ti Nemanja u servis pa će oni znati da li i šta treba remontovati, a možda bi i neko štelovanje rešilo problem potrošnje.
Kao što je Ivan rekao: "Samo nadjite dobrog majstora za taj konkretni uredjaj i ako se redovno servisira, nece mnogo trositi i radice lepo. Naravno, podrazumeva se da pre svega auto perfektno radi na benzin i tada ce raditi i na plin ako se redovno odrzava uredjaj i nece puno vise trositi nego benzina."
« Poslednja izmena: Septembar 28, 2011, 09:24:28 pre podne od strane golub »

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #11 poslato: Septembar 28, 2011, 08:12:24 posle podne »
E hvala svima na pomoci ja sam sve zamenio sto se moze zameniti danas radio sam veliki servis sredio auto tip top cak sam menjao i servo pumpu bila losa ,na benzinu radi auto fenomenalno( i pre je radio ) ,mozda cak i sutra odem do GTA cisto da bace pogled na auto.....

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #12 poslato: Septembar 29, 2011, 07:13:11 posle podne »
Bio sam danas u GTA servisu i blago receno razocarao sam se u njih samo tako(bar u jednog lika krupnijeg sto radi tamo, dok je onaj drugi mnogo dobar lik samo sto on nije prisao auto radio nesto ...ja dosao "majstor" podigao haubu i rashladjivao se sa njom spustao dole gore gledao kao tele u sarena vrata cim je video da je VW pao mi mrak na oci neki izlgeda zagrizeni japanac tako mi delovavlo...strasnoo...da bi mi na kraju rekao pa sta ti hoces 17 je ok potrosnja za taj auto ja reko aj ocisti filter uradi nesto nasteluj ga presteluj proveri on nista,kaze ako lepo radi nista ne treba dirati...kakve budale jbt strasno kaze kako ti racunar potrosnju po km ili po satu voznje..pa reko po km 200 km predjem sa 32 litre i tu nema polemike...pa kaze ne mozes tako da racunas poceo da me smara reko aj cao ....


na kraju sam otisao u drugi servis i zamenio svecice stavio Brisk neke svecice za LPG garancija 30.000 km sa nekom srebrnom elektrodom itd itd i ocistio filter plina posto je bio bas bas bas prljav pa cu da vidim sta ce da bude ovih dana...

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #13 poslato: Septembar 29, 2011, 07:23:45 posle podne »
Kako mislis ocistio si filter? Pa jebote taj za plin i onaj mali tecne faze kostaju 20 evra sve sa majstorom da se zamene. Od ciscenja nema nista...
Neprimeren potpis

Van mreže blackwood91

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-6
  • Pol: Muškarac
  • No replacement 4 good displacement
  • Auto: VW Bora TDI
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #14 poslato: Septembar 29, 2011, 08:01:19 posle podne »
Aj vidi kako ide sada pa bi mogao da podelis iskustvo sa tim BRISK svecicama, kontao sam i ja da stavim te jer se preporucuju za plin, ali nisam siguran....

Van mreže gt3

  • VW Početnik
  • Poruke: 65
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-2
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #15 poslato: Septembar 29, 2011, 08:06:47 posle podne »
Svrle ne prati na casu! bicedobro

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #16 poslato: Septembar 29, 2011, 08:33:36 posle podne »
Kako mislis ocistio si filter? Pa jebote taj za plin i onaj mali tecne faze kostaju 20 evra sve sa majstorom da se zamene. Od ciscenja nema nista...
servis je radjen skoro ne znam tacno kada ali nema potrebe za tim...filter se NE MENJAAAAAA samo se ocisti 800 din je skidanje ciscenje itd sta je sve radio bas bas bas je bio prljav dok je odvrtao prasina je izlazila na sve strane a on je bio skoro zapusen i sve to od loseg plina se deseva,Servis plina je 3500 din za moj uredjaj...daj da vidim gde ima za 20 eura servis ako si to mislio....

Svecice sam platio 1800 din i zadovnoljan sam odma se videla razlika mozda i od ciscenja filtera ali ide malo bolje zivahiji je....a sad mi je nesto rekao za njih sto sam ja shvatio salu ali kao povecavaju konjazu za 3konja sto je po meni glupost ali dobro morao je da nesto prica hehehe...


i pitao sam za uredjaj rekli su da kada se odradi komplet servis sa membranama dobija nov uredjaj nema potrebe za menjanjem...
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2011, 08:45:17 posle podne od strane nemanja7 »

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #17 poslato: Septembar 29, 2011, 09:36:02 posle podne »
Ja Imam BRC sequent i zamena oba filtera plina mi je 20 evra, a sve to odradim ovde kod mene kod lokalnog majstora...Meni je fabricki ugradnjen plin, ako je brc ostavio standardne svecice za benzin onda znaci da su one dobre i za plin.
Neprimeren potpis

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #18 poslato: Septembar 29, 2011, 10:02:46 posle podne »
Taj auto mora da troši 12 13 litara po gradu i oko 10, možda ispod 10 na otvorenom. Treba samo lepo da se ušteluje, membrane su kod mene menjane posle 60.000 km, filter za gas svake godine.

Za svećice ne znam, menjam ih na 30.000 km i već 6 godina stavljam koje je fabrika preporučila iako vozim stalno na plin.
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2011, 10:05:22 posle podne od strane Desmo »

Van mreže blackwood91

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-6
  • Pol: Muškarac
  • No replacement 4 good displacement
  • Auto: VW Bora TDI
Odg: Koliko moze da se predje sa jednim isparivacem(mnogo trosi plina)
« Odgovor #19 poslato: Septembar 29, 2011, 10:06:59 posle podne »
I ja se takodje drzim fabrickih svecica...Sta znam, svi pricaju neku svoju pricu, imam trokrake NGK i nemaju nikakav uticaj ni na snagu ni na potrosnju vezano za plin...